Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@michal26 a skoro to czysty populizm to mojego głosu z pewnością nie dostaną. A już z pewnością dlatego ze są proruscy.
Ja już dużo razy słyszałem teksty w stylu "zmniejszyć biurokrację" ale jeszcze nikt z tym nic nie zrobił. I konfa też nie zrobi.
1
@michal26 tylko że nas obowiązuje prawo UE i oni o tym wiedzą więc żadnego zmniejszania podatków nie będzie i to zwykła kiełbasa. Ja mogę o tym pisać bo nie startuje ale oni tego w programie nie zawrą bo by ich z tego rozliczyli.
0
@Death_voice wiem że to kontrowersje ale to jedyna opcja aby wyłączyć całkowicie kupowanie głosowa w takiej formie jaka ocenie ma miejsce
0
@Phoenixx w pierwszym roku ograniczony nie jest. Więc do końca roku jest szansa na zakup mieszkania. A co będzie po wyborach to będziemy wiedzieć najwcześniej w listopadzie a realnie w przyszłym roku
9
@michal26 żaden z tych pomysłów nie jest zgodny z konfą. Sam dziś słyszałeś jak Mentzen nie chce likwidować 500+ a już na pewno nie chce zmniejszać liczby posłów i senatorów. O tym by nie finansować lekarzy też nic nie słyszałem.
Więc nie dopowiadaj sobie co konfa chce - bo wcale tego nie chce. Inaczej bym na nich głosowała nie odradzał każdemu rozumnemu człowiekowi głosowanie na nich :)
0
@BordowyPtak niskie stopy procentowe i tak powodują że ceny nie spadały więc strata jest żadna. A tak przynajmniej mieszkanie będą mogli kupić - przynajmniej teoretycznie - też ludzie których na nie stać nie było ostatnio a nie tylko Ci co sobie traktują zakup jako lokatę kapitału.
7
@michal26 proszę bardzo:
- likwidacja 500+ lub zamiana na zwolnienie z podatku
- brak niższych stawek vat dla firm które nie rozliczają podatków w PL (tutaj UE się nie zgodzi ale to nie powód aby o tym nie dyskutować)
- zmniejszenie liczby posłów do 100 a senatorów do 20 i raz w roku referendum w sprawie najważniejszych ustaw
- wymuszenie na bankach stałego oprocentowania na pierwsze 10-15 lat kredytu i jeżeli ktoś nie chce spłacać to oddaje nieruchomość na rzecz banku i jest zwolniony z reszty spłat
- mniejsza biurokracja i większość spraw można załatwić przez internet
- po studiach medycznych albo pracujesz 10 lat w kraju albo płacisz 150% ceny studiów
pomysłów jest wiele ale wszystkie dobre są niepopularne dla potencjalnego wyborcy
e: jeszcze dorzuciłbym prawa wyborcze tylko dla osób które pracują ale to dopiero byłoby podstawą do linczu ;)
1
@BordowyPtak a ja Ci powiem że np program bezpieczny kredyt 2% może być całkiem ciekawy. I choć chciałbym żeby PiS się rozpadł w diabły to jednak oceniam efekty i doceniam jeżeli założenia są sensowne. Inna sprawa że np. wakacje kredytowe byłby fajne gdyby ludzie nadplacali kredyty. W innym przypadku to tylko źle się na nich odbije
15
@Granto typowe dla populisty. A gdyby wygrał to te swoje mityczne obniżanie podatków prowadziłby identycznie jak PiS dochodzi do prawdy ze Smoleńskiem. Ot kiełbasa wyborcza dla naiwnych i griluje się ją aż przestanie działać. Ale grupa docelowa konfy nie jest grupa ludzi wybitnie domyślnych - zresztą jak każdej innej partii :/
1
@michal26 Petru i Mentzen? Nie trzeba włączać żeby wiedzieć że jeden i drugi gadają od rzeczy
3
@Death_voice myślisz że pracuje w Nigdy Więcej? Czy jak tam się oni nazywają?
2
@tristan87 raczej dobierają ich względem poziomu jaki prezentują ;)
11
@michal26 co to za pojedynek oszoloma-naiwniaka z idiotą komentujesz na LaBambie?
0
@michal26 jak mogłem odebrać? Przecież dokładnie to napisałes...
To jest dokładnie stan na dziś i ostatnie 8-9 lat. I jaki jest efekt?
0
@michal26 Zostawić tak jak teraz? W sensie żeby ruskie sobie bezkarnie dewastowały ten kraj i mordowali niewinnych ludzi? Serio? O.o
0
@michal26 Ukraina pozostawiona sama sobie? Bez gwarancji pomocy ze strony NATO/UE? Czyś Ty zwariował? Pozostawienie Ukrainy w takiej sytuacji to tak jakbyś ich pchał znowu w ręce ruskich. Jak Ty byś się zachował na miejscu Ukrainy gdyby jedna strona Cię odepchnęła a z drugą byłbyś w stanie wojny? Postawiłbyś się w sytuacji gdzie jesteś między młotem a kowadłem?
0
@Rust_Cohle całkiem niezłe podsumowanie :D
2
@MesQueUnClub_87 egzekutor oczywiście. Jeździłbym po świecie i mordował ludzi. Czy może być lepsza robota?!
1
@PatrychoO Selekcjoner Belgów to najwyraźniej realsista!
2
@michal26 Przecież nie ma głosowania nad przyjęciem Ukrainy do NATO. W czym jest więc problem? Równie dobrze mogliby posłowie uchwalać wygaszenie słońca albo legalizować podróże w czasie - tak czy inaczej nic by to nie zmieniało.
Czysta logika: co jest bardziej zachowaniem prowokującym 3 WŚ? Dostarczanie broni na Ukrainę czy głosowanie w polskim sejmie popierające dążenia Ukrainy do wstąpienia do NATO z którego nie ma skutków prawnych? :D
Za to postawa konfy - jak najbardziej przewidywalna i wiecznie proruska.
1
@FcPortoFan1999 no i ześ się odezwał minutę za wcześnie...
0
Karny z czuba? O.o
Btw: Real potrzebuje kogoś kto będzie im strzelał karne przecież. Bo że będą im dyktować masowo jak w tym sezonie to pewne
0
@Kazragore bycie idiotą to nie to samo co bycie psychicznie chorym
2
@Kazragore bo jak ktoś zaznacza inna to od razu wiesz że to idiota
1
@patrix211 kolega @JarekS zdecydowanie słyszy to co chciał słyszeć. Ale nie uważam żeby jakoś mocno pojechał po konfie choć powiedział szczerą prawdę, której niestety ich wyborcy nie widzą i dlatego tak naiwnie ich wspierają.
1
@7black4 pis ukształtował Twój światopogląd? :D
0
@Jakchcesz nie musi być popis. Ale dlaczego od razu ma być partia proruska? Nie widzę w konfie absolutnie nic lepszego od popisu a za to widzę dużo gorszego.
1
@Jakchcesz szczerze to mam to gdzieś. Jeżeli coś mnie boli to to że spory procent naszego społeczeństwa daje się nabrać na tanie puste teksty. Ale to w sumie też nie mój problem :)
4
@Jakchcesz bo zapłakane dzieciaki Cię będą hejtować? To w sumie plus a nie minus - zawsze można się z nich pośmiać :D
17
@Deviler szczególnie jak to pierwszy w tym miesiącu? :P