Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@speed1 "ogrywają nas wszystkie państwa jak tylko chcą" - ciężko zrozumieć o czym piszesz, ale z ciekawości zapytam: Gwinea Równikowa też?
2
@tbas Pamiętam ten słynny pavulon. Kiedy usłyszałem tę historię w mediach, aż skóra mi ścierpła. Robić kasę można na różne sposoby, ale zarabiać na uśmiercaniu innych, to już chyba maksymalna skala upadku człowieka.
Dlatego tak ważne jest by w życiu publicznym dbać o standardy, bo jak się je odpuszcza, to skąd mają iść przykłady?
3
"Ja bym się ta nie zachował" - tak.
W ostatnim zdaniu, czyli braki kondycyjne. Tu musi Flick przećwiczyć redaktora jak Gaviego i Pau Victora z filmiku, w innym artykule.
8
"i to właśnie to ma być" - i właśnie to lub i to właśnie
Ale się chłopaki poskładały ze zmęczenia, aż miło się to ogląda
3
"lecz potrafi cofnąć się w głębszy strefe"- głębszą strefę
"trzecim najmłodszym debiutantem na tym turniej" - turnieju
2
@Kgorecki2500 W Aldi za 7,50 było info, że niby legitne są, ale szału nie było co do jakości. Więc nieco powątpiewam.
Co ciekawe w słowniku Oxfordu mamy legitne słowo kielbasa jako Polish sausage
https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/kielbasa?q=kielbasa
Z kolei w słowniku Cambridge kolejna specjalność z Poznania, tym razem piłkarska, zresztą sam zobacz
https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/poznan
3
Ale przyjemnie się zrobiło: BBC zamieszcza na stronie domowej artykuł o roglau świętomarcińskim. Oto link:
https://www.bbc.com/travel/article/20241108-an-epic-croissant-thats-the-star-of-a-polish-parade
Dziennikarze zrobili jakiś research, ale parę rzeczy można doprecyzować.
Typowa waga to raczej 200 niż 250 gram, widełki cenowe 15-20 zł nieco zbyt wąskie, ponieważ można rogala kupić nawet poniżej 10 zł, dyskonty oferują jeszcze taniej, ale np. w cukierniach to min. 12-13 złotych.
Jeszcze dodatkowo zwraca uwagę fragment o drugim przysmaku z Wielkopolski:
"another Polish speciality: the kiełbasa biała parzona, a white sausage from the region of Wielkopolska".
1
@Encore Te liczby są niedorzeczne, jednak liczby bez pierścienia niewiele znaczą. Zawodnik tego formatu, powinien się pokusić o jeszcze minimum 1 tytuł.
0
@michal26 Skoro chcesz opinii. Pieśni patriotyczne, w przeciwieństwie do historii to nie moja bajka. Po prostu mnie to nie porusza, na mnie to nie działa.
Chyba idę z duchem czasów, a od dawien dawna mamy w Polsce pokój, stąd śpiewana wojaczka do mnie nie trafia.
Ale tyle jeśli chodzi o mnie, jeśli chodzi o Ciebie, to doceniam nietypowe jednak hobby, robi to większe wrażenie, niż stu milionowy człowiek "kochający podróże" i "robiący dziennie 10 tys. kroków". Zakładam, że dobrze się w tym chórze czujesz.
A powiedz mi koleżko, który z tych facetów na filmiku to Ty?
1
Nie chcem, ale muszem: "meeczu Barcelony z Realem" - meczu
1
@AxelF Tyle, że to xG dotyczy meczu z wypaczonym przebiegiem. Ja tu mam bardziej na myśli czynnik psychologiczny, czyli potencjalny pozytywny wpływ gola na poczynania Barcy i negatywny na gospodarzy.
Czasami to tak działa, a czasem nie. Tego już się niestety nie dowiemy
1
@damianex10 A bursztynowy świerzop nie był na Litwie? Jesteś Litwinem?
0
@AlexDark00 Czy ty rozumiesz jak niestosowny i nieadekwatny do sytuacji jest twój wpis? Myślałem, że masz chociaż minimum oleju w głowie...
2
@Rupert_Haubica Ostatnio to ja zastałem znokautowany przy pomocy Szczęsnego.
Jeszcze się redaktor odgryzie.
1
@arasz1819 PiS prowadzący cenzurę proniemiecką.
Zawsze to mówię, że z tym wymachiwaniem antypolakami, zdrajcami, patriotami i prawdziwymi Polakami trzeba uważać, bo teraz pisowcy niezbicie udowodnili według własnych kryteriów, że są niemieckimi sługusami i działają na rzecz Berlina.
Poza tym, tak się zawsze kończy, gdy za coś zabierają się nieudacznicy
0
@okiemtypera_lucaxx95 Wasze? Czyli kogo?
3
To jest hit! Czyli kluczowa dla losów spotkania błędna decyzja VAR-u, okazuje się nie być ........ kluczowa. No tak, bo strzelenie gola na 1:0 w meczu nie ma żadnego znaczenia.
5
"zmęczeniem i brakiem kontrenacji" - wydaje się, że kontrenacji zabrakło szanownemu redaktorowi, he he
7
@Who_you_mam A jak jest przekręt w meczu Realu, to najwięcej wpisów nie ma LR?
Nie bądźmy hipokrytami. Poza tym wszystko co się dzieje w meczach obu drużyn ich dotyczy.
3
@Aragorn33 Nie da się obronić tej decyzji sędziów. Lewy musiałby mieć 60cm stopę.
Mogą wybierać ujęcia - nigdy Lewy nie będzie najbardziej wysunięty.
Liczy się moment dotknięcia piłki przez podającego, a nie piłki opuszczającej nogę zawodnika.
0
Ale jaja - włączyłem na TV Republika, a tam reporter nie może przebić się przez chłopaków krzyczących "PiS PO - jedno zło". Oczywiście na marszu prawdziwi patrioci skandujący Republika.
Ale co mnie najbardziej rozwaliło, to napis w dolnym prawym rogu:
"Potrzebujemy 1,000,000 na kamery w studiu" i znaczek ładowania zatrzymany na 12%. To środowisko tak ma - wiecznie sępią o kasę. Widzę, że pierwowzór Rydzyk wyznaczył trend.
Ale ogólnie widzę, że przekaz mimo jednak z naciskiem na miłość do kraju.
4
Robert Lewandowski nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski z powodu urazu - do sędziów.
1
@AlexDark00 Niestety, osoby Twojego pokroju nie rozróżniają między dobrowolną przynależnością do organizacji na którą mamy wpływ, od przymusowego podleganiu krajowi, który spowodował ogromną biedę i brak rozwoju w kraju.
Ja to zjawisko, które reprezentujesz nazywam pisizmem
14
Już tracę cierpliwość do Flicka, co mecz to samo. Ile można oglądać te wszystkie jedną porażkę w ostatnim czasie? Nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy 1-meczową passę klęsk. W dodatku jej rozmiar boli - pogrom do zera.
Coś umarło w tym zespole, to koniec pewnego etapu.
To prowadzi do jednego wniosku - Flick do grudnia.
4
Święto Niepodległości. Dla mnie bliższe o bardziej odczuwalne jest odzyskanie niepodległości 35 lat temu.
Pamiętam po 1989 roku ile rozmów toczyłem z ludźmi, którzy uzasadniali dlaczego wyjście ze strefy wpływu Związku Radzieckiego to błąd. Tak, tacy ludzie byli i to w sporej liczbie. Tym zniewoleniem, brakiem poczucia wolności jakie w sobie mieli przypominali zombie wydrążone z jakichkolwiek ambicji wolnościowych. Oni tego nie wiedzieli, ale zamienili się w ludzkie wydmuszki.
Na poważnie tak było, co w sumie było niewyobrażalne - bo jak można nie chcieć niezależności?
Dziś po wielu latach, już mnie nic nie dziwi. A nie dziwi ponieważ pisowska część społeczeństwa, nie potrafi uszanować tego na co się umówiliśmy, a moment odzyskania niepodległości uważa za zdradę, mimo, że sami w niej uczestniczyli.
I po 2015 roku dowiedziałem się, że nie trzeba komuchów by utracić, to o co się tyle walczyło. Bo jak to w historii było, rewolucjoniści często zamieniają się w tych, których przed chwilą obalali.
Nic nie jest dane raz na zawsze a wolność trzeba pielęgnować a nie ujeżdżać jak kobyłę.
11
@maroon Makabra co Ty dzisiaj wypisujesz. Czyli niezależne państwo nie ma prawa prowadzić swojej polityki bo może zdenerwować patusa, który ich w razie czego napadnie, a w dodatku to nie patus będzie temu winny.
Wyobrażam sobie analogiczną sytuację z Polską w 2004 roku, podobna groźbę Rosji i podobny Twój wpis "Polska jest winna napaści Rosji na siebie, bo niepotrzebnie miała aspiracje europejskie"
Podobnie rozumiem, że dzieciak pobity przez gangusa w szkole jest tez winny, bo gdyby krzywo nie stał, nie patrzył, albo nie istniał, to gangus nie został by sprowokowany.
Twoj totalna kompromitacja - zakładam, że nie zdajesz sobie sprawy dlaczego pukasz tym komentarzem w dno od spodu.
Otrzymujesz ode mnie tytuł Ławrowa La Rambli. Wstyd i upadek.
1
"Barça drogi placi za słaby" - drogo
0
@FcPortoFan1999 Barca zagrała fatalnie, drugi mój klub Bayern, zagrał nudno i wygrał 1:0, z kolei oba hity ekstraklasy były dziś fantastyczne.
2
Wzrok mi się pogorszył od oglądania tego meczu.
4
Będę to powtarzał do znudzenia, że Fermin to nie jest materiał na wyjściowy skład.