3

Życie jest przewrotne. Klopp przez 8 sezonów użerał się z Guardiolą i nie mógł za bardzo doczekać się zniżki formy City.
Obecnie Slot przejął Liverpool i już w jego 1 sezonie urzędowania Pep zalicza epicki, wręcz niewyobrażalny zjazd.

0

@Mezocyklon87 Chciałbym, i wtedy dawać facetów do żłobków, opieki nad starszymi, sprzątania itd.

0

@quest93 Mi regulacja ograniczająca prędkość w obszarze zabudowanym podoba się bardzo i nie uważam, że jest zła.

0

@pt9 Na uniwerku przejrzystość punktową łatwo osiągnąć, w związkach sportowych trudno o taką klarowność.

0

@BorzyKrzys Możesz mnie tak nazywać - ja siebie uważam za demokratę. Kiedyś myślałem, że demokratą może być konserwatysta i też tak było do czasu.
Ale po 2015 słowo konserwatysta tak spsiało i zeszczurzyło się w Polsce, że trudno mi o szacunek.
Np. na LR widzę mnóstwo wpisów Konfederatów, których nijak nie idzie odróżnić od propagandowego przekazu dnia pisowców, a to pewnego rodzaju upadek.

Zresztą mamy umiarkowany konserwatyzm europejski, od którego są 2 wyjątki - w Polsce i na Węgrzech. Te kraje reprezentują konserwatyzm skrajny, dla mnie skundlały, zawierający pogardę dla podstawowych praw kobiet, wręcz mizognizm, zgniłą religijność i pseudopatriotyzm hasełkowy.

Bardzo chciałbym pogadać sobie z konserwatystą na tej stronie a nie radykałem, ale tu bardzo trudno takich znaleźć.

0

@pt9 He, he - skąd ten pesymizm? Żeby coś zmienić, trzeba zmieniać, a nie tkwić w tym samym zatęchłym bajorze.
Jest niedobrze, więc nie róbmy nic -to proponujesz?

0

@Eqeminiv Zasugerował:

"A tak na poważnie to od 1 stycznia polski sport zacznie się zwijać" - jest jasnym przesłaniem, że z większym udziałem kobiet zwiąże się upadek polskiego sportu.

0

@draxidox Moim zdaniem w obu przypadkach powtarzasz oklepane frazesy, które są w modzie u konserwatystów, a jak wiesz nie uważam ich za zdolnych do uczciwej ani pogłębionej analizy.
Lubicie karmić się mitami, a nie faktami. Tacy już jesteście.

Jak z obietnicami Tuska - on obiecywał w imieniu PO a nie KO, a rządzi KO.
Poza tym, powtórzę jeszcze raz, w obietnice wyborcze wierzą tylko myśliciele spod budki z piwem, a nie ludzie znający się na mechanizmach polityki.

2

@KamQiX Tak to rozumiem. Wtedy 30% czyli 3 miejsca trafiają do facetów.
Jednak mnie to nie martwi, 70% kompetentnej załogi zrobi różnicę.


Inna sprawa, że jest to przykład mocno hipotetyczny, bo nie ma chyba takich skrajności, że jedna płeć proponuje samych geniuszy, a druga same głąby.
Moim zdaniem, alarmistyczne tony są przesadne,

0

@barcelonaLM Uff. Co za wspaniały mąż stanu.

3

@barcelonaLM Tak możemy gadać, Ty o jednym a ja drugim.

0

@Roobo Czyli 70% dla facetów to mało i mogą czuć się dyskryminowani?
A z tych 30% kobiet 1/3 to ślepe, 1/3 kulawe a 1/3 niespełna rozumu?

Przypomnę Ci, że PZPN obsadzony przez kompetentnych facetów, jest w 100% odpowiedzialny za afery korupcyjne i tragiczny poziom polskiego futbolu ligowego.
Jak mam bronić takiego towarzystwa, to wolę spróbować czegoś innego. Gorzej już być nie może, panie Roobo - samcu i sigmo.

6

@arasz1819 Ja naszego konserwatywnego kolegę akurat lubię, bo jest w przeciwieństwie do wielu konserwiaków spokojny, ale poglądy jeżą włosy na skórze. Przed chwilą dowiedziałem się od niego o niezależności Dudy - oni to piszą na poważnie.

0

@barcelonaLM Zawsze wzrusza mnie przywoływanie wet Dudy, po tym jak rozpieprzył system prawny i wiele aspektów ustroju demokratycznego w Polsce.

Było załóżmy 20 ustaw, które Duda miał obowiązek zawetować, zawetował dwie, a Ty podniecasz się jego niezależnością. To dramat waszego konserwatywnego kupowania takich bzdur pod publiczkę.

To tak jakbyś chwalił przekupionego sędziego, że uwalił 2 mafiosów, przymykając oko, że bezpodstawnie wypuścił 18.

0

@draxidox Nigdy nie było i nie będzie tak samo jak z Dudą bo Duda to człowiek zniewolony i całkowicie podległy. Duda to przypadek wyjątkowy, a że konserwa na LR tego nie rozumie, to nic nie poradzę.
Dlatego konserwatywne zdanie nie wiele dla mnie znaczy.

Czego oczekujesz? Że Trzaskowski będzie konsultował decyzje z Kaczyńskim i Mentzenem?

13

@barcelonaLM O naiwniaku. Bezpartyjny Nawrocki i Ty dałeś się tym nakarmić?

0

@pt9 Ma przynieść zmiany w myśleniu samych facetów. Mizoginizm i traktowanie kobiet jak podludzi w wielu związkach sportowych są wręcz wrośnięte w te środowiska.
Taka ustawa będzie miała znaczenie otrzeźwiające na wielu samców.

0

@Roobo Jeszcze raz - parytet 30% to dyskryminacja mężczyzn?
Widzę objawy ciężkiego dziadersowania i robienia prostytutki z logiki.

A skąd wiesz, że nie jest na odwrót - że 70% facetów w związkach to dyskryminacja kobiet? Masz dane dot. wspaniałych kompetencji poslkich ogierów zasiadających w związkach.

Ogier Kulesza tak Ci imponuje - to niezastępowalny cudotwórca i jego paczka również?

0

@GeneralXavi Traktowanie kobiet w 21 wieku tak jak w 19 jest ok?

1

@draxidox Będzie, w tym sensie, że nie będzie podnóżkiem Tuska, czekającym rano z długopisem by podpisać ustawę przyjętą nocą.
Poza PiSem nie obowiązują zasady Pana i Sługi, który na stołku prezydenckim będzie spłacał długi mafii.

Przecież logicznym jest, że linia polityczna i światopoglądowa PO (a w mniejszym stopniu KO) i Trzaskowskiego będzie się mniej więcej pokrywać w sposób naturalny.

Nie widzę większego sensu w Twoim wpisie.

1

@GeneralXavi Uwielbiam takie wpisy. Jest część Polaków, z którymi mam problem, a dla których wszelkie sprawy kobiet, to tematy nieważne, zastępcze, zasłaniające inne sprawy.

To co podejmuje rząd w tej ustawie, świadczy, że pod pewnymi względami Polska to kraj mocno zdziczały i czas to uregulować.

A może te inne sprawy to dyżurne tematy zastępcze, idąc tym tokiem rozumowania, bo przecież w służbie zdrowia może zawsze być lepiej, w edukacji też, w mieszkalnictwie również.

0

@Roobo Ale dlaczego Ty to widzisz w tak jednostronny sposób? Jeżeli 10 najbardziej kompetentnych osób to kobiety, to jak to sprawdzić skoro ich nie ma?
Nie widzisz tutaj swojej hipokryzji w myśleniu?

Piszesz, ze kobieta to nie półgłówek, ale całą resztą wpisu to sugerujesz.

0

@Roobo Zabrzmiało jak wpis imienia sfrustrowanego prawicowego dziadersa.
I Was jest w Polsce bardzo wielu (niestety/stety - niepotrzebne skreślić)

Jak to fajnie brzmi, "kompetencje, których brakuje", zatem zgodnie z Twoją sugestią lepiej nic nie zmieniać. Bardzo osobliwe myślenie.

Oczywiście z konserwatywnej księgi strachów - kobieta to półgłówek, który wszystko zepsuje, bo mimo, że kobiety są lepiej wykształcone od facetów, to na pewno zamienią się w totalne niezguły na eksponowanych stanowiskach.

Konserwatyści - wy jesteście naprawdę niepodrabialni.

0

1 stycznia 2015 roku wchodzi ustawa o parytecie płci w polskim sporcie.
Zgodnie z nowymi przepisami, w zarządach liczących od 2 do 5 członków musi być co
najmniej jedna kobieta i jeden mężczyzna. W większych organizacjach reprezentacja każdej z płci powinna wynosić co najmniej 30 proc. Dodatkowo, w zarządach mają zasiadać przedstawiciele sportowców z kadry narodowej. Nowelizacja przewiduje także wydłużenie czasu pobierania stypendium sportowego dla zawodniczek po urodzeniu dziecka z 6 do 12 miesięcy oraz zwiększenie jego wysokości z 50 proc. do 81,5 proc.
Czyli w PZPN od 2025 roku, 30% będą stanowić kobiety? Byle nie kolejne wcielenia okropnych bab typu Szydło czy Witek.

3

To co dodatkowo boli, to fakt, że cholerny Real grając takie mecze jak Barca wczoraj, a takie mecze miewa regularnie, jakimś pism swędem jest w stanie wygrać grając dobrze 20/90 minut.
Barca mogła zrobić klasyczny Real, czyli odstawiając fuszerkę przez większość meczu, zgarnąć komplet punktów. Ale niestety, podobnie jak z PSG, mając rywalizację pod kontrolą, jeden z zawodników dostaje pomroczności jasnej i woli z niezrozumiałych względów dostać czerwień, niż puścić akcję, która dopiero nieciekawie się zapowiadała, ale nie wymagała radykalnej interwencji.
Coś jest nie tak z mentalnością poszczególnych zawodników, bo skoro takiego odpału dostaje wyważony, zdawałoby się, Casado, to na kogo można liczyć?

0

Ja traktuję przejęcie piłki przez gracza Celty przy interwencji Kounde jako zwykłą nieuprzejmość. Gdyby ludzie byli uprzejmiejsi tego gola by nie było.

7

Wynik Barcy nie rusza mnie w ogóle, za to całkowicie mnie zdołowała gra Barcy w ostatnich 2 meczach. Żeby mając tylu techników w składzie nie umieć pograć piłką w pomocy, to urąga potencjałowi tych zawodników.

2

Wynik nie pokazuje jak katastrofalnie zagrała Barca. I mimo tego słabego grania, przy wyniku 2:0, Barca weszła na najwyższy poziom beznadziei pokazując, że można dostać absurdalną czerwień, gdy nie ma potrzeby ratować wyniku, lub zgubić piłkę jako ostatni obrońca bo dorównuje się niechlujnością kolegom.

Bardziej niż ta fatalna postawa w tym meczu, martwi fakt, że to już drugi mecz z rzędu w fatalnym stylu, oraz, że bez 17-latka w składzie, całkowicie sypie się struktura gry Barcy.

4

Jak na moje, to Kounde za bardzo się wyluzował

3

Pena broni setki nawet ze spalonego, człowiek - mur dzisiaj.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?