Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26
0
@LM10GOAT Już powiedział że odchodzi. Daj mu teraz mówić co chce ;)
0
@Aragorn33 Możesz uważać że fakty które Ci przedstawiłem są irracjonalne i że sytuacja w klubie wygląda tak jak wygląda bo Xavi nie zna się na piłce a na konferencjach gada od rzeczy. Tak jak napisałem - to tylko Twoja sprawa. Ty nadal nie będziesz rozumiał i dalej będziesz się denerwował. Bo nic nie zapowiada tego żeby w klubie coś się miało zmienić. To samo było za Valverde, Setiena i Koemana, W kółko to samo - winni trenerzy, Alba, Busi, S. Roberto, Messi, Mats a teraz Lewy
A wystarczy się chwilę zastanowić.
0
@MateuszGotowka99 Tylko że w tej chwili już nie chodzi o to czy zespół gra dobrze czy źle. Chodzi o to że Laporta przyszedł i obiecał odbudowę klubu. Tymczasem sprzedano aktywa, sytuacja klubu jest jeszcze gorsza niż 2 lata temu (mówię o ekonomii a nie aspekcie sportowym) i szans na poprawę nie widać. Postawa sportowa to w tej chwili dal wielu ludzi zupełnie inna kwestia. I z przywiązania do Xaviego jako zawodnika bardzo możliwe jest że będą woleli zaufać na dłużej trenerowi bez wyników niż prezydentowi, który oszukał ich w wyborach.
1
@LM10GOAT socjos mogą prezydenta odwołać. Raz już to zrobili w ostatnim czasie. Klub podjął niepotrzebne ryzyko ze sprzedażą części aktywów i z transferami, które nie wypaliły. Rozumiem że Ty masz zastrzeżenia do Xaviego bo mam je i ja. Ale świat wygląda trochę inaczej. Ludzie są w tym klubie od często 50+ lat i nie takie akcje już widzieli.
0
@Aragorn33 Stary sam wrzucasz post z odnośnikiem do X którego nie rozumiesz. Wyjaśniam Ci jak się sprawy mają a Ty choć nie rozumiesz to próbujesz mnie przekonać do swojej irracjonalnej wersji rzeczywistości. Jeżeli nie chcesz ogarnąć tego co Ci napisałem to nie ogarniaj. To Twoja sprawa i nic mi do tego.
0
@LM10GOAT wcale by mnie nie zdziwił scenariusz w którym Xavi odchodzi a w wakacje wylatuje Laporta po czym Xavi wraca.
0
@MateuszGotowka99 Ty tego nie ogarniasz. Część socios bardzo nie podoba się to co robi Laporta. I Xavi stanowi dla nich akurat najmniejszy problem w tej chwili. Pomysł Laporty na odbudowanie Barcelony po prostu nie wypalił. I to co się teraz dzieje (po za boiskiem) to jest wiszenie w próżni.
2
Może by tak samego zainteresowanego zapytali? ;)
0
@Aragorn33 Xavi chciał żeby Busi został bo mówił że jest kluczowy. I że klub potrzebuje kogoś na jego miejsce. Ja rozumiem że to czcze gadanie bo klubu nie stać na klasowego zawodnika ale takie są po prostu fakty.
Laporta i jego ekipa podjęła ogromne ryzyko (podobne do tego co robił Bartomeu) zadłużając się i sciągając do klubu zawodników za grube miliony. Bez planu.
"Nie rozumiem usprawiedliwiania Xaviego"
Ja nie usprawiedliwiam Xaviego. On nawet nie próbuje zrobić innej ekipy z tego co ma tylko buduje zespół jaki chciałby mieć. To ogromna różnica. On jest bardzo złym wyborem dla Laporty, który o tym wiedział od samego początku. Pech prezesa polegał na tym że ludzie chcieli Generała w klubie a Laporta nie chciał a wręcz wyśmiewał jego kandydaturę w czasie wyborów.
To co napisałem powyżej to wyjaśnienie tego co wkleiłeś na górze. Socio chcą dawnej Barcelony a nie takiej jaką "klei" Laporta.
Barcelona się dziś nie spina dlatego że ludzie którzy decydowali o transferach nie zapytali Xaviego kogo chce a jednie czy nie ma nic przeciwko transferowi gracza X. A żaden trener nigdy nie powie Ci że nie chce zawodnika X mając wąską i słabą kadrę. To byłby strzał w kolano.
0
@Aragorn33 Sam się zastanów czy Xavi który na każdym kroku chwalił Dembele i stawiał na Yamala kosztem Raphinii (aż Yamal zgubił zupełnie formę) naprawdę ściągałby za grube dziesiątki milionów skrzydłowego bez dryblingu? To nie ma sensu... Z wszystkich transferów Xaviemu można przypisać Inigo i Alonso ale przy tym drugim z zastrzeżeniem że to jest opcja nr 3 w chwili ściągania do go klubu. Reszta to ludzie pasujący do koncepcji Xaviego jak pięść do nosa. Dopiero Gundo łamie schemat. Ale to już było dużo za późno.
1
@KamQiX nie chodzi o to że trzeba było przewidywać że Lewy zagra trochę dobrze a trochę źle. Jego pozycja nie była największym mankamentem. To brak zastępstwa dla Busiego stanowił problem.
Ale to i tak pikuś. Faktycznie trzeba cofnąć się do czasów Bartomeu i ekonomicznego zniszczenia klubu. Do tego dodajmy multum bezsensownych transferów za gigantyczną kasę, które nie wnosiły jakości. Czyli kupowaliśmy bez pomysłu jak danych zawodników zagospodarować.
Tutaj kłania się to co często mówi Xavi: pomysł na tą ekipę jest. Tylko trzeba by wymienić z 70% składu w ciągu 2-3 sezonów i liczyć się z tym że walka o mistrza to nie jest nasz poziom. Ale na dziś prawda jest taka że klub jest tak zrujnowany że byśmy zbankrutowali bez pucharów. Zresztą i tak może do tego dojść bo nie mamy drużyny i nie mamy klubu na solidnych filarach.
0
@tomek8756 Zwolnić Xaviego i podać się do dymisji. Jego plan właśnie się totalnie spie... popsuł.
2
@Gaucho i wszyscy go wyśmiali? Bo nie widzę innych opcji...
1
@LM10GOAT Jak coś nie pasuje do Twojej narracji to dopasowujesz fakty do narracji. Typowe.
0
@Aragorn33 Z treści wynika że Ci kibice nie domagają się odejścia Xaviego. W sumie ich rozumiem. Nie miałbym nic przeciwko temu żeby Xavi dostał 2-3 sezony na spokojnie budowanie zespołu ale z zawodników jakich chce i z młodzieży. Ale klub zbankrutuje bez awansu do pucharów a zagraniczni kibice mają zero cierpliwości.
Moim zdaniem klub popełnił ogromny błąd wydając kasę (której nie miał) na Lewego, Kounde i przede wszystkim na Raphinhe nie mając przy tym planu na zrobienie z nich drużyny.
0
Barcelona to Doktor Jekyll i Mr Hyde:
55 minut kaszany
15 minut prawdziwej Barcelony
30 minut kaszany.
4
Nie wierzę aby Xavi dalej chciał pracować w tym klubie...
0
@Striker Miałeś w meczu 2 "remontady". A w sumie 8 bramek. Dla neutralnego kibica cacko.
0
@Toffik Powie: "Nie mam już siły pracować w takich warunkach. Dziękuję za te 2,5 roku. Kocham Barcelonę. Do widzenia"
0
@KamQiX nie no bez jaj - typ ma rękę przy ciele, nie próbuje nią bronić, dostaje strzał z metra. Nie ma mowy o karnym. To nie Real VARdryd
4
@Encore Nie ma karnego. Choć gdybyśmy grali w białych koszulkach i byli klubem z Madrytu to niewątpliwie karnego byśmy dostali ;)
Taka prawda w LL :P
1
@barcanawieki ale jeżeli uważasz że przyjdzie inny trener - nawet z topu co jest wykluczone - i oni nagle przestaną popełniać TAKIE błędy w obronie - to fajnie że umiesz marzyć (też bym chciał) ale takie rzeczy to się zdarzają w filmach a nie w życiu... :(
10
Jedno jest pewne: ten mecz dla neutralnego kibica to było widowisko klasy światowej. Gorzej że zebraliśmy taki wpierdziel że szkoda gadać. Najgorsze jest to że ta ekipa naprawdę umie grać w piłkę. Jeżeli ktoś w miej niż kwadrans strzela 3 bramki to coś to znaczy. Ale jak już ciśnienie zeszło to wszystko siadło i wraca stara cholerna Barcelona. SIC!!! :(
0
@Encore akurat przy tej bramce, która juz nic nie zmieniała bo i tak przegraliśmy - brak obrony nie dziwi. Gorzej przy bramce na 4:3 bo tam była cała obrona i sama sobie wpakowała piłkę do bramki...
0
@LaLigaPD to jest piłka podwórkowa. Dosłownie
0
@norbi77 nie - pierwsze zdanie wskazuje na to że 4 z 5 bramek tracimy po WIELBŁĄDACH w obronie. Tutaj masz ładnie wyszczególnione:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14052572#comment-14052668
Jeżeli uważasz że Ci ludzie z innym trenerem nie będą nagle - w cudowny sposób - popełniali takich błędów w obronie to gratuluje logicznego myślenia.
1
@barcanawieki ja bym poszedł na konferencję i powiedział że fajnie się pracowało ale nie mam już sił. Do widzenia.
1
@KamQiX Dodajmy że przy 3 bramce Cancelo biegał sobie nie bardzo wiadomo gdzie jakby się spodziewał że 17-latek nie tylko wygra walkę fizyczną z Sorlotem ale jeszcze zabezpieczy jego sektor. Tragedia.
1
@barcanawieki Czy Ty byś miał siłę pracować w tym klubie po takim meczu jak dziś? Jutro Xaviego nie będzie - to jest pewnik. I nie dlatego że go wywalą. Po takich akcjach sam bym rzucił ręcznik. Bo to jest po prostu cyrk TAKA kumulacja błędów w obronie.