Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@karolup kolego to nie cafe bernabeu...
0
@Survier domyślam się na którą partie głosujesz ;)
To ci cudotwórcy którzy chcą zmniejszać wpływy do budżetu, zmniejszać znacznie i wpływy władzy i to wszystko z dobroci swoich serduszek. Brzmią bardzo wiarygodnie. I wcale nie wciskają Ci kitu i obietnic bez pokrycia. Wcale!
0
@mate92 akurat kredyt 2% ma sens w tej chwili co nie zmienia sensu że od głosowania na POPiS głupsze jest tylko głosowa na lewicę a to wszystko przebija głupotą głosowanie na konfe
3
@Przemek2323 żadne 500+ nie wpłynie pozytywnie na dzietność ale mieszanie do tego Tuska też nie ma sensu bo za jego rządów zrobiono dokładnie tyle samo (czyli ziobro) co za pisu aby tą dzietność zwiększyć.
5
@Zoker głosowanie na pis dla socjalu to nawet jestem w stanie zrozumieć. Ale wierzenie w "niskie podatki" albo "mieszkania 30% tańsze" u konfederacji to jest tak wysoki poziom naiwności, że zrozumieć tego się nie da.
2
@VegetaPolska no właśnie. W ogóle by Realu w tym meczu nie było i nie byłoby kontrowersji
6
Nagle Ukraińcy zdecydowali się na atak na (właściwym?) drugim kierunku ofensywy? Czy ten pseudo-pucz jednak namieszał na tyle że Ukraińcy odłożyli popcorn i poszli walczyć?
5
@eckov to jest koleś który swoją wiedzą o wojskowości i wypowiedziami o wojnie jest w stanie zgarniać 12k miesięcznie z samego patronite co powoduje ból dupska u każdego lewaka, którym się wydaje że coś im się należy tylk odlatego że są kretynami ;)
Bardzo mnie cieszy że ich boli :D
9
"Jak do tego doszło nie wiem..."
https://mistrzowie.org/uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL/202306/1686480838_by_GreenRanger.jpg?1686480838
0
@draxidox a co to za debil i po co promujesz go na labambie? O.o
0
@betonito i to jest powód dla którego jestem anty-konfederacja co nie zmienia faktu że to czy są antyaborcyjni czy proaborcyjni - nie ma to żadnego znaczenia przy decydowaniu czy powinni sprawować władzę czy nie.
0
@tomek8756 dziewczyna praktycznie nie ma piersi. Cieszę się że robi karierę ale jednak w szowinistycznym świecie zawsze usłyszy coś niemiłego.
1
@Vampir707 w tym slajdzie bardziej mnie interesuje te cięcie wydatków. Co chcą ciąć?
0
@Borneo paczaj. Mój post ma lajka! Znaczy że ktoś się ze mną zgadza! Yupppii! Jutro się pochwalę kolegom na przerwie między matematyka a polskim!!!!
Hahahaha
0
@betonito bardziej mnie interesuje jakie ma poglądy na tematy gospodarcze. To ma realny wpływ ma wszystkich a nie na 0,0001% społeczeństwa
0
@Joki_ od czego? Nie widziałem że się przykleiłem! Mój ty bohaterze!!! :*
4
@Pawci023x rekordu Grzesia Laty pobić się nie da
2
@AlexDark00 jego nick BETONito pasuje raczej do twardego elektoratu niż do przeciwników :p
1
@betonito po co mam się stawiać w takiej sytuacji? Bo masz takie widzimisię? O.o
19
@betonito jestem całkowitym przeciwnikiem konfederacji ale rozwala mnie że ktoś może myśleć w takich kategoriach jak opisałeś. Jakby ludzie głosowali na jakąś partie bo popiera/nie popiera aborcji. Jakby to była najważniejsza kwestia na świecie
1
@KamQiX rynek mieszkaniowy (pierwotny) wygląda tak że sprzedaje się wszystko więc ceny nie spadają. Teraz wręcz deweloperzy nie wstawiają mieszkań na sprzedaż bo czekają aż cena jeszcze wzrośnie. To efekt bezpiecznego kredytu 2% ale jest.
1
@Borneo skoro tak twierdzisz :)
Dam Ci lajka nawet to będziesz miał 2x więcej radości XD
0
@Borneo to się cieszę przecież :D
Dawno mnie tak nikt nie ubawił :)
0
@Borneo typ się cieszy jak dziecko że jedna osoba polajkowala kretyński post :D
Hahahaha
0
@Borneo przyjrzyj się. Nikogo innego w tej dyskusji nie ma. Może sobie wyobrażasz ale to tylko Twoja chora głowa :D
0
@Khajio chyba odwrotnie...
0
@KamQiX Mylisz się niestety. Dam Ci przykład:
wyobraź sobie że jesteś producentem i sprzedawcą rowerów. Produkujesz X rowerów (100% mocy przerobowych) i wszystkie się sprzedają bo jest dużo chętnych na kupienie. Twoje rowery spełniają wszystkie normy i na każdym zarabiasz np. 0,2x. I teraz przychodzi partia, która mówi: obniżamy normy dla rowerów! Więc produkujesz tyle samo rowerów o gorszych parametrach i za ile je sprzedasz? Za X czy mniej niż X? Oczywiście że nie sprzedasz gorszego roweru taniej - po prostu zarobisz na nich więcej. Ale skorzystasz na tym tylko Ty.
Aby wybudować blok musisz mieć, działkę, zezwolenia, materiały, sprzęt i pracowników. A deweloperzy dbają o to żeby nie budować więcej niż jest to konieczne bo przy gigantycznej podaży zaczęłaby się rywalizacja ceną. A tego nie chcą. To jest oczywista oczywistość z którą mierzymy się od wielu lat.
Skąd nowe firmy wezmą np. pracowników do budowy skoro jest ekstremalnie niskie bezrobocie? Ściągną Ukraińców i Białorusinów? Albo innych migrantów? To proponuje konfa?
Jak zwalczą fakt, że pozwolenia wydają ludzie maksymalnie skorumpowani i opłaceni przez deweloperów żeby budować mniej? To jest problem a nie koszt mieszkania.
Żadne obniżenie kosztu nie zmniejszy ceny mieszkania. Zwiększy jedynie marżę dewelopera. Jeżeli chcesz zwiększyć liczbę mieszkań to musisz walczyć z deweloperami (o tym w programie konfy nie ma ani słowa) a nikt z nimi nie walczy bo to jest kasa dla polityków.
To jest właśnie powód dla którego nie chodzę na wybory. Żadne półśrodki nie zastąpią realnych działań, które mogłyby pomóc mniej zamożnym. Wakacje kredytowe? To w rzeczywistości wsparcie dla banków. Kredyt 2% - podobnie, choć tutaj jest choć cień przesłanki i korzyści dla obywatela. A ja nie akceptuje półśrodków.
0
@KamQiX obejrzałem. Obniżenie kosztów budowy nie wpływa na ilość budowanych mieszkań. A fakt, że chcesz znacznie zwiększyć liczbę potencjalnych kupujących (o czym też mówi ten kolo na filmie) to oznacza że po prostu wciska kit beż absolutnie żadnego pokrycia.
Przykro mi ale w taki sposób tego zrobić się nie da. Jedyna opcja to bardzo, bardzo gwałtownie zwiększa podaż ale tego w praktyce też zrobić sie nie da. Nie przy takich kosztach materiałów i pracy, kosztach działek, braku dojazdów z dalszych miejscowości do większych miast. Itp. itd.
0
@GeneralXavi takiego punktu ich programu nie widziałem.
Pytanie po co wciskać komuś taki kit? Ten punkt o mieszkaniach 30% tańszych jest jeszcze mniej wiarygodny niż niższe podatki. Serio ludzie kupujecie takie bredie?
5
@KamQiX @Krzysztof1987 czyli możesz mieć dom bez okien, wentylacji i ogrzewania ale 30% tańszy? :D
Straszliwa brednia. Najprostsze prawo wolnego rynku: popyt i podaż. Żeby ceny spadły o 30% musisz albo znacznie zmniejszyć liczbę chętnych do kupna albo znacznie zwiększyć podaż. Innej drogi nie ma. A jeżeli dodamy do tego fakt, że konfa chciałaby aby na mieszkanie było stać każdego (sic!) to znaczy że chce znacznie zwiększyć liczbę chętnych do zakupu co w oczywisty sposób musi podnieść a nie obniżyć ceny nieruchomości.