Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Striker piękne podsumowanie :D
0
Komentarz usunięty
0
@Persyfl :D
Bla bla bla. Przejdź do konkretów bo Twoje wywody są długie i nudne.
Nie ogarniasz tematu, przeczytałeś sobie coś, coś tam sobie odpowiedziałeś. Nie potrafisz z tego wyciągając logicznych wniosków i nudzisz mnie strasznie.
Rób sobie jak uważasz. Niewiele mnie to interesuje. Tylko jako sens jest żyć w świecie opartym na swojej wyobraźni a nie praktyce? Strasznie to dziecinne.
Idź pogadaj z przedsiębiorcami. Nawet takimi mikro. Zapytaj ich jak widzą koszty. I przestań być naiwny.
Pozdrawiam bo ja tutaj kończę temat.
0
@SeeleyBooth Może i można. Tylko po co? Linie lotnicze raczej nie byłyby zachwycone gdyby takie akcje działy się na lotniskach.
Nie widzę powodów aby doszukiwać się spisków tam gdzie występuje ludzka tragedia.
2
@SeeleyBooth Nie znam sprawy ale tak na logikę: może pilot zgłaszał problemy z silnikiem?
15
@Avada Kedavra A ja jestem po stronie Polski i nie popieram żadnych konfliktów. Tylko czy kogokolwiek interesuje moja opinia? :D
0
@Persyfl :D
Wow. Przeczytałeś kilka artykułów i dowiedziałeś się czym jest GUS i Eurostat. Gratulacje. Może idź zrób teraz studia ekonomiczne? Może dowiesz się potem czym jest PKB, stopa procentowa, WIBOR, LIBOR itp. :D
Tylko daruj mi swoje wywody. Nie zamierzam nic udowadniać jakiemuś anonimowi z neta który opiera swoją wielką wiedzę na kilku artykułach i próbuje uczyć ludzi :D
0
@Persyfl Zachowujesz się jak koleś który przychodzi do lekarza i mówi mu że ma mu natychmiast wyleczyć raka bo on w internetach przeczytał że jest lekarstwo.
Nawet nie zamierzam z Tobą dyskutować ani tym bardziej czytać jakiś artykułów ze stron o których w życiu nie słyszałem a zajmuje się ww. tematem zawodowo. Może nie bezpośrednio akurat kosztami pracy ale są one ściśle powiązane.
Możesz być sobie więc kolesiem, który przeczytał jeden artykuł i próbuje się mądrzyć ale sam rozumiesz że równie dobrze możesz iść do chirurga i tłumaczyć mu jak się operuje pacjentów. A ja w Januszowaniu brać udziału nie zamierzam. Baw się więc sam kolego :)
0
@Persyfl "Wynika z niego, że całe to jojczenie Januszów biznesu i domorosłych ekonomistów to pic na wodę. Polska ma jedne z najniższych kosztów pracy w Europie. Podnoszenie płacy minimalnej jest cywilizowaniem rynku pracy i w najgorszym razie wyeliminuje z rynku firmy, które jedynie na wyzysku pracowników opierają swoją działalność."
Wynika z tego że kupiłeś kolejną ciemnotę i wypowiadasz się w temacie o którym nie masz pojęcia powołując się na artykuł napisany być może. A zamówienie - nie mam pojęcia czy tak jest bo żeby go przeczytać musiałbym zaakceptować jakieś dziwne rzeczy czego robić nie chce a na takie strony nie wchodzę z założenia. Ale mogę się domyślić jakości tamtejszych tekstów.
4
Zdjęcie cudo! :D
1
@Persyfl Piękna statystyka. Ale jak już się powołujesz to wytłumacz o czym świadczy bo tak się składa że bez analiz i metaanaliz można wyciągnąć wyłącznie fałszywe wnioski :)
e: co rozumiesz przez montownie?
1
@Artsss Ty się śmiejesz a ja za studenckich czasów na jednej domówce widziałem blondynkę która nie wierzyła w gwiazdy. I choć ludzie się zniej śmiali to była uoarta. Dlaczego nie wierzyła? Bo nikt tam nigdy nie był i nie mógł stwierdzić czy one naprawdę są...
2
@xJLx bez różnicy. Polityka w ogóle mnie nie interesuje - wszystkich traktuje jak wrogów ;)
0
@xJLx jak by nie patrzeć to podatki, choć wybitnie pasują do definicji kradzieży, to nie podlegają zgłoszeniom. A szkoda :)
5
@xJLx szczęśliwi prądu nie liczą ;)
6
@xJLx a skąd wiesz że narzekacze nie piszą tego z zagranicy? ;)
5
@DonMatteo901 Czasem włączam TVP i zmienia mi się definicja katowania ;)
3
@Stenmatic Lepiej poczytaj o tym jak działa gospodarka albo jakiś podręcznik do ekonomii bo Twoje wywody są zwyczajnie naiwne.
Wyobraź sobie taką sytuację: pracujesz w fabryce cegieł (czy dowolnym miejscu które wymieniłeś - nie pamiętam co to było). Pracodawca - nazwijmy go Panem X Wyzyskiwaczem-Krwiożerczym-Kapitalistą wyzyskuje pracowników, sprzedaje towar w cenie złota a ludzie zarabiają grosze. W takich warunkach każdy myślący człowiek, których chciałby zarobić wszedłby na ten rynek otwierając konkurencyjny zakład. Zabrałby cały personel Pana X Wyzyskiwacza-Krwiożerczego-Kapitalisty oferując im 200 zł miesięcznie więcej za dokładnie tą samą pracę. I zacząłby sprzedawać za dokładnie tą samą cenę dokładnie te same produkty (cegły). Może łącznie zarobiłby łącznie mniej niż Pan X Wyzyskiwacz-Krwiożerczy-Kapitalista ale zarobiłby a to jest przecież najważniejsze. Dlaczego więc nikt nie robi tak prostej rzeczy? Dlaczego rząd tego nie robi?
Życie nie jest takie proste. A ekonomia w ogóle nie jest prosta. Nie rozumiesz tego, że rząd podnosząc fikcyjnie płace minimalne powoduje gwałtowne wzrosty cen produktów. W efekcie za większe pieniądze kupisz albo to samo (w najlepszym razie) albo nawet mniej. W perspektywie czasu albo wyjdziesz na 0 albo nawet stracisz.
Za to teraz kiedy wchodzimy w kryzys gospodarczy i zaczną się zwolnienia i - odpukać - stracisz tą robotę to nadal będziesz miał wysokie ceny wywindowane przez idiotyczne decyzje rządu. Tyle że nie będziesz miał dochodu. A nie daj Boże żebyś jeszcze wziął kredyt na dom/mieszkanie. Bo nie mając dochodu komornik szybko zlicytuje Twoje lokum i zostaniesz bez domu ale za to z resztą długu (bo nieruchomość oczywiście nie pokryje całego kosztu kredytu). Wtedy usłyszysz że to wszystko wina tych decyzji które dziś tak bardzo bronisz i popierasz. Tyle że już będzie dużo za późno żeby zacząć myśleć.
2
Jeżeli nie będzie transferów do klubu w zimie to raczej S. Roberto na stałe wróci do drugiej linii. W sumie to dobrze bo oznacza to więcej minut dla Wague.
Nie będzie mi też specjalnie wadzić sprzedaż Vidala - bardzo fajne statystyki i spoko facet ale jeżeli dzięki temu Puig awansuje do pierwszej drużyny to pożegnałbym go nawet dzisiaj.
Neymara jak zawsze zapraszam - niech kupi bilet i ogląda mecz z trybun (o ile się nie boi, że usłyszy parę cierpkich słów).
3
@Stenmatic Kolejna piękna propaganda nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.
Żeby było zabawniej to Ty widzisz tylko to co dostajesz na rękę. A nie zdajesz sobie sprawy że Twój pracodawca niemal drugie tyle musi odprowadzić w podatkach, daninach, opłatach (jak zwał tak zwał bo to wszystko jest koszt). A te koszty są w naszym kraju gigantyczne.
W zasadzie jedyne co możemy zaoferować tym firmom aby pozostały w Polsce to nieporównywalnie większy rynek zbytu niż np. w Czechach czy na Słowacji. A co za tym idzie łatwiej też o pracownika - choć akurat z tym już bywa różnie.
Nasi południowi sąsiedzi biją nasz pod każdym względem. Zarówno jeżeli idzie o koszty pracy jak i o przejrzystość systemu podatkowego. Do tego dochodzi tak oczywisty fakt jak jasna obsługa przez US czy rzetelność rządów.
"Wszystko fajnie jeżeli problem Nas nie dotyczy, ale warto czasem popatrzeć na bliźniego."
Bardzo trafna uwaga - jeżeli się na tym nie znasz to dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie odzywaj się w tym temacie. Sam sobie bardzo szkodzisz i nawet nie zdajesz sobie z tego czasu.
3
@Avada Kedavra to nawiązanie do T-T?
Wstydzić się za takich kretynów...
Co im Jarque przeszkadza?
0
@deyna2018 Używam w domu takiego:
https://www.morele.net/nawilzacz-powietrza-mpm-nawilzacz-powietrza-mnp-01-426760/
Zdecydowanie nie polecam - nie wiem czy ja miałem takiego pecha ale zaczął przeciekać i woda uszkodziła mi komodę. Teraz używam identycznego (kupiłem od razu dwa - drugi dla rodziców ale w końcu nie używali i mi oddali) i stoi na szkle ale to też zapewne kwestia czasu kiedy nawali.
14
@szoch6 Kolega @Stenmatic zapewne żyje w przekonaniu że źli kapitalistyczni przedsiębiorcy śpią na kasie i wyzyskują biednych pracowników jak tylko mogą - przynajmniej tak wynika z tego irracjonalnego tekstu którym nas tutaj uraczył. Ludzie są tak podatni na tępą propagandę i szerzą te głupoty nie mając nawet odrobiny wiedzy z zakresu ekonomii.
I potem dziwić się ze co 6 polak bierze chwilówki gdzie RRSO ma 200-300% a nawet więcej procent. Ale wystarczy dać ludziom dodatkowy banknot 100 zł w wypłacie za który nic nie kupią (a łącznie kupią mniej niż przed podwyżką pensji) i wiwatują. Dramat.
0
@Lenioq Państwo lubi jak ludzie dobrowolnie płacą podatek od marzeń :)
2
@NeroTFP Jeżeli drożeje prąd (a drożeje znacznie) to drożeje wszystko. Do tego drożeje benzyna bo 1. inflacja, 2. USA ma ból tyłka o Iran. A jak drożeje benzyna to również drożeje wszystko. Doliczmy wielką dziurę budżetową popartą kryzysem gospodarczym (zwanym z jakiegoś powodu spowolnieniem) i efekty widać w każdym portfelu.
Żeby było zabawniej to jak zawsze - wszystkie podwyżki uderzą w najbiedniejszych.
Co się robi jak jest inflacja? Albo obniżamy podatki (ha ha ha) albo zwiększamy stopy % = rosną raty kredytów. Jeżeli masz kredyt to lepiej zacznij oszczędzać już teraz. Bo wesoło nie będzie.
0
@SuperPatsonFCB Dla mnie sama idea superpucharu jest głupia. Ok - jeżeli grają zdobywca ligi i pucharu to dla fanu taki towarzyski mecz można obejrzeć. Ale zazwyczaj ostatnio było tak że oba trofea zgarnialiśmy my - więc najsensowniej byłoby zagrać mecz pierwszej 11 z drugą albo nawet z rezerwami.
W tym roku w superpucharze gra Real i Atletico, które nie wygrały nic. A mogą wygrać superpuchar. Na jakiej zasadzie te drużyny mogą wygrać kolejne trofeum a już np. Betis albo Sevilla nie? To jest zwykły turniej towarzyski. Tyle że w... bardzo daleko i w środku sezonu, kiedy powinno się zadbać o formę na wiosnę.
Tak - zgadzam się że taki klub jak Barcelona nie powinien symulować spotkań ale to nie znaczy, że powinniśmy brać udział w takiej zabawie.
0
@KamQiX Lepiej nie. Wtorek to najgorszy dzień tygodnia. Poniedziałek nie jest wolny (akurat teraz był;), jutro nie jest piątek i co gorsza pojutrze też nie jest piątek!
3
Uważacie że powinniśmy walczyć o superpuchar?
Dla mnie jest to pseudo trofeum. A wyjazd do Arabii Saudyjskiej w połowie sezonu - mając na uwadze jak wygląda zespół po ostatnim presezonie - to wyjątkowa głupota. Ja rozumiem że kasa musi się zgadzać ale akurat ten pomysł wydaje mi się wybitnie głupi. Szkoda że nie wyślemy tam rezerwowych popartych zawodnikami Barcy B.
0
@macio_944 w sumie racja :)
2
@TheNekro94 Dziś w drodze do roboty widziałem dwie pary bardzo zgrabnych nóżek. Tylko nie rozumiem jak dziewczyny przy takich temperaturach mogą nosić miniówki.