Azi

1

@Luciano99 kilka zdjęć? Na jednym się nie zmieściła? :P

Azi

11

@AdiKingu96 i dziewczyny w skąpych ciuszkach. Tak - wolę jak jest gorąco ;)

Azi

8

@michal26 nie wyjdziesz sprzeczności w tym że masz problem z faktem że ktoś go ośmiela się krytykować? Sam fakt że ktoś wytyka błędy (co robi sama konfa np w odniesieniu do PiSu) powoduje pianę na gębie u wielu osób. Również tutaj. Może warto się zastanowić nad samym sobą?

Azi

0

@Peciak "Mogę, ale jesteś duży, to sobie znajdziesz sam bez problemu."

Czyli potrzebujesz argumentu a ja mam Ci go sam szukać. Dalej nawet nie czytam bo sam początek jest śmieszny.

Wymyśl sobie w takim razie sam oponenta do dyskusji i sam poszukaj sobie argumenty na jego wyimaginowane argumenty. Śmiech na sali.

Azi

0

@require A wojsko trenuje w żukach? Ciekawe skąd wzięli takie na chodzie? :D
Dla odmiany wymyśl jakąś sensowniejszą odpowiedź.

@draxidox cóż - do niedawna też tak sądziłem ale potem na scenę weszła konfedereacja i okazało się że dno jednak jest jeszcze niżej :/

Azi

0

Azi

0

@require Tutaj masz zadania WOT. Powiedz mi po co im kamizelki kuloodporne w czasie gdy nie toczymy wojny? W czasie np. powodzi bywają przydatne?
https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/zadania-wot

Azi

1

@ChessInfo Konfa rzuca krzykliwe hasełka i obietnice nierealne do spełnienia. Ale ważniejsze jest to co robi. Bardzo głośno było o wywaleniu jednego z członków, który domagał się publicznego nazwania Putina zbrodniarzem. Narrację zmienili dopiero pół roku później gdy już wiadomo było że ruskie wojnę przegrają.

Najlepsze jest to, że konfa pozycjonuje się na "prawdziwą prawicę" a akurat dla ludzi o faktycznie prawicowych poglądach mają bardzo słabe sondaże. Przypadek? Oczywiście że nie...

Azi

0

@Joe_Pesci Konfa-propagana jako wiarygodne źódło? :D A czemu nie TVP Info albo jeszcze lepiej ruska telewizja? Mniej więcej ta sama dawka wiarygodności.

Azi

0

@require ale mnie nie interesuje narracja rządu. Nie interesuje mnie też narracja opozycji. To raz.

Po drugie sytuacja Słowacji jest zupełnie inna niż nasza. Czy oni mają inne samoloty czy oddają to co stanowi ich główną siłę? Bierzecie to w ogóle pod uwagę czy potraficie podejść zero-jedynkowo. Zdajecie sobie sprawę że nasz F16 będą patrolowały przestrzeń powietrzną nad Słowacją? Nie. Wy patrzycie tylko - ten dostał a ja nie. Znaczy my głupi.

Azi

0

@require a dlaczego Amerykanie mieliby nam rekompensować migi? O.o

Czy my jesteśmy prostytutką żeby dawać tylko za pieniądze? A może oddaliśmy sprzęt bo mamy interes w tym, żeby ktoś zrobił z niego użytek?

Azi

0

@draxidox niestety jest realny. Ale to jednorazowy skok. Skompromitują się przy pierwszej okazji, gdy tylko na stole pojawią się większe pieniądze. A do koalicji jak widać nikt ich nie zaprosi skoro nawet Budka ich wyśmiewa.

Azi

0

@Peciak bardzo chętnie odpowiem Ci mordeczko :)

"Dlaczego jest tak, że wszystkie inne kraje, ze przekazywanie sprzętu na Ukraine dostają nowy sprzęt, warty więcej, a tylko Polska oddaje wszystko za darmo?"
A możesz dać jakiś przykład takich rekompensat? Nie kwestionuje że nie mogło tak być ale sam sobie odpowiedz na pytanie: dlaczego ktoś miałby dawać Czechom lepszy/droższy sprzęt zamiast wysłać go po prostu na Ukrainę? Trochę to się mija z celem i brzmi skrajnie niewiarygodnie.

"To są właśnie fakty, o których mówi Konfederacja i które są niewygodne dla PiSu, który w tłumaczeniach używa właśnie takiej emocjanalnej retoryki jak ty, co dla mnie jest żałosne."
A bierzesz pod uwagę, że to są po prostu kłamstwa Konfy? Bo skoro takie zachowanie innych krajów nie ma logicznego sensu, to może uwierzyłeś w coś co nie miało miejsca?

"Co do NATO, to czy historia nie nauczyła cię jeszcze jak nasi sojusznicy nas traktują? Niemcy mają nas głęboko w poważaniu, alianci kiedyś nas oddali za bezcen, nie inaczej byłoby z Amerykanami. Im wszystko jedno czy giną Polacy czy Ukraińcy, byleby rosje osłabić. "
A czy Ukraina jest w NATO? A czy NATO pomaga Ukrainie? Jak sobie wyobrażasz sojusz, który ma gwarantować bezpieczeństwo uczestnikom i nie reagujący na to, że ktoś najeżdża ich członka? Czy traktowałbyś taki sojusz poważnie? Więc NATO ma sens tylko wtedy, gdy solidarnie nie zezwoli na atak na swojego członka. To nie jest sojusz z WB czy Francją, gdzie umawiasz sie, że jak ktoś zaatakuje nas/ich to też wypowiadasz wojnę agresorowi. Wyobraź sobie, że niektórzy jednak uczą się na swoich błędach i woleliby nie dopuścić do kolejnej sytuacji jak przed II WŚ. Co po Ukrainie akurat widać najlepiej, bo bez tej wojny można było zakładać że ruskie są silne a NATO to iluzja. A rzeczywistość okazała się zupełnie przeciwna.

"To ty w tej dyskusji jesteś naiwny, bo chcesz oddawać sprzęt i liczyć na pomoc innych."
My bez pomocy innych nie mamy szans walki z żadnym mocarstwem. A jeszcze gorzej ma Litwa, Łotwa i Estonia. A nawet Finlandia. Możesz zakładać sobie że jestem naiwny ale nie zaprzeczysz faktom, że po agresji zarówno Finlandia i Szwecja aż przebierają nogami żeby w tym NATO być. Sam więc sobie odpowiedz na pytanie kto jest tutaj naiwny ;)

"My wyślemy sprzęt na Ukraine, żeby tam się wszyscy wykrwawiali, a przeciwnik sobie przyjdzie z Białorusi"
Następny któremu się wydaje że przygotowania do wojny to jest pikuś, którego nie da się zauważyć. I jeszcze Białoruś, która rękami i nogami broni się żeby nie wejść na Ukrainę ma atakować Polskę. Ciekawe po co? Pewnie Białystok i Suwałki im się marzą po nocach.

"Dlatego właśnie Konfa bardzo dobrze robi, zadaje pytania, dlaczego tak późno zamawiamy ten sprzęt, skoro od 2014 roku już było wiadomo, że rosja patrzy na Ukrainę?"
A dlaczego Konfa nie zgłaszała zakupu tego sprzętu? Nie mają posłów w sejmie?

"Dlaczego zamawiamy taki czy inny sprzęt, a nie inwestujemy w produkcję na własnym terytorium, tylko ukręcamy głowę biznesom militarnym?"
Tak się akurat składa że tutaj mylisz się bardzo. Po pierwsze akurat ten biznes wreszcie odżywa - po tylu latach zastojów a nasz sprzęt robi na Ukrainie świetną reklamę. Po drugie - inne kraje nie są tak głupie aby swój sprzęt wojskowy produkować w innych krajach. Może wyborca konfy tego nie ogarnąć ale takich rzeczy się po prostu nie robi. Co więcej - dbasz o to, żeby z serwisem też musieli iść do Ciebie, bo to jest jeden z tych elementów, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo.

"Na sam koniec wszystkie zarzuty czy pretensje o prorosyjskojsc czy aborcje do Konfy są bez sensu, bo oni mając 14 posłow nie mają praktycznie na nic wpływu."
Czyli jednak mają posłów. Popatrz pan. I za co się im płaci? Za zadawanie pytań po fakcie? To rzeczywiście należy dać im władzę skoro są tak wybitni :D

"Bo teraz to sam łowisz ryby przed siecią i zakładasz, że zrobią to czy tamto z abrocją, z wojną z czymkolwiek, a prawda jest taka, że nie wiadomo i dopiero można zobaczyć."
Nie no super pomysł. Dać komuś władzę i wtedy oceniać co zrobią. Jeszcze bardziej zniszczą kraj? No ale przeca kto mógł przypuszczać? A to że wysyłają wyraźne sygnały dla ruskich ideologii? Przeca to przypadek! Naiwność pełną gębą... Dać komuś władze bo jeszcze nie rządził. Normalnie jak w przedszkolu... Daj Jasiowie zabawkę bo on się nią jeszcze nie bawił... ARGH...

Azi

0

@negreanu a gdzie na napisałem że jesteś przeciwko? Ja Cie ukierunkowuje na inny punkt myślenia a nie kwestionuje Twoje poglądy. Ty mi mówisz że musimy mieć się czym bronić i ja się zgadzam. Tylko dla mnie ta obrona polega na uniemożliwieniu agresorowi ataku a Tobie na gotowości do obrony. W tym jesteśmy zgodni: musimy być gotowi do obrony. No to się bronimy: niszcząc ruskie czołgi na Ukrainie. Czynnie a nie biernie

Azi

0

@negreanu Źle podchodzisz do tematu. My nie chcemy żeby nasz kraj atakował ktokolwiek. Dlatego jeżeli wojna toczy się już w innym miejscu to chcemy tak osłabić potencjalnego agresora aby nie miał szans wjechać do nas. Myślisz że Ukraińcy nie oddaliby połowy swojego sprzętu wojskowego (a nawet więcej) aby wojna toczyła się w jakimkolwiek innym miejscu? Oczywiście że by oddali

Nie możesz myśleć w kategoriach musimy się mieć czym bronić w sytuacji gdy możesz potencjalnego agresora bardzo mocno osłabić nie swoimi rękami. Gdyby nie było żadnej wojny to owszem - takie podejście byłoby racjonalne. Ale wojna jest i mamy bardzo duży interes w tym aby ruskie się wykrwawiły jak najmocniej bo wtedy nie będą mogli wjechać do nas. Proste jak budowa cepa.

@michal26
"Tego właśnie ruskie moim zdaniem by chciały, czyli całkowite rozbrojenie Polski."
No pewnie. Przecież mają tyle czołgów przygotowanych do ataku na Polskę, które tylko czekają aż całe wojsko się rozbroi :D

"Musimy przede wszystkim dbać o interes Polski i mamy tutaj dwie szale."
Dokładnie. Interesem Polski jest to żeby ruskie nigdy do nas nie wjechały. Trzeba więc dać im w mordę a najlepiej nie swoimi rękami. Jeżeli rozwalisz im czołgi na Ukrainie to te czołgi nie przyjadą do Polski.

Naprawdę nie wiem jak można nie rozumieć tak prostych rzeczy.

Azi

0

@michal26 "Czekamy na dostawy sprzętu i w tym czasie Rosja postanawia nas zaatakować. Może to się stać, gdy np. pokonają Ukrainę, bo nasz sprzęt nie wystarczył. NIE WIEMY TEGO jak się sytuacja rozwinie i tutaj właśnie trzeba to robić z głową..."
Zdajesz sobie chyba sprawę że aby przeprowadzić taki atak trzeba się BARDZO, BARDZO długo do tego przygotowywać. I nie da się tego zrobić tak żeby nikt nie zauważył. Jeżeli więc uważasz że w takiej sytuacji NATO będzie sobie spokojnie czekało aż na terytorium jednego z członków wjedzie ruskie wojsko to jesteś bardziej naiwny niż myślałem...

"Kompletnie nie rozumiesz na czym polega strategiczne myślenie."
Z tego co widzę to Ty nie rozumiesz. Chcesz robić dokładnie to czego oczekują ruskie - nie pomagać Ukrainie. To jest największa głupota jaką możemy w tym momencie zrobić.

"Co w sytuacji kiedy jednak Ukraina przegra? "
Ukraina już wygrała tą wojnę. Utrzymała swoją niezależność i już nic tego nie zmieni. Gra tyczy się tylko tego jak będą wyglądały granice po wojnie.

I zwróć uwagę że nikt nie mówi o oddaniu 100% sprzętu Ukrainie. To jest zresztą niemożliwe bo ich wojsko nie było szkolone w korzystaniu ze sprzętu nie rosyjskiego. To nie jest gra w której żołnierz wsiada do czołgu i zaczyna strzelać do wroga.

Azi

1

@michal26 zastanawia mnie jak możesz być aż tak naiwny?

Bardzo prosta kwestia: co rozumiesz przez wysyłanie na Ukrainę ciężkiego sprzętu z rozsądkiem"?
Z rozsądkiem jest wysłać jak najwięcej naszego sprzętu na Ukrainę. Kto nam zagraża? Ukraina? Nie. Białoruś? Sama w sobie nie. NATO? Na pewno nie. Litwa, Łotwa, Estonia? Nie. Jedynym krajem, który chciałby nas zniszczyć jest rosja. Więc jeżeli możemy ich osłabić nie angażując w walkę ani jednego naszego żołnierza to właśnie najrozsądniej jest wspierać wszelkimi metodami tych którzy muszą z nimi faktycznie walczyć.
Jeżeli ktoś w polityce jest zbyt głupi (albo takiego udaje jak Konfa właśnie) żeby myśleć choć na dwa kroki na przód - to sorry bardzo ale o takich ludziach nie da się powiedzieć że są propolscy. Wręcz przeciwnie. W najlepszym razie są pożytecznymi idiotami rosji.

Więc nie - Konfederacja jest w tej chwili najgorszą możliwą opcją. Niezależnie od tego na co się kreują i jakie brednie gadają. To że wcisną Ci kit, że są "propolscy" to nie znaczy że tacy są. Tak jak PiS gadający o zmniejszaniu podatków wcale nie jest partią, która zmniejsza podatki. To są tylko puste słowa na które łapią się Ci co nie oceniają tego co ktoś robi a jedynie podniecają się słowami.

Azi

0

@MysticCat skoro tak to dlaczego ja widzę a nie głosowałem nigdy ani na PO ani na PiS i nie planuje tego robić? O.o

Azi

0

@tomek8756 @Kondziubarca @Kgorecki2500 @michal26 o ile Budka nie jest ani najmądrzejszy ani najlepszy w polityce, to akurat w tym cytacie powiedział samą prawdę. Nikt normalny nie będzie chciał tworzyć rządu z ludźmi, którzy kierują swoje upodobania do ruskich. A Konfederacja ma ciągoty w tym kierunku i tylko ślepi wyznawcy tej partii będą zaprzeczali oczywistym faktom.

Azi

1

@MateuszGotowka99 a Ty to lepszy jestes? Zawaliles Mati drugą bramkę i udajesz kontuzje żeby sobie na LaBambie pisać!!

Azi

0

@Nazio87 w kwietniu to będzie po eliminacjach ;)

Azi

1

Fajny ten Kiwior. Taki nie za dobry w bronieniu

Azi

1

Świderski za Bielika. Teraz będzie na poważnie!!

Azi

16

Może atak gra słabo ale przynajmniej bronimy jeszcze gorzej

Azi

2

Zdiagnozowałem w czym problem: oni atakują nas większa liczba zawodników niż my bronimy. A bronią się większą niż my atakujemy ;)

Azi

0

To będzie rekord jak Santosa zwolnią po 15 minutach pierwszego meczu

Azi

0

@lukaszbrk flashscore podaje że na lewej obronie zagra Frankowski a na lewym skrzydle Karbownik. Ciekawe i rzeczywiście zaskakujące

Azi

0

Lewy w Barcelonie i od razu pewne miejsce w kadrze ma ;)

Azi

1

@msmsms chyba 433. Raczej nie ma to znaczenia w odniesieniu do jego obecnego miejsca pracy

Azi

1

@Faro wygląda na 4231

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?