Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@kuz ale tak zupełnie serio, to nigdy nie rozumiałem tej decyzji z Pogonią...dopóki zawodnik ma szansę na Juvenil A, a co za tym idzie ma szansę się pokazać w młodzieżowej LM i potem pokopać w Barcelonie B...przecież w świecie piłki to jak dyplom prestiżowej uczelni...wiadomo, że z Barcy B to się przebija do pierwszego zespołu średnio 1 zawodnik na 2-3 lata, ale nawet pozostając na etapie drużyny rezerwowej, to z łatką produktu La Masii taki gość nie umrze z głodu i zarobi do końca kariery ten 1-1,5 mln euro na luzie. Wiadomo - dla piłkarzy to drobne, ale z perspektywy po prostu zwykłego człowieka, to wcale mało nie jest.
0
Cancelo coraz bliżej zbliża się do Barcelony, podobno dzisiaj już w nie w Manchesterze, a w Paryżu był widziany :)
0
@mientusek1407 cała drużyna zagrała bez szału. Ja na tyle wierzę w tego chłopaka, że mam nadzieję, że to była jego "podłoga", a od kolejnego meczu zacznie się wspinać po drabinie wyżej.
0
@plastek87 bez szału, ale i tak lepiej niż Raphinhia z Getafe ;)
0
@kiper09 jeżeli powtórzymy zeszłoroczny koszmar z kontuzjami, to więcej uzbiera w samej grupie LM na jesieni xD
0
Guardiola w sezonie 08/09 najpierw przegrał w 1 kolejce z Numancią, a w 2 kolejce zremisował u siebie z Racingiem...by na koniec grudnia mieć w zasadzie pewny tytuł i +10 pkt nad Realem.
Ciekawy jestem, gdybyśmy się cofnęli w czasie, to co byście wtedy pisali tutaj po tej 2 kolejce o jego warsztacie trenerskim xD
0
@DaPidejpi jak sprzedać to tylko do Arabii...MLS podpisuje tylko kontrakty z wolnymi zawodnikami lub kupuje za bardzo małe (stosunkowo małe) pieniądze. Najdroższy Almada za niecałe 15 mln euro...To USA, tam inaczej na to patrzą, NBA, NFL, NHL itd. nie ma transferów gotówkowych. My potrzebujemy go sprzedać min. za 15 mln, inaczej dla FFP będzie kolejny "minus".
0
Trochę szkoda, że między Yamalem a Vinicusem jest aż 7 lat różnicy...bo to jednak trochę za dużo, żebyśmy w przyszłości mieli znowu wielką na prawie dekadę rywalizację (a wręcz polaryzację) jak za czasów Ronaldo i Messiego. Jak Yamal skończy te 21/22 lata, kiedy będzie miejmy nadzieję zawodnikiem na poziomie TOP3 na świecie, to ten drugi będzie miał raczej bliżej końca kariery (bo to jednak Brazylijczyk) niż dalej.
1
@adi7adi8 trochę chudy, jak na młociarza, nie?
0
z tego wszystkiego to i dobrze będzie, jak ten Cancelo przyjdzie....przejdziemy wtedy na 1-3-5-2 wykorzystując świetnych środkowych obrońców jakich mamy, w środku pomocy klasyczny DM wcale nie będzie potrzebny i można grać FdJ-Gundogan-Pedri, a obok Lewandowskiego o miejsce powalczy Ferran z Ansu i Raphinhia (a zimą to miejsce i tak zajmie Roque). Abde trzeba będzie przekwalifikować na lewego wahadłowego. Zimą tylko będzie trzeba kogoś sprzedać, bo 5 napastników na 2 pozycje to będzie dużo za dużo.
0
@Holsik ale w 2010 faktycznie ukradł.
2
@Kapitan_SW @mientusek1407 @priest9999 na razie zapowiada się na:
Chelsea, City, Real, zwycięzca LM2024, Bayern, Roma, Villarreal, PSG, Inter, Benfica, Lipsk/Dortmund oraz ktoś z trójki Porto/Ajax/Feyenoord (jeżeli np. City wygra w tym roku znowu LM, to dwie z tej 3).
https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank2025.html
+ jeżeli w sobotę Inter Miami wygra, to zakwalifikuje się do CONCACAF Champions Cup, z którego zwycięzca też zagra. A jak przegra w sobotę, to będzie jeszcze szansa na awans przez US Open (są już w 1/2).
10
@mientusek1407 dalej mamy najdroższych rezerwowych świata, to czemu się dziwisz? Kvara podpisał nowy kontrakt w Napoli na 2,5 mln za sezon, Leao w Milanie ma 5 mln, a u nas Fati 7/8 mln xD
0
@mientusek1407 jak nie wygramy LM, to musimy marzyć o wielkiej kompromitacji Villarreal w LE i trochę mniejszej Sevilli + ugrać min. 1/4 LM z kompletem zwycięstw w grupie.
ps. i szczerze, to też miałem trochę w dupie te KMŚ, dopóki nie zobaczyłem puli nagród dla 32 zespołów - 2,5 mld euro bodajże.
2
Musimy w najbliższym sezonie Europejskich Pucharów (lub wygrać LM, ale wiadomo, że to raczej awykonalne) wygrać:
1. o 7 spotkań więcej, niż Villarreal,
2. o 5 spotkań więcej, niż Sevilla,
albo na koniec sezonu 24/25 ucieknie nam 60-80 mln euro (takie wyjście z grupy, ćwierćfinał, półfinał) za brak gry w KMŚ...raczej niewykonalne przeskoczyć to Villarreal, szczególnie boli że 2 lata graliśmy w tej LE, gdzie punkty było dużo łatwiej nabić...
Szkoda tym bardziej, że na tym turnieju (w USA) zagra i Neymar i bardzo możliwe że Messi. Oczywiście zagra też Real, więc za te dodatkowe pieniądze zrobi pewnie kolejny duży transfer.
ps. i ze względu na to, że to będzie turniej w USA w czerwcu 2025, to spodziewam się, że nie będzie tam wtedy potem żadnych turniejów towarzyskich w lipcu/sierpniu, albo będą za mniejsze $$$, bo będzie tam przesyt meczów. Dlatego brak naszego udziału zaboli nas trochę finansowo.
0
Niech Sevilla dzisiaj wygra, byle potem w grupie LM miała 4 miejsce (i tak samo Villarreal w LE).
0
@barcelonaLM odrzucą zaproszenie moim zdaniem. W 2025 będzie ok.
0
Nie wiem jak wy, ale ja się strasznie "jaram" tym nowym formatem Klubowych Mistrzostw Świata, co będą w 2025 roku. Mam nadzieję, że w tym roku zagramy super sezon w LM i się tam zakwalifikujemy (to chyba ostatni rok, żeby przegonić Sevillę czy Villarreal w rankingu UEFA!), bo oprócz super pieniędzy za ten turniej (dla zwycięzcy nawet 100 mln euro! pula nagród to 2,5 mld na 32 zespoły), to moim zdaniem będzie wreszcie ten tytuł miał pewną wartość, bo jednak będzie rozgrywany raz na 4 lata. Będą to najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe, bo jednak pieniądze na boisku które będą leżały są zdecydowanie większe od tych co kluby zgarniają z przedsezonowych tournee. I sporo fajnej piłki w 3-tygodniowym formacie.
Poza tym zagra tam m.in Al-Hilal z Neymarem, w przyszłym roku o awans mocno powalczy też pewnie m.in. Inter Miami. Do tego parę klubów z Brazylii i Argentyny, absolutna TOPka z Europy, Maciej Skorża jako trener japończyków ;)
tutaj macie kto jest na razie zakwalifikowany:
https://en.wikipedia.org/wiki/2025_FIFA_Club_World_Cup
0
@draxidox a Mistrz Olimpijski z Tokio ten wyścig by skończył poza podium xD
0
@FCBMati10 i z Messim ;) ale tamten transfer był też przeprowadzony w specyficznych warunkach - po pierwsze ceny były wywindowane, a po drugie była presja na duże nazwisko, bo w tamtym okienku Real kupił Ronaldo i Kakę (plus Benzemę, Alonso itd.)
0
@marian_konopka ale prawie wszystkie większe transfery 20 mln euro więcej były udane - Ronaldinho, Eto'o, Deco, Henry, Alves, Villa, Mascherano...tylko Milito (20 mln - kontuzje), Ibrahimović (70 mln) i Chygrynskyi (25 mln) to były wtopy.
8
Txiki Begiristain - ostatni świetny dyrektor sportowy Barcelony (07.2003-10.2010). Najlepsze świadectwo wystawia mu fakt, że zbudował w Barcelonie drużyny, które 3 razy wygrywały LM (w 2006, 2009 i 2011 roku), a po wywaleniu przez Rosella znalazł sobie robotę w Man City (2012 do teraz), gdzie znowu zbudował najlepszą kadrę świata...to jest osoba, o której powrót się powinniśmy starać.
1
@Comentateiro ale też dużo nie strzelali...ze Spartą też na 0 z przodu zagrali. Sprawa jest prosta - trzeba wygrać pierwszy mecz, a potem na wyjeździe obrona Częstochowy i tyle. Jeżeli Raków nie wygra pierwszego meczu, to moim zdaniem będzie ciężko awansować. Jeżeli wygra, nawet 1 bramką, to będą mocnym faworytem do awansu.
0
@macio_944 czyli uważasz, że drogie transfery jak Ferran, Lewandowski i Raphinhia spełnili w pełni oczekiwania? Z Marcosa Alonso i Sergiego Roberto też jesteś zadowolony, że są w klubie? Cena sprzedaży Griezmanna (20 mln) też zadowalająca? A wypożyczenie Umtitiego na sezon wystawowy z pokryciem 100% pensji przez klub, żeby po roku rozwiązać kontrakt to też majstersztyk? Sprzedaż Auby za te grosze (12 mln) też świetny ruch, nie? Depay sprzedany za 3 mln, też super opcja...a oddanie Puiga czy Mingueza za darmo, gdzie problemem nie były ich wysokie kontrakty to też świetne decyzje?
Dla mnie to był flop i tyle. Szczególnie pod względem transferów do klubu, gdzie może czyścić buty np. dyrektorowi Napoli, który w jedno okienko wzmocnił mocno zespół, mają przy tym dodatni bilans transferowy...
Alemany może to co najwyżej OK, ale nie żaden top...
0
Droga La Ramblo...
i jak tam wasze Alemany TOP? xD
1
@hayek wiesz, ale jak trafisz np. na City i Real, to masz min 2 komplety na Narodowym. Dasz bilety o średniej cenie 250 zł i masz prawie 15 mln przychodu z biletów z jednego meczu.
5
Raków na LM jakby wszedł, to powinien wynająć Stadion Narodowy, więcej zarobi niż w tym Sosnowcu...
2
@Kamilos84 moim zdaniem mega niespełniony gracz. Miał potencjał, żeby myśleć o posiadaniu więcej, niż 1 złotej piłki.
a Robinho to kolejny fawelarz, który nic mądrego w głowie nie miał, a dzisiaj ukrywa się przed wyrokiem za gwałt zbiorowy.
1
i tak moim zdaniem, to Kaka bardziej zniszczył sobie karierę transferem do Realu, niż Neymar do PSG...co to był za gracz w Milanie...marzenie dla każdego zespołu, których chciał mieć klasyczną "10" na boisku.
0
@Gaz no nie, w 08/09 dostał już "10" i był zdecydowanym liderem zespołu. Liczby też - z dzisiejszej perspektywy - miał świetne.