Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Coutinho007 Rzeczywiście nie zagrał np. z Realem, ale Valdek nie odsunął Busquetsa. Grał trochę mniej niż sezon wcześniej i tyle.
0
@Coutinho007 Valverde zaczął ograniczać Busiego? Kiedy?
38
@BarcaInfo Pierdu pierdu.
Ten Aguilar zawsze gada, że ma jakiegoś znajomka, albo wie z super dobrego źródła, że coś się wydarzy, ale koniec końców nic się nie dzieje.
2
@Ratamahatta To nie jest takie proste.
Busquetsa nikt nie kupi, jeżeli chodzi o Coutinho, to w grę wchodzi tylko wypożyczenie, Griezmanna też raczej nikt nie weźmie. Pique i Suarez nigdzie się nie ruszą, ale już taki Vidal mógłby gdzieś odejść za 5-10 milionów i już będzie trochę do przodu. Firpo 15-20. Brejtłejt do Anglii za 20, Todibo też za 20, być może Semedo, być może Rakitić odejdzie za grosze, ale chociaż zwolni pensję. Jest spora szansa, żeby zarobić około 70 milionów, za takie pieniądze można kupić 2-3 dobrych zawodników.
Zapomniałem jeszcze o Wague, Aleni i Rafinhi.
W każdym razie, nie jesteśmy aż w tak złej sytuacji, jak mogłoby się wydawać, ale mamy Bartomeu, więc jednak jesteśmy w fatalnej sytuacji.
3
@masq Zaczynając od tyłu.
Lewa obrona, Gaya lub Grimaldo i sprzedanie Firpo.
Środek obrony, chociaż tam kombinują z tym Garcią.
Pomoc Thiago do wyjęcia za 30, Aouar za 40.
Do tego jakiś szybki napastnik, może Dembele z Lyonu, Aubameyang ma rok kontraktu. Nie wiem, to oni zgarniają miliony, a nie ja, więc niech główkują.
Przecież to jest wydatek niewiele przekraczający 100 milionów, a kadra byłaby bardzo konkretnie wzmocniona. Wiem, że ciężko teraz z finansami, ale nie wierzę, że nie uda się zebrać środków chociaż na pomocnika i napastnika, sprzedając kogoś ze składu.
3
@masq Uwielbiam to tłumaczenie się lewactwa z tego głosowania.
"Gdyby głosowanie było na styku, to oni na pewno byliby "za". Bycie "przeciw" nic ich nie kosztuje. Tfu faszyści."
Widziałem nawet, że jakiś fanpage "Opozycja totalna", wymienił wszystkich,którzy byli przeciwko i jakimś dziwnym trafem pominęli całkowicie posłów Konfederacji.
16
Najgorsze jest to, że sytuacja wcale nie jest aż taka tragiczna, tylko te cymbały nie potrafią wykorzystać okazji, nawet gdy ona pcha im się do rąk. Odkurzenie kadry, wykorzystanie kilku okazji na rynku i mogłoby coś z tego być. No właśnie, mogłoby, ale nie będzie.
0
@monsterrize Wyleci co najwyżej dwóch zawodników z tej grupy. Nie ma co się łudzić na więcej.
0
@horang Nie jest to prawdą.
0
@Ratamahatta Przecież Juventus go nie kupi.
Trzeba go sprzedać byle gdzie. Jedyną nadzieją jest oferta z Anglii.
0
@Pilka_jest_okragla Mi nie będzie szkoda. Potrafi tylko wydzierać się na wszystkich dookoła, samemu nie potrafiąc prosto kopnąć piłki. Niech odchodzi jak najszybciej.
1
Zaleciało Majorem Suchodolskim.
"Ja na ten temat mogę powiedzieć, że ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć."
4
@barcelonaLM Rok temu po Liverpoolu też zapowiadali rewolucję, a skończyło się na tym, że wymienili Coutinho na Griezmanna.
1
@Comentateiro Jak można nie winić Sterlinga, no to kogo? Guardiola mu kazał nie trafić z dwóch metrów do pustej bramki?
1
Laporte to jest katastrofa.
1
@Paulinho1912 Paulinho liderem środka pola XDD
Kogoś tam naprawdę nieźle przygrzało.
1
@Janiama No czyli standardowo. Zamknąłeś się w takim bunkrze i nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogłeś się pomylić.
To nie są śmieszne liczby. Na gruncie zdrowego rozsądku można wysunąć tezę, że skoro graliśmy źle i nie było szans na poprawę, to dalej gralibyśmy źle. Lucho z sezonu na sezon miał gorszy dorobek punktowy w każdym sezonie, z Valverde nie jest inaczej, zakończyłby sezon z wynikiem gorszym, niż 87 punktów, więc nie zdobyłby mistrzostwa. Tak podpowiada logika, zdrowy rozsądek i statystyka. To był zmierzch Valverde, a nie cudowne odrodzenie. Myślisz, że jakby Valverde nie miał na głowie LM i zawodników w kadrach narodowych, to co, magicznie zdobyłby 90 punktów w sezonie? Najważniejszymi problemami trenera jest to, że ma natłok meczów? No to natłok akurat Setien miał, mecze co 3 dni. Rzeczywiście Chyba nie powiesz mi, że jest to komfortowa sytuacja.
Ja nie porównuję pracy dwóch trenerów, w żadnym momencie nie chwalę Setiena, jedynie uświadamiam Ci, że Valverde nie jest taki cudowny, jak myślisz. Po prostu niemożliwe jest, żeby zespół przy Valverde zdobył 50 punktów w rundzie wiosennej, kiedy w jesiennej zdobyli 40 i grali coraz gorzej. I choćby nie wiem ile jeszcze wymyślisz błahych usprawiedliwień, to tego nie zmienisz.
Jeżeli uważasz, że najlepszym, co mogło spotkać Barcelonę, jest przestraszony pragmatyk bez charyzmy, no to nic nie poradzę.
6
@Janiama Ej ale wiesz, że Setien wykręcił lepsze liczby w rundzie wiosennej, niż Valverde w jesiennej (42-40)? Nie ma szans, że wygralibyśmy to mistrzostwo.
Wmówiłeś sobie, że Valverde to wybitny trener i teraz napiszesz wszystko, byleby tylko go obronić.
2
@Encore FDJ musi grać zamiast Busquetsa. Jeszcze dużo pracy przed nim, ale potrafi wyprowadzać piłkę i potrafi grać pod presją. To jest kluczowe. Busquets wcale nie obniżył drastycznie lotów. Nawet ostatnimi czasy grał nieźle. Po prostu nie nadaje się do nowoczesnego futbolu, a pod mocnym pressingiem jest dramatycznie słaby. Gra dobrze tylko jeśli jego drużyna ma piłkę. Gdy to on musi za nią biegać, to Busquets nie istnieje.
28
Już nie mogę czytać tych głupot o potężnym Valverde. Fani Ernesto, jedyne co macie na jego obronę, to "Przecież jak odchodził to byliśmy na fotelu lidera" oraz "Z Valverde takiej kompromitacji by nie było".
Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale gdy Ernesto odchodził, to mieliśmy 40 punktów w tabeli. Myślicie, że co, nagle zaczęlibyśmy super grać i zdobylibyśmy więcej niż 47 punktów, żeby prześcignąć Real? Gówno prawda.
Sugerujecie, że trener, który doprowadził do dwóch największych kompromitacji w ostatnich latach, nagle znalazłby patent na LM? Co by takiego zmienił, skoro Barcelona za jego kadencji grała coraz gorzej, a nie coraz lepiej?
I teraz co, siedzi z palemką na Ibizie, zadowolony, bo z nim Barcelona nie przegrałaby 8-2, tylko 4-0?
Jeżeli go tak bardzo lubicie, to cieszcie się, że odszedł. Miałby hat-trick kompromitacji, a tak pozostało na dwóch.
Powtarzam od zawsze, że największym problemem jest środek pola. To zaczęło się już w 2017 roku, od meczów z PSG i Juventusem. Atak mieliśmy wtedy najlepszy na świecie, obrona też była całkiem dobra. To środek pola jest odpowiedzialny w największym stopniu za te wszystkie upokorzenia, pan Rakitić oraz pan Busquets. To ich wystarczy mocniej nacisnąć pressingiem i już nie pamiętają, jak się nazywają. I może sobie tu przyjść ktokolwiek, dopóki tacy piłkarze będą wychodzić w pierwszym składzie, dopóki dalej będzie wystawiane to siermiężne 4-4-2, to nic się w tym zespole nie zmieni. Wczoraj nie było Rakiticia, ale Roberto i Vidal to takie samo bagno. Dopóki nie zaczną grać pomocnicy, którzy potrafią utrzymać się przy piłce, wyjść spod pressingu, minąć rywala, to nic się nie zmieni. Tylko de Jong i Puig się jeszcze do czegoś nadają. Przykra perspektywa.
Setien jest po prostu za słabym trenerem dla Barcelony. Przyszedł, nic nie zmienił i zaraz sobie pójdzie, natomiast Valverde, oprócz tego, że jest nieodpowiednim trenerem dla Barcy, to w znacznym stopniu przyczynił się do jej upadku. To on naciskał na transfer Paulinho, Williana, Parejo, to za jego kadencji przeprowadzono transfery Coutinho i Griezmanna, to on sprawił, że Barcelona stała się nudna do oglądania. Oczywiście największym winowajcą całej sytuacji jest Bartomeu, ale nie wmówicie mi, że Valverde nie miał tam nic do powiedzenia. I to o to mam do niego pretensje. Kiedy trzeba było dokonywać zmian, to on nic nie zrobił.
0
@Bagsik88 Zobacz na co?
Jak widzisz ludzie nie chcą sprzedawać Messiego, tylko twierdzą, że lepiej dla niego, żeby odszedł.
Wiem, że nie lubisz mnie od czasu, kiedy powiedziałem kilka słów prawdy o tragicznym Griezmannie, ale nie musisz mnie teraz non stop oznaczać, żeby mi coś udowodnić. Zwłaszcza w tak nietrafionym przypadku jak tutaj.
1
Ta bramka Suareza liczy się jako gol na wyjeździe czy nie? Jeśli się liczy, to Luis przełamał swoją złą passę.
0
Wszedł Griezmann, jak zwykle bez żadnego efektu, a Puig z Fatim na ławce siedzą.
60 minuta gry i 2 bramki do odrobienia, a zawodnicy, którzy mogą dać impuls siedzą na ławce.
4
Jedyne co może konkurować z grą Barcelony, to komentarz Szpakowskiego i Strejlau.
0
@DonMatteo901 Przecież Agnieszka sama sobie "dopompowała to i owo", a przynajmniej tak wygląda, czego sama się czepia.
1
@Kajtek77
0:15
3
@mr_robot Popieprzyło ich na tych uczelniach.
5
@Chwytliwy
#maturaChwytakamatter
#wewrzesniubedzielepiej
Powodzenia
0
@itmustbejoke Kibice po złym meczu potrafią napisać wszystko, zresztą z tego co pamiętam oni nie chcieli go sprzedawać, tylko chcieli, żeby przestał być kapitanem, co zresztą również jest idiotyczne. Choć kilka głosów o sprzedaży chyba też się pojawiło. Sprzedawali go po przegranych meczach w LM, potem nam uratował tyłki w lidze i jak zwykle temat wyparował.
Żeby stwierdzić, że La Rambla czegoś chce potrzeba więcej, niż głosów kilku sfrustrowanych dzbanów, którzy przychodzą tu raz na pół roku po jakimś nieudanym meczu. Nie ma takiego tematu w normalnych realiach, gdyby teraz ktoś napisał taki pomysł, to zostałby zrównany z ziemią.
0
@itmustbejoke Kto chce odejścia Messiego z Barcelony?
Coś Ci się w główce poprzestawiało.
Ja tam nie chcę ani Ronaldo ani tym bardziej Neymara. Jeżeli ktokolwiek chciałby transferu 35-letniego Ronaldo, to znaczy, że w ataku Barcelony jest naprawdę źle.