Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Colon Lepiej on niż Polska :P
3
Szanowni Państwo,
symulacja II tury wyborów. Dwie ankiety:
1. Duda czy Trzaskowski?
https://strawpoll.com/eg5xs7he
2. Duda czy Hołownia?
https://strawpoll.com/5yb25ege
Czas na głosowanie 24h
0
Dajcie link do jakiejś sensownej strony do robienia ankiet :)
0
@Chwytliwy Hołownia wygra bez żadnych problemów. Trzaskowski raczej nie. Proponuję zrobić ankietę na LR typu: na kogo zagłosujesz: Duda czy Trzaskowski. Bez wątpienia znajdą się takie osoby jak ja, które postawią jednak na AD.
6
@kerouac Panie Prezydencie aż taka desperacja już? :D
0
@lucca87 Zabawne jest że to że nie tego co mi zarzucasz z całą mocą nie chcesz dostrzec u siebie. Ale pouczać innych - no problem :D
0
@lucca87 a przy 451 nawet 10.
Patrz jaka zaskakująca ta matematyka
0
@culesjasiules Wraca Wague - dwie asysty w 8 meczach to niezły wynik. Dałbym mu szansę. Brakuje nam stopera i lewego obrońcy. Jeżeli odejdzie Rakitic/Vidal to też pomocnika (chyba że Alena i Puig dostaną szansę). W ataku jak zawsze bez rezerwowej 9-ki ale skąd mielibyśmy mieć kasę na transfer?
2
@Chakalaka i darmowa pizza dla wszystkich!
Niech zrobi coś przydatnego w Warszawie. Potem się zastanowimy czy jest sens dać mu więcej władzy. Na dziś to on jest gorszy niż Duda a na Dudę nie zagłosuję z pewnością.
0
@pax Przyznałbym Ci rację gdyby coś nie zasiało we mnie wątpliwości. Wydaje mi się mało prawdopodobne aby przypadkiem było że w tak krótkim czasie zostaje ogłoszona kandydatura Trzaskowskiego, wybuchł (i był odpowiednio nagłośniony) skandal z cenzurą w "3" oraz fakt że Trzaskowski pozwolił sobie na grożenie TVP info. To jest ze sobą za bardzo powiązane aby było zrządzeniem losu.
Nie chcę powiedzieć że ktoś po za PiSem maczał palce w cenzurze. Zwyczajnie wydaje mi się że momentalnie zwęszyli okazję i dobrze to poprowadzili.
Poczytałem kilka wypowiedzi ludzi z rządu - część zaprzecza/broni a część mówi wprost że taka cenzura rodem z PRLu to są jakieś nieprawdopodobne jaja. Liczę że PiS się łamie. Bo cios w propagandę to cios w ich jedyny fundament.
0
@Przemek2323 A co mają powiedzieć? Mogliby przemilczeć temat ale elektorat i tak dowie się z innych źródeł, więc próbowali powiedzieć cokolwiek.
3
Jak mi się zdaje dziś Cieszyński do spółki z TVP udupili totalnie Szumowskiego. A jeżeli weźmiemy pod uwagę syf jaki wylał się po radiowej "3" to można śmiało założyć że odbije się - i to raczej mocno - na kampanii AD. A być może nawet na rządzie bo z taką ilością łajna na raz jeszcze nie musieli sobie radzić.
Dlaczego Cieszyński strzelił w nogę Szumowskiemu? Bo nie pomyślał a musiał się bronić. Opublikowanie smsa w sytuacji gdzie Szumowski musiał bronić się tekstem o kupowaniu maseczek nawet od diabła (czy coś takiego) i braku innych ofert. To musi być polityczne seppuku. Gość z PO w tej wiadomości wyraźnie pisze że są do kupienia duże ilości maseczek ALE producent nie ma certyfikatu (dziś wiemy że teraz już ma). Zero ofert, zero korupcji. Zwykłe zapytanie - zważywszy na okoliczności - o to czy da się coś zrobić aby przyśpieszyć wydawanie certyfikatu. I nic więcej. Oczywiście można domniemywać że miał na tym zarobić - ale co z tego? To nie jest nielegalne a to był czas kiedy na już potrzebowaliśmy maseczek - jeżeli była możliwość ściągnięcia dobrej jakości sprzętu za "normalną cenę" (cytat) to należało rozeznać sprawę. Oczywiście olali ją mając "znajomego" pana ministra.
Pytanie czy opozycja będzie umiała to teraz dobrze rozegrać? Dla mnie idealnym scenariuszem byłaby porażka PiSu i Trzaskowskiego tak aby oba ugrupowania oberwały. Odbiegając od wyborów prezydencich: patrząc na całą polityczną scenę to na dziś mamy do wyboru samych socjalistów (z konfederacją włącznie!!) a walenie w socjal już mi wychodzi bokiem. Bardzo potrzebny nam jest porządny cios w polityczną gębę na otrzeźwienie. Zanim totalnie nas zadłużą dla swojego poparcia.
Już dziś wiemy że brakuje ludzi do pracy sezonowej (po co mają tyrać skoro na bezrobociu można będzie dostać więcej niż minimalna? Duda Da!). A to znaczy że owoce/warzywa będą jeszcze droższe niż rok temu. Doliczmy suszę której nie pomoże te kilka dni deszczowych oraz inflację (realną) na poziomie 7-10%...
A co robią politycy? Propagują rozdawnictowo i uczenie ludzi "dej bo mnie się należy" - to musi się wreszcie skończyć.
4
@Messibestplayerintheworld Bartomeu również za dużo zarabia. Szczególnie jeżeli odniesiemy to do jego "zasług". Proponuję aby zakończył kadencję ;)
0
@Barca1992 Żadna tv prawdy nie mówi. Dlatego żadnej nie oglądam (zresztą i tak nie mam czasu). Poziom propagandy w medaich jest tak wysoki że jedno radio już utonęło. A wystarczył lekki prztyczek od Kazika.
Nie odkryje ameryki ale praktycznie KAŻDY POLITYK KŁAMIE I KRADNIE. I trzeba nie mieć kręgosłupa moralnego aby się w politykę bawić. Więc hasła "wy kradniecie więcej niż my" mnie już nie ruszają :)
0
@Barca1992 Przecież w tej wiadomości jak byk jest napisane że nie mają certyfikatu. A pytanie dotyczy tego czy da się coś zrobić aby te standardy uzyskać? Co w tym jest nielegalnego, że się mówi prawdę? O.o
12
@payn100 Graty!
Żona mnie kiedyś zapytała a co zrobię jak nasz syn będzie kibicem Realu. No to powiedziałem że zawsze można dziecko wydziedzicyć ;)
1
@Ratamahatta "Dzieci wychowywane przez pary jednej płci nigdy nie będą dorastać normalnie - to fakt, tylko niestety głównie przez ludzi, którzy wpoją swoim dzieciom nienawiść do takich osób."
Na spokojnie i bez spiny. Nie masz racji. Jest wiele badań wykazujących, że dzieci wychowywane w takich związkach nie są jak przeciętne dziecko wychowywane przez "normalnych" rodziców. To sformułowanie to oczywiście uproszczenie.
Nie będę przytaczał żadnych argumentów/prac/badań itp. LaRambla jest odporna na logikę i argumenty, to raz. I kto chce ten z łatwością znajdzie w googlach (nawet jeżeli nie same badania/prace to choćby artykuły do tych badań nawiązujące).
Ale z jednym się zgodzę: pohamujcie ludzie agresję. Wystarczy że rząd rękami policji prowokuje ludzi do zamieszek w stolicy no potrzebuje sobie zwiększyć poparcie. To jest czas kiedy naród ma się jednoczyć a nie dzielić.
0
@Chwytliwy To znaczy że jest promowany na kogoś kto zrobi coś dobrego/pożytecznego a nie zrobi nic albo wręcz pogorszy sytuację. Prosty przykład: ile czasu jest prezydentem Warszawy? I co przez ten czas zrobił?
3
@Mns21 Bo bada się nie tylko to na kogo zagłosujesz ale również to jaki masz % negatywnego elektoratu. Dokładnie w ten sposób Duda został prezydentem. Komorowski miał ponad 50% negatywnego elektoratu (tak jak dziś Duda) a i tak miał zaskakująco wysoki wynik - zapewne tylko dlatego że rywal był z PiSu
W II turze ludzie nie głosują na swojego kandydata ale na tego kogo mniej nie lubią, wygrywa ten kto ma mniej wrogów. Na dziś Duda ma bardzo duży negatywny elektorat co widać na każdym kroku. Ale Trzaskowski jest kojarzony w z PO/KO i ma jeszcze większy. Kosiniak-Kamysz i Hołownia nie budzą negatywnych skojarzeń, więc społeczeństwo mając do wyboru "mniejsze zło" wybierze ich.
2
@Mns21 A kto miałby być rywalem Dudy w tej II turze? Jedynie Kosiniak-Kamysz i Hołownia (z sensownych kandydatów) są pewniakami do zwycięstwa z Dudą w II turze. Trzaskowski ma gigantyczny negatywny elektorat (większy niż Duda) i nie ma się co dziwić bo jest przereklamowany. Biedroń jest porażką sam w sobie i fakt że wybierają go gdziekolwiek świadczy o niskim ilorazie inteligencji wyborców.
0
Oby to była prawda :)
0
@NorbiTBOB Tak. I najlepiej jak nie stosuje przy tym pressingu ;)
2
@sendesara Dzik!
0
@FC1899Barca Kto bogatemu zabroni?
2
Nie wiem nad czym tutaj pracować. Chyba nad pamięcią bo to się ruszać trzeba na boisku a nie czekać aż Leo wszystkich przedrybluje. Braithwaite w pierwszym meczu ładnie wam pokazał co to znaczy "pokazywać się do gry".
5
@BarcaInfo Jak już jechać po Bartomeu to z nazwiskami a nie półsłówka jak Abi ;)
7
Skład na rewanż można podać już dziś. Pytanie tylko czy z Pique czy bez niego?
MatS - Semedo, Umtiti, Lenglet, Alba - Rakitic, de Jong, Arthur - Messi, Griez, Ansu
Ale i tak najlepsza ławka: Neto, Firpo, Araujo, Puig, Collado i zostają dwa miejsca ale nie pamiętam kto mógł być zgłoszony. Może Manaj, Monchu, Reis? Tak czy inaczej bojowo będzie...
0
@Messiah10 nadal masz takie głupie pomysły? ;)
0
Podłączenie zasilanie do mózgu Buskiego bo będzie źle
2
@cules100pro i to źle świadczy o wypowiadającym a nie o Pepie...