1

@Laminedependencia A nie pomyślałeś, że spadek formy i błędy wynikają z tego, że on ma tylko 18 lat? W takiej formacji jak obrona, Cubarsi potrzebuje doświadczonego partnera, od którego może się uczyć. A my aktualnie nikogo takiego nie mamy.

1

@Roobo Karol też tam będzie miał stołek?

12

@mkord A Trump jeszcze pier*oli, że gdyby trzeba było, to NATO nie pomoże USA. No ciekawe kto wysyłał swoje wojska na prośbę (a raczej polecenie) USA, gdy atakowali Irak.

1

@macio_944 Decyzja pod publiczkę i wyborców. Tak się niestety w Polsce robi politykę.

0

@PatrykBarca Jednego chłopa wystarczyło wysłać. Tak zrobiła Holandia.

5

@Roobo Bo zdecydowano, że każdy obywatel będzie miał szansę, żeby się z tym zapoznać w formie papierowej. Jeden poradnik dla jednego gospodarstwa domowego. A i tak w wielu z nich jest pewnie jedna albo dwie osoby starsze (np. babcia i dziadek) Nie wysyłają tego do każdego imiennie, więc i tak sporo na tym oszczędzają.

0

@Aragorn33 Tylko większość jest potrzebna?

3

@Roobo To już zależy od osoby. A przecież można sobie zostawić ten poradnik i w przypadku jakiejkolwiek kryzysowej sytuacji sprawdzić co tam jest napisane. Oczywiście, że młodzi prędzej sprawdzą to w internecie, ale starszym może się to przydać.

6

@Roobo W przypadku starszych osób jest większa szansa na to, że książeczkę sobie przeczytają, niż że sprawdzą ten poradnik w internecie. Naprawdę nie każdy w tym społeczeństwie ogarnia internet. Pomyśl czasem trochę.

18

@Roobo Ten poradnik na stronie gov jest dostępny od kilku dobrych miesięcy. A teraz wysyłają go w formie papierowej. Taki był zamysł od początku. I dobrze, bo jak ktoś to dostanie do ręki, to jest szansa, że chociaż przejrzy i czegoś się dowie. Bo wątpię, żeby dużo osób zaglądało na stronę gov, żeby ten poradnik przeczytać.

19

@Jakchcesz Co on tam może wiedzieć, jak pewnie od razu wyrzucił do kosza albo spalił w piecu. @clyde dobrze napisała. Jest tam sporo przydatnych rzeczy i wszystko jest opisane w sposób treściwy i łatwy do zrozumienia.

0

@Encore @Ojciec5tkidzieci Wiem, że interesujecie się siatkowką. Wiecie może co to za choroba Chitigoi przez którą cała drużyna była na badaniach? Myślałem, że chodzi o covid, ale chyba nie, skoro robiona jest z tego taka tajemnica.

0

@wlodek54 Grali drugim składem i Leon w tym meczu nie występował. Poza tym mieli bardzo napięty terminarz i jak najbardziej zrozumiała jest decyzja trenera, który wystawił rezerwy. A Lublin akurat ma mocno przeciętny skład rezerwowy, więc wynik wcale nie jest jakimś dużym zaskoczeniem.

1

@Sulimo Dokładnie. Jak chce to niech idzie za kasą. Jego sprawa. Nie każdy gra w piłkę dla osiągnięć.

1

@Croocers Przecież napisałem, że chce zarobić i że nie każdy musi grać w piłkę dla osiągnięć.

3

@Kapitan9 Chce zarobić to niech idzie nawet do Arabii. Nie każdy musi chcieć grać w piłkę dla osiągnięć. Chłopak nic praktycznie nie występował w pierwszej drużynie, a ludzie od wczoraj przeżywają, że miał czelność zdecydować, że nie chce czekać na swoją szansę w Barcy.

2

@Sulimo Co się stało?

0

@Chimera Może zmienić w podejściu Europy do Polski. Jakby się coś działo, to powiedzą radźcie sobie sami, nikogo wam nie przyślemy. Oczywiście nie wykluczam, że powiedzą nam to samo, nawet jeśli wyślemy żołnierzy na Grenlandię. Ale uważam, że warto brać udział w takich ćwiczeniach. Zwłaszcza gdy Trump jest prezydentem USA. Bo patrząc na jego wypowiedzi dotyczące NATO, to można się poważnie zastanawiać czy to w ogóle jest nasz sojusznik.

0

@Kozinho. Trump właśnie pokazuje jakim jest sojusznikiem. Chce zaatakować państwo należące do sojuszu. Może warto żebyś czasami przeczytał, co Trump wygaduje o NATO. Wtedy będziesz wiedział, że na tego prezydenta nie mamy co liczyć. Całkiem dobrym sprawdzianem w wykonaniu Putina był atak dronów na Polskę i sprawdzenie reakcji Trumpa. Nie było żadnej. To mówi bardzo dużo.

0

@Chimera A dlaczego mamy czegoś oczekiwać w zamian? To może być forma podziękowania za wsparcie, którego udzieliła nam Dania. Jest już sporo państw, które się na to zdecydowały. Przede wszystkim Niemcy i Francja, które stanowią o sile Europy. Holandia jednego chłopa wysłała. Chodzi o zwykły symbol, który ma pokazać jedność europejską, o której ciągle politycy gadają. A jak przychodzi co do czego, to właśnie widać jak jest. Przecież chodzi o zwykłe wysłanie żołnierzy na ćwiczenia do sojuszniczego państwa.
A jak już poruszyliśmy ten temat, to u Niemców też odbywają się ćwiczenia NATO. Polska tam też nie bierze udziału.

1

@Chimera Twoim zdaniem nie ma takiej potrzeby. A według innych jest. Po co inne państwa, w tym malutka Estonia, wysyłają chociażby tych kilku żołnierzy? Najwyraźniej uznały, że warto. A Tusk podjął kolejną decyzję pod publiczkę. Tylko niech później nie gada o jedności UE.

3

@Chimera A po co ma się zgłaszać? Nie ma w Polsce 20 zawodowych żołnierzy, którzy biorą za to pieniądze? Nikt nie chce ich wysyłać na wojnę do Ukrainy, tylko na szkolenia do sojuszniczego państwa.

5

@Hosh Niektórzy dwóch żołnierzy wysyłają. Tak jak napisałeś, chodzi tylko o symbol. Każde państwo UE mogłoby wysłać po kilku żołnierzy, żeby pokazać tę jedność, o której tak lubią gadać.

1

@JanuszKorwinMikke ,,dwa psie zaprzęgi" - widzę, że lubisz cytować Trumpa. To jeszcze dodaj kolejną jego świetną wypowiedź, że Duńczycy tam przypłynęli na łódkach 300 czy tam 500 lat temu, ale Amerykanie też tam byli i też na łódkach czy jakoś tak. Prezydent największego mocarstwa na świecie wypowiada się gorzej, niż nie jeden pierwszoklasista.

,,Europa sama z siebie zrobiła nieliczącego się nieudacznika, więc niech teraz nie cuduje" - cuduje to Trump, który otwarcie mówi o ataku na innego sojusznika NATO. Jeśli nie widzisz w tym nic złego, to nie mamy o czym dyskutować.

0

@maroon Myślisz, że Europa w sposób zdecydowany postawi się USA? Mam spore wątpliwości. Zwłaszcza, że w państwach UE nie ma jedności, o której jej polityce tak lubią gadać.

1

@JanuszKorwinMikke Gdyby nie pomarańczowy Trump, to nie byłoby takiego tematu jak ,,absurdalny konflikt o Grenlandię". Potencjalny atak na sojusznika przez innego sojusznika NATO, to jest katastrofa. I może faktycznie teraz mamy ważniejsze sprawy na głowie, ale patrząc w dłuższej perspektywie, to może mieć dla nas bardzo negatywne skutki.

2

@Aragorn33 U nas dwóch żołnierzy też by się raczej znalazło :P Chyba, że aż tak boimy się urazić Trumpa xd

2

@Bolton To trzeba było napisać, że nie widzisz żadnych wad dla siebie, zamiast ,,nie widzę wad" (w domyśle w tej sytuacji i dla tych ludzi)

2

@Bolton Skoro uważasz, że w zachowaniu tych ludzi nie ma żadnych wad, to skąd pomysł, że życzę Ci czegoś złego?

2

@Bolton To życzę Ci, żebyś kiedyś był. Może wtedy zobaczysz te wady.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?