Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Pedri16Future Kolego, on ma dopiero 17 lat, Messi też nie od razu stał się goleadorem.
6
@Pawlak1992 Dlatego nie mieszka w parterówce, tylko willi.
5
Barca wygrywa, ale wrażenie jest takie, ze jest rozklekotana. Barca wyprowadzająca piłkę od bramki tracąca ją po 3 kopnięciach? I to nie raz? Nie rozumiem.
5
@Commando Sprawność intelektualna nie ta, a jednak młodemu samcowi w primie musiałem uświadomić ile kosztowało podtrzymywanie trupa.
Plus ile by można oszczędzić teraz gdyby poczynić pewne inwestycje w przeszłości. Mało coś bierzesz pod uwagę.
8
@Commando To wszystko co piszesz, ładnie brzmi, ale ciekawe czy uwzględniasz miliardy złotych wpompowane w kopalnie od lat 90-tych gdy nie trzeba było ponosić unijnych opłat.
Jakakolwiek dyskusja z pominięciem wielu miliardów dokładanych przez obywateli co rok od kilku dekad i bez dopisywania ich do cen węgla, jest przekłamaniem i hołdowaniem światowi dinozaurów energetycznych.
Nie mówiąc o kosztach zdrowotnych, leczenia, dopłat do wszelkiego rodzaju przywilejów górniczych itp.
Wezmę wycinek z money.pl z roku uwaga, uwaga roku 2014:
"Premierzy polskich rządów na ratowanie branży przeznaczyli już ponad 170 miliardów złotych. Składają się na to wszyscy Polacy. Biorąc pod uwagę dotacje z lat 1990 - 2012, każdy nas dorzucał do rent i emerytur górników 76 złotych
rocznie. Z kolei 78 złotych wspierało restrukturyzację kopalń. Łącznie każdy Polak na górnictwo przeznacza... 1876 złotych. Rocznie."
Zatem? Można traktować Wasze wyliczenia poważnie, czy jesteście jak dziadersy, które nie potrafią zauważyć, że zmieniają się epoki, podobnie jak niesprawczy i zacofani polscy premierzy?
Ci premierzy to jeden po drugim kompletnie bezmyślni i nie myślący perspektywicznie ludzie. Wydawszy tyle kasy na trupa węglowego, Wy jeszcze przebijacie "błyskotliwość" polskich premierów, tyle, że jesteśmy w roku 2024.
6
Ewentualna dzisiejsza wpadka będzie oznaczać, że Hansi stracił panowanie nad tym co się dzieje z zespołem.
W moim przekonaniu, Hansi nie wykorzystuje potencjału technicznego zawodników by zyskać kontrolę nad meczem przez nieco większe posiadanie. Gra w dwa ognie popłacała do czasu, ale taka strategia to broń obosieczna.
Chyba wszyscy się zgodzą, że nawet mecze z Realem czy Bayernem wygrane zdecydowanie, przy nieco mniejszej odrobinie szczęścia mogły się zakończyć inaczej.
No to teraz widzimy, że co się dzieje, gdy zawodnicy nie biegają w zwartym bloku, a przy akcjach rywali nie ma spoalonych.
Jeśli dziś od początku meczu, zobaczę, że znowu gramy w 2 ognie ,i będzie gonitwa w obie strony murawy, to jasnym będzie, że Flick nie umie zaradzić problemom.
0
@MessiForeverTheBest Ja pierdo*ę, wiem, że to już było, ale ponownie oniemiałem. Nie do opowiedzenia słowami.
A konserwatywne betoniarstwo powie, że nic sie nie zmieniło.
0
@Eric_Abidal_22 Język faktów, a nie bait.
8
Tenisistka, sportsmenka, oszustka - proszę państwa, oto Iga Świątek.
2
@fart Ten facet w klubie był odkąd sięgam pamięcią. Sarnat, Furtok, Brychczy - ostatnio śmierć wśród piłkarzy zbiera obfite żniwo.
1
W 2023 roku średnia długość życia w zdrowiu dla mężczyzn wyniosła 61,3 roku, a dla kobiet 64,6 roku. Oznacza to wzrost odpowiednio o 1,2 i 0,9 roku w porównaniu do 2022 roku. Świadczy to, że coraz większa część naszego życia upływa na funkcjonowaniu aktywnym i zdrowym. Mężczyźni żyją w zdrowiu średnio przez 82 proc. życia, natomiast kobiety przez niecałe 79 proc.
Jednocześnie, najdłuższym trwaniem życia w zdrowiu charakteryzują się województwa
wielkopolskie (62,9 roku), lubuskie (62,5 roku) i zachodniopomorskie (62,5 roku), zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Z kolei najkrótsze trwanie życia w zdrowiu odnotowano w województwach takich jak lubelskie (59,3 roku), podlaskie (59,4 roku) i łódzkie (60 lat)
3
@tomek8756 Pół minimalnej krajowej.
1
@Gacek5 Nie, bo to z artykułu o najsłabiej zarabiających
3
Ciekawe zestawienie, którzy pracownicy zarabiają najmniej:
Na samym dole zestawienia znalazły się stanowiska dozorców i portierów ze średnimi zarobkami na poziomie 4 783 zł brutto miesięcznie. Nieco wyżej wskazano na pakowaczy i konfekcjonerów z wynagrodzeniem sięgającym średnio 4 811 zł brutto. Na trzecim miejscu od końca wyróżniono pracowników sprzątających, ich przeciętna pensja to 4 848 zł brutto.
Na dole listy płac wylądowali również sprzedawcy, którzy zarabiają średnio 4 851 zł brutto miesięcznie oraz telemarketerzy i handlowcy z 4 856 zł. Mało opłacalna jest też
praca fizyczna - monterzy, galwanizerzy i pracownicy produkcyjni zyskują przeciętnie od 4 950 do 5 012 zł brutto na miesiąc.
1
@Kapitan hawk Ale partidazo!
0
228 skoków przez skakankę w 30 sekund.
Mam nadzieję, że Barca tak będzie zapierdzielać od następnego meczu.
2
@Lahey W bronxie nie znają się na sarkazmie
7
To jest już koniec. Zasadniczo Barcelona upadła. Sezon skończony. Marzenia niespełnione. Ogień ugaszony. Można się rozejść.
2
@arasz1819 @Wasacz_
Tusk kłamie - koniec świata, krętacz.
Bosak kłamie - no, w sumie nie kłamie, a nawet jak kłamie to w sumie uczciwie.
Ten cholerny przewrócony stolik niedługo chyba stanie dęba.
1
Flick najpierw wdrożył Bayern Flicka, teraz wdraża reprezentację Niemiec.
Dominacja z brakiem zwycięstw, to typowy scenariusz z repki.
Zaczynam się martwić.
1
@draxidox Ba, ja już jestem przygotowany żeby zostać e-ojcem chrzestnym
0
Jak mawiał klasyk, prawdziwą mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie zaczyna.
2
Lech zremisował, Barca się skompromitowała, jeszcze mam Bayern w zanadrzu, ale rywal w teorii najtrudniejszy bo Borussia Dortmund.
6
Oddział diagnostyczny LR
Godziny otwarcia: od 16 w sobotę do: czas nieokreślony
1
@tomek8756 Nie podlega to żadnej dyskusji!
0
@Peciak Widzę, że kolega ma doświadczenie z korzystania z rzeczonej strony.
Mam nadzieję, że chociaż pomogło
1
@Pawlak1992
Ulubiony - Marek Borowski za merytoryczność
Znienawidzony - zasadniczo żaden, pochodzę do polityków bez emocji, ale za raczysko uważam Macierewicza.
1
@Mitch_Atleta Dobrze widzisz, to samo powiedział komentator w czasie meczu.
2
@Michael24 Wpadłbyś kiedykolwiek na zestawienie, w którym oba teamy będą obok siebie w pozytywnym sensie sportowym.?
1
@kubix05 ładnie to syntetycznie ujałeś.