Azi

49

Powrót do roboty po 17 dniach wolnego... Było tak fajnie że chyba zacznę liczyć dni do emerytury.

Azi

0

@Peciak "Tekst, że uważasz, że są takie sytuacje w polu karnym, że jest kartka a nie ma karnego Cię ośmiesza i dyskredytuje. Nie ma takiej sytuacji pod warunkiem, że piłka jest w grze. Nawet jak przeklniesz na kolegę z zespołu znajdując się we własnym polu karnym to jest to karny dla rywali, a dla Ciebie czerwona kartka xD"
Napisałem co powinno być a nie co jest.
Po co używasz "xD" - tracisz na wiarygodności jakbyś chciał nam pokazać że jesteś z gimbazy...

"Lenglet wyskakuje do głowy z wyprostowana noga skierowana w lewą stronę."
To chyba piszesz o jakiejś innej sytuacji albo nie widziałeś powtórki ale chcesz się koniecznie wypowiedzieć. Lenglet nie wyskakuje. On zwyczajnie chciał tą lewą nogą wybić piłkę. Sorry ale w momencie kiedy piłka nie spada na Twoją nogę a na twarz to pozycja Lengleta jest jak najbardziej naturalna.

Azi

0

@NeymarSeniorII Ułamek sekundy. Jak długi jest ten ułamek i jak to stwierdziłeś? I co to ma do rzeczy?

Przeczytałeś to co napisałem czy napisałeś ten post tylko po to żeby dodać XDDD?

Azi

1

@macio_944 Najwyraźniej dla Bartomeu klub to biznes. I nie powiem - z ekonomicznego punktu widzenia jest dużo lepiej niż za Laporty. Ale Barcelona to więcej niż klub - to hasło z jakiegoś powodu umarło i znikło z naszego klubu. I raczej nie ma w tym przypadku.

Azi

1

@itmustbejoke ja czytałem że jak klawiatura działa z opóźnieniem to trzeba uciąć pół metra kabla i będzie super ;)
Radzę nie wierzyć we wszystko co się czyta a szczególnie w internetach.

Azi

0

@Ogorinho1974 Zaświadczenie ze SKP jest ważne bodaj 30 dni i jest to termin na wyrobienie nowego dowodu.

Azi

0

@itmustbejoke Może dlatego że on nie jest od asekurowania Messiego?

Azi

0

Ma ktoś link do tego starcia Ansu - Ramos?

Azi

2

@PatrykBarca Pewnie że się da. Ale nie z obecną kadrą i nie w dzisiejszych warunkach. Nie mam na to dowodów ale dałbym sobie rękę uciąć że w szatni Barcelony więcej do powiedzenia ma Bartomeu niż Valverde. Nie mówię że dyktuje kto ma grać w danym meczu (raczej kto ma nie grać - Rakitic) ale skutki presezonu i innych decyzji widać gołym okiem. Szkoda mi EV - nie jest jakimś mega wybitnym szkoleniowcem, raczej strategiem, ale mając homonto dużo szaleć się nie da.

Azi

2

@PatrykBarca o gustach się nie dyskutuje ale stwierdzenia piękny styl i ekstraklasa to dla mnie oksymoron

Azi

0

@Bobo25 Dlaczego nie podajesz całego cytatu? :)

"Atakowanie ciałem przeciwnika w zasięgu gry w walce o pozycję - łącznie z kontaktem fizycznym walczących - jest dozwoloną formą gry, pod warunkiem, że nie będą użyte ręce i łokcie."

e: i jak chcesz zarzucać Lengletowi nieostrożność w sytuacji w której Varane stoi tyłem kiedy Lenglet zbiera się do wybicia tej piłki. Który przepis mówi że zawodnik ma przewidywać co zrobi rywal?

Azi

0

@kamilo0066 Proszę bardzo - kolega powyżej pięknie i w nawiązaniu do przepisów opisał tą sytuację.

Żeby była jasność - mnie jest naprawdę Varane szkoda. Ale nigdy nie będę zwolennikiem dyktowania karnych po symulkach (Suarez - sic!) albo tego typu akcjach. Powiem więcej - choć to znowu będzie powtórzenie - uważam że są takie sytuacje w polu karnym za które należy się kartka a nie należy się rzut karny. Varane miał pecha. Tym większego że Rakitic faulował go (w innym momencie) bezdyskusyjnie. I tutaj karny byłby jak najbardziej logiczny.


Azi

2

Niech im dadzą. Nie obraziłbym sie gdyby udostępniali ogólnie takie dane

Azi

0

@kamilo0066 uargumentuj proszę swoje rację. Tylko nie dawaj mi linków do totalnie niezwiązanych sytuacji. Mnie nie interesuje zdanie dziennikarzy. Ja mam swoją opinię i nikogo nie zmuszam żeby się że mną zgadzał. Ty masz swoje - szanuje - ale to nie znaczy że ja się muszę zgadzać z Tobą. Sam oowolujesz się na przepisy ale na prośbę o wskazanie ich dajesz mi jakieś niepowiązane linki.

Azi

0

@Messto Wstydź się zatem :)
Każdy może mieć swoje zdanie. Nikogo nie zmuszam żeby się że mną zgadzał. Tylko daruj mi proszę wstawiania niepowiązanych linków z miną znawcy jak naiwny kolega powyżej.

Azi

0

@kamilo0066 miałeś podać konkretne przepisy a podajesz linki do jakiś zupełnie nie związanych sytuacji i jeszcze wydaje Ci się że jestem mądry? :D

Dobre :D

Słowo klucz zamykające dyskusje to pozdrawiam a nie dziękuję.

Pozdrawiam ;)

Azi

0

@kamilo0066 które przepisy tak mówią panie ekspertę

Azi

0

@Bobo25 I znowu to samo. To jest właśnie głupie w porównywaniu takich sytuacji. Nani podniósł nogę na wysokość klatki piersiowej rywala. To jest bardzo niebezpieczne. Lenglet chciał wykopać spadającą piłkę i trafił rywala w udo - dużo, dużo niżej. Jeżeli twierdzisz że Lenglet za wysoko podniósł nogę i za to należy się kara - to tak - taki punkt widzenia ma sens. Ale sytuacja Naniego ma tyle wspólnego co tegoroczne Święta ze śniegiem.

Azi

1

@kamilo0066 Kolejny genialnie głupi komentarz :D
Porównujesz rzeczy nieporównywalne.

Azi

1

@qbsonFCBarca Książki były fajne. Gry też (choć w 3 nie grałem i bardziej mi się podobała 1 niż 2). Serial PL słabiutki ale widać że kasy nie mieli. Za to muzyka była znośna.

Azi

0

@Bobo25 Tyle że pryzmat "czy trafił w piłkę" ma znaczenie w zależności od sytuacji. W przypadku wślizgu od tyłu nie ma np. żadnego. A przypadku zwykłego wślizgu ma już decydujące. Czego Ty chłopie nie rozumiesz w piłce?

Azi

0

@Bobo25 I to sprawia że sytuacje są bliźniaczo podobne? :D

Azi

0

@Bobo25 Gdzie widzisz analogię w zaraniu Lengleta i wślizgach od tyłu?

Azi

1

@IronSanHybrid W końcowej fazie produkcji nie śledziłem doniesień ale z początkowych wynikało że adaptacja to to nie będzie. Zresztą po samych trailerach widać że historia luźno jest oparta na książkach.

Azi

4

@tadzik447 Serial jest ponoć luźno oparty na książce a z grami nie ma nic wspólnego, więc chyba jednak nie - przynajmniej taką mam nadzieję.

Azi

0

@Bobo25 Tylko że on się odniósł do tej konkretnej sytuacji a nie do ogółu...

Azi

0

Komentarz usunięty

Azi

0

@Kompletny Faktycznie ma to tutaj kluczowe znaczenie... Kajam się!

Azi

0

@Bobo25 Co jest analogicznego we wślizgu od tyłu z sytuacją Lengleta? Sorry ale jeżeli masz takie podejście to nie dziwię się że nie rozumiesz.

Azi

1

@lucca87 Nie przesadzajmy. Atak przez nogi, wślizgi dwoma nogami albo z podniesioną nogą, nakładki, nadmierna agresja itp. itd. to gruba przesada. Ale tutaj? Oglądam powtórkę i nie umiem sobie wyobrazić co miałby zrobić Lenglet żeby tego Varana nie skrzywdzić. Chyba musiałby być jasnowidzem. Albo w ogóle nie wyjść na boisko.

Nie róbmy se jaj - szkoda mi obrońcy Realu ale akurat ta sytuacja to jest czysty przypadek. Ile było takich akcji że ktoś robił wślizg, wywalał Leo piłkę z sprzed nóg a potem siłą rozpędu wpadał w Leo a ten zaliczał glebę a mimo to sędzia puszczał grę? Taka jest piłka - czasem się oberwie choć się nie powinno. Jeżeli ktoś atakuje piłkę (kluczowe) i ją wybija ale zachowuje min. ostrożność (to jest jedyne co można zarzucić Lengletowi) a mimo wszystko dochodzi do kontaktu z rywalem to przykro mi - odbiór był czysty choć pechowy dla jednej ze stron.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?