24

@kerouac Ależ mnie śmieszy skowyt atencyjnych Julek, które domagają się, żeby matura z matematyki była nieobowiązkowa, bo przecież do niczego im się nie przyda i w ogóle głupia ta matma. Niech ją sobie kujony piszą.

2

Pomijając to, że nie ma szans na Ronaldo w Barcelonie i nie rozumiem skąd ta ekscytacja, to i tak wolę tu jego niż Neymara.

0

@tbas Też tak myślałem, ale był wywiad jakiegoś działacza, gdzie mówił, że było duże zainteresowanie Barcy.

6

@Chakalaka Gdyby wrócił, to wiązałoby się to z obniżką wynagrodzenia, a jak tu wyżyć z tych marnych groszy, kiedy trzeba opłacić imprezy, kumpli, bilety samolotowe na urodziny sister, przelać coś rodzicom w podziękowaniu za wychowanie, kochankowi matki też się coś od życia należy. Jak pokryć te wszystkie koszty z marnej tygodniówki od Bartomeu. Niech już siedzi w PSG, przynajmniej rodzinę wykarmi.

29

Jeszcze 2 lata temu potężny Ernesto Valverde chciał sprowadzić Parejo za 50 milionów i Williana za 70. Teraz sobie chłopaki odchodzą za darmo. Swoją drogą Ernest podjął wyzwanie Sasina, jeszcze zanim to było modne. Oj były czasy i były pieniądze na głupoty. Teraz nie ma ani pieniędzy, ani zawodników, na których można je zmarnować.

0

@robsesh Wpuścił Dembele i Paco z tego co pamiętam.

0

@Cochise Bardzo dobrze, niech toną.

2

@kerouac Kiedy pijany wujek już powiedział wszystko co miał powiedzieć, to zawsze "No i tak to właśnie jest" spieszy z pomocą.

1

@szymon6847 Digne to nie jest kot.

0

@FilipeX Xavi

1

@Pilka_jest_okragla Uwielbiam to tworzenie formacji, byleby jak najwięcej graczy ofensywnych wcisnąć. Trójkę stoperów tworzy dwóch PO i Lenglet :)

0

@masq Powinniśmy grać Fati-Messi-Trincao z Messim jako ofensywnym pomocnikiem, najbardziej wysuniętym wierzchołkiem rombu.

0

@BarcaInfo Nie wiem jak oni naliczają te statystyki, skoro chłop potykał się o własne nogi. Tylko raz przy linii kogoś minął i to tyle.

0

@IronSanHybrid A tak zupełnie na poważnie Korwin stosuje dietę ketogenną, opartą na tłuszczach. Je tylko śniadanie i kolację. Na śniadanie je jajecznicę, którą smaży na horrendalnych ilościach masła.
Ciekawostka legitna, od Konrada Berkowicza :)

1

@donleo12 Mają ich zdecydowanie za dużo, ludzie sobie myślą, jaka świetlana przyszłość czeka Real, ale większość tych chłopaków nie ma szans na grę, nie ma dla nich miejsca. Jedyne, co czeka Real z ich strony, to możliwość sprzedaży za przyzwoite pieniądze, jeśli wypalą na tych wypożyczeniach.
Przecież np. taki Reiner to jest tak daleko w hierarchii, że nawet jeśli odejdzie Modrić za rok i przykładowo Isco, to dalej nie będzie dla niego miejsca. Rodrygo, który jest trzeci w hierarchii na LS. Brahim, który nic nie gra.
Zanim chłopaki dostaną szansę, to poproszą o transfer do innego klubu, bo musieliby całe życie przesiedzieć na ławce.

25

@DonMatteo901 Myślałem, że nie da się głupiej wydać kasy, niż robiąc donejta Krzysztofowi Kononowiczowi, ale ludzie potrafią zaskoczyć. Jednak się da.

0

@Koni8M Wniosek z tego co piszesz jest taki, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia.
Nie odniosłeś się choćby w jednym zdaniu do tego, co napisałem. Wolisz bajdurzyć i przekręcać moją wypowiedź.

7

@jacob345 Nie, ponieważ dla niego również nie byłoby odpowiedniej pozycji.

0

@Koni8M Nie mam pojęcia o czym mówisz.
Winą trenera jest to, że Griezmann nie dostaje podań, bo... źle ustawił zespół?

Jest to wina słabej linii pomocy z Rakiticiem na czele oraz braku umiejętności samego Griezmanna, który jest zbyt wolny, żeby urywać się obrońcom. Choć tak jak mówiłem, Semedo jest bardzo szybki i urywa się często, a piłek nie dostaje wcale, także szukałbym winy raczej w pomocy.
Myślisz, że trener mówi zawodnikom przed meczem "Jak ktoś dobrze wychodzi na pozycję to broń Boże mu nie podawajcie, wycofajcie do Lengleta"?

0

@Ghotti Winą trenera jest to, że zawodnicy, gdy Griezmann jest dobrze ustawiony mu nie podają?

0

@Koni8M Nie jest to prawdą. Setien zmienił ustawienie i pozycję dla Griezmanna kilka razy i to nic nie dało. Jest słaby wszędzie gdzie zagra, na prawym skrzydle, na lewym, na szpicy.

2

@michal26 Ja nie wierzę. Już tyle razy wypadał, dlaczego teraz miałoby być inaczej?
Szkoda tylko piłkarza, niesamowity talent, no ale tak to jest. Nie jemu pierwszemu kontuzje zniszczyły karierę.


1

@Ghotti To niech mnie wezmą. Za takie pieniądze też by mi się chciało.
Semedo wychodzi non stop za linię obrońców i też mu nikt nie podaje, co nie zmienia faktów, że ma sporo do poprawy.

1

@Koni8M No to wina trenera czy piłkarzy, że mu nie podają?
Griezmann to przykład piłkarza, który nie pasuje do Barcelony, ani profilem bo mamy Messiego, ani ogólnie.

2

@Mat_Cat Różnica pomiędzy Coutinho i Griezmannem polega na tym, że pierwszy miał dobre pół roku, a drugi jeden mecz z Betisem.
W każdym razie obaj do pogonienia.

1

@horang Nie wiem skąd masz te liczby, ale nie spełniono warunków do opłacenia tych bonusów.

9

Kilka spostrzeżeń po wczorajszym meczu oraz tak ogólnie, dotyczących składu.
Znamienne jest to, że ultra pragmatyk Valverde oraz ultra cruyffista Setien, gdy przychodzi do ustawienia pierwszego składu Barcelony, to robią to właściwie w identyczny sposób. Co to oznacza? Że Barcelona nie ma wykonawców do tego, żeby grać ładną piłkę albo dopiero przychodzą z Barcy B i trenerzy nie mają odwagi, żeby na nich postawić. Trener nie powinien robić tego, co jest łatwe, tylko to co jest dobre. Jeżeli wolą nadal stawiać na np. wypalonego Rakiticia, to jasno świadczy o tym, że nie mają odwagi i charyzmy do prowadzenia Barcelony. Nie mam pretensji do Setiena za to, że wczoraj Puig nie wszedł na boisko, w końcu najważniejsze jest to, że wygraliśmy, ale pragmatyczne podejście Valverde już 2 razy skończyło się tragicznie. Setien nie po to przyszedł, żeby podejmować takie same decyzje i prowadzić zespół w ten sam sposób, jednakże wypowiedzi Setiena z poprzednich lat dają chociaż światełko w tunelu, że dojedzie na oparach starych rozwiązań w LM, a w nowym sezonie ustawi zespół w taki sposób, że będzie się dało to oglądać. Oglądamy coś takiego już 3 rok z rzędu i naprawdę czas z tym skończyć. Ile można mówić czas na zmiany, czas na rewolucję, czas..., a potem jest jak zwykle to samo. Już rok temu miała być rewolucja i oczywiście nic z tego nie wyszło.
Problemy Barcelony są jak odwrócony trójkąt. Im formacja bardziej ofensywna, tym większe problemy.
Największe problemy mamy oczywiście w ataku. Griezmann nie powinien nigdy trafić do Barcelony, a czas Suareza już się zakończył. Gość starzeje się w bardzo przykry sposób i już po prostu nie jest w stanie grać na najwyższym poziomie. Jeżeli chodzi o Griezmanna, to jego nie da po prostu wkomponować się do Barcelony. Na jakiej pozycji i w jakiej formacji by nie grał, to gra słabo lub bardzo słabo. Na lewe skrzydło się nie nadaje. Na prawe też nie. Grał tam w kilku meczach w czasie absencji Suareza, kiedy Messi przesunął się na fałszywą dziewiątkę i też był poza grą. Środek ataku nie dla niego. Graliśmy kilka meczy w formacji 4-3-1-2 i wyglądał troszkę lepiej, ale zabierał miejsce Messiemu oraz spychał Suareza bliżej lewej strony, także taka opcja też odpada. Jedyne rozsądne rozwiązanie co do niego, to sprzedaż. Zdaję sobie doskonale sprawę, że to się nie wydarzy, więc mam chociaż nadzieję, że będzie siedział na ławce.
Żeby atak odżył, potrzebny jest tam skrzydłowy, ale Fati to nie jest typowy skrzydłowy i nie zapewni tam odpowiedniej przewagi. Jedyną moją nadzieją na chwilę obecną jest Trincao. Jeżeli chodzi o Dembele, to nie widzę powodów, żeby po takiej serii kontuzji, nagle urazy mu odpuściły, ale trzymam za niego kciuki.

W formacji pomocy potrzebny jest kreatywny, szybki pomocnik, żywe srebro. Kimś takim nie jest ani de Jong, ani Pjanić. Widzę szansę w Puigu. Nie wiem czy z Puigiem będziemy grali dobrze, ale na pewno bez niego będziemy grali źle, no chyba, że zarząd kupi kogoś nowego, ale nie łudziłbym się. Czas Rakiticia, tak samo, jak Suareza dobiegł końca i w przyszłym sezonie powinien już w ogóle nie wybiegać na murawę jako gracz Barcy. Roberto w pomocy to nieporozumienie i nie jest tam żadną gwarancją jakości. Busquets może jeszcze dać nam coś ciekawego, Vidal mógłby zostać na ostatni sezon i wypełnić kontrakt, ale tylko jako zmiennik. Są 2 szanse. Albo zarząd sprowadzi Thiago
(prawie nierealne) albo Puig okaże się graczem gotowym na pierwszy skład(to już bardziej możliwe). Być może ktoś się oburzy, że jak to tak, przecież świetnie grał w ostatnich meczach. Owszem, grał bardzo dobrze, jednak trzeba pamiętać, że jest to gracz wyciągnięty z 3 ligi. Nie wiadomo jak się będzie prezentował na dłuższą metę. Potrzebuje parasola ochronnego w postaci bardziej doświadczonego gracza, którego byłby zmiennikiem. Kimś takim jest Thiago.

W formacji obronnej nie widzę potrzeby zmian. Środek obrony jest obsadzony bardzo dobrze, na prawą obronę nikogo lepszego niż Semedo czy Roberto nie znajdziemy. Jeżeli ktoś taki by się pojawił, to byłoby świetnie, ale obecnie nie ma takiego gracza na rynku. Alba wciąż daje radę, ale przydałby mu się utalentowany zmiennik. Firpo to nieporozumienie.


Problemy Barcelony są bardzo proste do rozgryzienia. Zarząd dał dupy i nie zapewnił odpowiednich następców dla odchodzących graczy (głównie Iniesty i Neymara) i stąd teraz taki bajzel w naszych szeregach. Ja wiem, że rynek jest teraz mocno ograniczony, ale chyba głupota ma swoje granice. Transfer Dembele można im wybaczyć. Nie było wtedy na rynku lepszego skrzydłowego, jedyne co zrobili źle, to przepłacili, nie mogli przewidzieć, że zacznie się łamać. Jeżeli chodzi o Coutinho, to oglądając jego mecze w Liverpoolu, powinni zauważyć, że nie nadaje się do gry w środku pola, nawet niektórzy userzy wysuwali obawy, że to za bardzo ofensywny gracz do formacji pomocy. Transfer Griezmanna to już jest parodia, wielu kibiców pisało, że to gracz na pozycję Messiego i piłkarz z takim profilem jest nam niepotrzebny. Rok temu nie było topowego skrzydłowego na rynku, ale mogli kupić chociażby takiego Bergwijna. 90 milionów w kieszeni, a przynajmniej jest skrzydłowym. Ruchy transferowe zarządu nie są podyktowane chęcią wzmocnienia drużyny, ale udobruchania kibiców albo wielką gwiazdą, albo jak teraz młodymi chłopakami.
Chłopak z rezerw, którzy powinien spokojnie wchodzić do zespołu, jak Puig, wychodzi w pierwszym składzie w meczu z Atletico i Puig poradził sobie bardzo dobrze, ale nie musiałby ratować Barcelony, gdyby zarząd dokonał odpowiednich wzmocnień.

Co zrobić, żeby Barcelona znowu dominowała? Trzeba wypełnić te 2 dziury po Inieście i Neymarze. One są najgłębsze. Chciałbym zobaczyć takie ustawienie w następnym sezonie:

Ter Stegen
Semedo/Roberto-Pique-Lenglet-Alba
Pjanić-de Jong- Puig
Trincao-Messi-Fati

To nie jest jakaś świetna jedenastka, powinniśmy mieć w zespole lepszych graczy, ale takie zestawienie piłkarzy daje chociaż nadzieję, że Barcelona nie będzie się broniła, tylko atakowała. Jeżeli chodzi o lewą stronę ataku, to z Fatim mogłoby się udać. Widziałbym tam gracza trochę a'la Henry. Fati nie jest dryblerem, ale jest szybki, dobrze gra w linii i ma łatwość oddania strzału. Pasuje do takiej roli. Środek pola w diamencie z Messim jako ofensywnym pomocnikiem i centralą postacią w Barcelonie, czyli w sumie tak jak zawsze. Jeszcze raz powtarzam, nie twierdzę, że coś takiego się powiedzie. Mówię, że Barcelona powinna odzyskać przewagę nad meczem i tworzyć sobie dużo sytuacji. Żeby tak się stało, w pierwszym składzie musi wybiegać typowy skrzydłowy oraz szybki, kreatywny pomocnik. Trincao i Puig to są najlepsze i w zasadzie jedyne na ten moment opcje, żeby spełnić te wymagania. Wybiegana, dominująca rywala pomoc oraz szybki, przebojowy atak to recepta na nasze problemy.

2

Barcelona zrobi wszystko, żeby się go pozbyć. Nie zdziwię się, jeśli skończy się na kwocie podobnej jak była w przypadku Villi. Mniej niż 5 mln i jakiś nędzny pierwokup, z którego i tak nie skorzystają.

2

@kamilos1214 Lenglet robi to, co do niego należy. Nie ma wybornej techniki, nie wyprowadza świetnie piłki, czasem jest może nawet trochę siermiężny, ale w defensywie jest po prostu nie do przejścia. Czyści wszystko, właściwie nie popełnia błędów, utrzymuje cały czas wysoką formę, co jest wielką rzadkością. Na Lenglecie jak na Zawiszy. Kapitalny stoper.

Nie wiem czy TOP3, ale myślę, że jest TOP5. W końcu to najlepszy stoper Barcelony, która jeszcze coś tam się liczy w europejskiej piłce. Jednak do TOP3 bym go chyba jeszcze nie zakwalifikował. TOP3 to jest np. Umtiti w optymalnej formie, on grał jeszcze lepiej niż Lenglet teraz.

Na takich piłkarzy trzeba stawiać. Oby kolejni gracze typu Lenglet trafiali do Barcelony.

2

@LuisSalvano Oczywiście, że jest niedoceniony. Rozegrał 2 kapitalne sezony, a mało kto to zauważył.
Jedyne co pamiętają, to mecz na Anfield.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?