Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@IronSanHybrid Właśnie sprawdziłem, że 1 wydanie "Mein Kampf" pochodzi z 1925 roku. Oczywiście można zasłaniać się tym, że nie mamy dowodów, ze Ford wiedział o książce. Tak jak niektórzy twierdzą, że "papież nie wiedział" w innej sprawie.
Jednak zakładając pewien poziom racjonalizmu i tego jaką wiedzę o świecie mają osoby wysoko postawione, trudno uwierzyć, że Ford nie miał pojęcia o tym co wypisywał w swojej książce malarz.
1
@HighestInTheRoom Czyli tylko potwierdzasz w jak cynicznym świecie biznesu żyjemy, niestety
4
@Dari0G A obecnie z Rosją nie jest inaczej. Nie mam konkretów w głowie, ale z migawek radiowych wiadomości kojarzę, że biznesy z Rosją są dalej w toku, albo przez firmy słupy, ale przez pośredników, tak by nie kojarzyć nazwy firmy z ciemnymi dealami.
Czyli nic nowego pod słońcem. Pieniądz nr.1, człowiek się nie liczy.
3
@IronSanHybrid Pewnie Ford jak wielu nie widział w Hitlerze takiej groźby, w końcu to co rozpętał Hitler było bezprecedensowe w skali świata.
Zapewne opinia publiczna w wielu krajach nie rozumiała jaką obsesyjną nienawiścią i żądzą zemsty jest owładnięty Adolf.
Choć już sam fakt, że Ford wspierał Niemca po tym jak ta nacja była na cenzurowanym jest zastanawiające. Może widział w nim demokratę? Info o brudnej działalności Hitlera nie docierały do Forda? Ciekawe.
8
@IronSanHybrid Biznes to biznes, gdyby zajrzeć w historię wielu renomowanych firm, znaleźlibyśmy wiele wstydliwych faktów dotyczących ich współpracy z oprawcami.
Pieniądz nie śmierdzi, a wojna to okazja do dobrych interesów.
0
@FcPortoFan1999 Xavi ma na niego kwity najwyraźniej.
1
Xavi won! Do grudnia ma Cię nie być.
A teraz coś pozytywnego. Bayern dzisiaj wygrał, co napawa optymizmem przed wtorkowym jednostronnym pojedynkiem Bawarczyków z Realem.
4
@Visca_barca Zdecydowanie tak.
0
@draxidox Jeśli moje kaszojady, to chłopie, mówię Ci szczerze, utoniesz pod tym co wydalisz.
Pokochaj dzieci, bo nie chcesz tak umierać.
0
@draxidox Ciekawe kto Ci dupę na starość podetrze, jak kaszojady nie będą jadły kaszy?
0
@maroon Błędne łączenie "faktów" to czysta spekulacja, skrzacie
1
@FcPortoFan1999 Hola chico! Co tam dziś wybierasz z ekstraklasowego menu?
3
@Joe_Barbaro To znaczące, że nie napisałeś "dramatyczny wypadek krokodyla".
Samochód wtargnął wraz z cywilizacją na tereny naturalnie zajmowane przez krokodyle.
To był antropocentryczny wpis. Oskarżam Cię o krokodylofobię. Dlatego przykuwam się do kaloryfera.
1
@maroon Argument z cyklu, za PiS go wyleczyli, za PO zmarł, udowadniając zapaść służby zdrowia to raczej umysłowa lipa. Stać Cię na więcej niż na wylew typowy dla włazidupa Kaczyńskiego. Oni notorycznie tworzą takie linki logiczne.
Prawnicy to zawsze była kasta, więc ten skandaliczny wyrok nie może nikogo dziwić.
2
Spokojnie załatwi się kredyty i dźwignie, kaska się znajdzie.
Najwyżej Cubarsi pod koniec kontraktu będzie grał w FC Bankrutalonie
2
@Kgorecki2500 Ty jeszcze z Konfy się nie wyleczyłeś?
0
@cules100pro Ty w ogóle chyba nie za bardzo zwracasz na cokolwiek uwagę.
Redakcja usuwa posty nie za głupotę, tylko z innych przyczyn. Gdyby likwidowali coś za głupotę, to nie miałbyś już konta.
0
@cules100pro Czyli wyjaśnienie kolegi, że post usunęła redakcja przerasta Cię intelektualnie? Oczywiście, to ze nie wiesz jak wygląda post usunięty przez użytkownika też coś mówi o Twojej spostrzegawczości.
Eksperci od orania na LR są z reguły niespecjalnie rozgarnięci
0
Miejmy nadzieję, że Xavi utrzyma poziom z obecnego sezonu. Chyba da radę być dalej nieporadny taktycznie i chyba da radę wygrać nic?
To wykonalne. Ja wierzę w niego.
0
@kigani Jak bardzo jesteś pewien, że tylko w naszym kraju?
2
@Radioactive9705 Ja opatentowałem "Xavi do grudnia"
5
Dziś obchodzimy 3 przeddzennicę 3 rocznicy klęski z Granadą. Tak, tak, do wielkiego wydarzenia pozostały tylko 3 dni.
1
Projekt jest zwycięski? To jak nazwać projekt Realu?
4
W Madrycie wykupiono całe zapasy szampana
2
Premier Polski, mąż stanu, jego Ekscelencja Donald Tusk jest chory na zapalenie płuc.
2
Jakie okoliczności się zmieniły? Przecież przerąbałeś z kretesem 2 rywalizacje sezonu, marny gawędziarzu
0
@kigani Nie, to Ty tak intepretujesz. Xavi przegrywa wszystko co na styku w Europie. A Weghorsty i Fredy pokazują tylko, że nawet w najlepszym momencie sezonu rywale też mieli swoje problemy, a nie tylko Xavi.
I rzeczywiście, zaraz okaże się, że Xavi umie ograć w Europie tylko ogórki lub średniaków: Napoli w kryzysie, Porto - zespół ze średniej półki.
Szału nie ma i nie ma co udawać, że jest inaczej
1
Ale Xavi aktywował naszych redaktorów dzisiaj.
Podobny artykuł można by spłodzić na temat Rumaka, ale ludzie się raczej nie zmieniają.
Xavi nic nie zmieni - tylko naiwni wierzą w jego pustosłowie
0
@MateuszDoniec Nie ma wielkiego znaczenia co twierdzisz o pozostaniu Xaviego, taki artykuł był potrzebny, bo zmusza do przemyślenia kontrargumnetów. Dobra robota.
2
A teraz obróćmy argumenty autora w minusy.
Poparcie zespołu - zawodnicy, którzy nie pokazują pełni potencjału umacniają w klubie pozycję trenera, który ich niedostatecznie rozwija, szczególnie w aspekcie taktycznym.
Czyli mamy samonapędzającą się tragedię.
Stawianie na La Masię - czy trener inny niż Xavi widząc talenty, miałby je ignorować? I skąd wiemy, że nie wydobyłby z nich potencjału efektywniej. Czy nie mamy czasem poczucia dreptania młodych zawodników w miejscu?
Czy problemem Xaviego było kiedykolwiek zaangażowanie? Mecz z PSG i czerwień w lidze pokazują, że Xavi tego zaangażowania nie potrafi kontrolować, obracając ją na niekorzyść zespołu. Poza tym co da zaangażowanie gdy występują braki w kompetencjach? Czyż zaangażowaniem nie maskujemy często deficytów?
Dar przekonywania? Już pisałem o tym przy poparciu zespołu. Może Xavi to swój gość, ale zespół potrzebuje fachowca a nie swojaka.
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Rumak w Lechu też miał chęci, na wiosnę miało być 13 wygranych i 2 remisy. Jak wyszło widzimy. Xavi miał nadto czasu by spuentować swoje chęci na murawie. Xavi bardziej przypomina w tej chwili hazardzistę z długami, który próbuje się odegrać.
Wielkie nazwiska na horyzoncie - póki co to mrzonka.