21

Czyli słynne "Rakitić dobry, bo bramka z Juventusem" zyska na aktualności :)

0

No nie ma ci się co marzyć, bo Andres jest w świetnej dyspozycji. Mi się marzą Xavi i Iniesta młodsi tak o 8 lat :)

0

Przedwinie ten Ernseto kombinuje :) Rakitić i Busquets grają bardziej z tyłu, Leo operuje w środku, Iniesta bez zmian, Dembele na lewej, a lewego skrzydłowego w ogóle nie ma. Jest za tyo autostrada dla Alby, którego asekuruje Busquets. Moim zdaniem brakuje Coutinho i chyba dlatego tak zależało im, żeby go wyciągnąć. Wydaje się idealnie pasować do tego systemu, jako taka przeciwwaga w roli pomocnika dla Dembele. Chodzi mi o pozycję takiego fałszywego lewoskrzydlowego. Profilem Arda też tutaj bardzo dobrze pasuje. Sportowo pasowałby 2 lata i 20 kg temu.

0

Brakuje w zespole takiego lewego pomocnika z dryblingiem, kreatwynego. Brakuje Coutinho... Co do Dembele, to jest on bardziej lewonożny i lepiej pasuje do niego prawe skrzydło. Valverde mówił na początku, że chce oprzeć grę na wymianie podań i wymienności pozycji. Chce coś pozmieniać, żeby to lepiej hulało. Moim zdaniem dobrze kombinuje. Zawodnicy nie mają przypisanej jednej pozycji, taktycznie drużyna jest jakoś dziwnie ustawiona w ataku, ale jak na razie efekty są dobre, więc dajmy Ernesto pracować.

2

Jeżeli chodzi o akcję bramkową może się trochę źle ustawił, ale nie miał nic do powiedzenia. Strzał Leo przy samym słupku. Były jakieś inne błędy?

4

Pierwsza akcja bramkowa MSD :) Dembele super przyjął kierunkowo i podał do Messiego, Leo pociągnął akcję, klepka z Luisem i golazo.

0

Ahmed Abdul Turan-ponoć to z jego wybitnej receptury na kebsy korzystają piłkarze Barcelony :)

4

1.Dopiero rok w Barcelonie.
2.Florek kupił gości z Fify(dosłownie).
Na pewno 83 to za mało, ale wiemy jak jest.

0

No ujmę to tak. Sprowadzenie kolejnego pomocnika jest dziwnym pomysłem, bo jest ich już wystarczająco dużo, więc... musi być coś na rzeczy. Oni robią wszystko odwrotnie. Lubię Misiaczka i chciałbym go zobaczyć w Barcelonie, ale najpierw trzeba wysprzedawać tych Turanów.

1

No jakiś wybitny nie był, ale wyróżniał się.

0

No pewnie, że niewiele znaczy, ale ja zawsze byłem "fanem jego talentu" i mu kibicuję. Być może mu odwaliło, tego nie wiemy, ale szkoda by było jakby się zmarnował. W dodatku wydaje się świetnie pasować do tego dziwnego 4--2-3-1/4-3-3 Ernesto jako zmiennik Messiego. Nic nie będę na razie się "spuszczał", warto zanotować dobry występ i zobaczymy co dalej pokaże.

0

Korzystając z okazji, czyli meczu Las Palmas warto dla zasady pocisnąć Bartomeu. Chłopak zaliczył świetny sezon w Gijon. Ja bym go włączył do pierwszego zespołu zamiast Rafinhi czy Gomesa, ale Robert chciał inaczej... Nie mogę ogarnąć dlaczego taki talent tak wyhamował. On ma wszystko. Technika, drybling, kreatywność. Oby się jeszcze ogarnął.

1

Ja to bym chciał, żeby Thiago się wkurzył:)

1

Tomek z M jak miłość. Andrzej Młynarczyk w rzeczywistości. W filmikach z Plebanii na youtube nazywany "Pizdeuszem".

0

Komorowski? On mówił o pracy, ale w podobnym tonoe:)

0

Jeszcze kakby Bartek zrobił transfer klasowego pomocnika, to widziałbym już chyba wszystko. W sobotę dołączył przedostatni i ptzedprzedostatni punkt. Dobry mecz Rakiticia i Gomesa.

0

Raczej za Rakiticia niż za Iniestę. Ze względu na świetną technikę myślałem inaczej, ale zmieniłem zdanie. Nie zmienia tempa jak Andres, nie drybluje w podobny sposób, nie wchodzi tak charakterystycznie z piłką do środka. Za Rakiticia byłby spoko opcją. Podobny profil, ale technika, szybkość, mobilność na dużo lepszym poziomie.

0

Goretzka-pełna zgoda.
Blind-nie chcę tu widzieć tego lenia.
Herrera-jakby był potrzebny pomocnik to tak, ale mamy ich w cholere i jeszcze Alena. Jak kupować to jakiegoś młodszego.
Mata-to samo co Herrera.

0

No wiadomo, nie wolno grać wychowankami tylko dlatego, że są wychowankami. Muszą sobą coś prezentować, ale przypadki są bardzo różne. Semedo jak miał 21 lat to był o wiele bardziej anonimowy. Jakiś limit musi być. 24-letni koleś byłby za stary(w sensie z La Masii), ale chłopak ma 21. Są różne przypadki, powinno się patrzeć głównie na to, co zawodnik prezentuje na boisku. To czy było o nim głośno jest mniej ważne, bo tak jak mówiłem są różne przypadki. Liczy się tu i teraz, bo nie każdy typek walący po 30 bramek w juniorach wyrasta na dobrego grajka. Nie powinniśmy go skreślać, bo ma 21 lat, a inni mieli po 19 i już było o nich głośno. Tak jak mówiłem wcześniej patrzmy na grę, a gra wygląda tak, że oglądałem 2 pełne mecze Barcy B i w obu Palencia był w mojej opinii najlepszym zawodnikiem w zespole.

3

*Dla ścisłości 3. Semedo jest 1993, tylko jeszcze urodzinek nie miał :)
Też mnie to nieco dziwi, karierę wolno rozwija, ale to filar i kapitan Barcy B. Nie wiem dlaczego, ale jak oglądam tych dwóch bocznych obrońców z Barcy B, to Cucurella to czysty talent, a Palencia "czysta praca". Być może braki w potencjale nadrobił zaangażowaniem i dopiero w ubiegłym sezonie się wybił.

0

Spoko by było :) Semedo, Alba i 2 kolesi świeżo z La Masii. Ależ "przyjemne" boki obrony.

0

Palencii daję bardzo duże szanse. Vidal ma słabe notowania u Ernesto(albo po prostu nie został powołany, w końcu z Betisem i Alaves zagrał). Bardziej sugerowałbym się doniesieniami od Raka, który twierdził, że Vidal chciał do Valencii. Dodatkowo Palencia wypierdzielił wszystkie oferty, a miał ich sporo. To wszystko składa się w dosyć logiczną całość. Vidal odejdzie po sezonie, a Palencia go zastąpi jako nowy PO.
A tak poza tym bardzo dziwi brak powołania dla Digne. Mógłby zagrać zarówno na LO jak i ŚO(zagrał w zeszłym sezonie 2 mecze w 3-4-3 i wyglądał świetnie wtedy). Tylko 5 obrońców, za to od groma pomocników.

38

I tak dostanie 4 albo co najwyżej manitę.

8

TalkFCB. Koleś omawia dużo spraw związanych z Barceloną. Z kompilacyjnych Henrik Lehmann i Mel11-koleś bardziej od nowych, młodych kolesi.

0

Mi się ten Cucurella bardzo podoba. Ogromny talent. Stylem bardzo przypomina Marcelo. Technicznie genialny. Jak Palencię oglądałem, to też się super prezentował. Inny typ zawodnika. Taki zapierdzielator, walczak. Trochę podobny do Alvesa. Jest najrówniejszy z całego zespołu. Taki Alena miał przestoje, Palencia już nie. Nawet jak dostali od Cultural Leonesa to jak trwoga podawali do Palencii. Tylko i aż PO, a najbardziej się wtedy wyróżniał.

7

Narzekają, ale nie sądzę, że mają rację. Te czerwone kartki nie wzięły się z kapelusza- tak jak punkty w meczu z Deportivo, Malagą bodajże i jeszcze kimś.

7

Alena, Cucurella, Oriol Busquets, Abel Ruiz i Palencia.

0

Ale co on konkretnie powiedział?

18

Xavi.

11

Tak i jeszcze frytki oraz Coutinho do tego :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?