0

Wiem, że wszyscy chcą Papuszna, ale...uważam, że teraz jest dla niego zły moment na objęcie kadry. Powinien kadrę objąć PO zakończeniu kariery przez Lewandowskiego, ponieważ to wydarzenie oddzieli wyraźną "kreską" starą kadrę od nowej (mimo, że zostanie Zieliński, Szczęsny i Milik) i zapoczątkuje nowe rozdanie. Moim zdaniem na razie potrzebujemy trenera tymczasowego, który jakoś dogra eliminacje, ew. baraż i turniej, i w tym miejscu znowu moim zdaniem wraca temat Adama Nawałki, który świetnie by się sprawdził do takiego zadania, przy założeniu z góry, że wraz z zakończeniem kariery przez Roberta, on także odejdzie z tej kadry (chyba że miałby ekstremalnie dobre wyniki, czego raczej nie będzie).

0

@Barcasub a my nie mamy młodzieży młodszej? Na razie nie mówię w ogóle o U-17, weźmy na przykład U-19, która minionego lata grała na MME, na które awans mogło wywalczyć zaledwie 7 reprezentacji z całej Europy, tj. selekcja była mocna, a że gospodarzem była Malta, to nikt silny nie "odpadał" z eliminacji. Na samym turnieju też jakoś się nie zbłaźniliśmy, to aż się prosiło powołać z 2 chłopaków z tej drużyny teraz do kadry na wrześniowe mecze i ich wpuścić na Wyspy Owcze.

4

te dyskusje o "odmłodzeniu" naszej kadry to takie xD
wstawianie do składu zawodników w wieku 21 lat (Kamiński) i 23-24 lat (Kiwior, Skóraś, Szymański, Ślisz) porównajcie sobie np. z Hiszpanią, która wstawiała do pierwszego składu 19-letniego Pedri'ego, 17-letniego Gavi'ego, 19-letniego Balde czy teraz 16-letniego Yamala...jak my potem mamy z taką Hiszpanią rywalizować? Pomijając umiejętności, to doświadczenie międzynarodowe pomiędzy tymi graczami to jest potem przepaść. Oczywiście potem ktoś tam w późniejszym wieku dochodzi do wyższego poziomu, ale trzon kadry potem bazuje na tych zawodnikach, co są w kadrze od najmłodszych lat.

0

@Granto na La Rambli nie można, tutaj masz w każdej dyscyplinie z góry podyktowanego jednego słusznego, a jak się nie będziesz zgadzał, to się za chwilę zlecą i zaczną Ci wypisywać swoje wysrywy, które nikogo nie obchodzą ;)

0

Apropo dyskusji nt. Złotej Piłki, to by ich dzisiaj nie było, gdyby w 2010 r. nie pojawił się precedens (a moim zdaniem wręcz kradzież) Złotej Piłki naszemu Inieście. Ja proponuję następujące rozwiązanie obecnej dyskusji:
1. Messi oddaje Złotą Piłkę za rok 2010 do Iniesty.
2. C.Ronaldo oddaje Złotą Piłkę za rok 2014 do Neuera.
3. Modrić oddaje Złotą Piłkę za rok 2018 do Griezmanna.
I mamy przejrzyste i jasne zasady tego plebiscytu, bo 1998 Zidane, 2002 Ronaldo, 2006 Cannavaro to były jak najbardziej właściwe wybory...
Chyba, że uznajemy wybory za 2010, 2014 i 2018 rok za prawidłowe, wtedy cóż, Złota Piłka dla Haalanda.
Bo moim zdaniem najbardziej prestiżowa nagroda nie może działać tak, że jak nam to pasuje, to Mundial najważniejszy, a LM to uja znaczy, a jak nam nie pasuje, to Mundial uja znaczy, najważniejsza LM. Kryteria wyboru laureatów Złotej Piłki, jako najbardziej prestiżowej indywidualnej nagrody piłkarskiej podczas lat "mundialowych" powinny być jasne i przejrzyste.

0

@Faro a Gavi to jaki był? kulturysta?

0

@13th 17 letni Gavi rozegrał ponad 4000 minut w sezonie i żadnych większych problemów zdrowotnych nie miał.

0

@Joe_Barbaro zdefiniuj "czarnego", bo nie wiem czy chodzi ci o takich klasycznych czarnych jak np. z Nigerii, czy też wliczasz delikatnych mulatów.

0

ale nie przesadzajcie z tym "zajeżdżaniem" Yamala...chłopak może i ma 16 lat, ale jest czarny, a czarni szybciej dojrzewają fizycznie (i mają zazwyczaj szybszy zjazd potem). 16 letni Yamal fizycznie moim zdaniem jest porównywalny do 17-letniego Gavi'ego, który jakoś od tego wieku gra "wielkie' minuty i problemów z urazami na razie nie ma, w odróżnieniu od np. Pedri'ego. Każdy organizm jest oczywiście inny, ale ten chłopak po prostu zasługuje swoim poziomem gry na ok. 3000 minut w całym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

0

@Danny Gaucho Silva tyle bramek i meczów? zawsze mi się wydawało, że był głównie rezerwowym.

4

Postulaty lewicy są do spełnienia, przy założeniu że całą pracę wykonywałyby roboty, które byłyby tworzone, programowane, obsługiwane i serwisowane przez inne roboty. No ale wtedy znając lewicę, to by zaczęli wprowadzać prawa dla robotów do odpoczynku, związków między robotami itd. i szybko by to wszystko i tak rozwalili.

0

@MessiForeverTheBest po prostu nie masz zdania na jakiś temat, ale jednocześnie nie chcesz odbierać innym możliwości prawa do podjęcia decyzji.

0

@MessiForeverTheBest chyba, że to referendum. Wtedy sprawa inaczej wygląda.

0

@AllBundy ale można być tym jak chociażby Henry - pełen klasy i elegancji, albo jak Kowal...

0

Mecz zweryfikował naszą kadrę: jeden piłkarz na światowym poziomie, tj. Sz.P. Robert Lewandowski oraz zbieranina przeciętnych piłkarzy, z których co najwyżej paru jest co najwyżej na średnim poziomie europejskim.

0

i to jest ta osobność hejterzy! zakręcił nóżką prawie jak Ronaldinho z Chelsea.

1

Krychowiak dał radę po powrocie, o czym dobitnie świadczą statystyki.
Liczba czerwonych kartek: 0.
GOAT!

0

i to jest ta osobność...sam wywalczył karnego i strzelił. Lewandowski TOP.

0

@PIWOSZ89 dla Federacji, ale spory % jest potem na podział dla piłkarzy.
ps. ostatnio to było ok 14 mln zł z tych 9,25 mln euro

0

@PIWOSZ89 za awans na EURO jest 9,25 mln euro.

0

Komentarz usunięty

0

@mekston + finał EURO oglądało 328 mln, więc tak, te 36 mln imponuje faktycznie xD szczególnie, że w finale grały kraje, które mają razem ok 260 mln mieszkańców, więc sami Brazylijczycy i Argentyńczycy mieli w dużej mierze gdzieś ten mecz.

0

@mekston nagrody w Copa America 2021 - 23 mln dolarów...nagrody w EURO 2020 (2021) - 456 milinów euro...i to ci pokazuje jasno, że EURO generuje ponad 20x (kurs euro > dolar) większe przychody...więc albo Copa America oglądają sami biedacy, albo faktycznie mało ludzi to ogląda, skoro takich biednych sponsorów mają.

2

zobaczycie jeszcze, że w stylu drużyny potężnego Xaviego Hernandeza Creusa rozgromimy dzisiaj jeszcze te Wyspy Owcze 1:0 po jakimś farfoclu w 89 minucie.

0

@mekston oczywiście, że mało znaczące...to że Ty i twoich paru znajomych się tym interesuje, nie znaczy, że jest to popularne. Zrób sobie uliczną ankietę i zapytaj się ludzi kto wygrał EURO2016 i kto wygrał Copa America 2016...w piłce światowy status popularności mają tylko MŚ, EURO i Liga Mistrzów, chociaż do tego miana aspiruje również Premier League.

0

@Crystal37 nie rozumiem, pewnie to jakiś skrót myślowy, jakbyś mógł to rozwiń myśl ;)

0

@Crystal37 a na drugie, to bazując na wszystkich transakcjach jakie widziałem - to Ty dostajesz pieniądze z banku (w końcu to kredyt), a potem po prostu płacisz właścicielowi, chociaż nie wykluczam, że opcja nr 2 może być też spotykana na rynku, tego nie wiem.

6

@Crystal37 Nie, jest twoje. Hipoteka to tylko zabezpieczenie zobowiązania.

0

@Lionel_Messi10 to znaczy, że za bardzo nikt na świecie nie chciał zapłacić za prawa do transmisji tego...
to pokazuje, jak bardzo UEFA dominuje nad wszystkimi innymi regionalnymi związkami na świecie i dlaczego EURO jest 3 najpopularniejszą imprezą sportową na świecie po Mundialu i Letnich Igrzyskach, a takie Copa America, PNA czy Puchar Azji są tylko jakimiś tam mało znaczącymi turniejami na świecie.

0

sorry, ale przedstawianie danych w taki sposób jest po prostu głupie. Bo wynikałoby z tego, że jeżeli Barcelona i Real zrobiłby po 1 transferze (razem 2) od siebie "aktywując" (oczywiście poprzez porozumienie, a nie wykup klauzuli przez La Liga) np. te klauzule po 1 mld euro to nagle byście pisali, że La Liga jest najbogatszą ligą na świecie? bo średnie byłyby wspaniałe, ale te pieniądze byłyby wyłącznie wirtualne. Co za różnica czy, klub A zatrzyma piłkarza i nie zrobi transferu, a klub B swojego sprzeda za 50 mln i kupi na jego miejsce innego za 50 mln? Przecież to nie świadczy, że klub A nie ma pieniędzy...jeżeli chcecie robić takie zestawienia rzetelnie, to poczekajcie na wyniki budżetowe klubów tych lig i tam szukajcie bardziej obiektywnych danych o zamożności drużyn, w szczególności w zakresie budżetów płacowych.
Te dane pokazują tylko gdzie (poza Premier League) były duże ruchy i nic więcej. Bo w skrajnym przykładzie, to mace ligę, gdzie 1 drużyna ma 40 mln na transfery, a reszta 0. I następuje transfer do tej 1 drużyny z 2 za 40 mln, potem z 3 do 2 za 40 mln itd., aż zamkniemy koło. Wyjdzie wam zakupów za 800 mln euro, mimo że jak drużyna 1 miała 40 mln tak nadal ma, a jak reszta miała 0, tak nadal ma zero. Wielkość obrotu nie świadczy o zamożności, bo na rynku świetnie radzą sobie zarówno firmy zarabiające na obrocie, jak i na marży.
Także fajny pomysł na przedstawienie czegoś, ale wzięliście dane, które nie przedstawiają rzeczywistości. Zróbcie to na podstawie budżetów, zysków/strat itd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?