Barcelonismo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Do piłki się nie ogranicza. Był nawet na pływalni :) Pozytywnie zakręcony gościu. Ciekawe ile dostał już zakazów.
0
250 000 ale chyba euro a nie funtów. To mimo wszystko jest różnica
0
Marquez na zmiennika. A może spojrzeć w kierunku cantery? Przeznaczmy kasę na inną pozycję, bo tu naprawdę mamy parę rozwiązań.
0
FCB Nurki
My nie jesteśmy Athletic Bilbao, że mamy grać samymi Katalończykami. Ale to fakt sam w sobie, że jesteśmy ewenementem w europejskiej czołówce jeśli chodzi o ilość wychowanków w pierwszej jedenastce. Mamy w drużynie wielu obywateli hiszpańskich w przeciwieństwie do "Dream Teamu" z Ashburton Grove który póki co stoi na bakier z Anglikami. A już napewno Synowie Albionu nie stanowią o sile tej drużyny.
0
Tak, Cesc zdjął koszulke. Póki co jest zawodnikiem innego klubu więc nie obnosił się z naszym trykotem. Wszytsko się zamknęło w żarcie.
0
Waterman
Może jestem za mało pojętny i nie wyczuwam ironii w Twoim tekście ale jeżeli dobrze odebrałem to ja nie wiem jak Ty oglądasz mecze Barcy, ba, jak Ty oglądałeś Mundial? Według Ciebie del Bosque dał tyłka biorąc Busiego na najważniejszy turniej?
0
Coś słaba frekwencja w komentarzach. A warto się zainteresować, bo jesteśmy jednym z największych, jeżeli nie największym klubem świata. Klubem sportowym, nie tylko piłkarskim. Od ilości sekcji może się w głowie zakręcić.
0
Marquez to klasa sama w sobie. Jeden z tych stoperów o których stanowi jedno słowo: elegancja. Jest najdłużej grającym zawodnikiem w naszym składzie spośród zakupionych. Z powodzeniem gra na stoperze i co ważne: na defensywnym pomocniku. Mógłby się sprawdzić choćby nawet jako zmiennik Busiego.
0
FCB Nurki
Faktycznie drogi prowokatorze. To wielce skandaliczne i niegodne, że klub najpierw rozmawia z właścicielem karty zawodnika a nie z zawodnikiem. Ja rozumiem, że toczy was rak frustracji widząc jak co bardziej wartościowi zawodnicy traktują was jako odskocznię do klubów w któych mają realne szanse na trofea. Akurat sytuacja Cesca jest tu dodatkowo doprawiona, bo jest on naszym wychowankiem, wyłowionym przez nas. Papa Wenger jedynie klejnociki podkrada, bo w deszczowej Anglii posucha.
0
Akurat w doniesienia goal.com to nie ma co wierzyć. Wogóle to wokół Ibry i jego "ide, albo nie ide" to sie wyplotła kolejna po Cescu telenowela. Choć nie wypowiedział się tu sam zainteresowany to jego agent mówił, że Ibra nigdzie się nie wybiera. Póki co to warto się trzymać wypowiedzi osób będących blisko tematu a nie portali i gazet które mają tajemnicze "zródła".
0
Cule
Jestem narazie w fazie językowego samouka i niebawem przejdę w fazę kursu językowego więc bedzie coraz lepiej. Polski korespondent Don Balona to zapalony kibic Blaugrana prawda? :) Niestety Punto Pelota obiło mi się tylko o uszy ale zapamiętam i postaram się poszerzyć swoje póki co dość wąskie horyzonty :)
Z tym zupelnym brakiem zwrotu pieniędzy do kasy Generalitat przesadziłem, to fakt.
0
Cule
Kwestia dofinansowania to zadna rewelka. Biorąc pod uwagę poziom wytwarzanego PKB na tle innych regionów jest to jasne jak słońce. To jest fabryka Hiszpanii. Bardziej ta kasa w regionie zostaje niż Madryt Katalonię dofinansowuje.
Apropos fiesty madryckiej to pisałem o zdarzeniu z 11 lipca. Niewykluczone, że wczoraj były te 2 miliony z górką ale równając potencjał ludnościowy Katalonii i Hiszpanii to wygląda to już inaczej. 1:23 i 1:6 to bardziej obiektywne postawienie sprawy.
0
challenger
Wspomniany przez Ciebie "inteligent" wie, że to pojęcie jest szersze niż sam region administracyjny obejmujący Lleidę, Tarragonę, Barcelonę i Gironę. Choćby warto włączyć tu francuski Roussilon.
A skoro mowa o przekrzyczaniu to czym jest równanie czyjejś wypowiedzi ze szlamem. To jest właściwy nurt i poziom?
0
FCB Nurki
Faktycznie. Wszyscy mają odpowiadać za to, że ktoś sie popisze mało wybrednym koemntarzem na wasze "profesjonalnej" stronce. Idąc Twoim kiepskim tokiem myślenia to powinieneś sie kajać tutaj za to bagno które wykwita po waszej stronie.
I jedno ale: nasi redaktorzy zachowują więcej klasy i poziomu niż "redaktorzy" kanonierzy.com.
0
Ehe, masz racje człowieku. Faktycznie założenie koszulki to traumatyczne przeżycie które znaczy więcej niż przyjazn jaka go niewątpliwie łączy z choćby Gerardem.
0
Ehe, masz racje człowieku. Faktycznie założenie koszulki to traumatyczne przeżycie które znaczy więcej niż przyjazn jaka go niewątpliwie łączy z choćby Gerardem.
0
Festiwal nienawiści na stronce Wielkich Rycerzy z Londynu to taka fajna ciekawostka i wskazówka jak nie prowadzić profesjonalnej strony internetowej. Albo jest sie poważanym i rzeczowym serwisem albo przybudówką i forum dla nędznej jakości "kibiców". Ale to ich poziom i widząc zagęszczenie trofeów w gablocie z ostatnich lat to trudno dziwić się frustracji.
Po Pique takich akcji można się zawsze spodziewać, a współpraca z Puyolem to chyba debiut Gerarda w takiej roli :D
0
Takie czepianie się przejęzyczenia i robienie z tego newsa na Sporcie (który chętnie nabywam będąc w Barcelonie) to przegięcie. Musimy liczyć się z tym, że w przypadku transferów takiego kalibru jak Fabregas od telenowel nie uciekniemy. Ja przyjmuję to na chłodno, bo wiem, że w razie niepowodzenia operacji, Pep ma inne rozwiązanie. A warto jemu zaufać, prawda?
0
damiansport1
A skąd Ty możesz wiedzieć jaką wizję ma Pep? To nie jest trener który układa skład wedle nazwisk tylko wedle dyspozycji, więc jeżeli proponowane przez Ciebie tridente by nie funkcjonowało dobrze, to Szwed pewnie przeprosiłby się z ławką rezerwowych.
0
Pepe Reina to kolejny nasz wychowanek, niegdyś rywal Valdesa z la Masia i jego słowa o Cescu jako "przyszłości Barcelony" brzmią tu bardzo ładnie :) Pique i Puyol odjechali po całości :D
0
Do tego ma ten wyjątkowy sznyt la Masia. Elegancko prowadzi piłkę i oczywiście nie jest na bakier z techniką. I ma taką wrodzoną cechę boiskowego skurczybyka, bo ilość żółtych kartek jakie na nim łapie wielu piłkarzy Primera nie jest przypadkiem.
0
Ale dla Miro Trzeciaka Busi to i tak wzięte za uszy piąte koło u wozu. Sergio przeszedł głęboki progres i wydaje mi się, że nie zatęsknimy za Toure.
0
dla mnie groze budzi i bez pato. Ogolnie to i tak plota transferowa bez pokrycia.
Co sobie wykminił Guardiola - tego nie wie nikt. Ale przyznam, że pierwszoplanowe tridente Pedro-Villa-Messi byłoby zabójcze.
0
Mi się jednak wydaje, że kwestia belgijska jest tu głębsza i to państwo to troszkę sklejka na siłę. Ale to też temat-rzeka i wyraznie zjechaliśmy z tematu newsa ; ]
Ale im więcej takich rozmów tym lepiej. Dysputa pewien poziom miala i mam nadzieję, że będzie wiecej okazji (może jakieś forum?).
Z góry proszę moderatora o wyrozumiałość :)
0
W XIX wiecznej sytuacji politycznej niemożliwe było powstanie odrębnego państwa. Była taka a nie inna konfiguracja pomiędzy Hiszpanią a Francją czyli głównymi rozgrywającymi. Efektem tego byla Renaixenca czyli zainwestowanie energii narodowowyzwoleńczej w rozwój gospodarki oraz tytułowy renesans katalońskiej kultury. Można dalej prawić o rewolucji przemysłowej, modernizmie, Gaudim ale nie ma tu na to miejsca.
UE może mieć problem gdy się okaże, że zacznie jej się palić koło tyłka jak zobaczy Flamandów i Walonów grzebiących Belgię której stolicą jest o ironio Bruksela.
Deklaracje pana Rosella niewiele tu dadzą, bo nie ma takiej siły które oderwie FC Barcelonę od polityki. To w końcu Mes que un Club i to hasło wywodzi się właśnie z tematu który poruszamy. Unicef i fundacje to już inna hsitoria.
0
Mundial się zakończył więc lada moment wybuchnie mercato i można odliczać dni do sparingów klubowych. Dla takiego entuzjasty futbolu klubowego jak ja i wielu tu obecnych prawdziwe futbolowe święto dopiero czeka.
0
Czemu się nie odłączali? Durne pytanie - bo nie mogli? pff.
Rozumiem, że uniosłeś się w gniewie widząc Cules i kibiców los Leones wygwizdujących melodię która znaczy dla nich mniej niż chociażby Els Segadors. Real nie rządzi federacją ale to przykład na to, że rządcy Primera nie pozwolą sobie na utratę setek milionów euro wpływów i wielu kibiców. Just business. Kwestię Szkocji i brytyjskich antagonizmów narazie pozostawię bez komentarza, bo bym nieco zjechał z meritum sprawy.
Subwencje UE? O ile wiem, to Unia forsuje ideę Regionów. Co by nie mówić właśnie w Bruskseli odbyła się demonstracja Katalończyków, Basków, Korsykan i ... Wenecjan. Raptem 3 tysiące ludzi.
Bładzisz to Ty strzelając rykoszetem i nie odpowiadając na niektóre moje argumenty. Do konsensusu nie dojdziemy napewno, bo ja pozostanę przy oficjalnej deklaracji klubu FC Barcelona popierającego demonstrację.
0
Język to fundament tożsamości narodowej a w przypadku mieszkańców Costa Brava i okolic przez lata nośnik wyrażający odrębność. Cosik jak świętość.
Kwestia egoizmu - Katalończycy burzą się na to, że Kortezy doją ich na grube miliony euro inwestując albo we wlasne dupsko albo w biedne regiony Iberii. Zero euro na rzecz głównego twórcy PKB Królestwa. Czyż chamskim gestem jest domaganie się sprawiedliwości?
0
Waćpan raczysz żartować.
Jakieś dziwne porównanie z sytuacją religii której jestem dumnym wyznawcą kompletnie nietrafione. Poza tym uwierz, że pierwszym który wstawiłby się za pozostaniem Barcy w la Liga byłby ... Real Madryt. I ten temat na fcbarca i na blaugranie był poruszane o ile dobrze pamiętam. Copa del Rey - skoro Barca gra tak jak inne kluby w ramach LFP to czemu ma tam nie zagrać. A poza tym to piękna okazja do demonstracji własnych przekonań czego soczystym dowodem był finał sprzed roku gdzie sie spotkali Katalończycy i Baskowie.
I czemu Szkoci i ich historia nie mają tu nic wspólnego? A rok 1714 coś Ci mówi?
0
Casus Monako pokazuje, że klub z innego kraju może grać w jednej lidze razem z klubami sąsiada. Tak samo reprezentacja Szkocji gra na arenie międzynarodowej mimo, że sama Szkocja jest ścisle związana w ramach UK. Tyle w temacie piłkarskim.
Kwestia ograniczania godzin hiszpańskiego i kwestii kinematografii staje się jaśniejsza jeśli nałożysz na to przeżrocze hsitorii. Skoro dobrze się orientujesz to pamiętasz, że kataloński był biegle tępiony a mieszkańcy Katalonii gdy tylko poczuli powiew wolności rozpoczęli rekonkwistę edukacji na rzecz języka który biegł ku wymarciu. Nie przeczę, że w wielu aspektach powinni postępować wstrzemiężliwiej ale głosy wytupane na bruku Placa Tetuan przedwczoraj mówią same za siebie.