Azi

1

@Chwytliwy Znam Twoją opinię o Rakiecie, więc nie mogę tego co napisałeś uznać w żadnym stopniu za obiektywne. Stwierdzenia typu "nic nie pokazuje" rzucasz od zawsze. O X czasu chcesz się go pozbyć a on nadal jest. I będzie. Dyskutowaliśmy już o tym nie raz.

Daruj mi teorie o włączaniu Rakitica w transfer Neymara. Nic nie wskazuje na to aby klub kiedykolwiek na poważnie się starał go sprowadzić (i dobrze!).

Na siłę szukasz (nie pierwszy raz) czegoś co zdeprecjonuje Rakitica. A on już sto razy mówił że zostaje. Jak powie że chce odejść - wtedy zacznę się martwić. A do tego czasu nie zajmuje się gdybaniem.

Azi

0

@Chwytliwy Skąd to wiem? Bo nie da się grać cały czas tym samym środkiem pola co dobitnie pokazał poprzedni sezon, gdzie nie było żadnej opcji do rotacji. Nie da się tak grać bez stopniowej utraty jakości. Nawet jeżeli ma grac Rakitic obdarzony ponadprzeciętną kondycją.

Mamy podstawową 3kę: Busi, de Jong i Arthur. Rakitic może spokojnie zastąpić każdego z nich. Alena/Vidal może wejść za FdJ lub Arthura. W dalszym kręgu pozostaje jeszcze S. Roberto i Alena/Vidal + Puig. Sytuacja dość luksusowa.

Pozbywając się Rakitica nie mamy nikogo kto mógłby zastąpić Busiego. Może tam zagrać FdJ ale to jest kopiowanie błędów z poprzedniego sezonu.

Mówiąc krótko: Rakitic nadal jest niezastąpiony. Tyle że zmieniła się jego rola (głównie dlatego że Frankie doskonale wkomponował się w drużynę). Ale to nie zmienia faktu że Rakitic prędzej czy później będzie pojawiał się na boisku w niemal każdym meczu. W ważniejszych jako rezerwowy a przy rotacji w jedenastce. O minuty martwić się więc nie musi.

A czemu teraz nie gra? Bo zespół się zgrywa. I nie ma jeszcze przemęczenia. W końcu ledwie wrzesień się skończył, więc to początek sezonu.

Azi

0

@Rewolucja123 Spoko loko - Rakieta dostanie swoje minuty. Dobrze wiedział że w tym sezonie będzie tłoczniej w środku pola. De Jong nie może grać co 3 dni po 90 minut bo padnie przed świętami. Arthur też tytanem wytrzymałości nie jest, choć zrobił postępy.

Moim zdaniem niepotrzebnie blokowali transfer Semedo. S. Roberto w środku pola mnie nie przekonuje a w dodatku wiadomo było, że tylko kwestią czasu jest ja będzie musiał wrócić na prawą obronę. Na dziś Vidal też jest mało potrzebny a tylko blokuje ławkę dla Alena i ewentualnie Puiga.

Azi

0

@sebasek99 jakie auto tak Ci się sypie zaraz po gwarancji?

Azi

3

@Transu96 Po co Ci Mustang jak siedzisz w robocie? ;)

Azi

0

@OliverQueen Tia. Ludzie - tworzycie sobie własne definicje - i po co? Neto też nie jest zmiennikiem? I Umtiti?

Azi

3

Ciekawe czy wyjdą na wysoki pressing czy raczej będą próbowali zamknąć się na własnej połowie i grać dzidę do Lukaku? Obstawiam że wybiorą drugą opcję bo my mając w składzie Busiego, de Jonga i Arhura wspieranych przez Juniora i S. Roberto nie powinniśmy mieć problemów z wyjściem z wysokiego pressingu. Getafe próbowało nas zdusić i nic nie osiągnęli. Zakładam że Inter będzie szukał innych rozwiązań.

Azi

0

@iamMVP no i tutaj jest problem. Mój dostawca neta nie ma LM w pakiecie tv. Niedługo kończy się umowa i zastanawiam się nad zmianą. Pozostaje tylko pytanie czy warto - do kiedy Polsat ma LM? Wydaje mi się że jeszcze kolejny sezon.

Azi

6

@dzagos Używanie formy 2k19 zamiast 2019 jest trochę głupiutkie...

Azi

0

@igimigi18 Wague to nie zmiennik? O.o

Azi

4

Ja bym głosował na Fonta. Wydaje się, że zapewni równowagę między budową drużyny a potęgi ekonomicznej. W drugiej kolejności głosowałbym na Prezydenta - ale niech pogra jeszcze w piłkę, bo jest nam potrzebny skoro nie pozwolił na transfer de Ligta :P

Azi

6

@Chwytliwy Okazja!!!

Azi

2

Azi

0

@Rewolucja123 a musi dostać? Jego kartki nie liczą się po prostu jako dwie żółte + pauzowanie w kolejnym meczu?

Azi

0

@hazo428 nie jest pomocnikiem. Ale S. Roberto jak najbardziej. Jeżeli sprzedamy Semedo to S. Roberto będzie musiał wrócić do obrony. Co ogranicza liczbę pomocników. Teraz rozumiesz?

Azi

1

@Mow_mi_Douglas Xavi

Ale najchętniej dałbym się sprawdzić gronu specjalistów z LR. Zawsze mnie bardzo cieszy jak młodzież odkrywa, że za swoje pomysły trzeba wziąć odpowiedzialność :)

Azi

0

No i pięknie. Teraz trzeba ograniczyć liczbę pomocników którzy i tak nie grają sprzedając Semedo. I Vidala.

Azi

3

Azi

0

Pan Hakan chyba wydał swoją premię na "rozweselacze"

Azi

0

@Czak18 A kto powiedział że to był przypadek ;)

Azi

1

@msmsms ktoś chce tutaj zostać cekebrytą

Azi

5

@macio_944 Jak oglądam akcje z tych starych spotkań i widzę drużyny broniące się w 4-6 zawodników to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Jak różna była - a przecież to było tak niedawno - piłka od tej obecnej!

A dzisiaj? Wystarczy że Suarez i Leo nie wracają za każdą akcją do defensywy i już jest krzyk że źle, że tak nie może być.

Azi

0

@Kompletny nie wątpię. Ale weź proszę również pod uwagę moje zapytanie. Tymczasem pozdrawiam kolegę.

Azi

0

@Kompletny jeżeli przeszkadzałyby mi wszystkie twoje wpisy to byłbym idiotą odpisując Ci. Czyż nie?

Azi

0

@Kompletny a sam nie dasz rady odpowiedzieć sobie na to pytanie?

Azi

0

@Kompletny takie udawanie nie jest rozwiązaniem problemu a ja nie lubię półśrodków ;)

Azi

0

@Kompletny tak jest - zwolnić go!!

Nie usunąłbyś konta?

Azi

0

@cubiii nie ma takiego przepisu choć nie może grać w stroju bramkarza (przynajmniej kiedyś tak było). Ale dużo zależy zapewne od przepisów danej ligi. Choć nie sądzę aby któraś to ograniczała - bo i dlaczego?

Azi

1

@heniek168 wystawaj...
Dalszą część znasz :p

Azi

2

Właśnie dlatego lubię ofensywnych bocznych obrońców - co jakiś czas znajdą się dokładnie tam gdzie powinni :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?