0

@reloaded Możesz śmiało.

0

@esem91 Czekam na kolejny wpis Tuska albo poster z KO. #kryptoprezydent :)

1

@MessiForeverTheBest Nie wiem, czy o to Ci chodziło, ale ja się trochę rozpisałem o tych dzielnych "japońskich osadnikach". Tfu na nich.

3

@BillyButcher "2. Japońscy osadnicy w Cesarstwie Wielkiej Mandżurii podczas agresji ZSRR w 1945 r byli mordowani ze szczególnym okrucieństwem."
Japonia to niech sama opowie, co robiła z Chińczykami (też z Rosjanami w Mandżurii) i nie tylko w trakcie II Wojny. Jakie bestialstwa się tam działy. Jak dzielni japońscy żołnierze gwałcili masowo kobiety, dzieci, itp. Jak mordowali. Widziałem film dokumentalny na którym pokazywali zdjęcie rocznego dziecka chińskiego z dziurą po kuli w głowie. Nie wiem, czy jeszcze nie żyją niektórzy "weterani", w każdym razie na tym filmie z niektórymi rozmawiali. Przerażające. Oni tam robili z ludnością to samo, co Ukraińcy z Polakami na Wołyniu. A tutaj widać, że klepiemy po pleckach, bo miło poczytać jacy są szlachetni. A sami przeprosili za tę Mandżurię? Warto zapoznać się z całokształtem zamiast robić z Japończyków aniołów. O ile pamiętam, to dopiero w 2018 roku w ogóle upubliczniono nazwiska ludzi z jednostki 731. Wiesz w ogóle, czym była? Proszę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_731
Wiedziałeś o tym? Że tej japońskie śmiecie celowo zrzucały na wioski chińskie pchły zakażone dżumą i cholerą oraz ziarno. Ziarno zwabiało szczury, a te roznosiły zarazki z pcheł po ludziach.
Może warto dowiedzieć się, co Japończycy w ogóle robili w Mandżurii? "Japońscy osadnicy", ja pier... Dziś mamy "izraelskich osadników". Czasy się zmieniają, a metody i nomenklatura ta sama. A Wy bijecie brawo.

13

@Sulimo Miło czytać, że u Ciebie już świąteczna atmosfera. Na tym polega magia świąt.

5

@D10SLEO Słyszałeś @VegetaPolska?

2

@Kgorecki2500 "Samobójstwo wspomagane".

1

@Safrani Można zawsze sobie coś ciężkiego amputować. W ten sposób i wilk syty, i owca cała (powiedzmy).

2

@Eklerek Jak @Kessie uczył się DJ-ejki.

2

@gumaz 7 i okej.

1

@Comentateiro Przez Tuska to niedługo nie będę miał nawet garnka. A Zbawicielowi podziękuję, jeszcze parę dni. Zazdroszczę Ci, że mogłeś być przy narodzinach.

2

@karolup Kwinto umarł, to i on też.

1

@BorzyKrzys Happy Tree Friends w wersji aktorskiej.

3

@Luciano99 Też to zauważyłem. Pilnowała całą noc. Sprawdzała, czy oddychasz i odwracała na bok, żebyś się nie udusił, wiesz czym. No i odganiała @Kessie.

2

@gumaz Od razu to jest ryzyko, że gdzieś wtopisz. A tutaj przez 20 lat niby stały dochód. Z drugiej strony, to 20 lat, wiele się może wydarzyć i kasy nie zobaczysz. Dylematy :). Ostatnio jakiś gość wygrał 25k co miesiąc (mnożnik x5). Maksymalnie jest 50k, do tej pory chyba tylko jedna osoba w Polsce to trafiła.

2

@Comentateiro "Ludzie trzymajcie mnie, co wypala te mózgi?"
Jak to co? Tusk. Myślałem, że to oczywiste.

2

@gumaz "(...) jest tez takie coś , że co miesiać dają ci kase (...)"
Ale to są już konkretne loterie opracowane w ten sposób, np. Ekstra Pensja, gdzie podstawowy próg (bo są jeszcze tzw. mnożniki) to 5000 co miesiąc przez 20 lat (czyli 4500 bez podatku).

2

@Starrk "O ile dobrze wiem to w Lotto albo Ci wypłacają to przez kilka lat (10?), albo potrącają 50% całości."
Nie w Lotto. W Polsce od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest podatek 10%, który odprowadza sam Totalizator do US. To, o czym piszesz, jest np. w USA, gdzie masz wybór, albo wypłata rozłożona na lata (korzystniejsza podatkowo), albo całość od razu, ale po potrąceniu dużego podatku. Nie znam jednak konkretnych progów tego podatku.

1

@Popitek12 Gorzej, gdyby trzeba było się dzielić popitkiem. To by dopiero był obciach i kompromitacja.

4

@norbi77 Przyznam szczerze, że wcale nie tak rzadko, to był dla mnie Artur Buc.

0

@FCB24 Barca za słabo się starała. Bardzo chciałem jego transferu, kiedy był jeszcze w Atletico, ale o ile pamiętam, to Chelsea nie chciała się zgodzić. Albo Bartuś za słabo płacił.

3

@jacobFCB Lubię posty w których nie do końca wiem o co chodzi. To poczucie tajemnicy... :)

1

@LOPEZ16 Nikt nie lubi Czarnego Pana.

1

@MaziFCB Tam kazał. Gwizdał z nimi. Był gniazdowym, to znaczy, gwizdowym.

1

@Kapitan hawk Znając go, OF.

0

@esem91 Dokładnie. Zero myślenia.

0

Sevilla to hiszpański Tottenham dzisiaj. Nieprawdopodobne.

0

@Traba727 Trener niech się cieszy, że nie dostał od Czarnego Pana w trąbę za tę zmianę.

1

@Derean Co z tego? Nie każdy kontakt to faul, skąd takie myślenie w ogóle? To było padolino i tyle. Nie zachowuj się jak kibic Realu.

1

@MichalZZZ Oczywiście, że nie. Ale Sevilla gra jeszcze gorzej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?