0

W Zakopanem obecnie jest taka padaczka jeśli chodzi o stoki narciarskie że w ogóle nie ma właściwie o czym mówić... Nie wiem czy funkcjonuje coś oprócz Szymoszkowej, ale to jest padaczka

0

Też uważam, że na razie nie ma co wszczynać alarmu, jednak na pewno trzeba śledzić sytuację. Prawdą jest natomiast prawdopodobnie, że wrócił do gry za szybko i może nie był na 100% przygotowany. Przynajmniej tak to wygląda. No chyba, że miał niesłychanego pecha

0

O proszę czyżby jednak Robert miał rację krytykując politykę transferową ? Kto by pomyślał. Ale o takich piłkarzach jak De Bruyne można w tej chwili zapomnieć. Musi się wyklarować sytuacja jeśli chodzi o realne szanse City i PSG w LM. Jeśli znowu mimo takiej kasy dali by dupy to wtedy może jakieś ruchy byłyby możliwe, w tym momencie na pewno nie

0

A nie miał być czasem dzisiaj oficjalnie ogłoszony w United ?

5

2.5 sezonu więc "zarobiliśmy" na tym wypożyczeniu około 20 milionów euro + jeśli się rozegra w Turcji będziemy mogli Go sprzedać bo nabierze wartości. Nawet jeśli oddamy Turkom 20 lub 25% to i tak dostaniemy więcej niż teraz sprzedając gościa który od pół roku nie wszedł na boisko. Więc nie wiem skąd te narzekania

2

Czy ja wiem czy rekordy takie nieważne ? Zostają w historii tak samo jak puchary, co prawda rekordy da się pobić, a pucharów nikt nie zabierze, ale tak wyśrubowane wyniki mogą zostać na lata. Także jasne nie ma co popadać w hura optymizm, wiadomo że ważniejsze zdrowie piłkarzy i tytuły, ale jednak fajnie zapisać się "w kronikach" także w ten sposób

0

Nikt nie mówi, że Jurek Owsiak nie zarabia na prowadzeniu Orkiestry bo za coś człowiek żyć musi. Prawdą jest, że nie zarabia na byciu w zarządzie Fundacji, natomiast zarabia poprzez świadczenie usług przez swoją firmę na rzecz orkiestry, wszystko to można sprawdzić, a nie pieprzyć głupoty, trzeba mieć jedynie dobrą wolę. Jego żona jest dyrektorem ds. medycznych i zajmuje się negocjacją kontraktów na sprzęt oraz dba o funkcjonowanie fundacji przez którą przechodzą setki milionów złotych, znajdź mi osobę, która zrobi to za darmo lub jeśli obraża to Twój smak - to znajdź osobę, która zrobi to taniej...
Masz oczywiście rację, że inne organizacje, fundacje działają przez cały rok, mylisz się natomiast myśląc, że nie robi tego Wielka Orkiestra... To, że Finał to jeden dzień, nie oznacza, że Fundacja przez resztę roku nie pracuje, wystarczy nie być ignorantem

1

Pewnie tak i żeby nie było, szanuję również Caritas, mimo że mają koszty administracyjne, w przeliczeniu na zebraną złotówkę, praktycznie dwukrotnie wyższe. I oczywiście można powiedzieć - ha Caritas nie ma takiego medialnego wsparcia. No ale dobrze wiemy że to absurd :D Bo ma "medialne" wsparcie co tydzień w całej Polsce, o jakim Orkiestra może pomarzyć

5

No a dla odmiany takie komentarze już mnie wkurw***. Nie dajesz, ok, nikt nie karze, na prawdę. Mówienie, że są organizacje które robią więcej jest jednak sporym nadużyciem bo nie ma w Polsce organizacji, która zrobiła by więcej...

0

Chyba żeby został zawieszony sędzia musiałby to umieścić w raporcie po meczu nie ? Czy mogą rozpatrywać sytuację mimo wszystko ?

1

Skończyło się na ten moment na ponad 80 bańkach więc idziemy grubo :) Ja w tym roku poprawiłem się co prawda tylko o złotóweczkę w stosunku do poprzedniego (uznałem, że nie ma co przesadzać bo za szybko by mi się próg zwiększał), ale chciałem zachować tendencję wzrostową jak cała Orkiestra :D
A co do finansów, to przecież rok do roku wszystko jest przejrzyście rozliczane, całe sprawozdania są dostępne, wystarczy poczytać. Fundacja ma bardzo dobry wskaźnik jeśli chodzi o wykorzystanie środków, a przy swojej skali otrzymuje jeszcze dodatkowy "bonus" w postaci super cen i dodatków do zakupów. Także nic tylko się cieszyć i bawić się razem z Jurkiem i Jego wielkim projektem.

Btw. A jeśli ktoś nie ma ochoty wspierać tej inicjatywy to też nie polecam jakiegoś wielkiego hejtu. Nic na siłę, jak ktoś pomaga w inny sposób to też super. Ważne żeby nie szerzyć nieprawdy i trzymać się faktów i wszystko będzie ok :)

11

W tym sezonie w lidze właściwie wszystkie bramki były nie do obrony jeśli dobrze pamiętam. Także faktycznie szkoda, ale nic się nie dzieje, do końca sezonu jeszcze połowa gier ;)

0

Nie wytrzymali kondycyjnie z pressingiem, standard

0

Jak im starczy siły na taki pressing przez cały mecz to będzie ciężko

5

Bzdura, po prostu nie mamy zawodników którzy lubią to regularnie robić. Ale nie raz próbował Rakitic, Iniesta, ostatnio Sergio nawet przyładował w poprzeczkę. Młodzieży też się zdarzają próby

0

No niby jest to niewytłumaczalne, ale jednak od 2007 roku już byliśmy parę razy w dobrej formie i jakoś pech nie opuszcza :D Niemniej też nie wierzę w takie zabobony i liczę dzisiaj na dobry meczyk

0

A widzisz, ja sobie popsułem radochę bo miałem odpaloną La Ramblę cały czas i spóźnioną transmisję jak się okazało :D

6

Biorąc pod uwagę wiek i formę Ter Stegena to chłopak jest również w optymalnym wieku. Ciężko oceniać umiejętności, ale pozostaje wierzyć trenerom młodzieżówek. Więc jeśli ma taki potencjał jak mówią, to akurat powinien wejść w optymalny wiek na zostanie pierwszym bramkarzem w momencie kiedy Marc będzie u schyłku. Oczywiście to mnóstwo spekulacji bo po pierwsze chłopak musi się dobrze rozwijać, musi chcieć poczekać, no i Marc musi do tego czasu prezentować super formę ;)

0

No akurat obejrzałeś bardzo niereprezentatywny kawałek meczu :D Niemniej śmiesznie się ogląda skrót, gdzie jedynym highlightem z drugiej połowy jest bramka dla Villareal ;) No ale w pierwszej połowie była jednak dominacja Realu, niemniej bez ładnej dla oka gry

2

Nie no wczoraj było lekkie oblężenie bramki Villareal i Asenjo generalnie był genialny. Plus faktycznie sędzia nie odgwizdał im słusznego karnego, a może i dwóch chociaż to popchnięcie Ronaldo było bardzo subtelne (ale na pewno przeszkodziło mu w oddaniu strzału). Niemniej styl dalej był raczej kiepski, mimo że do paru dobrych okazji doszli. Większość czasu to oczywiście wrzutki i tyle. Fatalny Ronaldo, dobrze przykryty niewidoczny Bale i coś tam próbujący Isco i Modric.

15

Zmniejszyć ? :D gramy z Realem w 36 kolejce, a więc zostają trzy mecze do końca rozgrywek. W tym momencie żeby zasłużyć na szpaler musimy mieć 9 punktów przewagi i leszy bilans nad drugą w tabeli drużyną lub 10 punktów przewagi bez zwracania uwagi na bilans spotkań. Na ten moment wygląda, że drugie w tabeli będzie Atletico, więc przewagę raczej trzeba co najmniej utrzymywać, a najlepiej powiększać

0

Nie chce mi się już bardzo rozpisywać bo swoje zdanie wyraziłem niżej. Tylko jedno sprostowanie, manipulujesz faktami pisząc, że jakieś kwoty są ukrywane, wrzucane pod stół i nie obejmuje ich statut... Na prawdę uważasz, że jeśli kontrakt składa się z kwoty stałej i zmiennych/bonusów to ta druga część rozpływa się w powietrzu i budżet jej nie obejmuje ? ;)

0

No akurat jedyne czego nie można zarzucić temu zarządowi to złe dbanie o finanse klubu. Zadłużenie zostało w ostatnich latach dość mocno zredukowane i to mimo dalszych inwestycji sportowych i utrzymania dość wysokiej jakości. Z tego co wiemy projekt przebudowy Camp Nou również jest już klepnięty i czeka na akceptację władz miasta.
Oczywiście pensja i dodatki dla Leo są ogromne, można dyskutować, że nawet zbyt wielkie, ale jest to dyskusja pusta. Mimo takich pensji (zgadzam się, że należy redukować ich poziom w kontekście % budżetu) wychodzimy na plus w rozliczeniach rocznych. Co oznacza, że bilans marketingowy bilans zysków do strat jest pozytywny. Oczywiście można się kłócić i bez końca dyskutować co jest najważniejsze. Czy utrzymanie odpowiedniego poziomu sportowego czy jak najszybsze zredukowanie długu i wykręcanie jak największego profitu. I tutaj tkwi przewaga Barcelony nad klubami własnościowymi, nie musi się w ogóle martwić o zysk, pod warunkiem bilansowania się w okolicach zera. Natomiast dla każdego biznesmena byłaby to inwestycyjna tragedia. Ma to oczywiście również drugą stronę, tzn zawsze może się trafić nieodpowiedzialny zarząd albo po prostu przyjść kryzys i wtedy nie ma kto dorzucić ze swojej kieszeni. No ale wszystko ma swoje plusy i minusy, ja tam wolę nasz model

4

Ależ ten Cristiano im daje :D Tym razem "Dał opcję zagrania w jego stronę" Ooooo panie dzięki

0

haha :D Jak dobrze nie grali by inni, Ronaldo zawsze potrafi zgubić piłkę

0

Faktycznie karny po tej ręce spokojnie mógł, a nawet powinien być gwizdnięty. Zobaczymy jak sobie poradzą w drugiej połowie, czy znowu nie zabraknie paliwa. Villareal lekka padaczka, ale swoją okazję mieli więc jest szansa, że coś psim swędem wpadnie

0

Bo nie zna przepisów ... Albo się zmieniły, ale nie słyszałem.

1

Wystarczy żeby jakakolwiek część ciała, którą zgodnie z przepisami można strzelić bramkę jest na spalonym i wtedy jest spalony

6

Krystynian Ronaldinu jest absolutnie dramatyczny :D Swoją drogą uwielbiam komentatorów Eleven... dostają powtórkę 3D z wyrysowaną kurtyną spalonego, widać jak wół, że Bale jest na spalonym, a Ci że no nie spalonego ewidentnie nie było xD

0

To prawda, sponsor może się obrazić :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?