Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Bobo25 "wyobraź sobie co by tu się działo gdyby takie wejście było w drugą stronę, gdyby w polu karnym np. Ramos wiejchał korkami w udo Messiego..."
W przypadku Ramosa celowość jest bezsporna ;)
Nie interesują mnie opinie "ekspertów". Mam swoją i nikt nie musi się ze mną zgadzać. Nie mam wątpliwości że Real powinien dostać karnego - ale za ściąganie do parteru Varana przez Rakitica - tutaj nawet nie ma o czym dyskutować. Ale Lenglet nie zrobił nic złego - nie mam pojęcia jakie środki ostrożności miałby podjąć aby nie zrobić krzywdy rywalowi w tej sytuacji - chyba musiałby w ogóle nie wychodzić na boisko.
Sorry ale powtórki to pokazują jak na dłoni i sam Lenglet powiedział to w wywiadach - to że trafił rywala to czysty przypadek. Nie da się w tak krótkim czasie powstrzymać nogi, która już jest w powietrzu a jednocześnie zagrać piłki głową. Varane miał pecha - szkoda mi go ale zdania nie zmienię.
0
@Danny Gaucho Przebudzenie mocy nabiera teraz zupełnie nowego znaczenia
1
@Danny Gaucho Czy mi się wydaje czy ten klon ma wielką pukawkę? ;)
0
@ukaszz Przepisy przewidują takie przypadki. Kiedyś widziałem testy dla sędziów gdzie było podobne pytanie ale odpowiedzi nie pamiętam. Może ktoś jest tutaj sędzią piłkarskim?
5
@Peciak Atak na klatkę i trafienie w udo to dwie zupełnie różne sytuacje. Lenglet widział przecież znakomicie Varana - ale to że go trafił nie wynika z tego że chciał mu zrobić krzywdę albo zachował się mega niedbale. Zwyczajnie była to stykowa piłka gdzie nie ma już czasu na myślenie i musisz ją wywalić. Tak się złożyło i tyle. Varane miał po prostu pecha.
Ale kluczowe jest tutaj właśnie to kto wywalił piłkę. Zawodnik Realu nie mógł do niej dojść przed Lengletem bo ten miał zwyczajnie do niej bliżej.Karnego możesz więc przyznać tylko za nadmierną agresję, za wysoko podniesioną nogę itp. - ale na powtórkach wyraźnie widać że nic takiego nie miało miejsca. Varane odwracając się znalazł się w bardzo złym miejscu w złym czasie. Ale to nie jest wina Lengleta. Inna sytuacja miałaby miejsce gdyby uznać zachowanie naszego obrońcy za celowe ale tutaj VAR też nic nie zmieni bo powtórki wszystko pokazują bardzo wyraźnie - polecam obejrzeć powtórki a nie skupiać się na wykadrowanych zdjęciach.
@Lucassito Piszesz o sobie czy o kim? Nie mierz ludzi własną miarą proszę.
23
"Do tego po jego faulu na Varanie w polu karnym arbiter powinien podyktować rzut karny dla Realu. Dlaczego tak się nie stało? To Hiszpania."
Przypuszczam że dlatego że tam faulu nie było. To Lenglet wybijał piłkę głową a ten - powiedzmy stempel - na nodze Varane był przypadkowy co widać na powtórkach. Za to jak się popatrzy na piękne zdjęcia - szczególnie jak się wykadruje piłkę do której obrońca Realu nie miał szans dojść - to można wmówić faul każdemu.
Skoro Lenglet był pierwszy przy piłce to niby dlaczego sędzia miałby gwizdać faul na Varanie? Przecież to bez sensu. No chyba że się założy celowość ataku na zawodnika Realu ale na powtórkach widać że celowości tam nie ma.
0
@norbi77 cyżby słuchacz Atora?
2
@Tom0VeB Akurat tutaj ironii nie było wcale. Jestem 100% Cruyffista i cytat
"Statystycznie udowodniono, że grając mecz, masz piłkę przy stopach przez średnio trzy minuty gry. Więc najważniejszą rzeczą jest to, co robisz przez pozostałe 87 minut gry. To determinuje, czy jesteś dobrym bądź złym piłkarzem."
to dla mnie świętość :)
1
@Tom0VeB Matko jedyna! Wreszcie! Wreszcie ktoś kto zauważył że gra bez piłki jest ważna! Już Cię lubię kolego :)
0
@MesQueUnClub_87 Żeby dostać takie podanie trzeba wychodzić na pozycję. Alba to robi a reszta jakoś na to nie wpadła.
1
@kubusnitecki W bulbulatorach różnej maści od zarania dziejów był montowany przyczłap. Po stronie bulbulatora na turbonapawatorze (albo elektro-hydro-gumo-napawatorze) jest przyczłapka pod przyczłap.
Sprawdź czy dobrze styka.
0
@norbi77 huncwot? Przez ch? ;)
5
@kkbarca Oczywiście że realne - sami nas wykopią jeżeli tylko pojawi się realne zagrożenie tego że Ruscy nas najadą...
2
Grając 442 taki zawodnik jak Vidal/Paulinho ma sens. W 433 nigdy nie będzie podstawowym zawodnikiem w Barcelonie. Dobry zmiennik i zadaniowiec. Jeżeli tak rola jemu nie leży to niech idzie gdzie chce. Bylebyśmy nie byli stratni.
0
@robsesh Jeżeli tak to gratuluje zakupu i szerokiej drogi :)
5
@AmigoBlancos I co z nogą Varane? Lenglet wywalił piłkę głową. Varane nie mógł już do niej dojść. Kwestią dyskusyjną jest co najwyżej to czy Lenglet nie chciał przypadkiem celowo zrobić mu krzywdy ale powtórki wyraźnie pokazują że w chwili kiedy Lenglet podnosi nogę to Varane stoi jeszcze tyłem. To zwykły pech że trafił go centralnie w nogę.
W wielu meczach są sytuacje w których zawodnik wywalając piłkę trafia w rywala (np. robiąc wślizg) i w takich sytuacjach się fauli nie dyktuje - to sport kontaktowy i takie akcje się zdarzają.
0
@robsesh Byłeś z nim w ogóle w jakimś warsztacie? :)
0
@NeymarSeniorII Co jest dyskusyjnego w szarpaniu za koszulkę? Jeżeli jeden szarpie a drugi nie to wszystko jest jasne. Rakitic sprowadził rywala do parteru i to w miejscu gdzie za chwilę pojawiła się piłka. Tutaj jest powód do dyktowania karnego.
W przypadku Lengleta nic nie jest jasne. Varane przerzuca piłkę nad głową. Lenglet ma do niej najbliżej i w pierwszym odruchu chce zagrać piłkę nogą. Na powtórkach to wszystko widać jak na dłoni. Piłka jest zbyt wysoko. Lenglet stoi za blisko żeby grać nogą a piłka leci w jego stronę. Varan stoi tyłem i zaczyna się odwracać - doskonale widzi że Lenglet za chwilę wybije tą piłkę.
I co miałby zrobić Lenglet? Zmienić się w ducha? Teleportować się? To samo Varane.
Wiadomo że dojdzie do kontaktu zawodników. Ale czy to znaczy że Lenglet tutaj fauluje? Jest pierwszy przy piłce i ma pełne prawo ją wybić. Dyskusyjna może być tylko kwestia tego czy jego ruch nogą można potraktować jako zamierzony (w sensie że chce celowo trafić w rywala) - moim zdaniem nie. Więc za co należy się ta kara? Varane ma zwyczajnie pecha. Takich sytuacji stykowych, gdzie zawodnik trafia w piłkę a w międzyczasie trafia rywala jest multum. Jeżeli nie jest to atak na piłkę np. przez nogi albo niebezpieczny wślizg, nadmierna siła itp. to faulu się nie gwiżdże. To jest sport kontaktowy.
A tutaj bezsporny jest fakt że Lenglet wybił piłkę do której Varane nie mógł dojść.
Idealne ujęcie:
https://zapodaj.net/images/7f85348cdd220.png
1
@kamzar mógł się odsunąć :P
0
@xArabx Na dwoje babka wróżyła. Moim zdaniem Varan nie miał żadnej szansy cokolwiek zrobić z tą piłką, bo w tej samej chwili kiedy był trafiony Lenglet wywalał piłkę głową. Z drugiej strony ten atak nogą był dość niebezpieczny, choć raczej niezamierzony. Prędzej dałbym karnego za szarpanie Rakitica czego sędzia chyba w ogóle nie zauważył.
W zasadzie uważam że Lenglet powinien dostać żółtą za niebezpieczne wejście w rywala. Pytanie tylko czy jest przepis który pozwalałby ukarać zawodnika bez karania drużyny karnym dla rywala (moim zdaniem nawet jeżeli takiego przepisu nie ma powinien takowy być).
0
@pax Aż tak negatywnie do de Jonga bym nie podchodził. Jego problemy bardziej wynikają z tego, że formacje nie pracują tak jak powinny. W pierwszej części sezonu wyglądaliśmy fatalnie w defensywie to EV ustawił zespół tak aby było lepiej - to teraz druga linia ma wyrwę między obroną a atakiem.
W mojej opinii powinniśmy skupić się na grze do przodu totalnie olewając defensywę. Pressing i częste rotacje - szczególnie w drugiej linii i na wahadłach. W rezerwach jest Puig, który też może grać. Zapewne wyniki będą słabsze i będziemy musieli poświecić więcej czasu na regenerację po meczach ale przynajmniej będziemy mieli pełną kontrolę nad większością spotkań i więcej fanu z gry.
0
@pax Dlatego dziwię się że za Busiego zagrał Rakitic. Dla mnie jest to idealne miejsce dla FdJ. On świetnie znajduje najmniejsze luki między rywalami i umie zastawić piłkę jeżeli nie ma jej komu podać.
0
@Cochise Ogólnie można się zgodzić - z wyjątkiem końcowego stwierdzenia. Bo to, że Real cisnął o niczym nie świadczy. Okazji sobie nie stwarzali a jedyne groźne akcje to strzały z dystansu - co dobrze o nich też nie świadczy. Spokojnie mogliśmy ten mecz wygrać, bo nawet zakładając że przy kiksie Leo odgwizdana byłaby ręka Grieza to Alba miał sam na sam - niestety spudłował.
Nie powiedziałbym że taktycznie Real wygrał - raczej właśnie przegrał skoro był bezzębny, co nie zmienia faktu, że mecz był słaby i zamknięty.
Wychodzą nasze bolączki - rozciągnięte formacje, nieskładny i totalnie niezorganizowany pressing. Problemy z wyjściem z własnej połowy. Czasem aż się prosiło żeby zawęzić grę - poklepać i zagrać na dobieg piłkę za plecy do Grieza albo nawet do Suareza. Tymczasem my bronimy się w 9 w dwóch liniach 4-4 a Suarez i Leo nie dają rady wyrwać się zabezpieczającym tyły. Jak dla mnie trzeba szukać innych rozwiązań niż długie piłki od MatSa (swoją drogą bardzo dobre).
0
@derlysy1979 Dostosowuje się poziomem najwyraźniej
@Patry10 Zadawanie pytań to już krytyka?
0
@Pustelnik Rozumiem że masz głęboką potrzebę publicznych manifestacji swoich emocji?
0
@pluszek Mnie nie chodzi nawet o symulowanie. Ale to było po prostu dziwne.
1
Bale wpadł na de Jonga w wyskoku po czym upadł trzymając się za prawą stopę. Leżał długo. Chwilę później zaatakował od tyłu Lengleta łokciem w głowę po czym upadł trzymając się za twarz. Albo czegoś nie dostrzegłem albo Bale to kretyn i boiskowy hipochondryk.
1
@matirix20 Wypij jeszcze jeden za moje zdrowie!
1
@norbi77 A stworzyli jakąś okazję? Zagrali na statystykę: "widzę bramkę to strzelam - a potem będę gadał że byliśmy lepsi." Leo miał mecz na nodze ale nie trafił w piłkę. Może nie mieliśmy multum okazji ale to był mecz spokojnie do wygrania.
0
@Chwytliwy A może podłapie bakcyla od Arthura? ;)