Azi

0

@mate92 Wystarczy posłuchać bzdur jakie gadają i poobserwować z kim się zadają na boku. Wszelakim prorosyjskim partiom to ja bardzo, BARDZO dziękuję.

Azi

1

@DonMatteo901 po prawdzie to Tusk ukradł a Ogórek ma z dodruku ;)

Azi

0

@AbelKabel cieszę się że Twoja żona wykazuje inną postawę. Ale to nie zmieni faktu że ogrom lekarzy zachowuje się znacznie poniżej poziomu przyzwoitości, jedyne co się dla nich liczy to kasa, wykorzystują swoją pozycję oraz to że jest ich po prostu zdecydowanie za mało - w efekcie często doją placówki opieki zdrowia bardzo mało oferując w zamian. A szpital lekarza musi mieć ale często ma go tylko "na stanie" a nie fizycznie. Nie wierzysz że tak jest to pogadaj szczerze z żoną...

Azi

0

@HighestInTheRoom a dlaczego przepadają? Bo ktoś im zabiera miejsce. Pal licho jak to 23 latek który (mała szansa ale może) coś jeszcze wniesie ale jak to 30 latek bez osiągnięć to już jest bez sensu.

Ta liga nigdy się nie odbije od dna jeżeli nie będzie się promowało na zachód co sezon porządnego juniora. Lech to teraz robi i choć jestem z Warszawy to bardziej podoba mi się podejście kolejorza (sic!).

Azi

1

@AbelKabel i w tym jest problem że lekarz zwykle stawia pieczątkę a nie leczy. A z 12h dyżuru realnie w szpitalu jest 3h albo i wcale go nie ma. A jak jest to i tak promuje pacjentów którzy leczą się u niego prywatnie... Patologia na pełną skalę.

Daruj mi puste teksty jak to lekarze mało zarabiają. Niech się wezmą do porządnej pracy to nie będę mówił prawdy o tym jak faktycznie pracują...

Btw: pielęgniarki mają dyżury po 12h. Nie wiem czy wszystkie ale akurat te które znam tak właśnie pracują.

Azi

1

@AbelKabel z całym szacunkiem ale za psie pieniądze to pracują pielęgniarki a nie lekarze. Lekarze może nie zarabiają tyle co na zachodzie ale jeżeli weźmiemy pod uwagę o wkład pracy i zaangażowanie to są mega mocno przepłacani w odniesieniu do innego personelu...

Azi

0

@HighestInTheRoom pora szkolić i dawać szansę młodzieży a nie ściągać szrot z 2 ligi hiszpańskiej. Każdy taki zawodnik zabiera miejsce wychowankowi. To nie ma sensu.

Azi

2

@szkutnik91 żeby ich reklamować?

Azi

1

@HighestInTheRoom koleś z 70 występami w LL2? Co w nim takiego niesamowitego?

Azi

1

@Krzysztof1987 a jak nie głosuje bo nie ma na kogo to mogę się wypowiadać czy nie? ;)

Azi

1

@michal26 Miałem taki przypadek że nie miałem ubezpieczenia a miałem anginę i potrzebowałem receptę. W przychodni mi powiedzieli że wystawią mi rachunek za wizytę i będę musiał zapłacić. Powiedziałem że zapłacę (miałem problem żeby się czegoś napić a o jedzeniu to w ogóle nie myślałem) tylko niech mi dadzą leki. Rachunek nigdy nie przyszedł. Nie wiem jak jest teraz bo od wielu, wielu lat mam ubezpieczenie a system i tak mi się nie podoba...

Rozmowa z prywatną firmą jest jednak zupełnie inna niż z państwową. Jeżeli tylko nie będziesz umierający to Cię odeślą w diabły. A jak będziesz umierający i nie będziesz rokował na to że im się opłaci ratowanie Ciebie to tak Ci udzielą pomocy żeby się tylko Ciebie pozbyć a czy zejdziesz czy nie to już nie ich problem.

I tu jest cały pies pogrzebany. Opieka zdrowotna jest piekielnie nieopłacalna. Jest multum zabiegów, które mają małe koszty i które każdy zakład weźmie. Ale placówek które leczą poważne choroby wymagające ogromnych nakładów - po prostu nie będzie. Bo to się nie opłaca. Nawet "publiczne"* szpitale dziś tak robią! O czym mało kto wie - chętnie pozamykałyby oddziały które generują im straty a zostawiłby otwarte te na których zarabiają.

* nie chcę się rozpisywać ale w rzeczywistości bardzo wiele zakładów opieki zdrowotnej wcale nie jest "państwowa" w takim rozumieniu jak tutaj używamy. Realnie państwowe są SPZOZ a NZOZ to może być (a raczej jest) spółka - np. z o.o. Możesz korzystać a nawet o tym nie wiedzieć.
Chcę tylko podkreślić że ten temat jest tak zawiły, że dyskusja na takie tematy bez choćby minimalnej wiedzy jest trochę bez sensu. Sam tej wiedzy nie mam - nie będę nikogo oszukiwał. Kapnąłem temat bardzo lekko bo - pośrednio - miałem malutki udział w przekształceniu jednego ze szpitali. I to dawno...

Azi

2

@KamQiX skoro możesz się leczyć i prywatnie i państwowo (załóżmy że możesz;) to chyba nie ma monopolu. Naprawa samochodu to nie to samo co ubezpieczenie...

@michal26 a jak pakiet będzie kosztował 1000 zł? Jaki procent Polaków stacji żeby płacić nawet te 500 zł? Mnie stać ale to nie powód abym miał gdzieś wszystkich innych. A co jak ktoś nie opłaci? Niech sobie umrze bo nikt go nie będzie leczył? W USA są takie pakiety i ludzie potrafią uciekać z karetek i szpitali. Co będzie w Polsce jak kogoś nie będzie stać na leczenie? Zabiorą Ci mieszkanie? To wszystko są tematy które trzeba przedyskutować zanim się w ogóle zacznie rozmawiać o zmianach. Konfa tego nie robi.

Azi

0

@clyde daj mu spokój - ile można chłopaka orać ;)

Azi

3

@michal26 NFZ na 2022 miał budżet 112 mld czyli ponad 2x mniej niż wyliczyłeś.

a kolega @Nano22 twierdzi że praktycznie nie musi korzystać z lekarzy. A co z ludźmi, którzy są poważnie i przewlekle chorzy?

koszty nfz: https://www.prawo.pl/zdrowie/budzet-nfz-na-2022-rok-analiza,509377.html

Azi

1

@michal26 co z tego że działa w innych krajach skoro jest tak samo nieskuteczne jak nfz. "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" albo "chleb stracił, a bułki nie znalazł"

Azi

1

@KamQiX Nie masz monopolu. Przecież są prywatni lekarze, prywatne szpitale itp. Różnica jest taka że obecnie musisz płacić na NFZ czy chcesz czy nie chcesz. A prywatni i tak zawsze trudne przypadki wyślą do państwowych szpitali bo NIE OPŁACA SIĘ takich leczyć. Żadna firma nie będzie dokładała do interesu.

Azi

0

@kondzix2115 Tak.
Podpisano: Mateusz Morawiecki

Azi

2

@KamQiX kolega @TurtleTheCat już Ci opisał jak to wygląda w praktyce. To jest bujda na resorach.

A co jak jesteś chory na coś co wykracza poza "koszyk świadczeń gwarantowanych"? Kto Cię będzie leczył? Z tego jasno wynika że jak będziesz umierał to żaden szpital nie ma obowiązku Cię przyjmować i leczyć.

Przy OC też zakład nie ma prawa odmówić Ci ubezpieczenia ale to nie znaczy że nie może Ci policzyć polisy za tak wielką kwotę że sam zrezygnujesz.

e: jeszcze jedna rzecz - co z emerytami, ludzmi bezrobotnymi itp. W ogóle nie będą leczeni? A może zapłaci za nich NFZ, który nie będzie miał środków bo wszyscy będą w prywatnych?

Azi

3

@michal26 wyraźnie ktoś pyta jaki ubezpieczyciel ubezpieczy taka osobę. Nikt o pozostawianie w NFZ nie pyta. To jest odwracanie kota ogonem jak się nie ma argumentów. Podsumowując: jeżeli już teraz on nie umie odpowiedzieć na tak oczywiste pytanie to to jest dupa a nie sensowny program.

Azi

15

@michal26


I jakże sensowna odpowiedź...

I to tyle w temacie. Więcej chyba nie trzeba dodawać.

Azi

0

@Survier Widzę że brakuje Ci argumentów skoro nic lepszego od Tuska nie umiałeś wymyślić :D

Azi

0

@mate92 daj konfie więcej władzy to przekonasz się że może być gorzej i to dużo gorzej :D

Azi

0

@Survier gdybyś chłopie znał trochę historię Niemiec to wiedziałbyś że ich gospodarkę wypompowano na tanich ruskich surowcach a nie pseudo reformach podatków i bajkach o cudach gospodarczych

Azi

1

@Maciek069 przyzwyczailiście się do życia na kredyt a jak trzeba zacząć spłacać długi to płaczecie :D

Azi

0

@Survier dałem Ci link żebyś sobie sam zweryfikował czy napisałeś coś prawdziwego czy nie. Ale widzę to trochę za trudne więc zadam łatwiejsze pytanie:
Co te Niemcy i Włochy mają wspólnego z tym co napisałem wcześniej?

Azi

0

@Survier https://pl.tradingeconomics.com/
Ciekawe dane sobie wymyśliłeś :D

Azi

0

@DonMatteo901 znaczki im się wyraźnie pomyliły :D

Azi

4

@Artysta9 chcecie wspomóc klub? Kupcie bilet do muzeum nawet jeżeli nie wybieracie się do Barcelony.

Azi

1

@arsenallondyn0 wszyscy mówią że Duduś jest miękki a tutaj proszę - Mussolini!

Azi

0

@Survier ja nie traktuje tego jako wady tylko nie daje sobie wcisnąć kitu że ktoś kto chce władzy będzie sobie sam ta władze ograniczał kiedy już ją dostanie :D
Ty natomiast wierzysz że tak właśnie się stanie. To byłby chyba pierwszy taki przypadek w historii.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?