Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kgorecki2500 a dlaczego nie szwedzka Francuska brytyjska szwedzka włoska czy czy Polska albo Słowacką.
My musimy zbudować calą galąź dronów,mamy tarczę wschód 10 mld,Amunicję, sam program orka bedzie kosztował powyżej 10 mld....Nie martw się sporo musimy wydać kasy.A to że inwestujemy w Europie to bardzo dobrze bo powinniśmy inwestować w europejski przemysł.Powinniśmy kupić ta akcje Airbusa I wejść z nimi do różnych programów także samolotu 6 generacji.Musimy uniezależnić sue od reszty.
1
Bardzo dobrze:)
https://www.money.pl/pieniadze/100-mld-zl-dla-polski-kpo-obronne-przyjete-7136835875551872a.html
0
@Prorokk to wtedy był pierwszy hustoryczny donos euro parlamentarzysty Andrzeja Dudy na swój kraj w tej sprawie.Tez ciekawe skąd Rydzyk miał na to kasę.Przyjechał do Niemiec a w Niemczech wtedy była główna siedziba ruskiego wywiadu w Berlinie.Byl w tedy taki kgb-owiec niejaki Putin.Potem w radio Maryja Rydzyk nadawał z Kaliningradu ta audycje tam były maszty z lokalizowane.Ciekawe hak uzyskał zgody i złapał z nimi kontakt;)
0
@Azazel_Pazuzu ale republika będzie mieć na wóz transmisyjny;)
0
@Mitch_Atleta trump zrobił się w konia że to szybko rozwiąże jest zakładnikiem.Każdy wie że Putin nie przestrzega reguł.Ma poparcie ale dolar w stosunku do ue spada kapitał odchodzi.Mld tracą którzy pojawili się z nim w Białym domu a sędzia może jego zarządzenia wycofać.
Na mój gust porażkę z putinem który nie jest pokojem zainteresowany bo zyskuje.Moze zwalać na Ukrainę ale ona współpracuje i będzie to nie wiarygodne.
Putin może wejść ba ego trumpa który nałoży sankcje o których mówił które będą dotkliwe obniży ceny energii i zaangażuje je bardziej wojskowo.Nastapią 2 rzeczy.Zniszcza Huti co już robią i z Izraekem zaatakują Iran aby zniszczyć instalacje do produkcji bomby atomowej gdyż Iran stracił sporo zapasów rakiet i to jest dobry moment a aneryjanie distarcxyli dużo broni Izraelowi.. Oczywiście i u nas i w rumuni jest baza do zestrzeluwanie rakiet.Ale dla mnie jest haśle że to zrobią.
Oceniam że jeśli z outinem się nie dogada to może to wejść na jego ego.Co do Kanady tu mogą z tego co czytałem wywiad wprzy jakiejś umowie wejść na jakiś zasadach do ue.
Na oewno Amerykanie stracą ko trakty na f35.Myski o tym Portugalia czy Kanada i myślą o grippenach.Tajze do Kanady przybył przedstawiciel Korei aby nawiązać współpracę i chcą zamienić amerykanskie halubice na koreański które my kupiliśmy.
Patrząc na to że ue chce wydać 800 mld Niemcy w ko stytucji uwolnili i mogą wojsko zadłużać i przezbaczaha teraz 500 mld na
1 broń
2 inwestycje w energetyke
3 pomoc ukrainie
To z całości o ile nie będzie szybko wojny
To skorzysta Europa bo zacznie orodukowac broń mocno wejdzie na rynek bronii o zacznie klientów podbiegać ruskim i usa wzrośnie sprzedaż broni koreańskiej.indie i turcja kupują od Niemców i Francuzów.
Związku z tym idą inwestycje w energetykę i w nowe technologie jak sztuczna inteligencja fabryki półprzewodniki.Jeśli nie bedzie wojny to Europa z tego za 5- 10 lat bo sporo inwestycji jedt w pierwszych 5 potem ważne są w kolejnych jak u nas atom czy takie lotnisko.zto zeuropa pójdzie do góry.
Europa uniezależnić się
A.energetycznie
B.wojskowo i wejdzie mocniej na rynek sprzedaży
C .technologicznie sztuczna inteligencja
Usa stracą obcinają jak leci kasę na wojsko wyrzucają ludzi którzy będą łakomym konskiem wywiadowczym dla Chin .
W oewnych rzeczach zyskają bo oczyszcza ludzi z przestępców ale stracą tania siłę roboczą i fkCja ich doktnie. Sam trump przewiduję możliwość kryzysu.Ake polityka może się zmienić jak wrócą demokraci.Na dziś tracą bardzo dużo ale inflacja może zrzucić każdego i Biden się o tym przekonał.A to jest przed nimi.Jest sporo niewiadonych.Silowo mogą wejść do Grenlandii iorzekac kanał panamski ale Kanady nie dostaną. W przypadku Grenlandii musi być na to moment jakiś.On może szukać sukcesów bo jak ruskie powiększa teren to on też chcę.Grenlandia może być za Ukrainę. Może to zrobić po ustaleniu kwestii ukrainy.
Sprawy mogą potoczyć się w różne strony zmiennych jest bardzo dużo.
0
@michal26 ale cdziennikarz sam powiedział że to nie jego wyliczenia tylko ekonomistów a to że konfa wzięła swojego;) to wiesz jak jest.
Poza tym to i tak się nie zenie z innych powodów.
1.Ogromny deficyt
2 długi polski - fundusz covidowy 180 mld
3 służba zdrowia 20 mld
4.Gigantyczne wydatki na zbrojenia a daleko nam do końca wydatków bo
A.program orka kosztuje 10 mld ale ceny mogą iść w górę gdyż jest to cena z przed 2 lat
B.Drony zakup i zbudowanie też firm do produkcji
E.Europejska tarcza antyrakietowa pociski anty balistyczne Arrow 3
F .zakupy pocisków hipersonicznych bo na to świat przechodzi do tego być może będzie trzeba kupić wyrzutnie na pewno do fregat miecznik
F.zakupy laserow- bo wszyscy to budują ukraince już to mają i to trzeba kupić gdyż koszt jest niższy niż od wystrzelenia pocisku.
G.musimy kupić jeszcze hedna eskadrę f35
E.I musimy kupić eskadrę samolotów przewagii powietrzbej bo f35 to wielo zadaniowe i tu są 3 opcje
1 .f15ex
2 grippen
3 Raphael
Wszystkie nie mają staealth ale nie id tego są te samoloty.
4Właśnie podpisaliśmy umowę na nowe czołgi z Korei .Z 3 dni temu
5 .musimy kupić transportowce i pewnie będzie to airbus bo kupujemy 83 samoloty qairbus plus transportowe pod cpk i orężem airbusa I Brazylijczycy starają się o ten montrakt.
6 trzeba kupić oko kupiliśmy szwedzkie mamybkupic amerykański.
7 trzeba kupić cysterne aby samoloty patrolowaly 24 na h granicę a nie 1, 5h i do bazy po paliwo. I aby mogły dolecieć do dowolnego miejsca na świecie.
8.Czeka nas podpisanie gigantycznej umowy na himarsy.
I to ci pisze tak z głowy czego nie ma musimy na to wydać .
Musimy wydać kasę na energetykę i to koszty rzędu 500mld.
Musimy zbudować dalej infrastrukturę drogi drugie tyle potrzebna jest jasa na wkład.Ale autostrad jest mniej.
Zdo 2028r trzeba zmniejszyć deficyt gdyż ue nałoży ci regułę wydatkowa.
Program konfy to są mrzonki.
I teraz czy faktycznie ekonomiści mieli rację.Nie dziennikarka powiedziała sprawdzam jak mentzen chce opłacić wojsko jak zamierza obniżać podatki.Mentzen nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie a kiedy nie umie odpowiada atakiem że dziennikarz jest nie profesjonalny.
Sorry ale to dalej się nie klei.
Dalej dlaczego wprowadzając do Sejmu kwotę wolną konfederacja nie pokazała skąd na to weźmie kasę.Komu zabierze pieniądze? Przecież to jest nie poważne.Bo plan jest taki że ten program nie działa a nawet jakby wygrali to powiedzą no trudne cały wojna nie udało nam się to wprowadzić a dorwał się do kasy.
To jest wałek.....czuć to na kilometr.
Poza tym on podpisał z Braunem Bosakiem z Godek dokument który nie symbicznie a praktycznie uznaje że Jezus Chrystus jest królem Polski.
Tam jest podkreślone że to nie chodzi o wymiar symboliczny tylko praktyczny.
Mamy doczynienia z fanatykiem religijnym......
Ale jeśli się nad tym zastanowisz i Mentzen zostałby prezydentem to nie on byłby orezydentem tylko Jezus Chrystus.Bo on się tego zrzekł.Ti masz na hakiejś 40 min tego na youtubie napisane o tym dokumencie.Czy Jezus Chrystus dał na to zgodę? Czy on ma z nim jakiś kontakt?i chcę być prezydentem skoro i tak jest Bogiem i na cholerne ma się bawić w coś takiego małego jak Polska z lerspektywy świata?
Zasadnicze pytanie jest takie czy mamy doczynienia z normalnymi ludźmi.Bo to że z Braunem jest coś nie tak to nikogo nie trzeba przekonywać.Ale taki Bosak który ma sprawiać wrażenie rozsądnego coś takiego podpisał.Mentzen też a Godek tylko to uwiarygadnia bo ona jest skrajna w aspektach wiary.
Dlatego mówię że Mentzen jest błędem.
Na dodatek mogą rządzić tylko z pisem który jest nastawiony na złodziejstwo plus.A dostaną po kueszeni bo stracili dotacje zresztą konfa też i będą musieli się odkuć cześć pójdzie siedzieć a nowi będą głodni.Peogram konfy to naiwniactwo ......I błąd.
0
@Tomason i tak i nie infrastruktura jest droga ale jak ja wybudujesz to masz energię niezależną od drogich krajów jak opec+ usa czy Norwegię. No od ruskich kupować nie można.Nie będziesz konkurencyjny jak będziesz kupował od tych firm.Piza tym cenę energi u nas zmniejszą się emisję zmniejszy się cena energii.Pis wykorzystał 1% z ets na energię i przejadł kasę.Kpo na to blokował na 2 lata.I Polacy są w dupie.Dopuki nie postawisz farm 2026- 2030r.Inne kraje z ets nie mają problemu bo mają miksu węglowy.Nie ma protestu w tej sprawie.Pis nas na kilka lat załatwił.Natomiast jeśli będziesz poza ue i prowadził np na węglu energetykę to ue nałoży węglowe cło i ceny twojego produkty będą nie konkurencyjna a firmy nie będą chcialy współpracować z uwagi na emisję bo dążą aby to zmniejszyćA my mamy największe obroty z Niemcami i mamy pkb.I tak musimy zrobić z emisjami porządek.Jak ktoś myśli o wyjsciu z ue to to nie jest rozwiązanie z tej sytuacji.Rozwiazanie jest budowanie energetyki a węgiel trzeba trzymać jako zapas.
0
@Mitch_Atleta natomiast jeśli chciałbyś wyjść z ue jak chce tego mentzen który przed wyborami kombinuje aby tego nie powiedzieć. tT dalej kwestie co2 będą miały wpływ. Gdyż ue nakłada klimatyczne cło za emisję. Zna dodatek firmy z ue mogą nie chcieć współpracować z uwagi na emisję.Na dodatek my największe obroty mamy z Niemcami a to przynosi pkbPomysły na wyjście z ue to porażka.....Bo od tego nie uciekniemy.
0
@Mitch_Atleta zmniejsza co2 i dalej będą inwestować w oze .Co do kwestii klimatycznycznych o których mówisz ma być deregulacje.Coś odwrotnego.
Tu chodzi o to aby nie być uzależniony od opec+ usa czy Norwegii w kwestii drogich surowców. My też to robimy w kontekście uniezaleznienia największym magazynem energi i średnimi magazynami które zaczynami robić podpisano umowę z wrocławska firma na budowę.Farmy turbin wiatrowych na morzu sprowadzamy fundamenty budujemy tunel pod dnem aby położyć kabel.Przeznaczamy 60 mld na remont sieci. No i w planach są 2 umowy na 2 elektrownie przyznano 70 mld na budowę oraz usa otworzyły na to kredyt.Inwestujemy w elektrownie szczytowo pompowe tam gdzie była piwodź.Maja w końcu zmienić regułę H aby można było zmienia turbiny na ladzie na efektywniejsze i nowe.Robimy dokładnie to samo co Niemcy.Oni maja zbudować z kilkoma krajami największą farmę na morzu płn .Chodź całościowo i tak energię pozamiata fuzja jeszcze nie dawno plazmę utrzymano kilka sekund obecnie rekord to 23 min.Wqtych projektach tokmak ma udzial cała Europa w tym Polska.To czysta energia. Zapewne do 2040r trzeba przeżyć .Wszystkie najbardziej znaczące kraje świata to robią.
0
@michal26
Mentzen jest błędem nie ma programu który jest spójny a wydatki równe są
oszczędnościom
To jest jego kompromitacja
A tu jest szereg rzeczy nie do obrony dka Mentzena
Ten kandydat to błąd......
4
@Krzysztof1987 generalnie jemu dziennikarz pokazal na wadze policzyl ile będą kosztowały jego oszczędności vs jego plany i to wszystko kompletnie się nie spina.Grubo daleko jest do tego aby to się się spielo.....mentzen kompletnie się pogubił i nie potrafił na to odpowiedzieć.
Poza tym nie będzie tego bo konfa może rządzić tylko z pisem .Czyli złodzieje plus którzy na tym bazują;)Nie ma żadnych szans na to.
Poza tym
1.mamy ogromny deficyt który musimy zmniejszyć do 2028r inaczej dostaniemy ograniczenie budżetowe
2 180mld długu funduszu covidowym do spłaty
3 służba zdrowia 20 mld długu
4 .Ogromne inwestycje wojskowe do spłaty
5.ogromne inwestycje wojskowe które są orzed nami
6.ogromne i westycje w oze i zmiany energetyczne
7 wkład na drogi do ue
Zauważyłem że konfa nie wskazała skąd mają iść pieniadze na kwotę wolna.Czyli nie wie komu zabieże kasę.To niepoważna propozycja.WRej chwili mamy czas inwestycji .A na to potrzebna jest kasa.Dlatego program konfy to są mrzonki i to się nie spina co zresztą dziennikarz mu wyliczył.
On myśli że jak wyjdzie z ue to nie będzie miał nic wspólnego z kwestiami zmian klimatu.Błąd ue nalicza cło klimatyczne więc i tak za emisję zapłacisz a firmy mogą nie chcieć inwestować tam gdzie będzie slad energetyczny bo same będą za emisję płacić.qa naszym największym krajem z którym mamy wymianę to Niemcy. Jest to jedna wielka lipa z tym mentzenem
3
@NeroTFP1 mentzen nie pierwszy raz obrażać rozmówców jak powoływał się na badania których nie ma i dziennikarz pokazal mu badania .To mentzen powiedział że on nie ma kompetencji.To jest metoda odpowiedzi przez obrażanie i dyskredytowanie rozmówcy.Facet nie ma odpowiedzi na to i hamstwem stara się to nadrabiać. Widać że nie czuję się w tej sytuacji dobrze.zdziennikarka zwyczajnie robi swoje i zadaje mu konkretne pytania.Jak mu dziennikarz udowodnił że jego program się nie spina to kompletnie się rozłożył widać było że jest w dyskonforcie nie ma dobrej odpowiedzi i poza agresja nie ma nic na swoją obronę.....
1
Widać po .mowie ciała że sobie mentzen z tym nie radzi.Nie dziwne że chlop biega.....
2
@NeroTFP1 a jak nie ma badań na które się powołuje to mówi że nie pamięta.
To jest wytrenowane jak ma odpowiadać na pytania na które nie zna odpowiedzi.Ma zaatakować rozmówcę. Jak nie znał odpowiedzi to zaatakował dziennikarza że nie ma kompetencji do czytania badań.A ten mu pokazał badania które wykazują coś przeciwnego.
1 dziennikarz po prostu powinien skwitować go rizumiem - Mentzen nie wie i się tak zasłania. Bo Mentzen reaguję hamatwem jak nie ma odpowiedzi.......A zwyczajnie nie wie albo na kłamstwach jak tu czy jak dziennikarz podliczył jego program że się nie spina.Tez stracił kontrolę nad sobą.Widax̌ było że kłamał.To dobre było dla eksperta od mowy ciała kiedy kłamie polityk.Bo widać było duży dyzkonfort u Mentzena.On biega po to aby mu pytań nie zadawali.Bo to jest lipa ......całościowo. I o wpadkę jest łatwo.
2
Niemcy usunęły ograniczenie w konstytucji w sprawie zadłużenia kraju na programy wojskowe.
Zainwestują 500 mld
1 w wojsko
2 w ochronę klimatu( energetyka)
3 budowę infrastrukturę obronna kraju
4.pomoc ukrainie
https://www.money.pl/gospodarka/wielki-zwrot-w-niemczech-konstytucja-zmieniona-droga-do-zbrojen-otwarta-7136503847332480a.html
0
@michal26 mówię o całości .Tu go tak w 1h obnażyli w tym filmie że to masakra....
0
@michal26
No nie wiem czy Mentzen nie popełnia błędów.....;)dla mnie to jeden duży błąd....
0
@Kozinho. Mentzen zalicza w 2 rundzie z Trzaskowskim nokaut,podobnie jak Nawrocki w 1 to nawet;)) też na jakimś zjeździe .
Poza tym jeśli Mentzen podpisał z Braunem Bosakiem i Godek dokument w którym stwierdzają że nie symbolicznie a faktycznie rządzi nami Chrystus. I on faktycznie w życiu rządzi.Tylko ja nie wiem czy oni mają z nim kontakt czy on o tym wie;) i czy się na to godzi.Tak generalnie .Nawet jakby został prezydentem.To prezydentem Polski zostałby Chrystus;)
Nie jestem pewny czy Mentzen to dobry wybór.Mówią o jego podejściu w
44:05
0
@Eto'o9 R10 sądzę że ta rozgrywającym się wtedy zaczęła i nigdzie nie piszę że zaczęła się całościowo.Tez oalestynczycy tolerują sieć tuneli napakowanej rosyjskiej broni co stwierdzono w 1 celu.Tuneke dochodzą do prywatnych mieszkań meczetów i szpitali itp jest to za zgodą palestynczyków.Wiedzą że może być z tego wojna.Życi są znani zwłaszcza np po Monachium co robią.Jest to też ich ryzyko.Natimiast ja nie popieram ani jednych ani drugich .Bo oalestyna jest po stronie osi zła. Nie napiszę nawet Śliwa poparcia dla żadnej że strony
Nie poprę też Żydów. Obie strony są złe
0
@PatrykBarca
Kwota wolna od podatku jest dalej aktualna.100 konkretów również jest aktualnych.Tylko wpierw pierwszeństwo ma program koalicyjny.Czasem może być tak że może wejść rozwiązanie z programu koalicyjnego a nie ze 100 konkretów.. Bo 2 rozwiązań na raz na to samo nie wprowadzisz.Poza tym realizując 100 konkretów a program kilku koalicja to te programy nie kosztują tyle samo . A budzet musi się spinać.
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/kwota-wolna-od-podatku-minister-finansow-andrzej-domanski-odpowiada-co-z-obietnica-st8302046
0
@Kgorecki2500 ale ze tak powiem co mnie to;) czy jesteś czy nie;)
Ja tam nie wiem dlaczego Sławka i tak rządzi Matka Boska a nie on .Bo mu się symbolika miesza z realnym rządzeniem;).....patrząc na poglądy po ko gresie Braunowcow którego Sławek podpisął;)
1
@PatrykBarca a co ma piernik do wiatraka .Nie wiesz bo jest realizowany program koalicji kilku partii który jest wyciągiem kilku programów partii.A nie 100 konkretów.
1
@reloaded tu jest coś takiego
https://www.fcbarca.com/124952-goalcom-raphinha-faworytem-do-siegniecia-po-zlota-pilke.html
1
@Pawlak1992 nawrocki / Mentzen są gorsi bo konfa nie może rządzić bez pisu T ich liczyć rrzeba razem . Na dodatek dziennikarz udowodnił Mentzenowi że ich program się nie spina finansowo Sławek nie był wstanie się obronić.5 Mentzena to był żart a propozycja kwoty wolnej nie miała źrodła finansowania.Więc niepoważna propozycja.Chlop się zrenerwował..No Sławek posługuje się badaniami których nie ma.....Będzie realizował program pisu.Czyli inflacja zadłużenie , deficyt, burdel w prawie,i brak zmian w energetyce....+
0
@Kgorecki2500 no tak głosując na Mentzena to głosujesz na 8 lat dramatu z pis.I tak program Mentzeba jest nierealny i się nie spina co udowadnia mu dziennikarz Mentzen powołuje się na badania których nie ma to będą realizować program pisu.
1
@reloaded jeśli według szacunków Raphinia z Mbapoe walczą o złota piłkę to niech Real odpadnie.
0
@Gall ja po prostu nie popieram i jednych i drugich .Od porwań dzieci zaczęli palestynczycy .....A ich koalicjanci Rosjanie porywają ukraińskie dzieci za co zostali uznani jako ludobujcy.Strzelają do cywilnych budynków szpitali.A gwałty czy strzelanie do więźniów to norma.Sorry ale nie poprę tu żadnej strony obie strony są złe.
0
@Andi18 ok pamiętaj że głosując na Sławka głosujesz na PIS¹....Nie ma rządów konfy bez pis.Ktoś kto ma tego świadomość i widać było co zrobił przez 8 lat pis nie poprze konfederacji.A dodam że pis dalej ma połowę władzy.
Prezydent - pis
Tk - pus
Nbp- pis
Sąd najwyższy- pis
Szef - pkw pis
Wszystko to oracuję na rzecz pis sabotuje rządzących. Jakby nie było .
Co do Trzaskowskiego to on pracuje id kat na elektorat w Warszawie 2 prezydentury czy pikniki .Oraz ma z nich najlepsze wykształcenie tak naprawdę. I polityczne doświadczenie. To nie jest znikąd facet.
Menrzen to nie jest tajemnicą wiele rzeczy jest porażający jak konwecja Brauna gdzie miesza się im Matka Boska z realnym rządzeniem.....A nie z czystą symboliką.Co traci zwyczajnie oaństwem wyznaniowym....
0
@Andi18 sort ale to mentzen nie zna badań na które się powołuje a jak go dziennikarz spytał że jego wyliczenia programu się kompletnie nie zgadzają to nie potrafił tego obronić to jest kompromitacja......
0
@Safrani w sumie nokaut