0

@Persyfl Ciężko mi będzie porozmawiać twarzą w twarz z politykami naszego rządu czy chociażby przedstawicielami WHO. A co do szczepionki, to przecież ma chronić przed ciężkim przebiegiem covid, czy ewentualnymi powikłaniami. Tak przekonują eksperci, którzy na okrągło o tym mówią. W takim wypadku, to chyba niezaczepieni powinni się bardziej obawiać?

0

@ViscaDelFritz1983 Mam nadzieję, że tak. Chyba, że uważają zdrowego Djokovica za większe niebezpieczeństwo, niż kogoś kto jest zaczepiony, zarażony i może zarazić innych ;) Mnie już nic nie zdziwi. Mam nadzieję, że na innych wielkoszlemowych turniejach nie będzie takich cyrków.

0

@Persyfl Konsekwencje czego? Przecież zaczepiony miał się najpierw nie zarażać, a nawet jeśli to leciutko przechorować. To czego się tu bać? Kaszel czy gorączkę, to chyba każdy miał w życiu chociaż raz.

0

@ViscaDelFritz1983 A zdrowy Djokovic już nie. Ciekawe czy jak komuś zaszczepionemu wyjdzie pozytywny wynik na AO, to będzie out z turnieju?

0

@Persyfl Porównałeś dwie rzeczy, które nie mają ze sobą nic wspólnego. A zaszczepieni to chyba bezpieczni są, nie? Bo mam wrażenie, że oni się bardziej boją niż niezaszczepieni.

0

@MarioVeB! Umocnienie wizerunku Djokovica wśród rodaków, jako kogoś wyjątkowego, kto sprzeciwił się władzy i narzucanym przepisom. Patrząc po reakcjach Serbów, chociażby na twitterze działa;)

1

@MarioVeB! Myślę, że ojciec Djokovica zna mentalność swoich rodaków i wie, co mówić by Serbowie byli po stronie jego syna.

0

@MarioVeB! Skąd informacja o 3 letnim zakazie wjazdu do Australii?

0

@MarioVeB! Jest zawodnikiem, który ma szanse na 21 wielkoszlemowy tytuł i wyprzedzenie Nadala i Federera. AO to jego ulubiony turniej i dlatego chciał tam zagrać. Gdyby chodziło o inny turniej np. jakiś Masters 1000, to pewnie by sobie siedział w domu. Na szczęście Francja zapowiedziała, że Djokovic nie będzie miał problemu zagrać w RG.

0

@Borneo Akurat Hurkacz z Djokovicem nie wygrał ani razu, więc to trochę na wyrost. Hubert ma jeszcze braki w swoim tenisie, które musi zniwelować, by wygrywać z najlepszymi. Chociaż Federera na Wimbledonie pokonał, ale to jednak nie ten Federer z najlepszych lat.

0

@Persyfl Co Ty porównujesz? XD Niech każdy dba o siebie i sam decyduje czy się szczepi czy nie.

1

@MarioVeB! Warunkiem do gry powinno być to czy ktoś jest zdrowy, a nie czy ktoś się zaszczepił. Zwłaszcza, że robione są testy na covid podczas trwania turnieju i osoby zaczepione też mogą dostać pozytywny wynik.

0

@Borneo A na jakim poziomie turnieju mogliby się spotkać?

0

@Persyfl No tak, bo przecież każdy, kto ma wątpliwości czy się szczepić na covid to od razu szur i foliarz, którego najlepiej zamknąć i nie wypuszczać ;)

1

@MarioVeB! A może ma na celu pokazanie, że zaszczepieni są lepiej traktowani? Djokovic przechorował covid, jest zdrowy, gra w tenisa to jego praca, więc dlaczego nie jest dopuszczony do gry? Zwłaszcza, że osoby zaszczepione też chorują i zarażają innych. Przykład Kyrgiosa, który się zaszczepił, dostał pozytywny wynik i wycofał się z turnieju w Sydney idealnie pokazuje absurd tej sytuacji. Podobnie z piłkarzami Barcelony. Nie robili testów to wszyscy bez problemu grali, zaczęli robić testy to większość zarażona (oczywiście bezobjawowo ;)) ,a wszyscy zaczepieni.

0

@kamilo0066 Trochę mnie to zdziwiło, bo Kyrgios często szukał zaczepki i krytykował Novaka.

0

@mekston Pod postami Novaka na IG można zobaczyć, kto ze znanych osób wyraził wsparcie dla niego.

0

@MarioVeB! To, że nie wszyscy są przeciwko Novakowi, jak media to przedstawiają.

3

@MarioVeB! Co jest straszne? To, że ktoś ze znanych tenisistów może zgadzać się z Novakiem, a nawet go lubić? Wyobraź sobie, że wielu zawodników pozytywnie się o nim wypowiada.

0

@ElTomas Myślę, że akurat Djokovic potrafi sam napisać oświadczenie ;)

0

@Encore Mówi się, że Nadal jest ikoną RG, Federer Wimbledonu (8 wygranych), a Djokovic, który wygrał AO 9 razy nie jest ikoną tego turnieju?

0

@Encore Jestem pewien, że gdyby Nadal nie grał na RG, to byś mówił, że turniej stracił na prestiżu.

0

@mekston Widzę po Twoich postach, że jesteś na bieżąco ze sprawą Djokovica. Orientujesz się jakie są szanse, że zagra w AO? Czytałem, że decyzja ministra ma być ostateczna, a wygląda na to, że sąd ponownie zdecyduje.

0

@mekston A co z udziałem w AO? Wczoraj było losowanie drabinki i Djokovic był w niej ujęty.

0

@Encore Juantorena kontuzja czy covid?

2

@LS U mnie pracownicy bez maseczek, większość widowni też. Nikt nie robi problemu jeżeli, ktoś chce wnieść jedzenie na salę. Jedynie na stronie internetowej jest informacja, że w przypadku wykupienia wszystkich dostępnych miejsc na seans (30%), trzeba okazać potwierdzenie szczepienia, żeby kupić bilet. Nie spotkałem się też z tym, żeby ktoś prosił o okazanie ,, paszportu covidowego", gdy się wchodzi na salę. Także u mnie w kinie na luzie do tego podchodzą.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@Bykunn Wygrał sprawę w sądzie, więc jakie robienie z siebie męczennika?

0

@verdant Sytuacja z czeską tenisistką pokazuje też, że Novak nie jest jedyną osobą, która otrzymała ,, specjalne pozowolenie'', a taka jest narracja w mediach.

0

@verdant Myślę, że Djokovic ciągle liczy na występ w AO i czeka na decyzję . A skoro opuszczenie budynku równa się automatycznej deportacji to chyba nie ma za bardzo wyjścia, jak tam zostać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?