Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@dasouzar11 Żaden.
Gdyby byli razem w drugiej turze, to zagłosowałbym na Rafała tylko dlatego, że na złość PiSowi wetowałby wszystkie ustawy(zapewne), a większość ich ustaw jest zła. Gdyby to Platforma rządziła to analogicznie zagłosowałbym na Dudę.
3
@SeeleyBooth Ale ściągnięcie Emersona, to raczej po to, żeby go sprzedać i za te pieniądze zakupić tego Desta z Ajaxu. Emersonowi brakuje wielu cech, które premiuje Barcelona, będzie dużo gorszy od Semedo.
0
@GeraltzKatalonii Jest mnóstwo liberalnych centrolewicowych wyborców (wielu również tutaj), których główną wskazówką do oddania głosu jest to, kto głośniej krzyczy je*ać PiS. Zarówno Hołownia jak i PO robią to głośno, ale ci drudzy robią to w sposób bardziej bezpośredni i w telewizji, więc stopniowo ci ludzie odpłyną od Hołowni do Trzaskowskiego i na pewno tak będzie. Nie wszyscy, ale część tak.
Śledzę wpisy na FB, tutaj też i wiem jak ci ludzie myślą.
17
@kamiVeB Hołownia zbiera elektorat Platformy Obywatelskiej, więc Trzaskowski zabierze wyborców jemu, a nie Bosakowi. Zabierze ich wystarczająco dużo, żeby strącić Hołownię z drugiego miejsca, a jednocześnie za mało, żeby samemu być drugim, tak uważam. Wymiana kandydata PO zwiększa szanse Bosaka i Kosiniaka.
1
@BinBin Różnica jest taka że Willian miał kosztować 70 milionów, a koszt zakupu Pjanicia byłby na pewno mniejszy. Kolejna różnica jest taka, że Pjanić należy do najlepszych zawodników na swojej pozycji, w sezonach 17/18 18/19 myślę, że powiedzenie o nim najlepszy pomocnik Serie A nie byłoby przesadą. Tymczasem Willian to dobry, ale bardzo chimeryczny skrzydłowy, było mnóstwo wątpliwości co do zasadności tego transferu.
Jeżeli Pjanić ma przyjść za Arthura, to nie jest to dobry pomysł, bo Arthur to wciąż młody zawodnik i może nam jeszcze wiele dać, a szczyt kariery Pjanicia może już być za nim. Twój ulubieniec ma takie samo zdanie. Natomiast jeśli to miałaby być wymiana za Rakiticia to nie ma się nad czym zastanawiać.
0
@Olkovsky9 Nie ma czasu na wywiady, bo gra na konsoli. Fejk.
0
@Chwytliwy *ją wycofali
0
@Fawrf Bardzo dziękuję, ale nie czuję się mocny w pisaniu raperskich piosenek :)
5
@FATIlity31 Fajnie, że wspomniałeś o programach, Bosak jest jedynym kandydatem, którego program jest konkretny i merytoryczny, jest po prostu JAKIŚ. No i miejscami program Kosiniaka. Reszta (nie mówię tu o panach typu Żółtek czy Jakubiak) sformułowała typowe bełkotliwe populizmy.
0
@Mesi12 Ale gówno.
9
@Kapitan hawk Pamiętam jak we wczesnych klasach podstawówki rozdawali mleko marki Doskonałe Mleko w takich małych kartonikach. Bardzo dobre było.
3
@dorszyk22 Ten serial genialnie oddaje ludzki sposób myślenia i podejście do polityki, chodzi głównie o te późniejsze sezony jak prezes z Czerepachem robili intrygi. Wyczytałem w książce, że jeden z twórców serialu pracował wiele lat w politycznym środowisku i doskonale poznał mechanizmy i realia jakie tam panują, stąd tak trafnie potrafili przełożyć to do scenariusza.
3
@Messibestplayerintheworld Dwóch nie zostanie raczej, bo to zawodnicy o podobnym profilu i w podobnym wieku.
Trener i sztab powinni zdecydować, który powinien zostać, a drugi fajnie by było, jakby poszedł na wypożyczenie. Nie wiem jaki jest sens sprzedawania Todibo teraz za 20 milionów, skoro po dobrym sezonie można go sprzedać za 60. Chociaż może i wiem, nasi mistrzowie kreatywnej księgowości pilnie potrzebują gotówki, a ich wzrok jak zwykle pada na tych, na których nie powinien paść.
11
@Przemo91 Tak
3
Komentarz usunięty
36
@zadafcb https://zapodaj.net/fade578fea669.jpg.html
4
@Chwytliwy XD
8
@Chwytliwy Jest dziwna. Jeśli tego nie widzisz, to żyjesz w odrealnionej rzeczywistości.
Cytując Sławomira Mentzena XD, po prostu XD. Nie ma sensu się tu silić na merytorykę.
21
Ciekawe kiedy OMZRiK napisze donosik na Korwina. Obstawiam, że już dzisiaj :)
Korwin miał rację z tym upadkiem cywilizacji, skoro tego typu filmy są zgłaszane za "mowę nienawiści".
1
@Siuwaks Ksiądz Mateusz podjął wyzwanie, zanim ktoś go wyzwał.
1
@Fawrf Wnoszę wniosek formalny o poratowanie szlugiem.
0
@FC1899Barca Prezencja w przypadku prezydenta jest dosyć istotna. Wygląd podobny do pana Wiesia i styl wypowiedzi jak pijany wujek przy 8 rozchodniaczku na pewno nie dziajałą na korzyść Pana Żółtka, ale gdyby był najlepszym merytorycznie kandydatem i miał najlepsze postulaty, nie miałbym problemu żeby go poprzeć.
1
@kerouac Ja kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy kierują się światopoglądem, bo nie ma praktycznie żadnego wpływu na ich życie to, czy będą małżeństwa homoseksualne czy nie i tak dalej. A postulaty obniżenia lub podwyższenia podatków czy zniesienia obowiązku składek na ZUS powinny mieć ogromne znaczenie dla każdego, niestety ludzie nie rozumieją ekonomii, wolą przekrzykiwać się w sprawach, które nie wymagają użycia mózgu w większym stopniu, dlatego wolą gadać o światopoglądzie. Przy gospodarce większość kwestii światopoglądowych to po prostu blahostki.
1
@IronSanHybrid https://zapodaj.net/e2d9a9f4bc64d.jpg.html
1
@Misugi14 https://zapodaj.net/1de3181c6dea0.jpg.html
0
@Colon Myślę, że jest mnóstwo osób, które mówią, że zagłosują na Bosaka, a potem jednak się przestraszą i zaznaczą Dudę.
0
@Mns21 Tak, Duda dobrze wypadł. To, że wszyscy dookoła go słusznie obsrywali nie znaczy, że on sam wypadł źle.
1
Bosak, Hołownia i Duda wypadli najlepiej.
Kosiniak i Jakubiak słabo, zwłaszcza ten drugi. Piotrowski przeszedł niezauważony.
Kidawa tylko 5 "przejęzyczeń" naliczyłem, jak na nią bardzo dobry wynik. Biedroń jak zwykle populizm, Tanajno w stylu Kukiza. Razem z Żółtkiem przysłużą się memiarstwu.
0
@sebasek99 Projektów ustawy nie może złożyć, bo Konfederacja nie ma wymaganej liczby 15 posłów, żeby być klubem. No chyba, że znaleźliby 4 z innych partii, którzy podpisaliby się pod ich projektem, ale o to niestety trudno.
Przecież w ostatnim tygodniu z mównicy wyraził jasny sprzeciw wobec
"podatku od Netflixa" i całej polityce socjalistycznego rządu PiS. W przypadku, kiedy nie może składać projektów ustaw pozostały 2 rzeczy: gadanie i głosowanie.
Gadanie wychodzi mu bardzo dobrze, był przeciwko "składce" za serwisy streamingowe i podatkowi cukrowemu.
Poparcie trzynastki mu wybaczę.
"Wytknięcie w debacie? No to może się w niej obronić. Pod kontem wolnościowym skrytykować ten pomysł. Będzie miał przecież w niej głos, więc i szansę na wygłoszenie swoich argumentów. "
Oczywiście, że może. Problem w tym, że gawiedź nie zrozumie co on do nich mówi. Albo nie będzie im się chciało słuchać. To jedna z wielu wad demokracji.
Wolnym rynkiem nie da się grać i jednocześnie robić zawrotná karierę polityczną. Korwin i jego ugrupowania dobitnie się o tym przekonały, przegrywając z kretesem wybory jedne po drugich. To pogląd niepopularny z którym ciężko się przebić. Niesprawiedliwym w takiej sytuacji jest więc zarzucanie komuś głoszenie postulatów wolnorynkowych w celu zdobycia poparcia.
Oczywiście, chciałbym, żeby głosował zawsze zgodnie ze swoimi przekonaniami, które są w znacznym stopniu zbieżne z moimi. Problem w tym, że romantycy marnie kończą.
Nie będę przez takie rzeczy strzelał na niego fochów, patrząc na to, jakich ma kontrkandydatów. To nie jest zestawienie osobowe, w którym należy się obrażać.
1
@sebasek99 Wytłumaczył (w mojej opinii szczerze), czym się kierował, pragmatyzmem politycznym. W tamtej chwili miał już w świadomości, że może wygrać prawybory w Konfederacji. Ustawa przeszłaby tak czy inaczej, więc jego pojedynczy głos nic nie zmieniał, a gdyby zagłosował przeciwko lub się wstrzymał, to na dzisiejszej debacie Duduś z dużym prawdopodobieństwem by mu to wytknął, bo to przecież Bosak może mu zabrać najwięcej wyborców. Mógłby pięknie opowiadać o idei konserwatyzmu gospodarczego, ale dla znacznej części starych babć już byłby skończony.
Bosak na pewno nie jest niestały w poglądach, tutaj prawdziwa jest opcja numer 2, celowy manewr dla wymiernych korzyści, ale chyba, żeby zrealizować swoje postulaty warto czasem posunąć się do czegoś takiego. Żeby nie było wątpliwości, sam nie byłem za tą 13 emeryturą, ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że kupuję tłumaczenie Bosaka. Ile osób przez poparcie w sejmie 13 emerytury na niego nie zagłosuje? To tylko moje szacowanie, kilka tysięcy wkurzonych liberałów gospodarczych. Gdyby zagłosował inaczej, to wkurzonych starych babć podczas dzisiejszej debaty w TVP byłoby pewnie ponad 100 tysięcy. Niestety takie mamy realia.