Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Barca_Big_Moment Szkoda, no nie? Ale z drugiej strony może wygląda tak źle na treningach że na ten moment nie ma sensu dawać mu szansy?
2
@DonMatteo901 Te wybory przypominają mi ostatnio sytuację w której pyta się skazańca, kto ma wykonać wyrok...
Nie mam pojęcia czemu Semedo gra na lewej. Może ma lepszą lewą nogę niż S. Roberto a może EV woli aby chociaż prawa strona funkcjonowała w miarę poprawnie. Kto to wie? Możliwe że powód jest zupełnie inny - chętnie bym się tego dowiedział. Jest to dobre pytanie na konferencje prasową ale dziennikarze ostatnio wolą zadawać pytania głównie głupie czy wręcz abstrakcyjne.
2
@Darshan1010 A kto deprecjonuje Ajax? Za dużo sobie kolego dopowiadasz. Ja deprecjonuje Valencię - i to nie ogólnie tylko w ich stanie na dziś, bo w zgadywanie co będzie za 2-3 miesiące bawić się nie lubię.
1
@DonMatteo901 Semedo to nasz najlepszy PO? Dobrze zrozumiałem? :)
1
@masa11 może frytki do tego? :)
1
@Darshan1010 chyba nie słyszałeś co się obecnie odwala w tej Valencii? :)
0
@hen0x Wiecznie to samo. Próbujecie szukać banalnie prostych rozwiązań spodziewając się że rywale nic nie zmienią jeżeli my zaczniemy grać inaczej...
Sorry ale to jest mega płytkie myślenie. Każdy nasz kolejny rywal próbuje wykorzystać nasze bolączki - jeżeli zabierzesz jednego zawodnika ze środka pola to rywal automatycznie pójdzie do pressingu wiedząc, że zmusi nas tak do biegania czego robić nie umiemy i nie lubimy. Jeżeli rywal sam się nie zabiega (Inter wczoraj zrobił 10 km więcej niż my) to granie 4231 jest strzałem we własną stopę. Chyba że musimy np. gonić wynik - wtedy ryzyko może się opłacać. Ale ryzykować tak w lidze? Czyste wariactwo...
1
@hen0x A odpowiedź jest bardzo prosta. Mianowicie nie wszyscy nasi rywale ustawiają zasieki na wysokości własnego pola karnego. Większość zespołów próbuje jednak powalczyć w środku pola i stosować wysoki pressing. A warto zauważyć że w tych pojedynczych sytuacjach kiedy Inter wczoraj w drugiej połowie wyszedł do pressingu to nie udawało nam się ich łatwo ominąć.
433 jest zdecydowanie najbliższe równowadze między obroną a atakiem. Daje też możliwość przejścia na bardziej ofensywny wariant - jak np. wczoraj.
0
@ViscaBarca123 To zaczyna wyglądać jak otwarty bunt załogi. Bartomeu powinien się teraz zacząć zastanawiać czy nie ma przypadku w tym, że akurat na początku października wychodzi bagienko. Może by się tak ewakuował? :)
0
@VenoM Zapewne tak się skończy. Ale Wague grał trochę w kadrze na lewej stronie - może dostanie szansę?
4
@BaRcA!FaN Cou gra na 10 (pozycji Leo) i akurat wczoraj to szału nie robił.
1
@Chwytliwy tak jak napisał @Striker - ja mam nr w play - wszedłem na play24 i poblokowałem. Sms nie przychodzą. Czasem tylko dzwonią z mojego poprzedniego banku albo z jakimiś ankietami ale to na bieżąco blokuje numery i po sprawie.
11
Jestem jak najbardziej za tym transferem. Vidal fajny chłop, wojownik jakich mało ale jak ma pełnić funkcję podgrzewania ławki to aż mi się serce kraje.
1
@VandaI
rozliczenie transferów w uproszczeniu:
"cenę" zakupu (145) dzielimy przez okres obowiązywania kontraktu (5,5 sezonu) - jest to średnia roczna amortyzacja. Cou spędził u nas 1,5 sezonu. Łatwo policzyć w takim wypadku cenę minimalną za jaką opłaca się sprzedać zawodnika aby nie być stratnym (bardzo istotny element głównie w ffp). W tym wypadku mogliśmy go sprzedać (w lecie) za 105 baniek bez straty w bilansie transferowym.
Cou spędzi sezon w Bayernie i dodatkowo dostajemy za to 8,5 mln Euro. W kolejne lato możemy sprzedać go bez straty za około 79-80 baniek. Jeżeli więc uda się go sprzedać za 120 to jesteśmy około 40 baniek do przodu w bilansie transferowym (jeżeli dodamy opłatę za wypożyczenie to wychodzi nawet niecałe 50 baniek).
Oczywiście jest to ogromne uproszczenie. Nie da się tego rozpisać w dwóch krótkich akapitach. Nie jestem też specjalistą w tym zakresie - ot poczytałem kiedyś trochę o tym jak to się rozlicza. To tylko taka symulacja, która ma zobrazować, że błędne jest rozumowanie w stylu "Zawodnik X przyszedł z 50 baniek, jeżeli po 3 sezonach sprzedamy go za 30 to jesteśmy 20 baniek w plecy".
Nie biorę też pod uwagę zmiennych przy transferze, które - chcąc, nie chcąc - muszą mieć wpływ. Warto też zwrócić uwagę, że te kwoty nie mówią nic o posiadanej przez klub gotówce. Ale to jest akurat (paradoksalnie) mniej istotny element.
* dane z transfermarkt
1
Nie zdziwi mnie jak go wykupią. Żeby było ciekawiej to jeszcze na nim zarobimy o ile uda się dostać te 120 baniek :)
3
Chciałbym żeby zagrał Wague - serio
0
@matirix20 Jak widzisz takie rzeczy to pora odstawić używki :)
1
@tombard "Kybyce" Valverde i kolegi @Janiama
1
@jedrek7000 PSG we wrześniu strzeliło tylko raz więcej niż 1 bramkę. W dodatku jakimś amatorom co się zwą Real czy coś takiego. A tutaj wyjazd i jeszcze do całkiem silnej ekipy.
0
@Suzu z Belgradu
0
Co ten Bayern partaczy w obronie!! Ło Panie! Masakra.
0
@OliverQueen dajmy im czas. Alena nie ma lekko bo to nie jest klasyczny środkowy pomocnik. Prędzej 10 niż 8. I nie na tyle dobry aby zastąpić Leo. Wague musi udowodnić swoją wartość na treningach. Jeżeli nie da rady to w zimie pójdzie na wypożyczenie. Ale jakoś wydaje mi się że się w końcu przebije, bo my lubimy odważnych ofensywnych wahadłowych.
1
@Coutinho007 nie grywałem w żadną inną wersję po 3 więc nie będę oceniał. Ale H3 Hota nadal mam na dysku i czasem odpalam :)
Mnie najbardziej podobała się gra przez sieć - tak żeby nie można było zobaczyć ruchów przeciwnika
1
@Coutinho007 Tyż fakt. Szczególnie jak się doda HOTA i nie trzeba rozgrywać każdej walki ;)
Ale 2 też mi się bardzo podobała. To była gra!! Tyle że przejście z 2 na 3 nie było problemem. Ale wrócić do 2 jest już dużo trudniej.
0
@Chwytliwy sprawdzałeś jaskinię behemota?
0
@Miszu Obstawiam że Bayern wygra. I że po meczu na LR będzie pełno najazdów na Valverde że nie umiał Cou wykorzystać ;)
0
@OliverQueen To jaka jest różnica między tym zmiennikiem a bycie "nikim" bo już się pogubiłem. Jeżeli jesteś w kadrze klubu ale nie zagrałeś do tej pory spotkania to jesteś nikim: Umtiti, Neto i Wague. Ale jeżeli nie przyszedłeś z rezerw to jesteś "nie-nikim" bo możliwe że trener jednak Ciebie chce. A jeżeli zagrałeś cokolwiek albo zabrali Cię na ławkę przez litość to jesteś "zmienniko-nikim" bo i tak trener Cię nie lubi? Jakieś to zagmatwane i pokomplikowane.
Ja to widzę prosto: Valverde wybiera sobie do kadry meczowej tych, których potrzebuje do swojej koncepcji. Wague się nie łapie bo widać gorzej wygląda na treningach. Ale gdyby był zupełnie zbędny to raczej pojawiłyby się informacje o próbach wypożyczenia. A takowych nie widziałem (możliwe że przegapiłem). Ale skoro dostał swoje szanse grając w rezerwach to teraz też się doczeka - choć możliwe że dopiero w PK. Bo Valverde tak robi, że w pierwszej kolejności stawia na pierwszy skład. A dopiero potem uzupełnia go rezerwą. Chyba nic się w tym zakresie nie zmieniło.
1
@Chwytliwy "No a co pokazuje w tym sezonie?"
A co w tym sezonie pokazuje Messi na którego też się powołujesz? Sorry ale to nie jest dobre pytanie. Bo to wszystko zależy od okoliczności. Na dziś mamy takie, że lepiej wyglądają Arthur i de Jong - to jest proste i oczywiste. Ale czy na podstawie tych zaledwie kilku spotkań można założyć że tak będzie cały sezon? Moim zdaniem takie założenie to byłby przejaw głupoty. Głupoty którą zrobiliśmy w poprzednim sezonie nie zajmując sobie kogokolwiek, kto dałby radę zastąpić Busiego lub Rakitica. Dlatego w tym sezonie musimy zacząć wyciągać wnioski z własnych błędów (wreszcie!).
"A teraz się bronisz ze niczego nie jesteś pewien, no kurcze, a co napisałeś u góry?"
A gdzie ja tam napisałem że jestem pewien. Czy jak nie użyje stwierdzenia "Moim zdaniem" to nie domyślisz się że to moje zdanie? O.O
"to jest twoje zdanie aniżeli fakt"
A gdzie ja stwierdziłem że to fakt? :D
Ja nie rzucam tekstów w stylu ""Ja stwierdzam fakty" chyba że chcę ironicznie coś podkreślić jak np. w stwierdzeniu "Zakładam przez bardzo proste analogie. Oraz analizując to co naprawdę jest faktem"
0
Komentarz usunięty
2
@Chwytliwy "Ja stwierdzam fakty"
cytaty:
- "jak wchodzi to nic nie pokazuje"
- "uważam że prędzej Vidal i Sergi będą poddawani coraz częstszej rotacji niż Rakitić"
- "najwidoczniej dostaje baty za to że odmówił transkacji w której miał być włączony Neymar "
- "jestem na 100 procent przekonany że tutaj chodzi o karę wymierzoną dla niego za to że się postawił dla zarządu, a zarząd jest bezwzględny wobec niego."
Same fakty :D
Ale bardziej na poważnie:
"a ty po prostu jesteś pewien tego że on dostanie minuty"
Niczego nie jestem pewien. Może tego, że kiedyś z pewnością umrę. Zakładam przez bardzo proste analogie. Oraz analizując to co naprawdę jest faktem (np. Rakitic mówiący że zostaje a nie wyimaginowane doniesienia prasy; brak rotacji w poprzednim sezonie a skład w obecnym itp. itd.).
Nie przesłaniam sobie obrazu swoją oceną Rakitica. Bo ja nie jestem kibicem Rakitica. Nie jestem kibicem Messiego, MatSa, de Jonga czy Saureza. Jestem kibicem Barcelony. Jest mi szczerze obojętne kto gra na boisku - dla mnie ważny jest efekt (nie myl z wynikiem). Jest mi obojętne czy Rakitic zostanie czy odejdzie (podobnie każdy inny zawodnik z Leo włącznie a nawet z EV). Ja zastanawiam się czy on jest potrzebny i na podstawie tego wygłaszam SWOJE ZDANIE i nic więcej. W takiej a nie innej formie. Mogę się mylić ale akurat w tym wypadku jestem gotów postawić parę złotych że mam rację. Bo to jest logiczne.
Ty natomiast opierasz się na tym, że nie lubisz Rakitica - Twoje prawo. Ale to się przebija w Twoich wypowiedziach bardziej niż rdza w 20 letniej Mazdzie. Dlatego Twoich wypowiedzi w tym temacie nie mogę uznać za obiektywnych. Ja rozumiem że nie chcesz już Rakitica w Barcelonie ale szukasz porycia w "faktach" na siłę swoich teorii. I wyciągasz wnioski na podstawie tego kto gra a kto nie na cały sezon. Po miesiącu gry. Trochę za szybko.