Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@BorzyKrzys albo lekcje niech odrabia :P
0
Sezon 22/23 - Barcelona w I części sezonu wszystkie trudne wyjazdy. Efekt Barcelona mistrzostwo. To co robi LL? W sezonie 23/24 wszystkie trudne wyjazdy w II części sezonu. Co jak co ale uczą się na błędach.
0
@Michael24 nie jest nigdy tak że coś jest super idealne więc i kredyt 2% nie jest. Jednak jest to zadziwiająco dobry pomysł jak na PiS - tutaj zastrzeżenie że nie przeczytałem jeszcze dalej ustawy a z doświadczenia wiem że to co jest w treści a to co opowiadają politycy to często dwie różne rzeczy.
Jednak mamy obecnie taka sytuacje że ludzie o niskich zarobkach nie mają w zasadzie szans na kupienie mieszkania bo nie mają zdolności kredytowej. Każda pomoc - w szczególności wymuszenie na bankach niższego oprocentowania i branie części ryzyka na siebie - to ruch w dobra stronę. W tym wypadku przeniesienia ryzyka nie będzie ale choć oprocentowanie może być niższe a co za tym idzie większą zdolność.
Na minus na pewno fakt że to podniesie ceny mniejszych mieszkan i domków. A z czasem wpłynie również na większe. Na minus również fakt że to program typowo wyborczy i w przyszłym roku a najdalej II kwartale 2024 nie będzie już szans na załapanie się. Jeżeli więc ktoś chce skorzystać to musi:
1. Z znaleźć bardzo, bardzo szybko nieruchomość
2. Już teraz mieć wkład własny - z czym będzie problem bo ogrom ludzi żyje od 1 do 1 nie zastanawiając się nawet nad tym czy może i chce coś odłożyć.
0
@RosjaninBut nie oglądałem całej debaty ale sam cytat o koalicji z PiSem nieźle zaorał Mentzena. Swoją drogą to taka koalicja zniszczyłaby totalnie konfe tak jak zniszczyła każdego poprzedniego koalicjanta Kaczora.
0
@barteq no nie wiem. Kiedy jest ciężki moment to Araujo znika jak każdy inny. A Roberto gra słabo ale dziwnym trafem pokazuje się często z silnymi rywalami. Nic nie jest zero-jedynkowe. Nie ma nas w szatni więc ciężko oceniać co tam się dzieje. A skoro trener chce np. żeby został w klubie to nie mnie oceniać dlaczego tego chce
0
@joloskyy co ty chłopie pierdzielisz? Rozumiem że masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego ale Ty nawet nie potrafisz przekazać tego co chcesz przekazać. Serio. Weź się ogarnij
9
@RoberDzik ja mam tak samo jak czytam o ludziach wierzących w Konferencję. Cóż zrobić? Niech se ludzie głosują na kogo chcą - ich prawo. Pytanie ile osób potem będzie umiało otwarcie powiedzieć "ale byłem głupi"?
7
@Mario96w jeżeli Pan kolega ma takie życzenie to mogę go zwyzywać. Zupełnie za darmo! Daj tylko znać :)
1
@barteq na jakiej podstawie sądzisz że S. Roberto nie ma cechy przywódczych? Do tej pory nie miał szans ich zaprezentować przecież. Rozumiem że można zawodnika nie lubić a nawet chcieć żeby nie przedłużać z nim umowy ale takie naskakiwanie na niego bez żadnej podstawy jest idiotyczne.
3
@Kinginiesta nie przesadzajmy z tym że oni w ogóle myślą:p
0
@kiper09 a na jakiej zasadzie brak głosu to głos na PiS? Bo jakoś brakuje tutaj logiki :D
21
@DonMatteo901 on powiedział że lewica nie jest za tym żeby ludzie się nie bogacili a wręcz fajnie jakby się bogacili żeby za chwilę powiedzieć że jak ktoś ma więcej to niech się podzieli. No spoko. Jak masz mieszkanie i kupisz drugie to super. A potem je oddaj innym? :)
0
@KamQiX PiS też obiecywał Ci niskie podatki przecież. To jest dokładnie ten sam poziom obietnicy. Jak mi powiedzą w jaki sposób będą realizowane te niskie podatki to wtedy się zastanowię czy jest sens głosować na partię proruskie.
Ja się na wybory nie wybieram. PiS wciskał kit i już po 4 latach było wiadomo że realizują coś zupełnie innego niż obiecali. PO niszczyło już ten kraj dostatecznie długo i nie widzę sensu powrotu. Konfa bredzi o niskich podatkach i braku socjalu ale jak się ich zapyta czy zlikwidują 500+ to jakoś nie ma odpowiedzi. Hołownia jest tak nijaki że nawet nie chce mi się wnikać co dziś popiera a co będzie popierał jutro. Lewica jest nie do przyjęcia dla osoby o prawicowych poglądach. Pozostaje PSL i inne niedobitki dla których nie jestem wyborca docelowym więc i nie są to dla mnie opcje. Wniosek jest prosty: nie marnuje głosu na nikogo.
0
@joloskyy takie założenie jest dość oczywiste w temacie gdzie się dyskutuje o propozycjach zmian gospodarczych. Nie wiem czego Ty nie potrafisz zrozumieć w tak prostych kwestiach.
0
@Comentateiro no to zdecyduj się czy są nowi w firmie czy nie. Bo sam użyłeś przypadku a potem dokładasz warunki żeby po chwili znowu zmienić zdanie.
Dostałeś jasna odpowiedź na poruszona przez siebie kwestie i chyba nic z tego nie zrozumiałeś...
1
@Comentateiro a w którym miejscu napisałeś że to dwóch nowych pracowników w danej firmie?
0
@joloskyy dla mnie każde studia mogą tak wyglądać. I nie interesuje mnie co Ty sobie chcesz. Bo jasne jest od samego początku że Ciebie interesuje tylko Twoja własna osobą. Co jest dość słabe jak na kogoś kto ma być lekarze...
12
@Comentateiro zdajesz sobie sprawę że w prywatnych firmach to czy ktoś dostaje"wysługę lat" jest zależne od decyzji zarządu? I że często pracownicy dostają kasę za lojalność bo wyszkolenie i wdrożenie nowego pracownika jest kosztowne i czasochłonne.
No i nie wszyscy w robocie noszą skrzynki. Wiem - może to być dla Ciebie szokujące :p
0
@joloskyy ja nie napisałem nic o wyjątku dla lekarzy. Bo studia w takiej formie już w Polsce funkcjonują i to od dawna - np. na WAT albo AMW w Gdyni. Ktoś kończy studia i ma albo 10/15 lat (nie pamiętam ile) pracować albo zwraca kasę. I nikt nie płacze z tygo tytułu. I to jest podejście jakie jest normalne i do zaakceptowania. Taka umowa społeczna.
Ty natomiast masz straszny ból jak słyszysz oczywista prawdę. I normalne argumenty nazywasz "debilnymi" i "głupotą" choć nie potrafisz ich w żaden sposób podważyć. Co dowodzi tylko ułomności Twojej a nie argumentów. Dziękuję więc że potwierdzasz zasadność podjętych tutaj tez skoro nie potrafisz obronić obecnego stanu rzeczy a jedynie obrażać się na to że ktoś chce oczywistych zmian jakie są potrzebne dla dobra społeczeństwa jako takiego. I że społeczeństwo ma gdzies że chciałbyś dostać więcej pieniędzy i mieć wszystko za darmo.
0
@joloskyy czyli każdy student medycyny który po studiach jedzie sobie pracować za granicę kosztuje państwo i wyborców 250 tys. + koszt specjalizacji. A państwo nie ma z tego nic. Ilu obywateli musi się złożyć na studia takiej osoby? Multum. I co z tego mają? Absolutnie nic. Bo Pan "mnie się należy" nie widzi problemu w wykorzystaniu innych. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Chcesz studiować medycynę i jechać za granicę - proszę bardzo. Ale zapłać za to z własnej kieszeni.
0
@joloskyy Podsumujmy więc Twoje "argumenty" :D
Studia powinny być darmowe bo przecież jak po studiach wyjedziesz do innego kraju to PŁACISZ za swoje studia. I Ty innym mówisz że piszesz głupoty? Albo teksty o tym że Twoi rodzice opłacają Twoje studia. Nie. Twoi rodzice płacą podatki za siebie i za Twoją edukację obowiązkową. Za resztę płacisz sobie sam bo to Ty decydujesz czy na studia idziesz czy nie a nie Twoi rodzice. I ja rozumiem że nauczyli cię "dej" i "należy mnie się" oraz "tata zapłaci" ale to jest dla mnie patologia a nie norma.
0
@joloskyy już widzę jak opłacasz innym studia przed skończeniem swoich :D
Ciekawe gdzie tak te opłacanie widzisz. Właśnie problem w tym że nie opłacasz jak kończysz studia i jedziesz pracować w innym kraju.
0
@joloskyy Nie masz obowiązku zostawania w Polsce. Ale dlaczego ktoś miałby Ci opłacać studia? Ty widzę żyjesz w stylu "dej" i "mnie się należy". Dla mnie takie podejście jest straszliwie żałosne i tworzy osobniki leniwe i pozbawione ambicji.
0
@joloskyy odniosłem się do niej w tamtej wypowiedzi. Skoro tego nie widzisz to chyba nie umiesz czytać. Ostatnie zdanie. Bardzo wyraźnie jest wskazanie że nie dotyczy to tylko medyków a wyróżniam ich bo z tym zawodem jest największy problem
0
@joloskyy przeczytaj uważnie moja wypowiedź jeszcze raz
1
@lucca87 jeden ekspert LaBambe powie tak inny powie nie
4
@joloskyy bo państwo to nie fundacja i nie powinno sponsorować nikomu studiów jeżeli ten ktoś chce zaraz wyjechać za granicę. Chcesz się uczyć i wynieść się np. do Niemiec - proszę bardzo! Ale sam sobie zapłać za swoją edukację. Nie widzę żadnego powodu dla którego ktoś ma Ci sponsorować studia. To nie dotyczy tylko medyków ale generalnie właśnie z lekarzami jest obecnie największy problem.
9
Mołdawia strzeliła Szczęsnemu. Niemcy nie.
Mołdawia > Niemcy
0
@JohnA jak będę listy wyborcze to dam znać gdzie stawiać X :p
0
@Death_voice możliwe - sam nie oglądam w ogóle tv więc nawet nie wiem jaka jest narracja :D