0

@cat_r37 Nie wiem czy nie będzie w stanie. Możliwe, że nie będzie grał, bo trener będzie się bał postawić na młodego piłkarza.
Todibo to potężny talent. Zdecydowanie za duży, żeby grzać ławkę w Schalke. Grał dobrze w każdym meczu Barcy, nieważne czy z ogórkami w LaLiga czy z Interem w LM.

2

@messi564 Todibo wszedł w 90 minucie, także średnio. Ogółem wygląda na to, że Barca na minę chłopaków posłała z tym Schalke.

2

@Resoviak123 Szkoda, że dopiero teraz. Lepiej by było zapłacić te 70 milionów w 2018 roku.

1

@Janas11224 Różnie. W podstawówce zawsze był i sedziował. W gimnazjum raczej też, ale czasem z niewiadomego powodu wychodził. Ta banda gimbusów nie potrafiła się kompletnie zorganizować, więc w praktyce wyjście chłopa oznaczało koniec wuefu na ten dzień. W liceum podobnie jak w gimnazjum, czasem wyszedł, ale już chłopaki ogarnięci byli i dało się normalnie pograć bez niego.

1

@Nano22 Ehhh...
Nie, niedobrze rozumiesz. I pytasz się o oczywiste kwestie.
Valverde szedł po najmniejszej linii oporu i w głupi sposób ustawiał listy powołanych. Moim osobistym zdaniem nie dawał szans młodym z lenistwa i strachu. Gdy już musiał powołać młodego, to to robił. Gdy nie musiał to wolał wziąć trzeciego PO lub czwartego stopera, którzy nie mieli najmniejszych szans na grę. Sam sobie ograniczał możliwość wyboru, bo praktycznie zamiast 18 zawodników powoływał 17.

3

@Nano22 No o tym właśnie mówię.
Ani jeden trener ani drugi nie chciał dać mu szansy, zresztą on był trzeci do gry jako PO, więc tej szansy nie dostałby tak czy siak.
Bardziej przydałby się nam pomocnik w kadrze.
Co robi Valverde? Powołuje Wague, wiedząc, że ten nie zagra. Sztucznie wypełnia osiemnastkę meczową. Co robi Setien? Powołuje pomocnika z rezerw.
Taka subtelna różnica.

0

@Nano22 Setien jakoś nie powoływał Wague, mimo że miał go w składzie.
Łaskawy Valverde powołałby kogoś z rezerw gdyby tylko nie miał w kadrze takich geniuszów piłkarskich jak Denis Suarez i Aleix Vidal. Niesamowite.

0

@cat_r37 Ale ja nie miałem pretensji do Valverde, że tak zrobił. Bardzo dobrze, że odrzucił Alenę kosztem Ansu i Pereza. Gdyby nie to, to na skrzydłach musieliby grać zawodnicy typu Roberto, Vidal czy Alena. Dobrze zrobił.
Nie pomijam tego, bo nie pasuje do tezy, Raz, jest to zupełnie inna sytuacja, a dwa po prostu o tym zapomniałem.
Valverde powołał Ansu i Pereza, bo musiał, najzwyczajniej w świecie musiał. Na pewno nie dlatego, że chciał. Potem już był typowy Valverde i powoływał piątkę napastników, po kontuzji Dembele. I Ansu i Pereza, znowu dobrze wiedząc, że jeden z nich nie zagra.
Zrobił dobrze, wyciągając ich z rezerw, a potem bardzo źle, że przynajmniej jednego z nich tam nie wrócił.
Wszystkie wypożyczenia to w większości efekt pracy Valverde, bo nie wystawiał ich do gry, więc odeszli. Tyle tylko, że Setien zauważył, że Perez i Wague nie ma szans na grę, więc odeszli. Przy Valverde, który tak bardzo chciał wąską kadrę nie było takiego tematu. Zamiast przesiedzieć pół roku na ławce, przesiedzieliby rok. I tyle z tego by wyszło.
Z Ibizą zrobił tak, bo zagraliśmy 3-4-3.
Valverde beznadziejnie zarządzał kadrą i nawet z tym nie handlujcie. Mówię jeszcze raz. Sięgnął po Ansu i Pereza bo musiał. Po Puiga sięgnąć nie musiał, więc nie sięgnął. Gdy nie musiał czegoś robić, choćby było to korzystne, to nie robił. Zawsze(prawie zawsze) szedł po najmniejszej linii oporu. Jedyne co zrobił dobrze w kwestii młodych, to dość regularna gra Alenii w poprzednim sezonie. Nie musiał go wystawiać, a wystawiał. Jedyny plus za to.

4

@Janiama Alena gra w Betisie, który jest lepszym zespołem niż Celta Denisa albo Alaves Aleixa Vidala.
To raz.
Dwa, to taka sytuacja, że mając do wyboru pomocnika z rezerw (który mógłby się przydać w meczu, bo pomoc mieliśmy okrojoną z zawodnikami o jednym ograniczonym profilu) i czwartego stopera(Yerry Mina) lub trzeciego PO(Wague), mając stuprocentową pewność, że ich nie wystawi stawiał zawsze na opcję numer 2. Bezpiecznie, tchórzliwie, po prostu Valverde. Nie miało to absolutnie żadnego sensu, ale w końcu Pan trener Valverde obserwuje treningi i stwierdził, że Mina zagra na pozycji ofensywnego pomocnika lepiej niż Puig.
Nie chce mi się dalej takich oczywistości tłumaczyć. Jeżeli serio uważasz, że Valverde postępując w ten sposób robił dobrze, to szczerze współczuję.

0

@T_TG Zasadniczo to potrzebujemy co najmniej jednego transferu do pomocy, może dwóch, jeżeli Vidal odejdzie.

4

@Janiama No a co, może nie mam racji i Valverde nie powoływał słabiaków, dobrze wiedząc, że nie wystawi ich do gry.
Każdy niezmącony valverdyzmem człowiek powinien pamietać, że tak było.

1

@Janiama Nic by się nie stało, przecież wielu chciało, żeby poszli gdzieś i zaczęli grać. Te wypożyczenia to efekt pracy Valverde, wypożyczenia już były podopinane i Setien nie miał nic do gadania.
I tak jak już pisałem, byłby któryś z młodych, bo Setien w przeciwieństwie do Valverde wystawia listę powołanych z głową. Zamiast powoływać trzeciego w kolejności PO, tylko dlatego że jest członkiem pierwszego zespołu, to bierze pomocnika (Puiga), bo ten jest bardziej potrzebny.

1

@Nano22 Nieprawda, nie będziemy mieli już odpowiedniego porównania, bo młodzież porozchodziła się na wypożyczenia, ale Valverde zawsze wypełniał kadrę zawodnikami pierwszego zespołu, nawet takimi osobistościami jak Aleix Vidal albo Denis zamiast dać młodemu szansę, po prostu z wygody i z tchórzostwa. Można było zrobić inaczej, ale on po prostu nie chciał. Przy naszej obecnej kadrze w ostatnich meczach Ernesto zamiast Puiga powołałby Wague, wiedząc że ten będąc trzecim w kolejności do gry na PO i tak nie zagra ani minuty. Setien wysłał Wague na trybuny zdając sobie z tego sprawę i sięgnął po Puiga.

12

@Janiama Jak Puig niepowołany, to "kolejny trener widzi w nim problem". A jak powołany to już nie efekt tego, że trener coś w nim dostrzegł, tylko "kogo innego miał powołać".
Naprawdę komiczne jest to manipulowanie faktami i wybiórcze argumenty dopasowane pod tezę.

4

@Mns21 Jest bardzo potrzebny jakiś kreatywny pomocnik.

2

Quique "kontekst" Setien

0

@LoveValverde Jaki zadatek? Jeżeli Dembele wypadnie kolejny raz to kwota potencjalnego transferu nie przekroczy 50 milionów.

0

@Jacob94 Prócz umiejętności liczą się przede wszystkim dokonania na boisku. Trincao na razie wiele nie zrobił, ponieważ grał nieregularnie, do tego ta liga jednak też jest ważna, bo portugalska jest słaba i zawsze jest większe ryzyko, że zawodnik stamtąd nie wypali, niż np. z Włoch.
Czym innym jest zapłacić 30 milionów za Trincao nieregularnie grającego w Pradze, a czym innym np. za Tonaliego, który jest filarem drużyny grającej w Serie A.
Także cena jest wygórowana tak czy inaczej, ale być może było warto przepłacić, bo piłkarz ma wielki potencjał i się u nas sprawdzi. A czy ma to się nie wypowiem, bo go nie oglądałem.

1

@IronSanHybrid I tak nie miał szans na grę, więc spokojnie.

1

@tobiasson92 Czyli co, jak Schalke jest w Bundeslidze to już automatycznie młodych wystawiają? Przykład Todibo wyraźnie temu przeczy.

3

@tobiasson92 A ja myślę, że nieraz trener boi się postawić na młodego piłkarza, woli sprawdzonego, solidnego przeciętniaka. Jak Valverde.
Widziałem Todibo w każdym meczu w Barcelonie i grał świetnie. Lothar Matthaus ostatnio powiedział, że to najlepszy stoper jakiego widział od dawna.

6

@tobiasson92 Tak, zwłaszcza Todibo, który grał świetnie w każdym meczu Barcy, w jakim dane było mu zagrać. Nieważne czy z ogókami w La Lidze czy z Interem w LM.

4

@TheMefju Uważaj, bo wyskoczy jeden z drugim i Ci powie, że jakby byli dobrzy to by grali.
Nie wiem czy by grali czy nie, ale widząc podejście Schalke, to nikt dobry by tam nie zagrał, trzeba jak najszybciej zakończyć tę współpracę. Nie mają obowiązku wykupu, gwarantu minut dla młodych ani nic takiego, więc trzymają się sprawdzonych piłkarzy, a młodych na ławce sadzają. Podejście a'la Valverde. Todibo to talent czystej wody, jakoś dawał radę w pierwszoligowej Toulouse i zrobił tam furorę.

0

@SergioTomas Ty w ogóle nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie widziałem żadnego meczu, więc nie oceniam umiejętności, co zresztą już wcześnie wspomniałem. Chciałem tylko zaznaczyć, że kwota 30 milionów za rezerwowego Bragi jest wygórowana.

3

@SergioTomas Nie liczył się, ale to nie ma najmniejszego znaczenia.
Co to za argument w ogóle. Rozumiem, że jak jeden zawodnik w wieku 20 lat ma większą renomę niż drugi, to już będzie miał większą przez całą karierę?

0

@WoJjTas Tak, Valverde wystawiał święte krowy i on każdego młodego by pominął, nieważne jak dobrze ten prezentowałby się na treningu, natomiast Malcom grał beznadziejnie w Barcelonie i taka jest niestety prawda.

0

@ViscaBarca123 Owszem zrobił, Perez przez kilka miesięcy był rezerwowym piłkarzem Barcelony, a Trincao Bragi, więc przepraszam bardzo, ale jest różnica. Nie mówię o różnicy umiejętności, ale pozycji piłkarza w futbolu, hierarchii. Perez jest w takiej hierarchii wyżej.

3

@ViscaBarca123 Cena jest zdecydowanie za duża jak na takiego piłkarza, wzięliśmy 2 razy mniej za Pereza, który na ten moment zrobił większą karierę niż Trincao.

0

@KacperVEB Może najpierw spytaj Coutinho i Rakiticia co sądzą o przeprowadzce do Borussii.

3

@barcelonaLM Miał miejsce w składzie z całą tą trójką i grał lepiej od nich.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?