0

@Borneo nawet jak wygra opozycja, jak siebie nazywają, czy inny Hołownia to będą realizować agendę fitfor55 i inne dyrdymaly które na forum ekonomicznym w Davos wymyślą.
Gwarantuje że nas na to nie stać i nie ma infrastruktury która nie powstanie bez zapierdzielania dwa pokolenia za miskę ryżu. Wracamy do punktu wyjścia.
Czeka nas rewolucja przemysłowa, ale najpierw zaorają co mamy teraz i zostawia w skarpetkach. To niezależnie od rządu, taki jest trend na całym świecie.
W planach jest przejście na paliwo które można produkować na miejscu i bez ograniczeń, czyli wodór. Do tego jednak 100 lat.
Ciężkie czasy przed nami niezależnie od kierunku jaki obierzemy.

0

@AlwaysBlaugrana to nie fundacja charytatywna, ich interes jest na pierwszym miejscu i to nie kompleks tylko zimna kalkulacja.
Sam transfer komentowałem miesiąc temu
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-11745179#comment-11745576

0

@Borneo Wszystko pięknie tylko to mrzonki, ile kasy pochłonęła już ta spółka zajmująca się "polskim atomem"? Z tego co wiem to miliony płyną a oni nawet lokalizacji nie wybrali, a paliwa nie kupią bo się Rosji wpipi i tyle.
Małe elektrownie atomowe będą, ale na razie kupił je KGHM na własne potrzeby zakładu.
Już mi zieloną wyspę obiecali, a jak jest to widać gołym okiem i nawet nie trzeba być zbyt kumatym żeby zauważyć że prędko lepiej nie będzie. Nie przy takiej skali rabunku społeczeństwa opłatami i podatkami.

1

@Borneo ja bardzo chętnie przesiadę się na auto elektryczne pod warunkiem że będzie spełniało kilka wymagań. Jakich? Ano bardzo prostych
- będzie ekonomiczne w zakupie i eksploatacji
- zapewni na ładowaniu podobny kilometraż co auto z pełnym bakiem
- akumulatory to nie będzie tablica mendejewa której utylizacja będzie droga i szkodliwa
- czas ładowania będzie akceptowalny
Teraz pytanie, czy Twoim zdaniem producenci będą próbować spełnić te warunki jeżeli nie muszą walczyć o rynek technologia tylko załatwiono to ustawa? Ja wątpię, wyprodukują co mają a i tak się sprzeda/wypożyczy bo konkurencję spuszczono w kiblu.
To jest moim zdaniem największe zagrożenie dla samej technologii, zwłaszcza ogniw. Bo skoro nie musimy to nikt nie zainwestuje w rozwój i wdrażanie skoro nie przełoży się na zyski.
Tymczasem produkcja energii i tak odbywa się w większości z paliw kopalnych, więc to auto kopci tyle że nie z Twojego wydechu a z komina w elektrowni. Elektrownie atomowe to mrzonka bo nikt nie pozwoli nam na posiadanie potencjalnej broni atomowej.
Fotowaltaika też piękna rzecz, tylko przypomnij mi co zrobił rząd z przepisami w tym roku i jakie ma dalsze plany.

2

@Borneo spalinowym samochodem można będzie jeździć i kolejne 50 lat. Tylko czy będzie mnie czy Ciebie stać na tankowanie? To już nie jest pewne.
Kolejna sprawa ja nie żyje w 2035 roku tylko tu i teraz. Nie wiem jakie będą ogniwa, jak pojemne i na jaką jazdę pozwolą. Na nowe auto nie będzie wielu stać, jak pisałem wyżej czasy własności się kończą. To nie histeria tylko obserwacja zmian, bardzo pospiesznych i społeczeństwa nie stać na sfinansowanie wszystkich założeń. No chyba że będziemy tyrać za miskę ryżu dwa pokolenia.

5

@AlexDark00 po co? Zakaz produkcji i limity nie obejmuje prywatnych odrzutowców i aut luksusowych.
Dla plebsu auto o zasięgu 200 kilometrów w leasingu, bo czasy własności się kończą, ewentualnie komunikacja miejska, rower i hulajnoga.
Prawie na całym świecie realizowana jest agenda "nic nie będziesz miał i będziesz szczęśliwy".
Miłego zbierania chrustu.

3

@paweldunajecfcb nie, na ich miejsce są następni. Wybory niewiele zmienią

3

@ViscaelBarca2007 to jego skrzydłowy. Pique wie że przy takim kurduplu będzie miał lepsze branie, a Puig liczy na ochłapy w blasku sławy kumpla.

2

@dv7wisnia mieszkałem w Krakowie w czasach tanich lotów i tanich dziewczyn z czego chętnie korzystali na rynku.
Bydło, zachlane, zarzygane bydło.

1

@Jestjakjest jak ktoś chce każdy problem rozwiązywać wprowadzaniem kolejnego podatku to jest Pipi i nie warto z nim rozmawiać.

3

@Amigo_Blanco Mistrzu, jeszcze nie było rządu który byłby zainteresowany sprzątaniem po poprzednim, nie licząc podmiany kilku mord które partii nie chciały zmienić.
Następni obsadza stanowiska swoimi pociotkami a tym którzy teraz zasiadają na stołkach wypłaca sowite odprawy i załatwia nową fuchę. Krzywdy sobie nawzajem nie zrobią.
Nie sądzę żebym dożył rządu który nie postąpi wobec powyższego schematu.

19

@derlysy1979 Tak to jest jak prawo chroni takich debili bardziej niż stróżów, pożal się Boże, prawa.
Co by było gdyby doszło do sytuacji w której policjant użyłby broni? Przecież by go ukamienowali na mieście i protesty na całą Polskę bo policja przekroczyła granicę obrony koniecznej.
Co z takich głąbów wyrośnie skoro już teraz są bezkarni? Muszę pisać?

0

@agaFCB Bernardo grywał też na skrzydle i jeżeli klub będzie w stanie zebrać fundusze na transfer to znacznie lepiej je zainwestować w piłkarza City niż w Raphinie. Jeżeli żądania finansowe Leeds są prawdziwe to wypada tylko prychnąć śmiechem i ruszyć po portugalczyka.

4

@LS gotowany na chruście z lasu najlepszy!

5

@Bobo25 łap je na rosół. W sam raz do diety szczawiowo-mirabelkowej pasują.

1

3

@hayek ich siła leży w środku pola. Gdyby u nas ktoś bronił jak Casemiro to nawet Lenglet nie wyglądałby jak parodysta bo okazji do pokazania "kunsztu" miałby mniej. To się zresztą działo jak czarna robotę robił Rakitic.
Dopóki gra Busi nikt nie pomyśli o pomocniku który biega i odbiera piłkę zamiast stać w miejscu i myśleć co się weteranowi zdarza.

0

@Wembley1993 Problem Barcelony to dziadki leśne z dużym kontraktem i miękkie siuśki z jeszcze większymi zarobkami.
Od tej dwójki to wara.
Dobra było trochę bicia piany, ale czasem trzeba dosadnie coś powiedzieć.
Klub będzie się kopał po czole jeszcze dwa lata, aż wyżej wspomniane grupy uda się zwolnić z ich kontraktu, jest młodzież wokół której można coś budować, ale oby to się odbyło z głową.

2

@Pilka_jest_okragla w obecnej sytuacji zakontraktowanie górnej czwórki to sukces.
Dołożenie jednego z dolnego rzędu to już święto.
Jeżeli przy okazji uda się zejść z kontraktów piłkarzy którzy nie grają, a jak wchodzą to wyglądają miernie na tle nastalatkow że szkółki będzie kolejnym powodem do radości i pozwoli nieco śmielej spojrzeć na szansę powrotu do rywalizacji w Europie w przeciągu dwóch, trzech lat.
Dla niekumatych, rywalizacji jak równy z równym, zamiast zbierania bęckow w fazie pucharowej.

0

@bartekvisca Klopp zapoluje na Darwina Nuneza.
Kadrę trzeba planować na nieco dłużej niż sezon.

1

@Majkel34 historia kołem się toczy.

0

@Janiama po dobrym panie lepszy nastanie.

0

@Messibestplayerintheworld to Chelsea Bartomeu przejmuje?
Chyba ktoś tam odleciał, spodziewałem się wietrzenia w szatni Chelsea ale jako że sprawę nowego właściciela rozstrzygnęli zaskakująco szybko to raczej nici z transferów za worek piłek na jakie liczy Barcelona.

1

@Czak18 I właściwie, kto wódki nie pije, ten jest wywrotowcem, tak. Świadomie uszczuplającym dochody państwa – bezideowcem. Kazik Staszewski

2

@barcelonaLM byłem wtedy na stadionie, miałem miejsce w narożniku po stronie Kolumbii i nikt nie wiedział co się wtedy odjebalo. Wszyscy obok zdziwieni dlaczego po wykopie bramkarza zaczynamy od połowy i wynik na tablicy się zmienił.
Nie mogłem w to uwierzyć.

1

@LloretDeMar gdzie podpisać?

1

@Adriano99 niech czego na niego w McDonaldsie, na bank wpadnie na frytki.

2

@doc Nie sądzę żeby Barca mocno odczuła utratę De Jonga, pod warunkiem oczywiście że przyjdzie ktoś o podobnym profilu tylko dla odmiany z większymi kulkami.
Na drodze do wejścia na wyższym poziom Frenkiemu stoi on sam. Nie ma charakteru, nie jest tak zadziorny jak choćby dużo młodszy Gavi.
Holender to niesamowicie utalentowany piłkarz ale brakuje mi iskry dzięki której może zostać najlepszy na swojej, a ma predyspozycje i technikę żeby takowym piłkarzem zostać.
Wolałbym żeby został, bo jednak ciężko o takiego zawodnika który tyle biega, ale z drugiej strony jeżeli rozwój Pedriego i Gaviego będzie niezakłócony kontuzjami o De Jongu nikt nie będzie pamiętał zbyt długo.
Do tego nic nie wskazuje że będzie grał na szóstce, więc Barca go odpali prędzej czy później.

0

@marcinK0000 widocznie nie jest.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?