Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Wczoraj wieczorem dwie rzeczy się nie zmieniły. Polska reprezentacja zagrała na tragicznym poziomie - wynik lepszy niż gra, a razem ze Szkotami wyglądali jak 2 najgorsze ekipy EURO. Fatalny był poziom probierzówki.
Druga rzecz to nabijanie statystyk CR7 kosztem zespołu - ciąg dalszy.
Widać dwie wielkie imprezy z rzędu, w których Ronaldo udowodnił, że się nie nadaje, to za mało, by trenerzy zauważyli, że czas na nowe rozdanie
7
I całe szczęście, że ich nie ma. Trudno polegać na ich jakości. Wieczne rozczarowania w karierze
3
Typowy wyjątkowy chłopak z przeszłością podwórkową, a nie tylko szkolony jako produkt w akademiach i szkółkach. Z nich nie wyniesiesz tego co daje podwórko.
Ten fragment z graniem przeciw starszym kolegom to klasyka ze wspomnień każdego chłopaka z osiedla.
9
Ciekawa lektura statystyk lig top 5 na whoscored na początku sezonu.
Najwyższa nota: Haaland 8.84 i niedorzeczne 7 goli w 3 meczach
2 miejsce: Lamine Yamal 8.35 z 1 golem i aż 4 asystami, co w jego wieku jest całkowicie nierealne
Co ciekawe 1 gola i 4 asysty ma objawienie w Anglii czyli Cole Palmer (7.88)
Znakomity jest też Salah z 3 golami i 3 asystami (8,26)
Najlepsi dryblerzy to gracz City Jeremy Doku (4) i Sevilli Chidera Ejuke (4)
Kto się czai za ich plecami? Lamine Yamal -3,8. I nasz znajomek Adama Traore (3,7)
Kluczowe podania: Alex Grimaldo z Leverkusen (5,5), Andrea Pereira z Fulham (4,7),
Wirtz (4,5), Pascal Gross z Dortmundu (4,5)
W Hiszpanii najlepszy w tym względzie jest ulubieniec LR - Vinicius 3,8.
W Barcy Raphinha -3,0 i Yamal 2,8.
16
@pt9 Mi się wydaje, ze pomogą im w opiece te psy i koty, które mają zamiast dzieci. Syn-pies i córka-kot może się odwdzięczą.
4
@Toretto Z tego co wiem były znaczące podwyżki i nie są one źle opłacane.
2
@Kgorecki2500 Żebyś wiedział, jak tak dalej pójdzie : )
8
Poranna rozmowa w radiu a w niej:
W EU brakuje 1,5 mln pielęgniarek..
W UE średnio 8,3 pielęgniarki przypada na 1000 mieszkańców, w Polsce 5,5.
Średni wiek pielęgniarki w Polsce to 54 lata, tylko co szósta ma poniżej 40 lat.
Już jest nieciekawie, a ciekawe co będzie gdy dzisiejsi 20-latkowie będą mieli 50-60 lat.
0
Ledwo mogę oddech złapać. Uff, ale koniec końców udało się uciec przed tym genderem
1
@PatrykBarca Podobnie Brazylianie. Nie wiem czy z nowymi pokoleniami nie stanie się to powszechniejszym problemem w związku ze zmiana stylu życia młodych.
3
@Luciano99 Doigrasz się. Gdzie tak kąpetętnego ciecia znajdziesz na rynku za pół minimalnego? Nie cwaniakuj Lucek, kiedyś spalimy Ci tę budę i pójdziesz z torbami.
5
Wreszcie pojawiły się bardziej wyważone dane z GUS-u co do zarobków Polaków.
Żadne średnie krajowe, które nic nie mówią.
Mediana wynagrodzeń miesięcznych w gospodarce narodowej wyniosła w marcu 6549,22 zł brutto podał GUS. To o blisko jedną czwartą mniej niż przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto.
Co oznacza mediana? Połowa zatrudnionych w Polsce dostawała pensje nie wyższe niż ta kwota, a druga połowa - nie niższe.
Przeliczyłem w kalkulatorze wynagrodzeń, oznacza to, że na rękę, na umowie o pracę Polak/Polka zarabia miesięcznie przeciętnie 4 795 zł.
21
Flick do grudnia ...
.... będzie miał 10 punktów przewagi w tabeli na Realem.
2
W USA jest ponad 650 tys. bezdomnych.
1
@Pawel13sz Jeśli będzie podatny na kontuzje w dalszym ciągu, to nic.
0
Noty paxa i użytkowników bardzo zbieżne i bardzo trafne.
0
@NeroTFP1 Wczoraj się chwaliłeś górami, dziś wchodzę na LR i znowu zamieściłeś ten sam wpis? Szokujące.
1
@lucca87 Bardzo fajny transfer, niech pociągnie na zadowalającym poziomie w tym sezonie i nie będziemy żałować ani eurocenta z sumy jaką na niego wydaliśmy.
Po rywalizacji z PSG bardzo urósł w moich oczach, a wywiad z nim czyta się doskonale.
Z Paryżem pokazał właśnie tę mentalność, o której tyle mówi. Fajny pokorny chłopak, który przeszedł długą drogę.
2
@draxidox Słowa Raphinhi: "Nigdy nie myślałem, że bycie ojcem da mi tyle szczęścia"
No to jeśli taki sigma to mówi, to taki beta jak Ty powinien przemyśleć swoje myślenie o kaszojadach, tzn. o dzieciach.
1
@Pustelnik Daje to kibicom niesłychana radość i wreszcie przywraca uśmiech na twarzy.
Jak tu się nie cieszyć, tym bardziej, że jest nadzieja, że spina to właściwy człowiek na właściwym miejscu, czyli Hansi Flick.
5
Facet ma właściwy mental i właściwe myślenie. Mam nadzieję, że tę ambicję zaszczepi pozostałym kolegom.
1
@Messibestplayerintheworld E tam, Messi w jego wieku miał .., a nie wróć, pomyłka
0
@tbas Nie płakanie za pieskiem nie jest napieprzaniem się skrajnych ugrupowań.
2
Wczoraj 2 wpisy usunięte, dziś 1. Jest mowa nienawiści, pora wprowadzić kolejny termin "usuwanie nienawiści"
Jak żyć na La Bambie?
0
@AlwaysBlaugrana Teoretycznie pensje rosną szybciej niż inflacja, więc to co piszesz nie powinno był realnie prawdą. Ale czy tak jest?
1
@MESSIah16 Ty popełniasz podstawowy błąd w rozumowaniu.
To odejmij CR7 i Messiemu perfekcyjne murawy, odnowę, współczesną taktykę, nowoczesne siłownie, słowem całą współczesną otoczkę i wstaw do tamtych czasów.
I jak sądzisz, gdyby grali wg tamtych zasad gry i treningu - daliby radę na poziomie Pelego? Ja nie jestem tego taki pewien.
I w drugą stronę. Przenieś młodego Pele na dzisiejsze murawy, z dzisiejszą ochroną zawodników przez przepisy, dodaj całą otoczkę z dietami, komoraami kriogenicznymi, zapleczem, nowoczesnymi metodami treningowymi - sądzisz, że Pele nie byłby geniuszem?
Jak porównujesz czyjś talent, to bądź uczciwy i zastosuje uczciwą metodologię.
Ty bierzesz zawodnika, który skacze w dal na żużlu w czasie deszczu i takiego, który ma nowoczesny tartan w słoneczną pogodę i mówisz, że ten pierwszy jest gorszy. A tego nie wiesz, dopóki nie skonfrontujesz ich na uczciwych zasadach.
2
Średnią krajową podaje się dla 6,5 milionów pracowników z ogólnej liczby 17,2 mln.
To jest plus/minus 37% Polaków. Reszta pracuje w budżetówce, lub sektorze mniejszych przedsiębiorstw.
Nie dość, ze zawęża się te mityczne dane do nieco ponad 1/3 pracowników, to jeszcze podaje się błędnie średnią, zamiast lepiej obrazującą medianę lub dominantę.
Nie dziwota zatem, że część Polaków może popaść w depresję po ogłaszaniu danych.
Co do faktycznej średniej krajowej to wg różnych szacunków może być ona niższa o 20-25% od tej ogłaszanej przez GUS.
Zatem dla tych, którzy są załamani swoimi zarobkami, może nie jest tak źle jak się wydaje?
0
@MESSIah16 Nie masz pojęcia czy był tak dobry jak Leo i CR7. Może był nawet lepszy.
I CR7 nigdy nie był na poziomie Leo, więc błędne porównywanie do pakietu Leo i CR7 też nie ma sensu.
Ile meczów Pele obejrzałeś, choćby z MŚ?
3
Co to za pechowy chłopak, bardzo mi go szkoda. Nie jestem jednak przekonany czy nawet Flick zdoła go odbudować. Fati zatracił większość swoich atutów, zrobił się bardzo zachowawczy.
8
Aluzja Lewego jest aż nader oczywista.