Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Bardzo fajny, jeszcze bym dał Maszczerano.
0
Dyskusja o Messi vs Cristiano jest tutaj regularnie toczona, jak dla mnie beznensownie. Branie do siebie Januszy i Daniellów również występuje, przykłady sprzed x lat przywoływane, sugerowanie się jednym meczem też można spotkać. Niby nic odkrywczego, ale jakoś nie spotkałem wielu komentarzy, które zwracałyby uwagę na te rzeczy.
0
Nie, Karima nie wywalą, a jak będą chcieli ściągnąć jakiegoś snajpera(a pewnie będą chcieli, bo bida na tej pozycji) to sięgną po kogoś młodszego.
5
Zauważyłem, że użytkownicy na stronie mają tendencję do porównywania. Sztandarowy przykład. Messi vs Cristiano. Prawdopodobnie dla wszystkich użytkowników strony(dla mnie oczywiście też Messi>>>Cristiano i jest to dla mnie tak oczywiste, że nie warto toczyć dyskusji na ten temat.
http://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-5660338.html#comment-5660338
@bleble123 ładnie podsumował całą sprawę. Nie obchodzi mnie, że jakiś wąsaty Janusz obejrzy jak Cristiano ładuje bramki Apoelowi, zobaczy, ze ma 4(praktycznie 5) Złotych Piłek, że ostatnio wygrał dużo trofeów i stwierdzi, że to on jest najlepszy. Nie sugerowałbym się zdaniem ludzi, bo ludzie jako ogół nie są zbyt rozgarniętą ekipą. Przykładem na to jest fakt, że PO przez 8 lat "rządziło" Polską. Nie chcę tutaj wszczynać jakiejś dyskusji politycznej, od razu mówię, że nie jestem zwolennikiem ani PO ani PiS, ale ci pierwsi są najgorsi z najgorszych i dali tyle dowodów na to, że mają w du**e kraj, co zarząd na swoją niekompetencję. Tyle o polityce. Wracając do tematu nie słuchajcie przesadnie ludzi, bo wiadomo jak jest. Miejcie swoje zdanie, wybierzcie sobie ludzi, których wypowiedzi uważacie za wartościowe i na tej podstawie kształtujcie swoje opinie. Lepiej posłuchać 3 mądrych gości, niż 30 różnych, bo w tej trzydziestce mogą się trafić takie perełki jak Daniello11. Inny przykład porównań:prezentacja Theo Hernandeza. Jak wiadomo, delikatnie mówiąc nie popisał się. Rozsądnym zachowaniem w tej sytuacji byłaby dla mnie jakaś kulturalna beka, ale komentarze zamiast tego wskrzesiły prezentację Douglasa. Co się śmiejecie? Douglas nie lepszy itp. Parafrazując "Co douglasowe oddajcie Douglasowi, a co theowe(czy jakoś tak) oddajcie Theo. Był czas na bekę z Douglasa i był czas na bekę z Theo. Po co to porównywać? Jakby ten sam Theo za tydzień zagrał super mecz, komentarze byłyby następujące "A wy się śmialiście, nie znacie się." Piłka nożna ma to do siebie, że jest zmienna jak kobieta w ciąży, dlatego radziłbym żyć chwilą. Beka, beka i koniec beki. Super mecz, super mecz i po meczu. Gdy jest mecz, to skupiam się w 100% na nim, potem przez jakiś czas jaram lub smucę się meczem i tyle. A za tydzień to samo. Trzeba żyć chwilą, meczem, wyciągnąć z piłki jak najwięcej pozytywnych emocji, bo w końcu po to się ją ogląda. Na porównania będzie czas na koniec sezonu.
0
Nie mam konkretnego źródła, ale pisano o tym wiele razy w artykułach na fcbarca.com pod koniec sezonu jak podawano, że Messi idzie po Złotego Buta, że Cavani ma też dużo bramek, ale nie dogoni Messiego, bo w Ligue jest właśnie mniejszy przelicznik.
6
1.5.
2
Już widzę pompowanie balonika. Koledzy spokojnie. Real bez formy, ale to nadal Real. Szanse, że przewalą są większe niż zwykle, ale nie nastawiajcie się jakoś bardzo. Potem można się niemiło rozczarować.
4
Nie wiem, ale sami go sobie wyleczyli, wychowali i teraz zbierają owoce. W ogóle mówienie, że bez kogoś zespół by kał zrobił jest nie w porządku. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Messi jest częścią Barcelony, krytykowanie klubu za to, że ma w swoich szeregach piłkarza, który sam niektóre mecze wygrywa jest... co najmniej dziwne. Przecież właśnie o to chodzi, żeby mieć w składzie najlepszych.
Zresztą może przypomnę, że oprócz Messiego Barca to też jest lub była Puyol, Xavi, Iniesta, Busquets, Alves, Pique. Sam jeden Messi tych pucharków nie zdobył.
0
Ter Sztejgen 2 lata był "bez rytmu meczowego" i jakoś w LM dobrze bronił. Ja bym chciał, żeby po prostu Cillessen sobie zagrał od czasu do czasu, bo zasługuje na to. Jak przy każdym meczu będziemy sobie mówić, że ktoś potrzebuje rytmu meczowego to koleś się zajeździ, a rezerwowy zasiedzi.
0
Mój składzik na Getafe
Cillessen
Semedo-Pique-Maszcze-Digne
Roberto-Busquets-Denis
Messi-Suarez-Dembele
Trochę tego nie rozumiem. Najpierw gadanie, że powinno się jak w Realu rotować, a potem po co rotacje itp. Cillessen zasługuje na mecz. On jest bardzo dobrym bramkarzem, dużej różnicy jakości nie będzie, a on nie jest tylko do grzania ławy. Umtiti i Alba grali ostatnio dużo i proponowałbym tutaj rotacje. Wolałbym Ver.. znaczy się 4 stopera, ale skoro jest on w wątpliwej kondycji, to Masche też będzie ok. Roberto tutaj(w tym ja) chciało się w podstawce i chętnie go w niej zobaczę. Iniesta również musi odpocząć, ostatnio grał często. Atak bez zmian. Tak bym to widział. Być może trochę za dużo, nie wiem, ale z drugiej strony taki Masche z Roberto(pierwszy kiedyś, drugi teraz) to zawodnicy bardziej do pierwszej 11, więc ten tego. Oczywiście wszystko należy robić ostrożnie, żeby przewagi nie rozwalić w 2 mecze, ale rotacje są potrzebne, na razie kalendarz łatwy i teraz trzeba to robić. Gdyby Estermadurczyk(czy jakoś tak) uzna, że moich rotacji jest za dużo, to proponuję zmiany z Ter Stegenem i Albą w podstawowym składzie.
0
Ramos i Marcelo.
0
#Dobra zmiana :)
2
PS. Żarcik niezły, ale czemu akurat barca1802. Można tu wstawić coś innego i nikt nie będzie miał pretensji.
1
No otóż to.
1
Jeżeli na barcelońskiej stronie trzeba się obawiać o atak obiektywistów w tym przypadku, to coś naprawdę jest nie tak. Niektórzy ludzie z La Rambli zachowują się jak jacyś tajni agenci Pereza.
7
No właśnie Luis Suarez lepszy. Inni są tak lepsi, że szkoda strzępić...
Naprawdę jak można porównywać Suareza, który owszem często pajacuje, ale zachowuje się w granicach jakiejś normy do gościa, który chęć odwalenia czegoś ma wypisaną na twarzy, a 5 sekund później pada na murawę. I tak z 20 razy w meczu :D
0
Ja też cisnę z kolesia, ale ten "all" tu jakoś dziwnie nie pasuje...
1
Niech jeszcze ziomeczka ze sobą zabierze :) Malanga Sarr to obiecujący młody obrońca z rocznika 99. Koleś w moim wieku taką karierę robi, podczas gdy ja nołlajfię internety :D
0
Wolałbym od Miny kogoś młodszego i z Europy. Być może jest dobrym grajkiem, ale lepiej skierować wzrok w stronę innych.
3
Ja tam jestem spokojny o wszystkich pomocników, którzy mieliby przejść do Realu. Jest tam za duży ścisk, więc albo wybiorą Barcę lub inny klub i grę albo lubią wypić za dużo i wolą trybuny. Zakładam, że większość woli grę, także tego :) Zresztą ten ziomek jest chyba sympatykiem Barcy, więc jest gitara.
21
Ja zawsze w niego wierzyłem :D
4
I znowu najbardziej rozbieżne opinie na temat występu piłkarza jak zwykle u Rakiticia. Choć nie lubię go ze strony sportowej, to uważam, że dzisiaj zagrał dobre zawody. Ładnie rozrzucał piłki, dużo odbiorów, efektywna aktywność. Jego tragiczne występy z zeszłego sezonu być może były spowodowane tym, że Lucho nie potrafił mu przypisać określonej roli na boisku i biegał zagubiony gdzieś koło linii bocznej. Teraz gra w środku obok Busquetsa i wygląda o wiele lepiej.
0
I oni razem z Busquetsem i Iniestą są najbardziej napakowanymi barcelońskim DNA pomocnikami :)
1
Widzę, że są hejty na hejterów Dembele. Spotkałem dzisiaj jednego, więc skąd te hejty?
Chłopak młody, na pewno zestresowany, dzisiaj zagrał bardzo przeciętnie, ale na pewno da nam dużo radości-tak w dużym skrócie, co o nim myślę.
0
Naprawdę robi wrażenie. Niby tylko z Celticiem, ale to jest kosmiczna liczba. Prawie 2 razy więcej, niż on zwykle wykonuje(ma średnią coś koło 80), a jak już robi średnią, to i tak jest bardzo widoczny.
0
No przypominam. Messi był najjaśniejszym punktem nieudolnej Barcelony. Ronaldo wszedł z ławki. Strzelił ładną bramkę, po czym skompromitował się rzucając koszulką o ziemię, a następnie dostając czerwo i bana na 4 mecze :)
0
No bo to stwierdzenie jest głupie od a do z. "O, jakbyście nie mieli tego piłkarza, to nic by wam się nie udało". To krytykowanie zespołu za to, że ma dobrego piłkarza, czyli krytykowanie zespołu za to, że jest dobry... To przeczy samo sobie. Messi w Barcelonie to nie jest żaden przypadek. Zauważyli go, sfinansowali leczenie, ukształtowali. Sami zapracowali sobie na zawodnika, jakim jest obecnie.
0
Co zrobił?
0
Właśnie ze stratami był duży problem, chciał poklepać i mu piłka odskakiwała albo podawał nie w punkt. Kilka dobrych akcji, ale widać duży stres.
0
Prezydent co "obronił" :O