Barcelonismo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dość karmienia trolli którzy pozżerali wszystkie rozumy i dzięki nim wyrastają takie fachowe kwiatki jak niewiadoma-adriano i szarak-bojan.
Niektórzy robią w majtki i widzą nasz skład jako obraz nędzy i rozpaczy. Dzięki ich logice nigdy nie wybiłby się taki Busi, a w rezultacie mielibyśmy jeszcze bardziej rozepchany skład niż Real. Dla nich mercato to ściganie się na ilość i prezentacje z rywalami. Ban za głupotę i komentarze zaśmiecające temat to dobry pomysł.
0
Nikt historii Arsenalowi nie odbiera, ale jest pewien szczegół: Ci "Kanonierzy" którzy są teraz nie przypominają ni w ząb drużyny choćby z Highbury.To klub o wysokiej renomie ale jednak już jest o krok do tyłu za absolutnym topem. Nikt autorytetu Wengerowi nie odbiera, ale jest kolejny szczegół: od pewnego czasu jego filozofia wyraznie zawodzi i choc wielu chwali go za styl gry to starcie cwiercfinalowe Ligi Mistrzów skończyło się tęga bitką. Bitką od zespołu uchodzącego za wzór gry ofensywnej.
0
Przeciez nie kazdy wychodzacy z la Masia to kolejny Messi czy inny Cesc. W pelni ufam Luisowi Enrique ktory dokonal przeciez rzeczy wielkiej wbijajac mlodziakow do Segundy, a skoro Assulin byl dla niego za slaby to widocznie slusznie.
0
Widocznie kolega przedluza wirtualnego penisa pobytem na stadionie i leczy kompleksy wobec innych kibicow w taki sposob. Nie jeden obecny tutaj nigdy nie byl w Barcelonie i jeszcze dlugo nie bedzie, bo to nie przejazdzka na bazar, ale jesli chodzi o warsztat kibicowski w niczym nie ustepuja katalońcom z laterala. Tego się trzymajmy i przemilczmy takie "wyskoki".
0
Mimo wszystko wydaje mi sie, ze spokojnie mogl jeszcze z 2-3 lata grac w europie na wysokim poziomie i decyzja o odejsciu do mls z wzgledow czysto sportowych byla zbyt wczesna. Ale to juz decyzja Rafy i zapewne swoje odegralo tez odejscie tam Titiego. Szacunek dla naszego Meksykanina za te piekne 7 lat obladowanych gora tytulow.
0
hleb jest za czerstwy u nas nawet na zapchajdziure, bo warto wyczarowac miejsce dla thiago i jonathana.
0
I mam dylemat, bo 20.08 wylatuje do katalońskiej ziemii obiecanej i albo wybiore sie na gampera albo na supercopa. Niby gamper atrakcyjny, bo prezentacja druzyny i cala fiesta, ale bylem juz rok temu. A meczyk z sevilla, bylo nie bylo, nie o pietruszke :)
0
Marquez mia święte prawo wypowiadać takie słowa. Te 7 lat to kawał czasu i olimp jego możliwości. Dobrze było mieć kogoś takiego w szatni. Cóż, myślałem, że będzie dobrym nauczycielem dla Oriola.
0
Kolejna z szans ktore daje Pep chłopakom z rezerw na wykazanie się. Moze ktorys z nich pozostanie na dluzej wzorem Pedro badz Jeffrena. Mecz z ogorkami ale bramka Maxwella ladna, brawa :)
0
Akurat u Carlesa to nic dziwnego. Może niech zostanie maratończykiem wzorem Luisa Enrique :) Jego witalność znikąd się nie bierze. Niech serce kapitana bije jak najmocniej.
0
Moze podczas rejestracji na strone jakis krotki test na inteligencje? Serdeczne pozdrowienia dla moderatorów :]
0
Cule a Muerte
I znów bredzisz. Działacze to nie są dzieci które się obrażają, tylko chłodno myślący ludzie którzy kiedyś oglądali obie strony pesety a teraz oglądają euro. Finanse to jedno. Po drugie rywalizacja Madrytu i Barcelony nakręca całą ligę i to ona kształtuje jej brand za granicą i jakiekolwiek bycie "na pieńku" nie ma tu znaczenia.
A tak na marginesie znów w Katalonii głośno. Generalitat zakazał corridy na terenie regionu.
0
m_o_z
a Fontas i Muniesa? Andreu przedluzyl kotrakt do 2012, a Marc ma byc naturalnym sukcesorem Puyola. Coś mi się wydaje, że Henrique się z nami za rok pożegna i to za jakieś godne pożałowania moniaki. Ale to tylko moje gdybanie.
0
Nie rozumiem tej szopki. Jestesmy takim wiekszym caritasem ktory udostepnia uslugi pilkarzy jedynie za pokryciem pensji zawodnika, a sami bierzemy na siebie koszta wykupienia go od wlasciciela. Genialne
Z Keirrisonem jest podobnie i pozostanie jedynie czekac co wymyslono dla Caceresa i Hleba. Kasa w bloto, niestety.
0
Skalariak
Farciarz z Ciebie :) A Ty nie poprosiłeś go o autograf? Ja niestety nie miałem przyjemności spotkać w obrębie Les Corts nikogo takiego.
0
Laković, Mickeal. Znaczy się paka się znacząco nie osłabi. I bardzo odbrze mają c w perspektywie walkę o FInal Four rozgrywane w domu.
0
I tak stoję na stanowisku, że szamana powinni z Argentyny wywalić, a słowa Sfinksa to tylko kurtuazja. Gołym okiem widać błędy kadrowe i taktyczne. U podstaw już pogrzebał nadzieje Leo na choćby medal.
0
soulclap
Pewnie Pepa też dotknął wirus bufonady? Żałosne masz te założenia kolego. Życzę Tobie by zespół swoją grą wybił Ci z głowy ten nie poparty niczym defetyzm.
0
Nareszcie Eric wrócił. Teraz może sportowo odreagować reprezentacyjną katastrofę.
0
Barca to klub wielosekcyjny i stoję na stanowisku ze newsy o hokeju, koszu czy recznej maja tu takie samo prawo jak newsy futbolowe. To jest naprawdę potężny klub sportowy. Na ten przykład Real ma tylko dwie sekcje, a my? Zainteresowani niech sprawdzą ile dokładnie.
0
Powoli usuwają się w cień bohaterowie wielkiego sezonu 2005/2006. Gio to wielki profesjonalista, przykład na oddanie się temu co się robi. Jakoś przy tym mi się przypomina Larsson i jego godny pozazdroszczenia profesjonalizm.
0
Majac w perspektywie Oriola Romeu? Senna to bardzo dobre rozwiazanie. Ogromne doswiadczenie, ogranie w la Liga, dobry warsztat techniczny i uzytkowy. 3 miliony na uzupelnienie jednej z newralgicznych pozycji? Brac i nie zadawac pytan. Tylko czekalem na takiego newsa.
Ale obawiam sie, ze to bedzie tyle warte co plotki o wymianie Kaka-Ibra czyli mniej niż kopa na trawniku.
0
gooral
Kwestia "bogactwa" przeszlosci jest dyskusyjna. Nie mierzy jej sie jedynie trofeami, a warto pamietac, ze kontekst zdobywania pucharow tez ma znaczenie. Haslo Mes que un Club bierze sie wlasnie z naszej pieknej historii i to ona czyni nas wyjatkowymi. I ta cala narodowa oprawa wokol meczu z Fortuną. Który klub moze sie chocby takim epizodem pochwalic?
Jezeli to jest poczatek serii tekstow to brawa dla robertinho. Trzeba przyblizyc niektorym te piekne wydarzenia. A moze cos o slynnym Kaiserslautern? :)
0
Mistrz Guardiola i jego święta woda :] Czasem się zastanawiałem czy podczas meczów ligowych nie nosił ze sobą takiej zgrzewy 6 butelek jakiegoś Font D'or albo innego Żywca Żdrój :]
0
florek81
Ty sie chyba wczoraj urodziles, albo udajesz i nie pamietasz jak wygladaly zalozenia guardioli w poprzednich sezonach. Wspolne posilki to zadna nowosc i jednym novum jest czas w ktorym sie odbywaja.
Jakos wytezam mozg, zapalam zarowke i za chiny ludowe nie moge znalezc czegos co moznaby od was sciagnac.
0
Titi nie powiedział nic odkrywczego. Jak już wielokrotnie było tu i ówdzie pisane, Cesc do nas prędzej czy pozniej wróci. Sandrusco woli prędzej niż pozniej i domyslam sie, ze Pep tez do tego dazy. Ja mam 100% zaufanie do dzialan naszego Mistera.
0
No to mam numer 1. na liście najbardziej grzmotniętych plotek transferowych. Widać w Katalonii ostro przygrzewa a w redakcji MD siadła klima :D
0
matej
Bo widocznie miał ku temu powody by na niego nie stawiać. Pep nie jest niepełnosprawny i po to ma ten stołek by maszynka funkcjonowała. Co. del Bosque też jest dobrym wujkiem Busiego i dlatego go zabral na mundial czyims kosztem? Bo czuje, ze pijesz tu do Sergio któy wygryzł Toure.
0
O ile się nie mylę to Andreu może występować także na DM-ie?
Jego obecność w pierwszej drużynie nie byłaby jakimś zaskoczeniem, ale Lucho może chcieć liczyć na jego umiejętności w ciężkich bojach w Segunda.
0
no, gorący temat :]
Nitek,
Nie daliby sobie rady? Owszem, jest to tylko gdybanie, ale jeżeliby już się w to zabawić to Katalonia mogłaby całkiem dobrze samodzielnie prosperować, biorąc pod uwagę dość zaawansowany przemysł czy też ogromną machinę turystyczną (Costa Brava). 20% PKB Hiszpanii to wartość wypracowana właśnie w comarques katalońskich.
Inicjatywa Laporty jest dość ambitna. Waga celu jaki sobie wyznaczyl uzasadnia tworzenie tak kolorowych koalicji, ale by to funkcjonowało, to taka akcja musiałaby się co jakś czas legitymizować realnymi dokonaniami a nie ideologicznym majaczeniem o 2014 roku, bo w przeciwnym wypadku w 2014 to będzie tylko bardziej uroczysta Diada de Catalunya i wietrzyk pustki po idei jednoczenia sił.