Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@norbi77 Czyli Ty naprawdę uważasz że Laporta wypuszcza do dziennikarzy przecieki, że winny jest on i Deco a nie Xavi, bo Xavi rzucił ręcznik? Lol! XD
1
@norbi77 Chcesz powiedzieć że Laporta wysuwa teorię że Deco to kumpel Laporty? Dla odwrócenia uwagi? Od czego odwraca uwagę bo wygląda na to że właśnie ściąga uwagę XD
3
@norbi77 Typowo polskie. Winna musi być jedna osoba. Bo jeżeli ktoś wskazuje że wina nie leży tylko po stronie tej jednej osoby, że problem jest złożony - co wcale nie jest wybielaniem tej osoby, to cebula rzuca się z pretensjami :D
0
@partymaker XD
Kiedy okazuje się że życie nie wygląda jak teoria którą się założyło to wina życia a nie idiotycznej teorii. Brawo Ty :D
2
@TheNekro94 szkoda że większość ludzi tego nie wie i jak zawsze szuka winy w tych którzy ponoszą ją tylko w części.
0
@Emhyr w ogóle fajną mamy kadrę w tym sezonie. Na mecz powołujemy 13 zawodników z pierwszej drużyny, gdzie jeden dopiero zagra pierwszy z numerem 16, jeden (Oriol), którego strach wpuścić na boisko, jeden który przyszedł w tym okienku i jeden, który stoi na bramce i bije rekordy wpuszczonych goli. Czemu ta drużyna gra źle? :D
aha: i w kadrze drużyny A nie ma lewego obrońcy, defensywnego pomocnika ani skrzydłowego.
3
@Trojanek23 Podsumujmy: Xavi mów że potrzebuje zawodnika X. Zarząd mu kupuje Y na zupełnie inną pozycję. Ale to Xavi jest w 100% winny tego że gra wygląda słabo. No genialne rozumowanie :D
Ja nie mówię że Xavi nie jest bez winy ale jeżeli stawiasz na trenera z misją "odbudowy drużyny" to robisz transfery pod tego trenera a nie "z dupy". A klub i za Bartomeu i za Laporty robi transfery z dupy właśnie. Nie dziwicie się więc że gra się od bardzo dawna nie klei jeżeli zarząd realizuje swoje "wizje" a trener jest tylko od tego żeby te ich wizje przekuć na coś co gra w piłkę.
0
@Albatros miał ale zgubił? :D
Zubimendi jest przewijany za każdym razem jak pojawia się temat Busiego. Nawet tutaj na stronie pojawia się ten temat na samym początku poprzedniego sezonu.
https://www.fcbarca.com/106644-media-sergio-busquets-podjal-juz-decyzje-o-odejsciu-z-barcelony-zubimendi-potencjalnym-nastepca.html
0
@ProMILs Przeszedłeś od transferów których trener nie potrzebował do spełniania wszystkich zachcianek XD
Wiesz że pomiędzy tym jest CAŁKIEM SPORA przestrzeń? Np. można nie kupować jednego (z 2 lub więcej) zawodnika, który nie pasuje do koncepcji trenera a kupić takiego jakiego trener potrzebuje. Szczególnie wtedy kiedy zakładasz że ten trener ma być odpowiedzialny za odbudowę klubu i drużyny.
Tak na logikę: jeżeli mówisz - "on będzie odpowiadał za odbudowę drużyny" to nie kupujesz mu zawodników jakich on nie potrzebuje, bo to jest sprzeczne z tym co gadasz. A właśnie w tym jest faktyczny problem w Barcelonie. I jak napisałem wcześniej - od bardzo dawna.
0
@ProMILs Najzabawniejsze jest to że z wymienionych przez Ciebie zawodników do koncepcji Xaviego najbardziej pasuje Torres i Yamal.
Z dzieciakiem jest jednak taki problem że ma 16 lat. I nie może grać wszystkiego. I był dłuższy czas kiedy Yamal po prostu wyglądał źle i pewnie w tym czasie jakby pograł z kolegami z jego wieku to by mu wyszło na zdrowie. Bo to jest dzieciak przecież i nie można o tym zapominać.
0
@Kubsoleon Bo on "losuje" mecze. A wykończenie nie jest jego najgorszą cechą. Jego wadą są fatalnie podejmowane decyzje.
6
@TR3YWAY Alemany wcale lepszy nie był.
W zasadzie od czasów jak Txiki Begiristain odszedł to ciężko o sensownego dyrektora sportowego.
2
@priest9999 ja bym nawet zrozumiał ten transfer gdyby trenerem był Valverde. U niego pewnie brazylijczyk by się sprawdził doskonale. Ale jeżeli Xavi mówi że Dembele jest super (to swoją drogą chyba żart ;) to jasno pokazuje że potrzebuje gościa z dryblingiem. Jaki jest więc sens wydawania kasy na kogoś kto ma grać na tej samej pozycji tylko nie ma kluczowej umiejętności?
3
Niestety polityka transferowa niczym nie różni się od tego co robił Bartomeu. Jeżeli już postawili na Xaviego z myślą o długofalowym odbudowaniu klubu to trzeba było robić transfery pod trenera.
Xavi mówi że potrzebuje skrzydłowego z dryblingiem to klub wydaje 60 baniek na Raphinhe, który ma wszystko tylko nie drybling a tą kasę można było wydać na Zubimendiego, który miał cały sezon aby ograć się u nas przy Busim.
O ile transfer Lewego można było jeszcze uzasadnić tym że to było naprawdę grube nazwisko za rozsądną kasę (dziś już się tak nie uważa) i na pozycję gdzie nie było nikogo do grania, to i tak dużo lepszym wyjściem było kupić Zubimendiego.
Już kiedyś kupiliśmy Grieza zamiast Rodriego. I to była tragiczna decyzja. Przyszedł Laporta, miało być lepiej i co? I jak zawsze. Klub ściąga zawodników z nazwiskiem ale drużyny z tego zbudować się nie udaje. Więc wina trenera. I tak w kółko. Zaraz będzie 10 lat...
Arda, Vidal, Gomes, Paco, Coutinho, Dembele (tego Xavi bardzo cenił), Semedo (sic!), Malcom, Lenglet, Arthur, Griezmann, Pjanic, Trincao a na koniec Raphinha i Lewandowski. Szkoda gadać.
1
@Kuba_1 Nie wiem ale oczy bolą od samego patrzenia. Niby poważna liga... Szkoda że w Hiszpanii tak nie grają. Znaczy nikt za wyjątkiem nas ;)
https://zapodaj.net/images/d7be934fa074d.jpg
1
@Luciano99 przecież on napisał to głównie o sobie :D
0
@Cule1234 nie słyszałem wypowiedzi ale tak na logikę to skoro przedłużył umowę to znaczy że co najwyżej rozważał taką opcję.
0
@KamQiX kadrę nie planuje się z każdym kolejnym trenerem tylko na lata. Więc decyzję w sprawie transferów mogą być czasem sprzeczne z tym co chciałby trener. Tylko że Xavi miał być transferem na lata a wychwalał głównie dwóch zawodników których w klubie dziś nie ma.
0
@AlwaysBlaugrana Xavi mówi że potrzebuje skrzydłowego w stylu Dembele to dostał Raphinhie bez dryblingu. Logiczne ;)
0
@Cule1234 umowę podpisał chyba we wrześniu. To wtedy zdecydował się odejść czy tylko czegoś nie zrozumiałem?
0
@kamilop przypominam o ffp. Z tego moglibyśmy tylko część kasy przeznaczyć na transfery. I pewnie byłaby to tak mała kwota że byś się zdziwił. A po drugie ktoś musiałby chcieć przejąć ten wysoki kontrakt de Jonga co jednocześnie mocno obniża jego wartość
2
@Dynak "wystarczy zorganizować fundusze na żołnierzy patrolujących granice i wody przybrzeżne."
Taa. Nawiązując do przykładu z USA: Amerykanie nie robią tak z Meksykiem? A jednak przemyt i przekraczanie granicy nadal się odbywa.
Twoje myślenie jest z kategorii: wszystko jest proste a rozwiązanie jest przecież banalne. Rzeczywistość jednak taka banalna nie jest.
6
@misterio to jest zwykły populizm. Elektorat to kupuje więc Mentzen serwuje te puste teksty choć nie ma w nich żadnej logiki.
13
@Emhyr jeśli ktoś wyzywa Xaviego to nie jest kibicem Barcelony tylko zwykłym troglodyta. Proste jak budowa cepa.
Ja nie mówię że Xavi nie zasłużył na krytykę bo zasłużył jak najbardziej. Ale to jednak człowiek bardzo dla klubu zasłużony i pewien szacunek od kibica to się po prostu za to należy. Jeżeli ktoś tego szacunku okazać nie umie to znaczy że to ta osoba jest ułomna a nie Xavi... Szkoda że redakcja nie eliminuje patologi z tej strony :(
0
@bart_azz długo tak graliśmy właśnie
3
@Bykunn masz na myśli coś co odwalił PiS a co z referendum nie miało nic wspólnego. Kiedy trzeba było decydować o wejściu do UE to ludzie poszli głosować. Jeżeli nie pójdą to też jasny sygnał że aborcja nie jest tematem którym warto się zajmować. Bo to jest tylko medialna napier... napinka a nie temat ważny dla społeczeństwa
38
@Bykunn skoro pójdzie na nie 30% ludzi i głównie z PiSu to chyba znaczy że temat nie jest istotny dla społeczeństwa. I nie ma sensu się nim zajmować bo dobrze jest jak jest.
1
@HighestInTheRoom też Ci się zawsze wydawało że Flinstonowie i Jetsonowie dziali sie w tym samym czasie tylko jedni mieszkali na ziemi a drudzy w kosmosie? ;)
1
@kanver_ a ile pkt. zdobyłyby te drużyny gdyby Ci zawodnicy nie marnowali swoich okazji? :P
1
@Roobo tylko w wersji podstawowej. Premium nie dostaje nawet powiadomień o nowych artykułach ale za to mamy smsy o ciekawych mordobiciach na Labambie!