Azi

14

@VamosRakieta wszyscy przeszkadzają jemu

Azi

2

@PawkoFCB Jeżeli nie jesteś emerytem to za bardzo obawiać się nie musisz. Wirus wykańcza osoby zdecydowanie wiekowe lub bardzo chore. Jedna z ofiar we Włoszech to 78-latek chory na zapalenie płuc. Była też 80-latka chora na raka. Sorry ale jeżeli masz wyniszczony organizm to grypa też jest śmiertelnie groźna i na nią też umierają ludzie.

Nie mówię żeby olać sprawę. Ale sianie paniki jest tutaj komuś wyraźnie na rękę. I jeżeli dzieje się tak jak się dzieje to znaczy że stoi za tym gruba kasa a nie obawa zdrowie ludzi.

Azi

0

@MesQueUnClub_87 100 komentarz o tym kto będzie sędziował wygrywa talon na balon. Jest się o co bić ;)

Azi

0

@Bobo25 Spokojnie. Dembele dostałem od Lahoza czerwona za to że nie zna hiszpańskiego ;)

Azi

1

@IronSanHybrid Szkoda bo podane przykłady wiele pozwalają domniemywać :)

Azi

1

@IronSanHybrid ciekawe masz te porównania. Tym razem z Twojej praktyki? Bo ja się z czymś takim nie spotkałem.

Azi

1

@sebasek99 odpuszczam katechetę - nie wiem jakie ma mieć przygotowanie a dyskutowanie nie mając wiedzy w danym zakresie świadczyłoby o mojej głupocie. Sprawdzać mi się nie chce. Mój/nasz wychowawca był katechetą ale nie był księdzem. I na pewno był po studiach (nie po kursach) bo często i gęsto nam o tym opowiadał. Fajny facet. Zupełnie osiwiał przez 3 lata :D - byliśmy jego pierwszą klasą gdzie był wychowawcą ;)

A mnie plastyka nauczyła tylko niesprawiedliwości ;)

Azi

0

@IronSanHybrid "wygraliby sprawę" Wow - zmarnowanych kilka lat życia i zero gwarancji powodzenia. Idealny scenariusz :)

Widzę ze nie wiesz czym się różni teoria od praktyki. Tutaj znajdziesz wyjaśnienie
https://img1.dmty.pl//uploads/201606/1465159666_cr5zfp_600.jpg

Azi

4

@Jakchcesz Na Napoli 433 (Fati) a na Real 442 z Vidalem

Azi

1

@IronSanHybrid To patrząc po powyższe poradzie dobrym specjalistą nie jesteś :D
Dla Twojej wiadomości - na opisanej przysiędze były osoby które kategorycznie wzbraniały się przed wypowiedzeniem tej kwestii. I dostały jasny przekaz: albo tak albo wypad. Oczywiście nie zrezygnował nikt. Żyj i doradzaj więc ludziom w tym pięknym świecie :)

Azi

1

@sebasek99 "No i właśnie dlaczego ktoś bez wymaganych kwalifikacji (nie mają całego przygotowania pedagogicznego przez które musi przejść każdy inny nauczyciel na studiach) ma zarabiać tyle ile zwykły nauczyciel?"
Skąd taki wniosek? Jeżeli chodzi akurat o mojego wychowawcę to z pewnością miał nie gorsze kwalifikacje niż cała pozostała kadra. Czy księża muszą mieć kwalifikacje to nie wiem, więc nie będę się wypowiadał. Za to z rozmowy z takimi osobami wiem, że wolą jechać np. do więzienia niż do szkoły, więc wycofanie religii raczej by nie sprawiło im przykrości.

"Poza tym całkowicie się nie zgadzam, aby w szkole była prowadzona religia. To jest coś do ogarnięcia na szkółkach niedzielnych."
Rozumiem że religia powinna być tylko dla wierzących. Jest to dobry argument. Pozostaje pytanie czy np. plastyka/muzyka nie powinna być tylko dla utalentowanych (ja jej nie znosiłem). Jak dla mnie nieobowiązkowe lekcje religii całkowicie rozwiązują problem.

Azi

0

@IronSanHybrid lepiej poświęć czas żeby przerobić coś w praktyce zamiast tłumaczyć innym co mają robić. Wtedy pogadamy o tym czyja logika jest porażająca :)

Azi

1

@IronSanHybrid no popatrz - w PL też możesz mieć wszystkie sakramenty za darmo. Zupełnie inną kwestią jest to że mimo wszystko część księży traktuje swoich wiernych jak skarbonkę (czego nie popieram).
Za to ludzie którzy do kościoła nie chodzą upierają się na ślub kościelny wiecznie dziwą się że ktoś ich traktuje w takim wypadku jakby wynajmowali sobie kościół na uroczystość (co faktycznie ma miejsce).

"Ktoś Cię po prostu oszukał i tyle..."
Tak jest. Jeżeli dożyje innej takiej okazji to powiem wtedy że jakiś koleś na forum Barcelony napisał że mają tak nie robić bo to oszukiwanie ludzi. I oni się przestraszą i odpuszczą. Piękny jest Twój świat...

Azi

0

@IronSanHybrid proponuję abyś przerobił to swoje "nie musisz w praktyce" zanim mi napiszesz. Tak jak napisałem wcześniej - byłem w identycznej sytuacji i znam to z praktyki więc daruj mi teorię. Wypowiadam się za swoje własne doświadczenie nie za wszystkich. Głupotą jest wmawiać mi coś innego niż miało miejsce.

Azi

1

@sebasek99 Tutaj zatrzymajmy się na chwilę żebyśmy się dobrze zrozumieli - ja uważam tak jak Ty - kościół nie powinien być finansowany z podatków. Katecheci mogą być finansowani z budżetu ale religia nie musi być przedmiotem wymaganym (decyduje rodzic). Jak by nie patrzeć to też nauczyciel a ja np. w liceum byłem w klasie gdzie katecheta był też naszym wychowawcą.

Ale zaproponowany system nie ma racji bytu. Po pierwsze kościół to ludzie a ludzie są grzeszni z założenia - w tym też księża, biskupi itp. I mają ciąg do władzy (co bardzo mi się nie podoba). A wierni zawsze będą grupą docelową którejś partii, więc rozbrat nie jest możliwy.

Azi

3

@IronSanHybrid No popatrz. Ciekawe czemu np. w sejmie wisi krzyż. Albo przy chyba każdej przysiędze masz dodane "tak mi dopomóż Bóg" i musisz to powiedzieć nawet jeżeli jesteś ateistą - mam to przerobione w praktyce, choć akurat nie ja miałem z tym problem.

Twoje słowa brzmią bardzo pięknie. Ale teoria to teoria a praktyka to coś zupełnie innego.

Azi

1

@sebasek99 Nie znam niemieckiego systemu podatkowego (a PL też nie jest prosty do ogarniecia;) więc nie będę się wypowiadał. Ale do tej pory nie słyszałem o podatku który zapłaciłby ktokolwiek, gdyby miał w perspektywie dokładnie ten sam efekt (np. wolne). Dlatego jakoś nie chce mi się wierzyć w podobne podatki.

Azi

2

@IronSanHybrid To mają do tego, że żyjemy w kraju katolickim. Jeżeli postulujesz całkowitą rozłączność kraju od religii (a jak by nie patrzeć to o tym jest ten temat) to nie wyobrażaj sobie wygodnej dla siebie sytuacji opartej na obecnym systemie ale zupełnie nową rzeczywistość. Twoje porównanie do Prawosławnych nie ma w tym wypadku nic do rzeczy bo porównujesz sytuację Prawosławnego w Katolickim kraju do sytuacji gdzie Państwo nie ma nic wspólnego z religią...

Pomysł który rzucił @sebasek99 nie jest nowy. Były różne idee z "podatkiem" itp. itd. A zawsze kończy się na tym samym: jeżeli "wierzący" ma mieć przywilej kosztem pozostałego - choćby musiał przy tym płacić podatek - to wszyscy zadeklarują się jako wierzący a podatku i tak nie zapłacą albo to obejdą.

Azi

7

@sebasek99 "(...) gdzie tylko wierni danej religii płacą ten podatek."
kiedyś było takie badanie gdzie pytali ludzi mniej więcej o to co postulujesz. Tych którzy byli za pytali potem czy w takim razie są świadomi, że w takim wypadku nie będą mieli wolnego w pracy np. w Boże Narodzenie albo Wielkanoc. I patrz - tylko pojedyncze jednostki nie wycofały się ze swoich poprzednich "przekonań" kiedy mieli w perspektywie robotę za tą samą kasę podczas gdy "wierzący" będą mieli wolne.

To jest czysta hipokryzja i tyle. Ludzie nie potrafią przyjąć na siebie konsekwencji swoich własnych decyzji a o poglądach to nie ma nawet co rozmawiać.

Azi

4

@IronSanHybrid To nie był kontrargument. To jest czyste zdziwienie.

Azi

14

@Chinaski a ciekawe ile dzieciaków chcę chodzić np. na matematykę, że o jakieś plastyce czy muzyce nie wspomnę :)

Azi

20

@D44H Ktoś Cię zmanipulował na lekcji religii na której nie musisz nawet chodzić? Biedaku Ty mój...

Azi

27

@IronSanHybrid Ja tam zawsze podziwiam jaki ból tyłka musi mieć ateista żeby wyszukać te wszystkie "informacje" i czuć dosłownie "palącą potrzebę" dzielenia się nimi :)

Ciekawe że ludziom nie przeszkadza, że dofinansowane są np. muzea - w tym także takie do których nikt nie chodzi. Albo jakieś fundacje (pozdrowienia dla pana Macierewicza;) ale to nikomu nie przeszkadza bo to nie religia przecież.

Azi

0

@Volk Wow! To się nazywa mieć kompleksy...

Azi

2

@Chwytliwy Właśnie przeczytałem i też od razu zacząłem się zastanawiać co kolega robił w weekend, że ma taki odjazd w poniedziałek rano? :D

Azi

0

Dobrze, że Real w formie przed City i Klasykiem :)

Azi

2

@BARCA_FOR_EVER jeżeli ktoś napisał coś w stylu "trzeba zobaczyć jak Braithwaite zagra z Napoli" to lepiej jeżeli nie będzie nic pisał albo doczyta sobie czy on może w ogóle w tym meczu zagrać ;)

Azi

0

@sergio5 Dobrze że wraca do zdrowia.

Azi

0

@Piotr89Sand wstawiać Ci linki do nekrologów osób które zmarły na grypę?

Azi

1

@Piotr89Sand to jest ta przerażająca chwila gdy 78 latek chorujący na zapalenie płuc umiera z podejrzeniem że mógł mieć też wirusa. Młody człowiek. Okaz zdrowia gdyby nie te płuca...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?