0

Barca musi stać się bardziej bezpośrednia. To wyjdzie na dobre dla całej drużyny, a zwłaszcza Pedro, Alexisa czy Neymara. Ich potencjał jest skutecznie tłumiony przez klepanie po obwodzie. Oni są wręcz idealni do szybkiego ataku, wystarczy przyjrzeć się im jak grają w kadrze.

0

Denis zapewne odejdzie na wypożyczenie, bo odchodzi z rezerw.

0

Costa też był w Valladolid na wypożyczeniu i powiedzmy sobie szczerze, grał słabo. Dopiero po odejściu Falcao pokazuje pełnię swoich możliwości.
Koke nie miał sobie poradzić z zastąpieniem Diego po sezonie 11/12 a teraz jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie. Jestem pewny, że i tak by było w przypadku innych graczy.

0

Przyjście Deulofeu może być ściśle związane z odejściem Alexisa. Bo jeżeli Juve potwierdziło zainteresowanie to musi być coś na rzeczy, niestety...

0

Lim ma na pewno kartę do Rodrigio i jeszcze kogoś. Niektóre media podają, że posiada też właśnie do Garaya. Wyczytałem to na stronie nietoperzy. :)

0

Oby wlał trochę swojej charyzmy do jego podopiecznych. Powodzenia Lucho!

1

Do największego objawienia sezonu bardzo brakuje mi Bartry. Nikt chyba się po nim nie spodziewał, że będzie najrówniej grającym zawodnikiem w drużynie.

A w kategorii największe zaskoczenie (zespół) zamiast Rayo wstawiłbym Celtę. Przed sezonem oba kluby miały podobny potencjał kadrowy i oba były typowane do spadku. Klub z Galicii rok temu uratował się przed degradacją do Segunda. No i kto by pomyślał, że będą w stanie zatrzymać takie drużyny jak Real, Valencia czy Atletico.

0

Guardiola widział też talent w Fontasie, czy Muniesie, a teraz tułają się po średniakach ligowych.

0

Costa odejdzie? OK, w jego miejsce może przyjść Baptistao, lub ten talent z Argentyny, którego już zakontraktowali.
Koke? Jestem pewny, że zostanie, a jak nie to już w kolejce do składu czekają Diego, Torres, Saul czy inni.
Na środek obrony może wejść Belg, lub Gimenez, a na prawej stronie Manquillo.
Największy problem będą mieli z obsadą bramkarza. Ale nie zapominajmy, że za taki sukces, jaki osiągnęli w tym sezonie, na pewno dostaną spory zastrzyk gotówki. Na pewno odpowiednio wzmocnią kadrę. :)

1

Barca akurat w przypadku Davida postąpiła jak się należy. Mimo iż kluby z Anglii dawały około 10 milionów, klub pozwolił odejść Villi do hiszpańskiego klubu za dużo mniejszą sumę.

1

A czy przypadkiem Real nie zablokował transferu Garaya do nas? Wydaje mi się, że kiedyś czytałem o tym na tej zacnej stronie. :)

0

Nie potrzebny jest nam kolejny skrzydłowy, do tego lewy. :)

2

Nie możemy pozbyć się Alexisa no chyba, że wymienimy się na Pogbe to jeszcze byłby sens. Kadrę musimy budować na zawodnikach, chętnych do osiągnięcia czegoś w tym klubie, a nie na wypalonych "leśnych dziadkach" którzy nie są już w stanie zaoferować nic klubowi.

0

Inigo Martinez? A ile jego meczy widziałeś w tym sezonie? On nie ma nawet startu do Bartry, więc jakie to byłoby wzmocnienie?

6

Media.

1

Kadra 1 drużyny na przyszły sezon powinna liczyć ok 20 graczy. Wtedy w razie kontuzji Enrique będzie mógł dać szansę komuś młodemu. A tak najpierw w kolejce do gry są "zapchajdziury".

14

Alexis 4 strzelec ligi. Brawo! :)

0

Za 22 miliony to mogą kupić Tello, Bojana, Cuence, Afellaya, Dos Santosa i Oiera w zestawie. :) Jeśli mamy odświeżyć kadrę, to trzeba się pozbyć wypalonych piłkarzy, a nie, tych, którym się chce grać.

0

Bardzo trafny komentarz. Zgadzam się z każdym słowem. :)

0

Najlepsze było jak założył fanpege i pisał, że Kompany będzie grał u nas, ale jak się potem okazało, samolot nie wystartował. :D

6

Załatwiłby nam transfer Kompanego czy Rojsa. On miał wszędzie wtyki. :D

1

Mam nadzieję, że LE na pierwszym spotkaniu z piłkarzami powie wyraźnie coś w stylu "To co osiągnęliście schodzi na dalszy plan. W składzie będą grać ci, którym zależy na osiągnięciu sukcesu." Bo jak widziałem Bartrę siedzącego cały mecz na ławie lub Pedro kosztem Neymara w wyjściowej "11', to można było się załamać. Alexis jako jeden z nielicznych wczoraj pokazał, że mu zależy.

0

On jest kapitanem Atleti więc odpada. Mario Suarez przed kontuzją grał niesamowicie. Może on? :)

0

Sergio w końcówce sezonu nie pokazał nic, poza wiecznymi pyskówkami z sędziami. Jeśli ma zarobić kartonik, to niech chociaż przerwie kontrę lub skopie przeciwnika, a nie za bycie "asystentem" arbitra. Jest pod formą i na przyszły sezon potrzebuje solidnego konkurenta o miejsce w składzie.

0

Dokładnie. Marc nie raz pokazał nam, że ma za zadatki na przyszłego kapitana. Od razu przypomina mi się jak po jednym meczu, pocieszał płaczącego Masche.

1

Simeone pokazał klasę w tym sezonie. To co on zrobił z tym klubem jest niesamowite. Życzę im w tym sezonie, żeby zdobyli dublet. To z pewnością pozwoliłoby zatrzymać większą ilość kluczowych piłkarzy w zespole.

15

Pierwsza część sezonu dawała nadzieje na piękną przyszłość. Formę odzyskali Pedro, Alexis, Pique, Valdes, Cesc no i Bartra bardzo się rozwinął. Umiejętnie wprowadzał Neymara i Messiego do składu. Co jakiś czas nie powoływał kogoś z pierwszej "11". Debiut Adamy, Dongou i Patricka. Wszystko było jak należy poza wpadkami z Ajaxem czy Bilbao. Potem zaczęła się jakaś głupia dyskusja o posiadaniu piłki w meczu z Rayo. Tata jako trener był dobry, ale nie poradził sobie z presją ze strony kibiców i mediów. Być może zarząd przekazał też swoje uwagi na temat stylu gry. Z drugiej części sezonu warto zapamiętać tylko 3 mecze: przejechanie się po City i pokonanie Realu na Bernabeu. W następnych meczach wszystko zostało zaprzepaszczone. Ślizganie się w meczach z Villarreal i Athletikiem, czy straty punktów z Granadą, Elche, Getafe i Valladolid, podsumowują rundę wiosenną w wykonaniu piłkarzy Barcy.

Oby Gerardo znalazł nowy klub i w nim osiągał sukcesy. Powodzenia!

0

Mi Adama przypomina Bale. Drybling opiera przede wszystkim na swojej niesamowitej szybkości. Do tego jest równie silny. Brakuje mu porządnego wykończenia, bo gdyby był trochę skuteczniejszy, to złamałby granicę 10 goli w sezonie.

Porównania Dongou i Denisa są jak najbardziej trafne.

0

Uwierz mi, może.

0

To ja zapuszczę brodę...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?