0

@ObiwanKenobi nic się nie odpaliłem
1 dokument ze chrystus ma być królem jest podpisany z zaznaczeniem że nie chodzi o symbolem
2 .Poglądy afd sa znane nikt tego nie ukrywa
3 to że orvan to ruski przydupas to nie ma wątpliwości
4 to że hak mentzen nie ma odpowiedzi obraża rozmówcę to widać było nie raz a to że tyczy jego programu to jest problem ludzi
5to że brinił ruską onuce w Rumunii to też fakt
6.to że jest tak naprawdę do odstrzału ukrainie to też fakt.

To nie są jedyne rzeczy tego jest więcej......
Gdybym miał tu wątpliwości nie robiłbym tego.
Energia będzie tańsza bo zmniejszy się mix węglowy i będzie niższy podatek sama energia z wiatru również jest darmowa. Robimy to z kpo.
Tak dokładnie będzie bo równocześnie rusza program magazynów energii. Zarówno największy magazyn energii w europie na Pomorzu dla turbin na morzu jak i wiele średnich na terenie Polski.Obecnie 60 mld idzie na remont sieci np na slask na przemysl który z tego skorzysta.Duzo więcej energi będzie magazynowa.A nadwyżke możesz sprzedać na rynku zewnętrznym o ile tak będzie i odkupić leży braku bo jesteśmy spięci w całą sieć energetyczną europy.
Wypadkowa energi oze nie bazuje na tylko na turbinach
To
1 fotovoltaika
2 .elektrownie szczytowo pompowe i takich ma powstać 5
3 biogazownie
4 wodór
Dojdzie
Atom i sztuczne słońca to budowa systemu samo uzupełniającego a to kolejny ważny krok.Mowa zarówno o turbinanach na wodzie gdzie budują kabel pod dnem i ściągają tiramisu fundamenty pod turbiny.Budowa fizycznie już jest prowadzona dodatkowo masz ustawę na turbiny na lądzie.Tak turbiny mocno się rozwinęły i nastąpi wymiana starych na nowe.
Tak więc jest to system. A nie jedna rzecz..To poprostu jest ważny krok i to nie pierwszy.


0

@ObiwanKenobi jeśli używam słowa odblokuje to znaczy że nie weszła jest projekt w trakcie legislacji opracowany przez rząd.Nie palił się żaden samolot pożar był nie wielki u nas się więcej rzeczy pali jeśli już. Jeśli chodzi o turbiny zmienia miks węglowy obniża opłaty ets energia będzie tańsza. Polska jeśli chodzi o warunki wiatru jest jedną z najlepszych jeśli chodzi o warunki do korzystania z wiatru .jest 5 albo 6. Fimlandia jest pierwsza.
https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/polska-to-kraj-stworzony-dla-energii-z-wiatru-wyniki-w-europejskiej-czolowce/0merky8

0

@ObiwanKenobi a to proszę to jest pro ruskiego kandydata który zaraz będzie miał zadane pytanie skąd ma kasę na tą kampanię.Jedna połowa partii jest w koalicji afd ktora uważa że Berlin jest środkiem Niemiec czyli chce szczecin poznań wrockaw Katowice przejąć .Są za nord stream i przeciw tarczy antyrakietowej a tam są pociski przeciw atomowe.A druga część konfederacji siedzi w koalicji z orbanem który blokuje kasę za broń Polsce .I nie chce wydać zbiega który zdefraudował mln .I dostał od putina medal przyjaźni wegiersko rosyjskiej. Popiera rumunskiego kandydata który jest przeciw nato a tam jest największą baza nato w Europie ktora pełni 2 funkcje .Ma zestrzeliwać pociski z Iranu i blokować wejście ruskich przez Moldawie.I obecnie usa sprzedają f35 oraz Abramsy gra toczy się o to aby nie wpadlo to w ruskie wpływy.Sam mentzen jest traktowany jako pro rosyjski polityk na którego jest wyrok w ukrainie.
Największą kompromitacja która niepokoi.
To jest podpisanie dokumentu przez Brauna Godek Mentzena i Bosaka że jezus Chrystus jest królem Polski i sprawuje faktyczną władzę w Polsce.Zaznaczono że nie chodzi o symboliczną rolę tylko faktyczną.
Mamy doczynienia z jakimiś popaprańcami fanatykami.Tu rodzi się pytanie.Czy Jezus Chrystus to on wie że jest Królem Polski ? Czy Mentzen ma numer tel jakiś kontakt email może.Czy generalnie Chrystus chcę być królem Polski bo może ma aktualnie inne plany. Jak słyszę że taki Baran ma być kandydatem na prezydenta a widzę że i jego program to ściema a mamy wojnę obok to nie jest czas na popaprańca u sterów władzy.Woadxa powinna być w jednych rękach i w okresie wojny jest spójny. Poza tym jego traktuje jako pisowca bo bez pisu on nie będzie mógł rządzić a ci są politycznymi przestęocami którzy powinni za swoją działalność odpowiadać. Dlatego uważam że należy tego typu kandydatury niszczyć w zarodku.niexaleznie czy ma mieć 5% 15% czy 25%.komple5ni3 mu nie wieżę.Zresztą dziennikarze go obnażają nie ma poza obrażaniem nic do powiedzenia. Każdy ogarnięty człowiek to widzi.

1

@ObiwanKenobi nie twierdzę że będą 2 tury zrobiono badania jak wypadł by Mentzen vs trzaskowski. I trzaskowski jest poza zasięgiem Mentzena.Poza tym przypominam że konfa miała tez i 15% w sadazach skończyło na 7%. Jest pompowaniu......Na dziś nie widzę szans aby ktoś wygrał z Trzaskowskim.Zwłaszcza że wychodzi że program Mentzena sie nie spina że atakuje dziennikarzy jak nie zna odpowiedzi......Widać że to wydmuszka.Skladaja projekt kwoty wolnej do sejmu bez wskazania komu zabiorą......To amatorka.....Ale i brak pomysłu skąd...

1

@pollack dokładnie jest kampania i piszą co piszą....

1

@ObiwanKenobi co za pierdół opowiadasz w dokumencie ue jasno powiedziano że nato jest sojuszem obronnym .Za obronę odpowiada wojsko czy ty sobie myślisz że jak ruskie do nas wejdą to Ursula napiszę x proszę odpalić minę 345 albo włączyć przycisk.Nie oni stworzyli platformę do robienia wspólnych zakupów i brania na to tanich zakupów ue zwyczajnie w tym pomaga .Nikt się nie będzie brał za obronę.

1

@robsesh Błaszczak podał zmanipulowane treści .Nie ma znaczenia co wiedzą żołnierze nie wolno mu zdradzać planów jeśli nie wypalił jeśli 1 plan by nie wypalił i należałoby przesunac linie obrony to ten plan był.
Nie wolno taki planów dawać.Poza tym on to zwalił na partię opozycyjna planowało nato z żołnierzami. Podsumowując zachował się jak pożyteczny idiota do celów partyjnych za co będzie odpowiadał on ale i inni co mu w tym pomagali.

1

@Kozinho. Goni ? Naprawdę;) bo jak dla mnie w obu turach to jest nokaut;) poza tym w wyborach mówiło się konfa ma ma 15% to ile uzyskała7%;) ktoś tu mocno pompuje Mentzena.....;)

1

@ObiwanKenobi
A co jest ważniejsze pożar którego nie widać na lotnisku .Czy nowa ustawa zmieniająca regułą h do 500m z1 km gdzie odblokuję to rozwój farm wiatrowych. Gdzie obniży to ceny dla firm które staną się konkurencyjne .Bo obniży to emisję z ets I sam prąd będzie z wiatru.A i polska przestanie dopłacać do wiatru.Czy kandydat Mentzen pokazał by się w takiej roli.Nie kandydat mentzen jest za węglem i emisjami.Czy kandydat nawrocki powie o tym nie bo jego partia z posłem Suskim na czole wprowadziła regułę h 1 km blokując rozwój turbin.Czy tvp ma o tym nie mówić?

0

@Safrani tzn .to nie jest do końca prawdą że nie produkujemy bo Pplska firma. Np kładzie kabel do farm wiatrowych.Kopiemy tunel w Bałtyku na te kable .Poza tym to nie działa tak że każdy kraj ma od razu mieć produkcję turbin wiatrowych.Takie firmy maja lata doświadczeń co składa się na wydajność takiej turbiny a o to się rozchodzi.Jeśki ktoś miał tu wyczuć temat z firmą z turbinami to mógł się przez 8 lat pis postarać .Teraz to trzeba brać to co jest najbardziej wydaj e na rynku.Ma nastąpić wymiana starych turbin.
Obwinianie Tuska o opóźnienia to absurd budowa francuskiego reaktora miała 12 lat lat opóźnienia.
Z Amerykanami jest tak że oni mieli przerwę w budowie elektrowni atomowych gdyż jest to bardzo droga technologia oni wracają do budowania elektrowni i jedną postawili albo stawiają.Jak im to pójdzie to zobaczymy.Prawdopodobnie stąd minister zabezpiecza się takim terminem.

Wiadomo że zajączkowska która wchodzi w tylek orbanowi śmierdzi ruską agentura i są za węglem bo w Rosji jest najtańszy .Po propozycji ustawy dotyczących turbin będzie dezinformować i zwalać tu na Tuska.Bormakna działalność dezinformacyjna.

0

@ProMILs tak ale musi sobie zaslużyć.W wadze np ciężkiej jest mistrz i pretendenci. Stanowski jest na szarym końcu kolejki i właściwe jest że przychodzi na spotkanie mistrza i się uczy jak to robić aby zdobyć takie poparcie.To dobra droga.Ale na razie Syanowski jest za cieńki w uszach musi mieć więcej sympatyków i udrobić Oracle domową a na to trzeba zapracować.Na dziś to ile ma procent 2- 3;)z czym do ludzi;)

0

@ProMILs a ile ma Stanowski a ile ma Stanowski.Niech Stanowski sobie wpierw nazwisko wyrobi.A nie stara się wyrobić na plecach Trzaskowskiego:)pierwszeństwo powinien mieć drugi pisowiec Nawrocki jeśli już:)

0

@D10SLEO informacja o ustawię turbin wiatrowych jest informacją dnia .Bo oznacza kierunek obniżenia cen prądu Mentzen jak cię wyprowadzi z ue to dalej będziesz. Płacił clo klimatyczne za co2 jeśli nie zmniejszysz śladu węglowego. Ba firmy ue wybiorą dostawce który nie będzie mieć śladu aby nie płacić z tego podatku.Niestety kandydat mentzen nie ma takich propozycji więc go nie pokarzą.To że kandydat nawrocki jest doktorem nie iznacza że wymysli na raka lek.Na razie nie ma pojęcia o 5 artykule i się kompromituje .

1

@Foton Stanowski to obnażył siebie jest przeciw tarczy kompromitacja gość nie jest za bronieniem polski.Nie dziwne ze ma margines poparcia.Kolejna rzecz kłamie w kontekście przyjęcia ukrainy.Jedna rzecz to spełnienie wymogów i rozwiązanie problemów wejścia ukrainy do ue to nie stoi w przeszkodzie z tym że trzaskowski chcę aby ukraina weszła do ue.Stanowski jest nie rzetelnym dziennikarzem.....

1

@ProMILs jak nie wpuszcza skoro wszedł przedstawiciel Mentzena;)co za brednie.
Oraz przedstawiciel pisu Stanowski.Jeśli kandydat Stanowski chce rozmawiać z Rafałem niech się umówi na debatę. Wtedy szanse będą równe:)

0

@D10SLEO no i tak z naszej perspektywy ważniejsza jest ustawa o turbinach wiatrowych do 500 m można postawić .Ktoea zmienia mix węglowy obniży obciążenia z ets .Dziesiątki firm będą mieć tańszy prąd a państwo nie będzie dopłacać ludziom do energi, bo taka mamy paranoję zostawioną po 8 latach rządu pis. czy pożar w Anglii którego ugaszą i naprawią.Przykro mi ake kwestie energetyki są ważniejsze i jest to ważne z perspektywy ko kurencyjności polskich firm.
Czy Mentzen mógłby nakręcić tego typu relacje .Nie Mentzen proponuję węgiel.....Chłop nie daje szansy pokazać się w takiej sytuacji.

0

@mpolska25 tak naprawdę ;) droga ta przykrywką 10mld;) naprawdę myślisz że można tak oddać sobie obrone i na pilota z Paryża prowadzić obronę;) maja tam konsoletę i wcisnąć przycisk wybuchnie mina nr 578;)
Dobry jesteś ;)Nie Bruksela na podstawie braków zobaczy kto zamówi to samo .Zrobi jedno duże zamówienie i uzyska niższą cenę.Swoja droga to stary postulat Tuska który został zrealizowany na podstawie jego propozycji aby wspólnie re surowce kupować. W Brukseli są politycy stwarzający platformę do wspólnego kupowania aby było taniej i z niskim kredytem niż np. Wzięła by Polska.qod planowania obrony jest nato.Zaatakowanie jednego członka sojuszu powoduje stawienie się reszty członków. No chyba że karol będzie prezydentem ale on nie wie i nie ma zdania;)zatem dowodzctwo obrony przejmie nato nie Bruksela.Umowa nie tyczy prowadzenia armii w ko tekście obrony bo nato jest tam kilka razy w tym ko tekście wymienione a jest umowa aby jak najtaniej kraje mogły się zbroić.Co najważniejszy jest to ruch który też jednoczy kraje a nie ze jeden coś marudzi a drugi nie.Ale nawet ruskie Portugalia zmotywowali bo zaczęli kręcić się przy Maderze.I o i to odczuli.Nie Bruksela nie będzie prowadziła obrony jest od tego sojusz i kompeteni ludzie oni organizują kasę.Co do. Adluzania to zobacz jak pis zadłużył w funduszu covidowym Polskę.W kontekście zbrojeń i tak mysisz? Zadłużać.Roznica jest taka że przez Pis Polska ma najdroższy kredyt w swojej historii.Na ue jak bierzesz kredyt mniej kosztuję.Tu jest zysk.No chyba że nie chcesz się zbroić i liczysz że może cię napadną albo nie.Ale jak jestestes słaby to nie ma cie orzy stole negocjacyjnym jak ukraina czy nawet europa....Jakby co to powiedzieć trochę nie ma wyboru.

0

@LukaszFan i tak jest kosztem jak nie budujesz.Kpszty są mega wysokie.....Pis takie ograniczenia zbudował że nic się nie dało budować;)

0

@esem91 Stanowski jest przeciw tarczy wschod.Pisuar mu wychodzi;)To chyba wiadomo dlaczego ma takie niskie poparcie;)
Najlepszy do Mentzenowiec ,który przyszedł posłuchać co mówi trzaskowski.Widać że jabłko nie daleko spada od jabłoni.Konfa też się spóźniła z papierami i straciła subwencję;)to jak ze zgłoszeniem przez konfe kwoty wolnej do sejmu, zgłosili ustawę bez wskazania komu zabiorą;) profesjonaliści panie;)....

0

@Roobo proste pytanie czy wrzosek złamała prawo?
Dodam że przesłuchiwana była świadkiem nie oskarżoną.Cytujac Kalisza nie ma obowiązku nagrywania przesłuchan z przyczyn technicznych bo nie ma w prokuraturach sprzętu do rejestracji. W gestii prokuratora jest czy adwokat może bądź nie może towarzyszyć przesluchanemu.
Zatem w którym miejscu prokurator złamała prawo.
Dodam że kaczyński sam prosił Austriaka aby poszedł do sądu bo on mu za usługi przy srebrnej nie zapłaci.Sam sobie jest winien że sprawa toczy się w prokuraturze.Mógł zapłacić.Tylko on liczył na to że Ziobro bedzie zamiatał sprawę pod dywan o co też jest sprawa. I ta sprawa jest wśród spraw podejrzanych o schowanie pod dywan.W grę wchodzi łapówka dla księdza.
Na mój gust prokuraturze nie zależy na śmierci świadka bo może być potrzebna przy następnych ewentualnych przesluchaniach.Wbrew pozorom generalnie w interesie pisu jest brak możliwości przesłuchania świadka.mamy tu cyniczny granie na śmierci.Ona miała zator i zawał była po 60 i powinno się brać leki na takie rzeczy......Sama sprawa śmierci człowieka jest przykra sama w sobie .Prokurator nie złamała prawo a gdyby pis działał przejrzyście to sprawy by nie było.

0

@pluszek to nie sprzedawaj:) to dziedzictwo:) dobre bo spadnie co2 i spadną emisję i energia będzie tania.Poza tym turbiny maja być dostosowane do otoczenia część ma być wymiona na inną technologie tez wydajniejsze :) ludzie mieszkają koło lotnisk itp takie życie .Tam gdzie ma być cpk jest masę miejscowości to co mają powiedzieć tamci ludzie.Zawsze masz jakieś niedogodności inni mają ruchliwe ulice , inni mieszkają przy rzekach które wylewają..Inni mieszkają na rynku gdzue są tłumy gości i jest głośno.Inni mają szkole obok siebie i dzieci biegające i wrzeszczące.....Nie zrobisz oze będziesz miał smog w różnych miejscach na raka , zawał udar umrą ludzie.Koszty leczenia ogromne .Do tego smog bedzie brudzi infrastrukturę odnowienie kosztuję.Miasta z powodu smogu dają ludziom za darmo komunikację byle by ludzie nie jeździli samochodami , Zalecają siedzenie w domach.Abstrachujac że to absurd ro są to ogromne straty dla sklepów firm itp...stawiając na węgiel stawiasz na śmierć górników. Którzy tani nie są na wcześniejsze emerytury idąa jak zgina płacisz odszkodowania.Koszty akcji ratowniczych również są drogie.Dlatego turbiny są w interesie kraju.kazdy ma coś co mu przeszkadza.

0

@jacobFCB ale on statystyki i w klubie porawil

0

@RoberDzik ale wiliams gra teraz lepiej i w klubie i reprezentacji.Pewnie to chwilowa obniżka formy po mistrzostwach.Na mój gust zna ligę hiszpańska i ogrywa się z w reprezentacji z zawodnikami Barcy i też przyjaźni się z naszą gwiazdą.kansydatuea warta do rozpatrzenia.Moze obiecał bratu ze zagra w pucharach i dotrzymuje słowa. Poza tym Barcą miała problem z kasą nie wiadomo czy byłby zarejestrowany.Zobacz jaki masz problem z olmo.Nie ma co się tu jego czepiać.

2

Myślę że przewaga Wiliamsa jest to że zna się z graczami z zbarcy i prywatnie i ba boisku.Oewna adaptacja już nastąpiła jedt lepszy od innych

0

@Xaviball yrzaskowski nie podcina gałęzi ma która nazywa się ue która finansuje teraz projekty wojskowe.Bo nie wiadomo na ile uda Ci pomogą.Mentzen czy Nawrocji to taki trojan w oprogramowaniu nic nie wniesie a będzie przeszkadzał. Qw czasach zagrożenia władza musi być spójna. Wszystko co jest obecnie we władzach pis sabotuje rząd. TK, nbp , prezydent,pkw pod postacią prezesa czy znaczna część sądu najwyzszego.Poza tym mentzen prowadzi politykę pro rosyjska popieral ruskiego kandydata w rumuni gdzie jest to strategicznie kluczowe miejsce bo przez moldawie ruskie mogą wejść do Europy i otworzyć 2 front.tam jest największą baza nato włącznie z systemem ochrony orzed pociskami atomowymi z Iranu.Obecnie morawiecki popiera kandydata który ma zakaz wjazdu na Ukrainę za kontakty że służbami Rosyjskimi to są samo w moldawi oraz za destabilizacje moldawi.Jest to tak naorawda zdrada.....popieranie kogoś takiego.
Co do mentzena w obliczu gdzie jest wojna ue nie wiadomo czy może liczyć powinniśmy trzymać sojusz z Ukraina i menrzen pojechał tam spieprzyć relacje także szkodząc eschumacjom które mają się odbyć na wiosnę. Dlatego jest na liście do zabicia przez ukraincow jako oto Rosyjski polityk.
Trudno aby kandydaci pis czy konfy gwarantowali bezpueczenstwo

1

@Rastafarnianin trzeba rozliczyć kaczystow aby nikt. Ie wpadl na pioobny sposób rządzenia.Udaja patriotów chodzą na marsze a rozpieprzają prawo aby bezkarnie kraść. Ida w stronę autokracji.Konfa nie ma programu który finansowo się składa i jeśli mentzenowi zadaje się szczegółowe pytania to mówi że nie opamięta i staje się agresywny wobec dziennikarzy.Nawet jak zgłosili kwotę wolną do Sejmu to nie określili skąd na to wezmą kasę czyli komu zabiorą.ostatnio nie był wstanie odpowiedzieć jak przy tych wydatkach wojskowych obniży podatki.Czyli widać że to mrzonki.Pis ma program przeciwny i to ten program będą realizować.To nie przejdzie. Bardzo dobrze ze pis rozliczaja gdyż obecne ceny energii są przez nich bardzo wysokiezwlaszcza dla przemysłu. Rozliczenia zdecydowanie tak konfa może przejąć wieksza schedę jak pis będzie słabszy.Nie jest w ich interesie ratować pis.w tej chwili korzystają na słabym nawrockim.Poza tym nic nie zablokujesz to już jest kwestia prokuratury bo zawiadomienia idą dziś Błaszczak.

0

@ObiwanKenobiO nie płacisz sąsiadowi masz niższa cenę za zakup grupowy i płacisz swoją czesc

0

@mmaciass demagogią co za 20 lat będą robić Niemcy problem to Rosja.W ue nikt się nie napieprza bo biznes trzymał wszystko.qmy z Niemcami mamy największe obroty handlowe.qjeśli jakiś dureń nas wyprowadzi z ue .qto będziesz płacił cła z podatkiem klimatycznym za emisję. A firmy z ue nie będą pracowały z firmami zostawiającymi ślad węglowy.Tu nikomu nie opłaca się nie współpracować że sobą trzeba zmieniać energetykę aby obniżyć ceny energii co się obecnie dzieje.Animoje Polsko niemieckie są dokładnie robione przez partie w celach politycznych.Trzeba tylko uwazać na partie które rozwalaja ue bo wtedy takie. Iemcy będą same.Natomiast na to się nie zanosi.Raczej na dołączenie nowych krajów które są w kolejce z balkonów np.Europa się musi uzbroić i działać wspólnie bo masz państwo które zagraża i jest spore.Tworzenie nowych zagrożeń których nie to kompletnie nie ma sensu.W ten sposób nic nie zrobisz....

0

@ObiwanKenobi Polska ma jeden z najdroższych kredytów w swojej historii.Kredyt na ue jest tańszy jest to zysk.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?