Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Pamiętajcie, że dziś w pełni normalna niedziela, tj. niedziela handlowa.
8
obecna sytuacja to powtórka wydarzeń sprzed przeszło 100 lat, tj. rewolucji bolszewickiej. Tam też katalizatorem był udział w wojnie, państwo było słabe wewnętrznie i upadło...pragnę tylko przypomnieć, że ówczesna zmiana nie była długofalowo zbyt korzystna dla Polski i Europy, więc z ekstazą bym się jeszcze trochę wstrzymał.
1
@jacob345 źle napisali wniosek o zabezpieczenie ze strony powódki. Powinni zażądać także zagrożenia określonej kary pieniężnej za każdy przypadek naruszenia treści zabezpieczenia. Bez tego ignorowanie zabezpieczenia wpływie co najwyżej na nastawienie sędziego do sprawy, ew. może stanowić podstawę do osobnego procesu o naruszenie dóbr osobistych itd.
0
@adi7adi8 dlatego wypożyczenie na 2 lata. To inna perspektywa jest. Milan ile lat trzymał Brahima na wypożyczeniu i ogrywał?
2
moim zdaniem powinniśmy kupić Gulera już teraz i wypożyczyć go na 2 sezony do Borussi Dortmund. Za 2 lata zobaczymy co będzie z Gundoganem i wtedy go może zastąpić, bo teraz po transferze Gundogana za dużo się nie nagra w 1 drużynie.
0
@Peciak 1. Nie będzie dobrego Secret Invasion bez Quake (najlepiej Chloe Bennet) - po prostu nie da się.
-------------------------------
przechodząc do meritum:
2. Liczyłem na serial w stylu filmu Winter Soldier czy serialu Falcon and Winter Soldier i na razie...trochę mi tego brakuje. Kurczę, ok można odejść od typowego kina akcji na rzecz bardziej dramatu szpiegowskiego, ale postać Fury'ego w tym momencie nie ma za bardzo do tego zaplecza. Nie ma już S.H.I.E.L.D. ani żadnej innej organizacji, która by stanowiła podwalinę do tego typu produkcję. Fury nie ma praktycznie nic ani nikogo (co mnie dziwi - patrz ust. 5). Mogli dać Hawkeye'a chociaż ;) A tak boję się, że dostaniemy Fury'ego w wersji jakiegoś Bonda czy Bourne'a (mam nadzieję, że nie). Poza tym mało Fury'ego w Furym - ale jak rozumiem taki jest zamysł w tym serialu, to dam temu jeszcze szansę i nie ocenam definitywnie. Szczególnie, że teraz będzie zmotywowany chęcią zemsty, więc może coś ciekawego dostaniemy..
3. Widać, że miało być to pożegnanie Robin Scherbatsky (dla mnie to zawsze będzie Robin) z rolą i wyszło bardzo dobrze. Za to duży plus. Ostatni raz tak mnie Marvel zszokował na koniec Infinity War.
4. Fajna końcówka 1 odcinka, bo już się obawiałem, że jeszcze powstrzymają ten atak.
5. Ja cały czas się zastanawiam, gdzie Fury ukrył ten Helicarrier (ostatnio widziany w Avengers Age of Ultron), skoro AoS nie są kanoniczni...chcę żeby to wytłumaczyli, bo bohaterowie w 1 odcinku wyglądali i żyli trochę po "menelsku", co nie ma sensu, skoro mają dostęp do praktycznie nieograniczonych środków oraz takiej technologi.
6. Tak w ogóle, to mi sama postać Nicka Fury'ego po prostu nie pasuje do solowych produkcji. Tak po prostu. Wolałbym, gdyby zebrał np. Young Avengers czy Thunderbolts, albo odbudował S.H.I.E.L.D. czy coś w tym rodzaju. Dla mnie to postać która przewodzi innym, zarządza ludźmi etc., a nie do końca samemu "bierze" sprawy w swoje ręce. Mają jeszcze 5 odcinków, żeby zmienić moją opinię, zobaczymy jak wyjdzie.
0
@Sysia11 na pewno to Lewandowski go namówił ;)
0
oczywiście Gundogan fajny zawodnik, ale to już nasz kolejny "produkt" Bundesligi w kadrze, jest MATS, Lewandowski, Dembele, Christensen...niby się tak śmiejemy z tej Bundesligi i jej poziomu sportowego, a się szykuje, że za chwilę połowa naszej "11" będzie składać się z piłkarzy mniej lub bardziej ukształtowanych w tej lidze. A paru zawodników jeszcze byśmy stamtąd chcieli, gdyby nie finanse, jak Kimmich czy Olmo...To jak to jednak jest z tą Bundesligą?
1
na pocieszenie to można powiedzieć, że za te 3-4 lata do kadry może będą wchodzić jacyś młodzi. Nasza kadra U17 zagrała fajny turniej, za 2 tygodnie startuje U19 gdzie też mamy drużynę (a tam awansowało tylko 7 drużyn na turniej, w tym my). Jeżeli pójdzie jakoś lepiej to nasze prawdopodobniej najtrudniejsze przejście piłkarzy U19 -> U21, to może i my jak Belgia będziemy mieli swoje "złote pokolenie" - oczywiście w naszej, polskiej skali.
0
Reprezentacje z którymi przegrywał Michniewicz: Belgia, Holandia, Argentyna, Francja.
Reprezentacje z którymi przegrywa Santos: Czechy, Mołdawia.
Zobaczymy jak będzie dalej.
2
Czym się zresztą martwić, w marcu przyszłego roku zagramy baraże o awans na EURO z Walią, Estonią i Norwegią/Ukrainą/Islandią ;)
1
@Aragorn33 Lewandowski gra dobrze, jak drużyna gra dobrze. Jak drużyna ma kryzys, to on sam nic nie zrobi. Widzieliśmy to w Barcelonie w tym sezonie. Rzadko się zdarza, by drużyna grała słabo, a on dał swoim błyskiem 3 pkt. Ostatni taki mecz to był chyba z Valencią przed Mundialem.
3
dzisiejszy dzień pokazał niestety, czemu Lewandowski to jednak półka niżej niż Ronaldo.
0
@sonek ja polecam serię epsona ecotank z napełnianymi pojemnikami na tusz + drukarka ma własny adres e-mail, dzięki czemu można de facto drukować dokumenty na niej z dowolnego miejsca na ziemii.
0
W poniedziałek w Płocku chyba będzie żałoba, a Orlen podniesie ceny w Kielcach o 1 zł na litrze xD
4
Tak dzisiaj mnie naszło, że szkoda że nie wzięli Nawałki zamiast Michniewicza/Santosa. Niby jako trener żadnego wielkiego "warsztatu" nie miał, ale jednak tę jego reprezentację Polski, nawet jak grała czasem na 1-0, to się po prostu fajnie oglądało, drużyna budziła u mnie mega dużo pozytywnej energii i dawała prawdziwe emocje...a od kiedy Nawałka odszedł, to mam tak trochę na zasadzie "grają bo grają", ale większych emocji nie odczuwam podczas meczów...też macie taki sentyment do tamtej kadry?
1
Ten Arda Guler mi z gry strasznie przypomina na razie Mesuta Ozil'a (też z powodu warunków fizycznych), a ten jak wiadomo technicznie był perfekcyjny i miał potencjał na robienie "dużych" liczb (g+a) w sezonie. Pytanie jak z głową będzie, bo przez to Ozil nie zrobił takiej kariery, do jakiej miał predyspozycje.
0
Ja myślę, że nasze transfery w tym okienku skończą się na tym Martinezie, jakimś wypożyczeniu Ambrabata z opcją wykupu, wymianą Kessie na Brozovica z małą dopłatą dla nas w ok 5 mln euro (ew. transfer Nevesa i odejście Kessie za podobną kwotę) oraz przyjdzie za darmo Aubameyang.
I w sumie dobrze, bo transfery musimy robić teraz w punkt i trzeba je dobrze zaplanować, a ew. "nadwyżki" na transfery (jakkolwiek to brzmi w naszej sytuacji ekonomicznej) trzeba zostawić na następne okienka. Wiemy gdzie mamy młodych z wielkim potencjałem (Pedri, Gavi, Balde), a z perspektywą wielu lat są m.in. FdJ, Christensen, Kounde, Araujo i MATS. To jest już 8 do once de gala na następne 5-7 lat minimum. Patrząc na to wszystko mamy docelowo do obstawienia 3 pozycje topowymi graczami w ciągu 2 następnych okienek (tj. 2024 i 2025), tj. defensywny pomocnik, skrzydłowy (lub dwóch) i środkowy napastnik.
ps. jeżeli Kounde nie będzie chciał grać na prawej obronie, to jego akurat sprzedamy na tyle drogo, by kupić wartościowego następcę.
Na dzień dzisiejszy wymarzonymi kandydatami do tych transferów byliby Kimmich, Kvaratskhelia/Salah i Osimhen. Kimmich i Osimhen za rok będą latem z ostatnim rokiem kontraktu i będą wtedy realnymi opcjami łącznie pewnie za ok 140/150 mln euro łącznie. Dlatego pieniądze na nich warto odłożyć już teraz.
Za dwa lata z kolei w trakcie presezonu Yamal będzie miał już ukończone 18 lat i mniej więcej będziemy wiedzieć, czy potrzebujemy drogiego topowego skrzydłowego, czy też tylko kogoś starszego do rotacji z nim. Jeżeli będzie w klubie decyzja, że stawiamy na Yamala, to w 2025 roku kontrakt kończy się 33 letniemu Salahowi, który z kontraktem 2+1 byłby świetnym wzmocnieniem do rotacji z Yamalem.
2
@Fenelon mnie bardziej zastanawia, dlaczego w Polsce nie ma żadnej prawdziwie wolnościowej partii politycznej. Z jednej strony jest Konfederacja z zamordyzmem społecznym, z drugiej Lewica z zamordyzmem gospodarczym, a nie ma żadnej partii typowo wolnościowej (na którą kreował się kiedyś Ruch Palikota z 3 wynikiem wyborczym, ale to było raczej zagranie polityczne, a nie kwestia poglądów). Moim zdaniem taka partia by spokojnie zebrała 10-15% w wyborach, bo jednak stosunek wyborców, którzy żyli w PRL (i mają trochę mentalność człowieka zniewolonego) do tych co rozpoczęli życie po upadku PRL się zmienia coraz bardziej na korzyść tej drugiej strony.
0
nikt chyba nie zauważył, ale S.Roberto chyba już oficjalnie naszym kapitanem ;) a w Realu będzie to Nacho...niesamowity przykład dają, że wystarczy trzymać się koryta (ławki) za wszelką cenę, nigdzie nie odchodzić grać, to i w końcu nawet na kapitana sobie zasłużą.
6
Messi czekał z odejściem do Interu Miami po prostu do chwili, aż tam Higuaina nie będzie...tyle co ten typ mu "zabrał" jako piłkarz Realu i na 3 turniejach międzynarodowych w 2014, 2015 i 2016, to niesamowite. Jego największe utrapienie w karierze xD
0
@Sysia11 Iniesta i Xavi po wygranym Mundialu 2010 nie dostali Złotej Piłki, tylko dostał Messi po tragicznym i zawstydzającym Mundialu plus nawet LM nie wygrał...także dlaczego Haaland miałby nie dostać tej nagrody w analogicznej sytuacji, dodając do tego jeszcze LM?
1
@FCBparasiempre gdyby Vilanova trenował cały sezon, byłoby jeszcze więcej. Większy trenerski talent od Guardioli.
1
@cris2706 ale wiesz, nie każdy kibic Barcelony ma ochotę tutaj czytać za każdym o tym jak Messi się wypróżnił po obiedzie...tych "hejterów" stworzyli głupi fanboje, którzy tak obrzydzili im Messiego, że automatycznie dzisiaj już czują tylko niechęć do niego. Ja też dzięki wam z kibica Leo Messiego stałem się osobą, która ma nadzieje, że on się przewróci i rozwali ten...w życiu trzeba mieć umiar. Tak jak nie miałbyś ochoty dzień w dzień oglądać tego samego filmu, albo słuchać codziennie po parę razy tej samej piosenki, tak niektórzy po prostu nie chcą codziennie widzieć nazwiska Messi, szczególnie że 90% postów o nim jest monotematyczna, powtarzalna, a co za tym idzie - nudna.
0
@MesQueUnClub96 wyleciał, bo zawodził w decydujących meczach: Roma, Liverpool, potem Atletico w 1/2 SPH...Bartomeu pewnie już oczami widział kolejną klęskę w LM...btw. gdyby wiedzieli o Covid19 już wtedy, to na pewno by Valverde został.
2
MŚ 3x3
Belgia ogrywa Portoryko, dzięki czemu Polacy kończą grupę na 1 miejscu z bezpośrednim awansem do 1/4! oby chłopaki grali dalej jak dzisiaj (a nie jak w fatalny wtorek), bo to moja ulubiona dyscyplina podczas IO. Co prawda MŚ awansu na IO nie dają, ale mogą znacznie ułatwić awans (pkt rankingowe, rozstawienia w turniejach kwalifikacyjnych itd.).
0
@BartqRKO @fart @partymaker do finału konferencji jeszcze trochę czasu jest, kontuzja Jokica jak np. Giannisa i Denver faworytem nie będą. Poza tym nie skreślałbym Phoenix.
0
GSW przepchną w tym sezonie mistrzostwo, jak Real to robi w LM ;)
0
Koniec kwietnia i w teoretycznie dwóch najlepszych ligach już nic ciekawego się nie będzie działo...system ligowy to generalnie nuda, Superliga jest bardzo potrzebna z jakimś ciekawszym formatem.
Anglia: mistrz i top4 raczej już znamy.
Hiszpania: mistrz znany, została rywalizacja o top4 między RSSS (ma ciężki terminarz) a Villarreal.
2
@MesQueUnClub96 7 grudnia 2013 23-letni Gregor Schlierenzauer odniósł swoje 52 zwycięstwo w PŚ.
23 stycznia 2011 roku 23-letni Kamil Stoch odniósł swoje 1 zwycięstwo w PŚ.
jak się ich kariery ułożyły na następnych etapach kariery, to każdy wie...
Dlatego sportowców z tego samego okresu powinno się ew. porównywać dopiero PO zakończeniu przez nich kariery, a nie w jej trakcie, a wręcz "na starcie".