0

@lucca87 to mnie oświeć.

4

@Rastafarnianin Nikt z sąsiadów nie pozwoli nam na zakup paliwa do reaktorów jądrowych.
Sprzeciwiają się Niemcy, nie wspomnę nawet o Rosji.
Wiem że istnieje spółka która zajmuje się "polskim atomem", ale jak każda spółka zawiązana przez polityków służy wyłącznie do dojenia budżetu.

0

@tbas Większej uwagi wymagają boki obrony, prawie pewny jest Azpi który zagra na wysokim poziomie na prawej i w środku.
Nie wiem co planują na lewą stronę, Alonso jest za wolny na wysokie ustawienie obrony jakie preferuje Barca i będą jaja jak go kupią a Alba wypadnie.
Odnośnie Kounde, nie ma czego żałować. Nawet w Sevilli nie był najlepszym stoperem w drużynie.
Być może jeszcze dojdzie jeden obrońca na środek ale jak mają kupić placka, to lepiej niech tego w ogóle nie robią.

0

@Jakchcesz nie tak dawno była delegacja Chelsea w Barcelonie. Mogli ustalić kto kogo bardziej potrzebuje, odpuścili Raphinie, ale wezmą Kounde i być może De Jonga, jednocześnie nie robiąc problemu z odejściem Azpilicuety i możliwe że jeszcze Alonso.
Pewnie były rozmowy odnośnie Koulibaly'ego ale tu Barca chyba nie była zdeterminowana.
Odnośnie Kounde, ja nie jestem do niego przekonany, na środek obrony ma słabsze warunki nawet od Erica, choć jest szybszy, ale za to Hiszpan jest znacznie lepszy z piłką przy nodze. Francuz nie jest potrzebny w Barcelonie, chyba że rozważany jako prawy obrońca, wtedy to ma sens. W środku w Sevilli mieli lepszego Diego Carlosa.
Obie strony zyskują.

0

@Emhyr Kounde to wątpliwy transfer, a jak już to na prawą obronę. W środku to nowe wcielenie Lengleta, tyle że nieco sprawniejszy i o drabinki na treningach się nie potyka.

0

@masq 9/10 tych wiadomości od dziennikarzy to tylko czcze gadanie. Jedyne co jest pewne to to że jest kontakt między Barcą i Man Utd w sprawie transferu.
Osobiście stawiam że odejdzie, na boisku nikt jego braku w Barcy specjalnie nie odczuje. Wobec transferu Kessiego, prawdopodobnie lukę w kadrze wypełni Soler jako znacznie tańsza opcja od Bernardo.
Wypożyczą też zapewne Nico i Collado.

0

@Drozdu7 Grimaldo to nawet Skoras z Lecha kręcił. Tyle w temacie.

0

@maroon ona mówi o agendzie "fit for 55". Będą ją agresywnie wprowadzać, ale to zajmie dekady.
Gazu już teraz nie ma, Rosją ucięła dostawy, bądź jak Polska sami zrezygnowaliśmy. Stąd dostawy z Ameryki, tyle że dostawcy zza oceanu wcale nie są tacy chętni dokładać do interesu i w perspektywie albo podniosą ceny albo też zmniejszą dostawy.

1

@Kondziubarca Nie będzie Bernardo, jak już to Soler do uzupełnienia składu.
Chciałbym żeby było inaczej, ale klub nie odczuje utraty Holendra na boisku. Nie jest decydujący ani w obronie ani w ataku.
Mnie zastanawia czy będzie ktoś na pozycję piwota sprowadzony, Kessie to trochę inny piłkarz. Nico brakuje doświadczenia, a być może i odrobiny talentu niestety choć to świetny piłkarz.
Busi za rok jedzie podbijać MLS.
W tej chwili bramki może zdobywać Depay, Ferran Fati i Auba. Brakuje skrzydłowego bo Dembele raczej odejdzie. Nie inwestowałbym w tym roku w napastnika tylko w skrzydło i pomoc.
Kounde też do nas nie trafi, za drogi. Trzeba liczyć na transfery obrońców z Chelsea.

0

@maroon zależy z której strony na to spojrzeć.
Gazu, ropy, węgla zabraknie już w tym roku. Z braku surowca? Nie, tego jest dostatek.
Wyłącznie na skutek spekulacji na rynkach międzynarodowych, na skutek sankcji i wzrostu kosztów wywołanych powyższymi działaniami.
Podejrzewam że podniosą znacząco opłaty emisyjne i cena energii elektrycznej skoczy do góry po nowym roku znacząco, może nawet dwu jak nie trzy krotnie.
Będzie bieda w Europie, szybciej niż nam się wydaje. Pierwsza zajrzy do Polski, nam już serwują cofnięcie o 30 lat, a to dopiero początek.
Amerykanie też mają problemy z energią, gaz od nich może przestać płynąć bądź cena skoczy ponad akceptowalny poziom.

0

@AmigoBlancos jestem uczulony na bukmacherkę a z tym przez reklamy kojarzy mi się okrągłe ryło Stanowskiego i nie widziałem żadnego z jego materiałów.
To naprawdę "dziennikarskie zero" i robi tylko rozrywkę na kontrowersyjnych tematach czy ma coś do powiedzenia ciekawego?

0

@Vebrol Robert planuje zmienić żonę na nowszy model?

5

@FireBarca1899 Świetny plan, tylko za kilka dni Dembele przestanie być piłkarzem Barcelony.

0

@Lisek mistrzu, to kasowanie konkurencji.

0

@Pilka_jest_okragla jeźeli jego agent oczekuje takiej premii za podpis to nic dziwnego że nikt nie chce z nim gadać.

2

@Janiama lat 80 nie pamiętam, za młody byłem.
Jeszcze kilka lat temu miałem kumpla, dorabiał jako "mrówka" kilka razy z nim jeździlem na Ukrainę, to było jak podróż w czasie. Za wszystko łapówki, haracze ale dobre cukierki i keczup mieli więc warto było przewieźć tyłek przez granicę.

1

@Gaz w latach 90 bez łapówek trudno było cokolwiek załatwić. Korupcja była wszędzie od sędziego piłkarskiego po lekarza kończąc na politykach.
Gdyby teraz wytoczyć procesy wszystkim zamieszanym w proceder to mogło by się okazać że połowa społeczeństwa żyjąca w tamtych czasach może się pakować do odsiadki.
Takie były realia, tego nauczyła ludzi komuna. Nikt nie chce tego wspominać, trochę jako społeczenstwo się ucywilizowaliśmy.
Jeżeli ktoś mnie zapyta o zdanie, to powiem żeby tego nie rozgrzebywać i nie wtacać do tamtych czasów. Niech pozostaną dobre wspomnienia.

3

@Patrykl145 pytanie czy to nie przypadkiem Deco, jego agent, chce go bardziej do Barcy sprzedać niż klub chce go kupić.
Dużo medialnych plotek, konkretów zero.

0

@Janiama Ansu już się wyautował z mojej 11 xd. Pudło pierwsze zaliczone a jeszcze 8 tygodni do meczu.

0

Czekam na powrót półtora roku, poczekam jeszcze pół.
Szkoda, ale zabieg wydaje się nieunikniony i nie ma co odwlekać decyzji jeżeli po wakacjach w presezonie ma wylądować pod nożem to lepiej już teraz i po mundialu spokojnie wróci.

0

@jacobFCB ok, teraz kumam problem.
Polecam jeszcze raz VOD, co miesiąc możesz sobie zmieniać. Raz HBO, raz Prime, w kolejnym miesiącu na przykład Apple TV. Koszt około 30 zł/msc u powyższych operatorów. Nie trzeba podpisywać umowy, kupujesz na miesiąc i nie ma obowiązku przedłużania. Oferty seriali, filmów mają szerokie i dość różnorodne.

0

@Janiama
Mats
Aspi Araujo Christensen Alba
Busi
Pedri Gavi
Ferran Auba Ansu
Nadal nie wierzę w transfer Lewego, nie w przypadku gdy trzeba za niego tyle płacić.
Kessie będzie potrzebował czasu na aklimatyzację i myślę że nie zacznie sezonu w pierwszym składzie.
Następca De Jonga to nie wiadoma, myślę że sięgną po Solera, a nie po drogiego Bernardo. Frenkie odchodzi, to raczej pewne, klub postawi na Gaviego i Pedriego a nie wiecznie machającego rękami i niespełnionego Holendra.
Ciekawi mnie natomiast czy uda się zakupić skrzydłowego? Sakiewka nadal pusta, La Liga grozi palcem i być może środki transferowe będą małe, nawet bardzo małe. Zwłaszcza że planują agresywną politykę wobec piłkarzy którzy nie chcą odchodzić, co wiąże się z wypłata całych kontraktów, ale w perspektywie może pozwolić odetchnąć klubowi w następnym sezonie.


0

@Gaucho to jeszcze dzieciaki, nie wszyscy wchodzą na odpowiedni poziom już w wieku 18 lat.
On potrzebuje dwa, trzy lata w seniorskiej piłce. Jak nie przepadnie i pokaże charakter to będą z niego ludzie.
W tej chwili to co grał nie kwalifikuje go do pierwszego zespołu.

0

@jacobFCB poza anteną potrzebujesz dekodera, sygnał odbierasz ale jak stawiam Twój TV nie ma tunera DVB-T2.
Dekoder powinien kosztować do 100 zł, do dekodera podłączysz antenę która już posiadasz, dekoder do TV i powinno śmigać.
Jeżeli mnie zapytasz o zdanie to proponuję iść w kierunku VOD, o ile łącze internetowe pozwala. Prime, czy HBO mają niezła ofertę i są rozsądnie wycenione.
Chyba że lubisz propagandę to zostaje kwestia dekodera.

0

@szymon6847 w komunizmie też trzeba będzie zapitalac wbrew temu co te cwaniaki z Razem opowiadają. Do tego za miskę ryżu, bo resztę odpodatkuja, oskladkują i hooy wie co jeszcze.

2

@Kgorecki2500 Chińczycy pracują w systemie 996, od 9 do 9 sześć dni w tygodniu.
Za 30 lat Europa będzie wyglądała jak skansen w porównaniu do nich.

0

@tbas mistrzu, wysokie ceny to objaw inflacji nie jej skutek.


1

@Solmyr myślę że już jest, w niektórych sektorach znacznie wyżej zwlaszcza w produkcji gdzie cena energii i surowców to grubo ponad 50 procent .

2

@Gappeq na PS4 ukazał się tylko Wiedźmin 3.
PS poprzednie części możesz olać, trzecia część z dodatkami to gra na 100 godzin.

0

@Ojciec5tkidzieci gdzieś mi się rzuciło w oczy że ostatnio próbowano zmienić definicję gwałtu w ustawie. Trend podobny jak w niektórych zachodnich państwach.
Projekt podobno odrzucono.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?