Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Crystal37 tylko uważaj, bo proste postanowienie w umowie najmu/dzierżawy, zawartej na czas OKREŚLONY o wypowiedzeniu jest NIESKUTECZNE i nie wywołuje skutków prawnych. Takie umowy, które zawarte są na czas określony można wypowiadać tylko z ważnych powodów, które są dokładnie wskazane w umowie.
0
Jeżeli Raków awansuje za tydzień do 4 rundy, to powinni szybko kupić jeszcze jakiegoś bramkostrzelnego napastnika, coś a'la np. Nikolica, który grał w Legii czy Rudnevsa z Lecha.
0
na ławce Rakowa ktoś już dzwoni...ciekawe gdzie...może odwołuje jakieś zamówienie na końcówkę meczu? xDD
2
ale szkoda tego strzału Rakowa :(
0
@GadulkiGembulki_FCB wiesz, jakieś kompromitujące foty faktycznie może mieć, w końcu grali razem w drużynie i pewnie jakieś wspólne balety też były xD
7
PSV już 3-0, potężny Luuk "Skywalker" de Jong z drugim trafieniem ;)
4
a tymczasem potężny Luuk "Skywalker" de Jong strzela drugą bramkę dla PSV w el. LM. Szkoda, że grał u nas tylko rok.
0
@wasacz jest coś na Canal+ z tego?
2
ostatnim sezonem, w którym 3 polskie drużyny zagrały w europejskich pucharach (eliminacje się nie liczą) był ten 2002/2003...co ciekawe mieliśmy wtedy nawet 4!
Polonia Warszawa grała w 1 rundzie Pucharu Uefa, Legia i Amica dotarły do 2 rundy, a wielka Wisła Kraków aż do 4 rundy, gdzie w dwumeczu uległa 5-4 drużynie Lazio.
Miejmy nadzieję, że te ostatnie wstydliwe 20 lat odchodzi w zapomnienie.
0
@FcPortoFan1999 moim zdaniem nieprzypadkowo przełożyli mecz dzisiaj, a nie wczoraj, czy trochę wcześniej...czekali na losowanie LKE. Zobaczyli, że mają szansę, to chcą nie tyle trzymać wypoczętych piłkarzy, co ograniczyć ryzyko kontuzji. Jeden głupi wślizg idioty w tej beznadziejnej ligi i play-off grasz bez Hotica czy Ishaka...moim zdaniem o to chodziło.
0
Ja obstawiam, że dzisiaj z tyłu wyjdziemy standardowo, tj. MATS i BACK, a w pomocy da wszystkich, tj. Romeu, FdJ, Gundogan, Pedri, Gavi i oczywiście nasze narodowe drewno z przodu. Będziemy mieć 80% posiadania piłki, a wynik albo 0-0, albo 1-0 dla nas po ew. golu RL9.
0
@Kwasiak98 nie można uogólniać. Czym innym są kontuzje mięśniowe podczas gry bez piłki, a czym innym te spowodowane starciem z piłkarzem przeciwnej drużyny.
2
@MesQueUnClub96 ostatni jaki mogli przełożyć...bo każda drużyna może 1 + 1 w fazie play-off.
0
@Lisek zależy od okoliczności...jeżeli będzie np. wypadek i 15 piłkarzy się połamie przed 1 meczem, a całą fazę grupową będziemy cisnąć znowu głębokimi rezerwami/Barcą B, to nie byłoby to takie oczywiste.
Na szczęście w tym roku nie będzie "przyspieszonej" fazy grupowej jak rok temu i kontuzje będą jednak mniej "ważyć", niż w ubiegłym roku.
0
może ktoś wie jak to jest...za odpadnięcie w 4 rundzie el. LM jest 5 mln €...czy kwota ta łączy się potem z 3,63 mln € za awans do fazy grupowej LE?
0
@mekston 2 lata temu był rozstawiony z "12", a teraz z "14", dużej różnicy aż tak nie ma (w zasadzie żadnej)...wtedy mierzył się kolejno z następującymi rozstawieniami
2021: 140; 53; 85; 5; 13; 1; 10.
W 2023 ścieżka idzie: 142; 51; 19; 3; 6; 2; Carlsen/Nepo.
0
To są nowe jakieś treningowe koszulki? Bo są kozackie!
2
@mekston niestety łatwo to już było, ciężką drabinkę dostał Janek. Teraz zawodnik ponad 2700, a potem kolejno oby Caruana, So i Nakamura...chyba z resztą najcięższa drabinka wśród wszystkich liczących się zawodników.
1
@mordini123 czyli de facto 15, bo jest mała szansa, że zwycięzca LM nie będzie miał kwalifikacji do następnej edycji przez rozgrywki krajowe.
0
@mordini123 a nie pozycja 11-12? są 2 drużyny od mistrzów rozstawione w fazie play-off. Chociaż to może się zmienić za chwilę, bo jednak w LM będzie 36, a nie 32 zespoły (jak z resztą rozgrywek).
4
Dla części, która nie za bardzo ogarnia o czym wszyscy mówią z tymi współczynnikami, punktami, rankingami UEFA itd. i dlaczego dzięki wynikowi Lecha z zeszłego sezonu oraz ewentualnej grze 3 polskich drużyn w europejskich pucharach tej jesieni jesteśmy przed najważniejszym sezonem w polskiej piłce klubowej od wielu, wielu lat.
https://rankinguefa.pl/rankingi.html - tutaj macie ranking UEFA "live" z uwzględnieniem tego sezonu. Wszystko, co robimy w bieżącym sezonie 23/24, będzie miejmy nadzieję procentować w sezonie 25/26. Niby aż 2 lata, ale szybko zleci.
Naszym celem jest miejsce 15 w tym rankingu. Przy powtórce z zeszłego roku Lecha i cegiełkach dołożonych przez Legię i Raków nie jest to zadanie niemożliwe, ale jednak mało prawdopobnie w tym sezonie. Warto jednak walczyć nawet o te miejsca 16-17, bo w kolejnym sezonie znowu odchodzi nam słaby wynik z poprzednich lat i powinniśmy do tej 15 się wtedy załapać, a to już zmienia wszystko.
Obecnie mamy 1 drużynę w el. LM i 3 drużyny w ew. LKE. Ważniejsze jest jednak to, że w LM zaczynamy od 1 rundy eliminacyjnej (będzie chyba 2 za rok), a w LKE od 2 rundy. Czyli Mistrz Polski ma 2 lub 3 dwumecze do wygrania, żeby dostać się do fazy grupowej jakichkolwiek rozgrywek, a reszta 3 dwumecze. To sporo i duży margines błędu, słabego meczu itd.
Co się stanie po awansie na miejsce 15? mamy 2 drużyny w el. LM, 1 w el. LE i 2 w el. LKE. Niby tylko 1 drużyna w pucharach więcej, ale...
1. Mistrz Polski jest rozstawiony w 3 rundzie eliminacji LM (ścieżka mistrzowska), tj. na starcie ma fazę grupową (czy też wtedy już będzie ligowa) LKE.
2. Druga drużyna jest rozstawiona 2 rundzie eliminacji LM (ścieżka niemistrzowska), tj. musi wygrać jeden dwumecz na 3 szanse, żeby zagrać na jesieni w pucharach.
3. Trzecia drużyna jest rozstawiona w 3 rundzie eliminacji LE (ścieżka niemistrzowska), tj. musi wygrać jeden dwumecz na 2 szanse, żeby zagrać na jesieni w pucharach.
4. Dla czwartej i piątek ekipy w LKE nic się nie zmieni, będą walczyć od 2 rundy el. LKE.
Także dzisiaj, żeby 3 polskie drużyny zagrały w pucharach na jesieni muszą wygrać MINIMUM 8 dwumeczów, kiedy jako federacja z TOP15 będziemy do tego potrzebowali zaledwie 2 dwumeczów (przy dobrym układzie).
Jest to zmiana zasadnicza moim zdaniem, jeżeli chodzi o naszą obecność w Europie na jesieni.
0
@DaPidejpi Czyli za awans Rakowa do LM albo LKE, zakładając że przy awansie jest 1 wygrana i 1 remis, a przy spadaniu 1 remis i 1 porażka w każdym dwumeczu, oraz 1 pkt w grupie LM oraz 9 pkt w LKE i 2 miejsce w grupie, dałoby to nam:
LM: 0,75 za eliminacje, 1,5 za fazę grupową - 2,25 pkt
LKE: 0,25 za eliminacje, 1,75 za fazę grupową - 2 pkt + to co wywalczą na wiosnę.
A w pieniądzach...to przepaść. Dlatego moim zdaniem lepiej grać w LM.
0
@maroon sorry, trochę Ciebie w błąd wprowadziłem.
Points are awarded as follows:
2 – All wins from group stage (UCL, UEL, UECL)
1 – All wins in qualifying and play-off matches (UCL, UEL, UECL)
1 – All draws from group stage (UCL, UEL, UECL)
0.5 – All draws in qualifying and play-off matches (UCL, UEL, UECL)
4 – Group stage bonus participation (UCL, UEL)
4 – Round of 16 bonus participation (UCL)
4 – Group winners (UEL)
2 – Group runners-up (UEL)
2 – Group winners (UECL)
1 – Group runners-up (UECL)
1 – Each round clubs reach from the round of 16 (UCL, UEL, UECL)
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@maroon powiem ci więcej...zwycięstwo naszej drużyny w finale LM dałoby tyle samo pkt do rankingu UEFA, co ostatnia wygrana Lecha na Litwie xD
1
@Medium no dlatego pisałem, że spektakularnych efektów na razie nie ma :) żeby schudnąć, trzeba ruchu...niby prosta rzecz, ale nie taka oczywista. Ja nie lubię co do zasady "indywidualnych" sportów, siłownia czy basen mnie strasznie nudzą. Próbowałem w piłkę trochę pograć, ale za słaba kondycja do tego plus sporo kontuzji mięśniowych (i uzależnienie od innych). To wreszcie znalazłem rower, bo mogę po prostu wsiąść, dać jedną słuchawkę do ucha i książki przy tym posłuchać, dla mnie to perfekcyjnie spędzanie czasu, tylko ta nieszczęsna pogoda.
Chyba będzie trzeba w trenażer jeszcze zainwestować, chociaż chciałem dopiero na zimę w listopadzie/grudniu, jak będę wiedział, że taki zakup ma sens, bo się wkręciłem.
2
@Medium a mi znajomy właśnie ostatnio mówił, że jeździ właśnie po deszczu, bo jak samochód jest namoknięty deszczem, to lepiej się myje xD sam jeszcze nie sprawdzałem tej teorii.
Może też bardziej to zauważam, bo ostatnio postanowiłem zrzucić trochę (trochę dużo) zbędnych kg, to kupiłem fajny rowerek (infrastrukturę do tego mamy w okolicy TOP, bo jest trasa R-10), odpaliłem dietę (-2,4kg w 11 dni na razie), ale w deszczu nie chce się jeździć, bo i spektakularnych efektów na razie nie ma :)
1
@LM10VeBarca a czerwiec to w ogóle był TOP pod względem pogody. Ci, którzy wybrali wakacje nad morzem w czerwcu w teoretycznie "gorszym" sezonie dostali dużo lepszą pogodę za 20-40% mniej xD
7
u was też na razie padało w KAŻDY dzień sierpnia? bo to co się dzieje u mnie (Kołobrzeg) to jakiś dramat jest...plus od ok. połowy lipca to były chyba z 3-4 dni bez deszczu. Takiego słabego lata to ja nie pamiętam od dawna.
4
@FcPortoFan1999 ja w Pogoń nie wierzę, bo jeszcze za bardzo odstaje poziomem sportowym od trójki Raków, Lech i Legia...ale 3 drużyny w pucharach w tym roku to byłby duży krok ku TOP15 rankingu UEFA, gdzie uważam, że gospodarczo i społecznie jest nasze miejsce.