@Stoiczkow Europa jest w tej niekomfortowej moralnie sytuacji że przez dziesięciolecia (a w zasadzie setki lat) czerpała korzyści z masowego przemysłu, masowego wykorzystywania taniej siły roboczej i masowego zasyfiania naszej planety. Kiedyś nikt nie myślał o konsekwencjach, wszyscy myśleli o zyskach. Niestety w momencie kiedy zmiany klimatyczne zaczynają nam dawać po dupie (a będzie tylko gorzej) Europa nie może stawać na pozycji obrońcy moralności (ochrony klimatu) bo to zwykła hipokryzja. Wszyscy inni mówią, ej ej doszliśmy do momentu kiedy my też się możemy trochę dorobić i mamy w nosie wasze zielone łady. I oczywiście nie można im odmówić racji, Europa się już dorobiła nie zwracając uwagi na planetę, czemu oni mają nie móc. No tylko że wszyscy za to zapłacimy niestety prędzej niż później.
@Pawel13sz ja mam tu problem z oceną jednak. Bo chcąc nie chcąc 9 rozliczamy z bramek a tu Suarez mimo dobrych statystyk nie ma najlepszych. Jeśli oceniamy całokształt to Suarez był zjawiskowy i nietypowy. Ale ja bym go nie nazwał najlepszą 9 jaką oglądałem
@Stoiczkow mhm i to wywracanie stoliczka ładu międzynarodowego przez Trumpa ma polegać na pieprzeniu o Kanadzie jako 51 stanie, odkupieniu Grenlandii, anektowaniu Kanału Panamskiego czy zmianie nazwy Zatoki Meksykańskiej na Amerykańską? Jesteśmy w dupie jako cywilizacja zachodnia, a jako Europa jeszcze bardziej ale Trump na milion procent nie jest żadnym rozwiązaniem
@budel17 a nie no to ja rozumiem kompletnie ;) stąd napisałem że to ludzkie chcieć zarabiać więcej. Ale niestety dla klubu była to kolejna cegiełka do katastrofy
@Comentateiro no ale chyba nikt nie ma wątpliwości że Polska przez ostatnie 20 lat się rozwija i jest coraz bogatsza? :D czy jednak ktoś tego nie rozumie?
@Stinger_ no tak ja rozumiem i może przesadziłem. Oparłem to na kwotach jakie moi znajomi z pracy brali za wieszanie ludziom tv na ścianie. Ale może brali po prostu bardzo mało nie wiem. Oczywiście ja w całym tym wątku trochę przesadzam bo i druga strona przesadza. Dla mnie różnica między wymiana żarówki a naprawieniem sobie kibla jest kolosalna a tutaj była narracja że jak nie jesteś złotą rączką i nie masz narzędzi w domu to nawet sobie kanapki nie umiesz zrobić.
@misterio no to gratuluję świetnego przełożonego. Ze świecą takiego szukać. Ja nic nie porównuje. Nasi piłkarze byli pazerni w że przy okazji prezes był idiotą to z tego korzystali. Dość ludzkie zachowanie ale mówienie teraz że nie przyczynili się do sytuacji finansowej klubu jest abstrakcją
@pride1899 pewnie że druga opcja :D znasz pracodawcę który do ciebie przychodzi co chwilę mimo że masz ważny kontakt i mówi "hej może chciałbyś trochę więcej?" :D jeszcze da się to zrozumieć jak są turbo sukcesy
@TheNekro94 a ja się przy okazji pytam po raz kolejny. Jak firma ma to weryfikować? Pokazał im pewnie prawo jazdy i co mają dalej zrobić? Nie mają jak tego zweryfikować
@RichardWinters a skąd ty wiesz ile biorą skoro ty sam wszystko robisz? xD Ale dobra stary bądź sobie majster klepka i sam wszystko rób, luz. Ja się wolę zająć czymś pożytecznym
@pluszek o dziękuję nie wiedziałem że jest jakiś limit wieku gdzie np rodzice nie mogą już pomagać xD ale macie smutne życie samce alfa :D Ps jasne zamiast zapłacić 5 dych czy nawet stówę lepiej bym wyszedł kupując wiertarkę i wiertła za 500 xD
@norbi77 nie mają racji :D po co 21-latkowi znajomość obsługi wiertarki? Na serio pytam. Nigdy nic nie wierciłem, mam 34 lata. Wszystko w domu mam na kołki samoprzylepne a jak miałem jedną szafkę do powieszenia to mi pomógł tata ze swoją wiertarką. Jeszcze z tą zmianą koła to rozumiem i jakby faktycznie tego uczyli na kursie to źle by nie było
@Trojanek23 nie no ale już bez przeginki xD Stanowski nie reprezentuje żadnej normalności i już dawno nie można o nim też powiedzieć że jest dziennikarzem. Jest bardzo ogarniającą osobowością internetową
@D10SLEO zgadzam się. Trochę odklejka. Ja wiem że tam są jakieś wątpliwe kwestie powiązań z minionym rządem ale Stanowski raczej na brak kasy nie narzeka. Chociaż nie jestem pewien ale chyba kiedyś mówił że w start Kanału Zero zainwestował całe swoje oszczędności
@Prorokk jest to rozwiązanie ale dalej nie idealne. Bo oni dalej nie mają jak sprawdzić czy chłop oświadczył prawdę Ludzie szukają winnego w InPost ale ja tu widzę tylko jakąś dziwną krucjatę
@Prorokk no niby tak ale w zasadzie jak to sprawdzisz? Pokażę Ci plastik i tyle. Albo nawet może mieć prawko i stracić już w trakcie pracy i się nie przyznać.
@DTMisTheBest no nie jak jestem na swoim to nie. Na wynajmowanym szczerze nie pamiętam ale jeśli już to dzwoniłem do właściciela żeby to ogarnął. Nie no mówię że spróbował bym wymienić ale nie wiem czy by mi się udało ani czy by nie sprawiło problemu. Nigdy nie musiałem wymieniać sam
@RichardWinters to będę dzwonił po fachowców. Nie widzę problemu serio ;) nie są to dla mnie umiejętności które potrzebuje posiadać. Powiem więcej myślę że u mnie w domu to żona więcej umie takich typowo manualnych rzeczy. Nie przeszkadza mi to zupełnie
@Criss18Barca nie przyjmuje ale u mnie jest różnie w zależności od roku nie wiem od czego to zależy. Czasami przychodzą ministranci i pytają, a w tamtym roku nie spytali i od razu przyszli z księdzem :D u mnie jest dodatkowo dziwnie bo piętro wyżej mieszkają przesympatyczni ludzie którzy prowadzą przedszkole przykościelne i często u nich w mieszkaniu księża mają imprezkę :D no niemniej nie przyjmuje i kulturalnie odmawiam ;)
@22_LR ale to krytykujesz za to właściciela firmy wartej biliony? xD no chłopie bez jaj. Ten wpis na X obrzydliwy. Jasne że ktoś kto go zatrudniał dał dupy i pewnie poniesie konsekwencje. Nie ma to nic wspólnego z właścicielem
@insp1re ja tam mam w nosie "męskość". Dla mnie męskość to dbanie o żonę i córkę a nie zmiana koła w aucie. Nie zmieniam opon, nie wymieniam filtrów ani żarówek. Jak mi się coś zepsuje na chacie to dzwonię po fachowca. Z narzędzi mam śrubokręt do składania mebli i tyle :D ale nie uważam też że mądre jest śmianie się ze starszych osób ze nie ogarniają technologii. Oczywiście w dzisiejszych czasach uważam to za dużo większą niedogodność niż nieumiejętność wymiany koła no ale im człowiek starszy tym ciężej się uczyć nowości.
1
@Stoiczkow Europa jest w tej niekomfortowej moralnie sytuacji że przez dziesięciolecia (a w zasadzie setki lat) czerpała korzyści z masowego przemysłu, masowego wykorzystywania taniej siły roboczej i masowego zasyfiania naszej planety. Kiedyś nikt nie myślał o konsekwencjach, wszyscy myśleli o zyskach. Niestety w momencie kiedy zmiany klimatyczne zaczynają nam dawać po dupie (a będzie tylko gorzej) Europa nie może stawać na pozycji obrońcy moralności (ochrony klimatu) bo to zwykła hipokryzja. Wszyscy inni mówią, ej ej doszliśmy do momentu kiedy my też się możemy trochę dorobić i mamy w nosie wasze zielone łady. I oczywiście nie można im odmówić racji, Europa się już dorobiła nie zwracając uwagi na planetę, czemu oni mają nie móc. No tylko że wszyscy za to zapłacimy niestety prędzej niż później.
0
@Pawel13sz ja mam tu problem z oceną jednak. Bo chcąc nie chcąc 9 rozliczamy z bramek a tu Suarez mimo dobrych statystyk nie ma najlepszych. Jeśli oceniamy całokształt to Suarez był zjawiskowy i nietypowy. Ale ja bym go nie nazwał najlepszą 9 jaką oglądałem
2
@Stoiczkow mhm i to wywracanie stoliczka ładu międzynarodowego przez Trumpa ma polegać na pieprzeniu o Kanadzie jako 51 stanie, odkupieniu Grenlandii, anektowaniu Kanału Panamskiego czy zmianie nazwy Zatoki Meksykańskiej na Amerykańską?
Jesteśmy w dupie jako cywilizacja zachodnia, a jako Europa jeszcze bardziej ale Trump na milion procent nie jest żadnym rozwiązaniem
0
@partymaker nie wiem ale się domyślam
2
@Azazel_Pazuzu dał się porobić jak małe bobo :D
1
@budel17 a nie no to ja rozumiem kompletnie ;) stąd napisałem że to ludzkie chcieć zarabiać więcej. Ale niestety dla klubu była to kolejna cegiełka do katastrofy
5
@Comentateiro no ale chyba nikt nie ma wątpliwości że Polska przez ostatnie 20 lat się rozwija i jest coraz bogatsza? :D czy jednak ktoś tego nie rozumie?
2
@Stinger_ no tak ja rozumiem i może przesadziłem. Oparłem to na kwotach jakie moi znajomi z pracy brali za wieszanie ludziom tv na ścianie. Ale może brali po prostu bardzo mało nie wiem.
Oczywiście ja w całym tym wątku trochę przesadzam bo i druga strona przesadza. Dla mnie różnica między wymiana żarówki a naprawieniem sobie kibla jest kolosalna a tutaj była narracja że jak nie jesteś złotą rączką i nie masz narzędzi w domu to nawet sobie kanapki nie umiesz zrobić.
3
@misterio no to gratuluję świetnego przełożonego. Ze świecą takiego szukać. Ja nic nie porównuje. Nasi piłkarze byli pazerni w że przy okazji prezes był idiotą to z tego korzystali. Dość ludzkie zachowanie ale mówienie teraz że nie przyczynili się do sytuacji finansowej klubu jest abstrakcją
0
@BorzyKrzys ale dlaczego miałoby być dodatkowych 10 dni urlopu? :D nie świętujemy to luz ale bez dodatkowego wolnego
3
@pride1899 pewnie że druga opcja :D znasz pracodawcę który do ciebie przychodzi co chwilę mimo że masz ważny kontakt i mówi "hej może chciałbyś trochę więcej?" :D jeszcze da się to zrozumieć jak są turbo sukcesy
2
@TheNekro94 a ja się przy okazji pytam po raz kolejny. Jak firma ma to weryfikować? Pokazał im pewnie prawo jazdy i co mają dalej zrobić? Nie mają jak tego zweryfikować
1
@RichardWinters a skąd ty wiesz ile biorą skoro ty sam wszystko robisz? xD
Ale dobra stary bądź sobie majster klepka i sam wszystko rób, luz. Ja się wolę zająć czymś pożytecznym
1
@pluszek o dziękuję nie wiedziałem że jest jakiś limit wieku gdzie np rodzice nie mogą już pomagać xD ale macie smutne życie samce alfa :D
Ps jasne zamiast zapłacić 5 dych czy nawet stówę lepiej bym wyszedł kupując wiertarkę i wiertła za 500 xD
1
@norbi77 Zapłacił bym 5 dych i goście ze sklepu by mi ją zmontowali i powiesili :D Ale akurat meble lubimy z żoną składać sami.
1
@norbi77 nie mają racji :D po co 21-latkowi znajomość obsługi wiertarki? Na serio pytam. Nigdy nic nie wierciłem, mam 34 lata. Wszystko w domu mam na kołki samoprzylepne a jak miałem jedną szafkę do powieszenia to mi pomógł tata ze swoją wiertarką.
Jeszcze z tą zmianą koła to rozumiem i jakby faktycznie tego uczyli na kursie to źle by nie było
1
@Trojanek23 nie no ale już bez przeginki xD Stanowski nie reprezentuje żadnej normalności i już dawno nie można o nim też powiedzieć że jest dziennikarzem. Jest bardzo ogarniającą osobowością internetową
1
@D10SLEO zgadzam się. Trochę odklejka. Ja wiem że tam są jakieś wątpliwe kwestie powiązań z minionym rządem ale Stanowski raczej na brak kasy nie narzeka. Chociaż nie jestem pewien ale chyba kiedyś mówił że w start Kanału Zero zainwestował całe swoje oszczędności
0
@Prorokk jest to rozwiązanie ale dalej nie idealne. Bo oni dalej nie mają jak sprawdzić czy chłop oświadczył prawdę
Ludzie szukają winnego w InPost ale ja tu widzę tylko jakąś dziwną krucjatę
0
@Prorokk no niby tak ale w zasadzie jak to sprawdzisz? Pokażę Ci plastik i tyle. Albo nawet może mieć prawko i stracić już w trakcie pracy i się nie przyznać.
3
@DTMisTheBest no nie jak jestem na swoim to nie. Na wynajmowanym szczerze nie pamiętam ale jeśli już to dzwoniłem do właściciela żeby to ogarnął.
Nie no mówię że spróbował bym wymienić ale nie wiem czy by mi się udało ani czy by nie sprawiło problemu. Nigdy nie musiałem wymieniać sam
0
@pt9 no to prawda na reszcie coś ciekawego :D
1
@RichardWinters to będę dzwonił po fachowców. Nie widzę problemu serio ;) nie są to dla mnie umiejętności które potrzebuje posiadać. Powiem więcej myślę że u mnie w domu to żona więcej umie takich typowo manualnych rzeczy. Nie przeszkadza mi to zupełnie
1
@RichardWinters nie jest :D nie wiem w jakich wy warunkach wszyscy mieszkacie ale przez 34 lata życia nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło xD
0
@Criss18Barca nie przyjmuje ale u mnie jest różnie w zależności od roku nie wiem od czego to zależy. Czasami przychodzą ministranci i pytają, a w tamtym roku nie spytali i od razu przyszli z księdzem :D u mnie jest dodatkowo dziwnie bo piętro wyżej mieszkają przesympatyczni ludzie którzy prowadzą przedszkole przykościelne i często u nich w mieszkaniu księża mają imprezkę :D no niemniej nie przyjmuje i kulturalnie odmawiam ;)
5
@22_LR ale to krytykujesz za to właściciela firmy wartej biliony? xD no chłopie bez jaj. Ten wpis na X obrzydliwy. Jasne że ktoś kto go zatrudniał dał dupy i pewnie poniesie konsekwencje. Nie ma to nic wspólnego z właścicielem
10
@insp1re ja tam mam w nosie "męskość". Dla mnie męskość to dbanie o żonę i córkę a nie zmiana koła w aucie. Nie zmieniam opon, nie wymieniam filtrów ani żarówek. Jak mi się coś zepsuje na chacie to dzwonię po fachowca. Z narzędzi mam śrubokręt do składania mebli i tyle :D ale nie uważam też że mądre jest śmianie się ze starszych osób ze nie ogarniają technologii. Oczywiście w dzisiejszych czasach uważam to za dużo większą niedogodność niż nieumiejętność wymiany koła no ale im człowiek starszy tym ciężej się uczyć nowości.
2
@kubix05 ja dzisiaj gołąbki bez zawijania od teściowej, mniam :D smacznego!
0
@abram3k bo to głupie? xD jak jest niezdolny do gry to lepiej się kurować a nie jeździć jako emocjonalne wsparcie
4
@Ojciec5tkidzieci zamiast się cieszyć że Polak coś osiągnął i wprowadził rewolucyjną technologię to opluwanie :D