5

Niedługo zaczyna się LM i trzeba się przygotować. Szczerze to nie znoszę tych studiów przed i pomeczowych w Polsat Sport Premium, bo są po prostu nudne i słabe merytorycznie. Czy ktoś wie, czy gdzieś na live np. przez yotubue będzie można oglądać studia z CBS? (te gdzie jest Abdo, Henry, Richards i Carragher) Chodzi o same studia, bez meczów.

0

@yoli Ricardo Izecson dos Santos Leite i tak najlepsze ;)

0

Szkoda tego Setiena, jeszcze łudziłem się na jakieś 2 pkt w grupie LE i szansę dla Barcy na KMŚ (z premią pewnie min 70 mln euro, 2.5 mld do podziału na 32 drużyny), ale teraz to raczej nie ma szans...

0

@ObiwanKenobi ten z mniejszości niemieckiej też to składa? xD

3

@Comentateiro Gavi:
jako 17-latek - 3.136 minut
jako 18-latek - 3.524 minut
bo rozumiem, że tylko ligę chodzi?

0

@Pedri16Future w pierwszy składzie na 100% wyjdzie Yamal, którego zmieni Ferran. Raphinhia dostanie ogony za Lewandowskiego.

0

@Antimadridista_WR w sumie z Pedro masz rację, natomiast nr. Paulinho jakoś mi w pamięć nie zapadł ;)

0

@Comentateiro no generalnie trochę mniej, niż Gavi (ponad 3k minut) w 21/22 ;) gdzieś 2,5k będzie ok.

jbc. policzone ze wzoru Hajty, z uwzględnieniem 1 roku różnicy między Gavim a Yamalem oraz tego, że Yamal jest czarny (a czarni jak wiadomo - fizycznie trochę szybciej dorastają).

3

Yamal bardzo fajnie jest wprowadzany do drużyny, gra na razie średnio 58,5 minuty tygodniowo, co jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Jak dojdzie gra w tygodniu, to liczę na zwiększenie średniej do ok 70 minut, tj. np. 60 w LL i 10 LM (albo na odwrót).

0

@MesQueUnClub96 jak pisałem - dla każdego to sprawa absolutnie indywidualna, która zależy chociażby np. od kiedy ogląda Barcelonę, bo co do zasady najbardziej przywiązujemy się do tego naszego "pierwszego pokolenia" piłkarzy danego klubu.

2

@Emhyr a o Yamalu dodał, że mu nie będzie podawał piłki, bo jego zdaniem powinien się jeszcze bawić w piaskownicy z innymi dziećmi.

1

co do dyskusji o numerach, to naszła mnie taka refleksja...z każdym numerem związane są pewne wspomnienia w odniesieniu do piłkarzy. Dla niektórych naturalnie myślimy o paru graczach (jak dla nr "1" czy "9"), a dla niektórych numerów czasem przypisujemy naturalnie tylko jednego, konkretnego gracza ze względu na jego osiągnięcia/styl gry/staż w drużynie itd. Jakie numery dla was stanowią swoistą "personifikację" piłkarzy Barcelony? dla mnie to będzie:
3 - Pique
5/16 - Busquets (wiem, że to kontrowersyjne, bo dla części będzie to Puyol dla nr 5, a dla jeszcze innych po prostu numer typu przywołany wcześniej "1" czy "9"),
6 - Xavi
7 - Villa (mimo stosunkowo krótkiego stażu)
8 - Iniesta
10- Messi
11 - Neymar
12 - Rafinha (bo nie pamiętam nikogo innego kto grał z tym numerem)
14 - Henry
18 - Alba
21 - FdJ
22 - Abidal
ps. nie chodzi tutaj o sprawdzanie kto ile lat grał z danym numerem, jakie miał statystki etc., tylko o taki naturalnych odruch - numer i pierwsze skojarzenie. Ja np. "9" nie uwzględniam, to od razu mam Eto'o, Suarez, Ronaldo.

4

Yamal w drodze po "10" powinien 1-2 sezony pograć jeszcze z "19".

1

@mekston podaj jeszcze proszę ile miał asyst 3-stopnia, 4-stopnia i 5-stopnia.

0

Ocenianie trenera za styl po meczu na wyjeździe na jednym z cięższych stadionów w La Liga jest bez sensu. Rok temu też tam były męczarnie. Fajnie, że wygraliśmy i tyle. Poczekajmy do końca września z ocenami stylu. Gramy teraz z Betisem (D), Antwerpią (D), Celtą (D), Mallorcą (W) i Sevillą (D). Przypuszczam, że 3 mecze z tego to nie będzie totalne murowanie, to zobaczymy czy powtórzymy zdobycze bramkowe z meczu z Villarreal.

0

jak mówiłem, Raphinhia jest teraz 5 w hierarchii do dwóch miejsc w ataku, w styczniu będzie 6...szkoda, że go nie sprzedaliśmy jak była okazja, teraz będziemy go wypożyczać z obowiązkiem wykupu, żeby straty nie robić w FFP...

2

ten sędzia mógłby po meczu, oczywiście na parkingu bo tam można to bezkarnie robić, dostać tak po ryju jak Gavi przed chwilą, może by zmienił optykę na pewną kategorię fauli?

1

kiedy Gavi się wkurzy na pseudo-taktykę Xavi'ego, sam ustawia Kounde i parę sekund później jest gol xD

5

nic nie mam do czarnych, ale nie sposób nie zauważyć, że Real wybiera raczej tych wyjątkowo tępych.

0

ale to byłby wstyd, jakbyśmy z takim dziadowskim realem przegrali mistrzostwo. Xavi się na 5 lat w szafie wtedy by schował ;)

0

@Pedri16Future pewnie kryzys wieku średniego go dopadł, przed chwilą 35 lat stuknęło, a w ataku partneruje mu obecnie 16-latek xD

0

No to już wiem komu będę kibicował podczas przyszłorocznego Euro (chyba, że zimą się coś mocno zmieni): Hiszpania (jak zwykle od EURO 2004), Portugalia (nowość) i Niemcy (chyba, że ten idiota znowu postawi na Neuera).

2

@Kamiloza91 PSG - Mendes i Hakimi.

4

@MarcelNJ11 podobna sytuacja była z Emersonem Royalem.

0

@Bogan mniej więcej taka jak Fatiego.

0

@ProMILs Felix specjalnie spalił się w oczach kibiców Atletico. Pensję ma niemałą (14,5 mln brutto/sezon), 3 najwyższą w zespole. Atletico nie stać, żeby go trzymać na trybunach, a siłą sprzedaży do PSG czy Arabii nie wymuszą. Felix im się zaśmieje i powie- albo Barca, albo idę na trybuny i zapłaćcie mi jeszcze frajerzy przez 3 lata te 43,5 mln euro brutto...

2

mogliby tak teraz sprzedać jeszcze Raphinhie chociaż za tyle co kupili, bo za rok będziemy go oddawali za 20/25 mln euro po sezonie na ławce...bo chłop mało co pogra w tym sezonie (tak się na dzień dzisiejszy wydaje), mamy 2 miejsca w ataku, w tym Lewandowskiego, w dobrej formie Ferrana oraz Yamala, a teraz jeszcze Felixa, nie zapominając że w grudniu dojdzie jeszcze Roque...za chwilę będzie 6 w kolejce do gry w ataku na 2 pozycje...a z niego, w odróżnieniu od np. Abde, się wahadłowego nie zrobi...także lepiej by było oddać Raphinhie niż Abde.

1

@Rewolucja123 Garcia vs Inigo na równi? Weź sobie na wieczór odpal jeszcze raz Barca-Inter (3-3) z zeszłego sezonu ;)

1

@TheNekro94 wszystko zależy od losowania ścieżki od 1/4. A finał to tylko 1 mecz. Inter 2010, Chelsea 2012, Chelsea 2021 to wcale nie byli faworyci...tak samo awans do finałów m.in. Tottenhamu w 18/19 czy Interu w 22/23 to były mega zaskoczenia. Więc na ostatnich 14 finałów zagrało aż 5 drużyn, które wcale faworytami nie były, więc nie mało tych "zaskoczeń" się zdarza.

1

@michal26 Felix jest idealny do gry z 2 napastnikami jak teraz i tragiczny, jeżeli byśmy chcieli grać z 3 w ataku. Ten transfer + Cancelo dla mnie oznacza, że przechodzimy na 3 obrońców (docelowo Christensen, Araujo i Kounde) i wahadła (Balde i Cancelo). Do tego w pomocy Romeu/Gavi, FdJ i Gundo (Pedri gra ostatnio bardzo mało, to na razie go nie biorę pod uwagę), i w ataku Lewandowski/Felix/Ferran/Yamal.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?