0

i właśnie wywalczył koleją bramkę pressingiem na obrońcy, który strzelił samobója po presją takiego giganta ;)

0

W Rakowie brakuję klasowego napastnika. Popatrzcie na takiego potężnego Luuka "Skywalkera" de Jonga w PSV. 4 mecze w el. LM, 5 goli i bodajże 1 asysta, po prostu klasa sama w sobie. A my się będziemy kopać po czole z jakimiś Lewandowskimi czy innymi Felixami :p

0

@Koorsik BARRY SEAL: KRÓL PRZEMYTU - polecam jako fajny luźny film na wieczór.

3

Gdyby Europejczycy (w tym Polacy) obronili w 1453 roku Konstantynopol, to być może dziś nie musielibyśmy grać z Turcją. Karma wraca :p

1

@Zoker chytry 2 razy traci. Można by go było puścić do tego Totenhamu nawet za darmo i mieć święty spokój, za teraz co roku do 2025 będzie szukanie wypożyczenia dla niego xD

0

@Arn3th a inny (lepszy przykład) już na że tak powiem piłkarzach wygląda tak. Masz La Liga i Serie A, obie ligi po 20 zespołów.
powiedzmy, że w La Liga Barcelona kupuje od Realu gracza za 1 mln euro, Real od Atletico za 1 mln euro, i idziemy tak aż do zamknięcia kółka. Bilans takich operacji to 20 mln euro przychodów i 20 mln wydatków.
W Seria A sytuacja jest analogiczna, tyle że tam wydają po kolei 20 mln euro. Bilans takich operacji to 400 mln euro przychodów i 400 mln euro wydatków.

I twoim zdaniem taka sytuacja świadczy o tym, że kluby Serie A są 20 razy bogatsze od tych z La Liga? Bądźmy poważni...w obu przypadkach kluby wydały po prostu 0 euro.

0

@Arn3th to akurat fatalny przykład, bo zupełnie nie pasuje do sytuacji. Jak chcesz przykład na samochodach, to reprezentatywny jest taki:
masz 3 wypożyczalnie aut, każda po ok 500 aut.
Łączna wartość aut wypożyczalni nr 1 wynosi 46,8 mln (La Liga).
Łączna wartość aut wypożyczalni nr 2 wynosi 45,4 mln (Serie A).
Łączna wartość aut wypożyczalni nr 3 wynosi 41,2 mln (Bundesliga).
W roku 2023 wypożyczalnia aut nr 1 sprzedała posiadane auta za kwotę 5,23 mln euro i kupiła nowe za kwotę 3,97 mln euro.
Wypożyczalnia nr 2 sprzedała posiadane auta za kwotę 9,76 mln euro i kupiła nowe za kwotę 7,92 mln euro.
Wypożyczalnia nr 3 sprzedała posiadane auta za kwotę 8,23 mln euro i kupiła nowe za kwotę 6,95 mln euro.
Uwzględniając, że auta zostały sprzedane i kupione za cenę rynkową, której z wypożyczalni aut wzrosła najbardziej (a inaczej - zmalała najmniej) wartość posiadanych aut?

0

@MOLESTA absolutnie się myślisz. Idąc twoim tokiem rozumowania, to jakby Barcelona kupiła z Realu Mendy'ego za 500 mln i sprzedała dzień później do Realu Abde za 500 mln, to liga nagle by była przed Seria A i Bundesligą?
Przekładanie pieniędzy z kieszeni do kieszeni nic nie zmienia.

0

@Joe_Pesci a tego to ja nie wiem czy TOP. Prawda jest taka, że pożyczki, kredyty, odroczone terminy zapłaty czy inne formy zaciągania zobowiązań są normalnym etapem w rozwoju każdego biznesu. Robienie tego co Tebas przy normalnej wolnorynkowej gospodarce prowadziłoby jedynie do powstawania monopoli i pewnie końcowo zapaści, ale w sytuacji gdzie hiszpańskie kluby są fatalnie zarządzone, a zobowiązania są używane nie do długofalowych inwestycji, tylko przejadane w trakcie 1 sezonu...to kto wie, może to "trzymanie za mordy" klubów przez Tabasa nie jest najgorszym rozwiązaniem?

3

Porównanie okna transferowego (za transfermarkt.pl):
1. La Liga:
- przychody: 523.000.000 €
- wydatki: 397.850.000 €
- bilans: + 125.150.000 €
2. Serie A:
- przychody: 976.392.500 €
- wydatki: 792.410.000 €
- bilans: + 183.982.500 €
3. Bundesliga:
- przychody: 823.563.380 €
- wydatki: 695.929.487 €
- bilans: 127.633.893 €

Wniosek: wbrew powszechnej opinii, kluby La Liga de facto wydały WIĘCEJ w tym okienku, niż kluby z Serie A czy Bundesligi, a podawanie samych kwot wydatków i sianie fermentu bez uwzględnienia przychodów jest po prostu zwykłym zakłamywaniem rzeczywistości w stylu PiS/TVP.
Tebas sprawił tylko, że kluby nie zadłużają się jak te w Premier League na setki mln, tylko prowadzą zrównoważoną politykę transferową jak kluby z Serie A czy Bundesligi.

ps. a to, że kluby z La Ligi nie umieją wydać dobrze tych środków jakimi dysponują, stąd pojawia się dysproporcja pomiędzy skalą przychodów i wydatków (robią lepsze transfery, młodszych zawodników, na których po prostu więcej zarabiają, więc automatycznie za większe kwoty kupują, przy podobnym bilansie co w La Liga).

0

@Emhyr a ter Stegen może mieć tylko 1, 13 i 25 jak pamiętam...to jak nie Felix, to zostaje ci tylko el capitano ;)

0

@stickie już teraz nie, wziął jaki wziął, poszła akcja marketingowa, nikt nie będzie wkurwiał kibiców, co kupili koszulki.

0

@Emhyr znając Barcelonę, to dadzą Yamalowi po zarejestrowaniu nowego kontraktu xD albo Roberto jako kapitan weźmie ;)
a tak na poważnie, to moim zdaniem "10" nie powinien nikt brać, dopóki nie zaliczy spektakularnego sezonu...chociaż marketingowo to byłoby pewnie złe, to z braku laku i Felix może dostać, bo kto inny? Może ter Stegen? xD

0

@MateuszGotowka99 po przyjściu Vitora Roque to nawet Raphinhia będzie szukał pewnie nowego klubu. Lewandowski, Felix, Ferran, Roque i Yamal to aż nadto na 2 pozycje w ataku.

1

@barcowy1899 z 5+ będzie problem. To gracz jak Iniesta, jego wpływu na grę nie opiszesz przez liczbę asyst. Gdyby je liczyć z kolei jak w hokeju, to Ci powiem, że na luzie będzie miał.

0

Zapowiadane transfery Cancelo, Felixa, Fatiego i Alonso, a także zostawanie Abde i wątpliwości ws. Garcii są moim zdaniem jasną zapowiadają, że będziemy często grać 1-3-5-2 z wahadłami, gdzie Abde będzie zmiennikiem Balde. Z czego osobiście się bardzo cieszę, bo moim zdaniem jest to ustawienie, które jest w stanie wyciągnąć max potencjału z naszej drużyny, która jest najbardziej uboga na skrzydłach. Plus ten Raphinhia będzie wreszcie bardziej przyspawany do ławki.

0

@Messibestplayerintheworld Gusto, Udogie, Samardzic...FM zawsze coś trafi ;)

0

@MesQueUnClub96 a Ronaldo to nie miał kontuzji, która odebrała mu większość dynamiki i szybkości?

1

@pride1899 korzystaj z ładowarek z power delivery i problem z głowy.

20

@messi 94 raptem 8 miesięcy młodszy od Busquetsa, który grał w finale w RPA...raczej za późno wszedł na TOP pozom i tyle, bo w czasie turnieju w 2010 roku, na który jeszcze nie pojechał, to miał skończone już 21 lat.

0

@Death_voice to proponuję ci na wieczór świetny film p.t. "Moneyball" ;)

0

@Barceloniarz0 Liga Mistrzów Ronaldo 13/14 - 11 meczów, 17 goli, 5 asyst. Messi 14/15 - 13 meczów, 10 goli, 6 asyst.

Toż to jest przepaść...

1

@Filu02 Ronaldo 13/14 minimum na 2 miejscu....11 meczów w Lidze Mistrzów, w tym 17 bramek i 5 asyst, kosmos.

2

W tym roku, przy ich kadrze, to życzę Realowi grupy w LM z Bayernem, Milanem i Newcastle.

0

@Toretto to ja się dołącze, ale niekoniecznie ergonomiczne, bardziej wygodnego/miękkiego ;)

0

@MarianoItalianoVero moim zdaniem to już bardziej Forlan (w tym za Mundial w RPA), niż Suarez.

0

@ZwyklyKibicBarcy04 tak na szybko bezsprzeczni lepsi to (przykładowa 20): Neuer, Casillas, Buffon, Ramos, Lahm, Maldini, Cannavaro, Pirlo, Iniesta, Xavi, X.Alonso, Modrić, Zidane, Gerrard, Lampard, Messi, Henry, C.Ronaldo, Benzema, Szewczenko.

0

Ja chciałbym na Osasunę:
Mats - Christensen, Kounde, FdJ (wobec braku Araujo i Martineza) - Balde, Gundogan, Romeu, Gavi, Cancelo - Ferran, Yamal

0

@Bogan ale Yamal przecież będzie z Ferranem się rotował.

0

@MesQueUnClub_87 Ferran z Yamalem podzielą się 1:1 minutami, Lewandowski pewnie będzie grał teraz od deski do deski, potem do rotacji dojdzie jeszcze Roque.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?