Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@betonito Inigo, Messi i Thuram za darmo, Tavernier i Tresor łącznie razem do 30 mln euro, brakuje tylko DMa (Kone byłby super, ale kosztuje 45 mln euro).
0
Zważywszy, że Dembele ma jeszcze rok kontraktu, co roku łapie kontuzje...to ja bym w najbliższym okienku sprzedał całą 4 naszych paraskrzydłowych i przeszedł na grę wahadłami. Mamy 3 niezłych środkowych obrońców, i tak zostaje Alonso, będzie Inigo, nawet Eric może wyglądać lepiej, niż w 2. Lewa strona Balde i Alba wygląda ok. Na prawe wahadło bym zakupił Taverniera i w końcu trzeba będzie dać szansę temu J.Araujo. W pomocy gramy wtedy "3", tj. FdJ, Gavi, Pedri, na ławce Busquets, Kessie i potrzeba ofensywnego pomocnika na ławkę, tutaj tego M.Tresora moglibyśmy spróbować. Atak to Lewandowski i Messi, na zmiennika podpiszmy M.Thurama, jest też miejsce dla kogoś z Barcy B (Alarcon, Barbera, może ktoś inny jak Yamal?).
Z pensjami zjedziemy, ze sprzedaży zawodników załatamy dziurę w budżecie, kibice dostaną Messi'ego i zobaczymy jak wyjdzie.
1
@AFA90 oczywiście że Hiszpania i Portugalia. To będzie prawdziwe święto futbolu, Mundial na który możesz pojechać i nim żyć (bo w międzyczasie jest gdzie pojechać, zwiedzić, zjeść). Do tego są duże stadiony. Wszystko dość blisko i połączone siecią autostrad...dlaczego każdy Mundial musi być w miejscu nieprzyjaznym dla kibiców?
1
@adi7adi8 na znane gwiazdy (prócz Leo) nas nie stać, to musimy szukać bardziej nieoczywistych rozwiązań. Prawdopodobnie ten Gonçalves poza naszym zasięgiem, ale w zasadzie jeżeli dalej mielibyśmy grać 4 w pomocy, to nawet nie byłby jakoś specjalnie mega potrzebny. Moim zdaniem do 4 w pomocy bez lewego skrzydła idealnie ten Trésor mógłby pasować - szybki, nie boi się wchodzić w drybling, dobre podanie i przegląd pola.
1
@Pawci023x transfer na 2-3 lata. Na razie na rynku jest mało opcji, a te które są, to bardzo drogie transfery by były. To taki transfer po którym od razu szukasz dalej docelowego zawodnika.
0
@escarabajo Tavernier jako taki a'la Dani Alves. Mike Trésor jako alternatywa dla Pedri'ego jak jest kontuzjowany. Kone to byłby bardzo drogi transfer, ale tego raczej nie unikniemy szukając DMa. Gonçalves to bardziej próbowałbym wypożyczenia z opcją wykupu, Inigo i Thuram to wolni zawodnicy będą. Generalnie transfery na ławkę/uzupełnienie składu, z potencjałem że ktoś odpali.
0
Moim zdaniem przykładowe cele transferowe na lato (przede wszystkim profil zawodników), wiadomo, że za drogo być nie może, ale trochę można będzie zarobić na sprzedaży skrzydłowych, to kto wie?
Środek obrony: Inigo Martinez
Prawa obrona: James Tavernier
Defensywny pomocnik: Manu Kone
Ofensywny pomocnik: Mike Trésor
Lewy atak: Pedro Gonçalves
Prawy atak: Leo Messi (jeżeli tam gra, to po to jest Tavernier).
Środkowy napastnik: Marcus Thuram
0
@PatrychoO i dlatego Busquets, pracujący z tym sztabem medycznym ma bez przerwy kontuzje...a nie poczekaj, nie miał chyba żadnej poważnej przez całą karierę, bo się odpowiednio poza boiskiem prowadzi?
3
@escarabajo każdą z tych sytuacji Lewandowski, Haaland czy Paweł Brożek by wykorzystał...to że się obrońcy z indywidualnymi błędami zesrali nie robi z nikogo wielkiego piłkarza. To nie były strzały z wolnych czy dystansu w okienko, tylko wykorzystane patelnie.
0
@Worny tylko to jest już drugi taki sezon przeplatany kontuzjami...nie jestem pewien, czy będzie kiedykolwiek takim filarem Barcelony jak Gavi, który podobnie do Sergio B ma końskie zdrowie.
0
@KrwawiaceoczyVEB skąd pewność, że to wina lekarzy i fizjoterapeutów, a nie piłkarzy? popatrz na Busquetsa - ci sami lekarze i żadnej poważnej kontuzji przez całą karierę https://www.transfermarkt.pl/sergio-busquets/verletzungen/spieler/65230
0
Każda istotna stracona bramka wynikała z konkretnego, jednego błędu indywidualnego, a nie jakiejś dobrej gry realu.
1 bramka obciąża w 100% Alonso - czemu nie zrobił faulu taktycznego?
2 bramka to zgubienie krycia i potem poślizgnięcie się Kounde - bo w tamtej sytuacji Benzema to był jego gracz.
3 bramka oczywisty błąd Kessie'ego
4 to już było po zupełnym odpuszczeniu przez drużyne.
Co warte podkreślenia - bramki 1 i 3 by nie padły, jakby grali nominalni zawodnicy (Christensen i De Jong), a i nie wiem czy przy bramce 2 by de Jong tam nie zablokował.
Kolejny raz w tym sezonie się przekonujemy, że mamy stosunkowo silną pierwszą "11" i bardzo przeciętnych zmienników.
Co do kontuzji, to już sam nie wiem ile w tym jest pecha, ile sztabu medycznego a ile lekceważącego podejścia do zawodników, bo np. od lat Busquets korzysta z tych fatalnych sztabów i przez całą karierę w 1 zespole nie miał żadnej poważniejszej kontuzji (źródło: https://www.transfermarkt.pl/sergio-busquets/verletzungen/spieler/65230).
0
@Firestone utemperuje za chwilę więzadła vinicjusa xD
1
Kessie chce pokazać, że Messi nie jest nam potrzebny xD
1
Araujo dawno nic nie strzelił (naturalnie do bramki przeciwnika), liczę że coś dzisiaj w końcu strzeli ;)
0
@abram3k ja 28 miałem w dniu rewanżu z United, także nie warto się specjalnie nastawiać na takie okazje xD
1
@AlexDark00 Messi w 2010 rozgrywającym xDDDDD od razu widać jakim wieloletnim jesteś kibicem...tej ZP z 2010 roku nie da się obronić, bo to była zwykła kradzież. Iniesta na nią zasłużył wtedy jak nikt inny za fenomenalny Mundial...który oczywiście wtedy nie był najważniejszy, ALE przy ZP za sezon 22/23 będzie już z kolei najważniejszy, a sezon ligowy i LM będą tym razem jednak bez znaczenia w odróżnieniu od roku 2010...
0
@ChampionLW Bilbao to pewniak w finałach CdR (jak Najman w MMA), a po Osasunie to nie wiadomo czego się spodziewać, więc szkoda, że zapadło takie rozstrzygnięcie.
ps. ostatni finał wygrali blisko 40 lat temu, od tego czasu 6 przegranych finałów, w tym aż 5 w latach 2009-2021.
0
@betonito Szkoda, że Bilbao odpadło, bo oni w finałach CdR w ostatnich latach są pewni jak Najman, że będzie klęska.
1
@AmigoBlancos no tak...jak jest rok 2010 i Argentyna ma słaby turniej, a Messi zdobywa dużo goli w klubie, to cyk, załużona ZP dla niego. W 2021 roku analogiczna sytuacja z Lewandowskim - hurr durr, nie zasłużył, bo zagrał słaby turniej w reprezentacji...
Niesamowita jest ta hipokryzja.
3
@GeneralXavi masz przykład Błaszczykowskiego i Wisły w trudnej sytuacji finansowej. Kibice po prostu oczekują czegoś podobnego i trudno się dziwić, jak mają takie szlachetne przykłady z naszego własnego podwórka.
0
@Kidd ja tam wolałbym kogoś na pozycje gdzie mamy braki, transfer na lata, chociażby taki Leao.
0
@LS czemu wał, rozwiązanie a'la Leo Beenhakker i Tyskie.
0
chyba, że już wprowadzili jakąś klauzulę generalną obejścia przepisów FFP, coś na zasadzie naszej klauzuli obejścia prawa podatkowego, wtedy to pewnie nie przejdzie.
1
W kontekście nowego rodzaju "dźwigni", pozwalających na rejestrację zawodników latem, np. Messiego, Inigo czy innych bez kwoty odstępnego, ta informacja o sponsorach może być o tyle prawdziwa, że ciekawym rozwiązaniem by było, pamiętając, że w przypadku braku redukcji wynagrodzeń dalej mamy zasadę 1/4, zrobienie czegoś takiego:
1. Sprzedać jednego gracza, niekoniecznie za wielkie pieniądze, np. takiego Lengleta.
2. Z tych 1/4 dzielimy pieniądze na małe kontrakty, które zaoferujemy piłkarzom oficjalnie.
3. Dokonamy renegocjacji kontraktów sponsorskich w taki sposób, że zmniejszymy przychody klubu z ich tytułu znacznie, a w zamian ci sponsorzy staną się dodatkowymi sponsorami ściąganych piłkarzy na kwotę różnicy pomiędzy "prawdziwym" kontraktem, a tym podpisanym.
Oczywiście uda się to tylko raz, bo za chwilę Tabas się znowu zesra ze złości i nakaże rejestrację i zgodę La Ligi na zawieranie umów sponsorskich, które mają mieć wpływ na FFP xD
0
@koziar Według przepisów UEFA Lewandowski nie jest wychowankiem żadnego klubu...a chyba o żadnym piłkarzu nie powiesz, że nigdzie gdzie się wychował? Przez 10 lat trenował jako junior w Varsovii Warszawa i to jest oczywiste, że należy go traktować go jako wychowanka tego klubu.
To jak poprowadzisz swoją karierę, jak bardzo poprawisz swoje umiejętności techniczne czy aspekty fizyczne nie ma znaczenia dla faktu, czy jesteś wychowankiem danego klubu czy innego. Z resztą samo słowo "wychowanek" zawiera coś więcej, niż stricte przyswajanie umiejętności piłkarskich, tylko zawiera również przyswajanie pewnych cech społecznych. Nie bez przyczyny o osobie, która ukończyła jakąś szkołę powiesz czasem "wychowanek", ale o osobie, która ukończy studia wyższe powiesz raczej "absolwent", bo szkoła uczestniczy w procesie socjalizacji człowieka, natomiast na studiach wyższych przyswajasz już stricte wiedzę i umiejętności.
0
@Bzyczekk j.w.
Pedro przyszedł w wieku 17 lat i dlatego dla mnie nie jest wychowankiem Barcelony, tak jak każdy inny zawodnik, który przychodzi do klubu w wieku 16 lat lub więcej. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy np. Iniestą, który jest wychowankiem i przyszedł tutaj w wieku 12 lat (i grał wcześniej w innej drużynie młodzieżowej), a Pedro, który miał 17 lat, to dalsza dyskusja jest trochę bez sensu.
0
@koziar na kwestię tego kto jest wychowankiem możesz spojrzeć na dwa sposoby:
1. Na przepisy UEFA - która są moim zdaniem głupie, bo według nich możesz być wychowankiem nawet 2 klubów albo żadnego, bo opierają się na tym gdzie dany piłkarz występował pomiędzy 15 a 21 rokiem życia.
2. Na aspekt społeczny, tj. gdzie faktycznie dany zawodnik uczył się grać i został piłkarsko ukształtowany. Oczywistym jest, że piłkarz doskonali swoje umiejętności przez okres całej kariery, często w równych miejscach, natomiast podwaliny są stawiane na początkowym etapie kariery. Warto spojrzeć na to z perspektywy np. Europy i Ameryki Południowej - młodzi zawodnicy zasadniczo różnią się od siebie, ponieważ akcenty w ich wychowaniu stawiane były w innym miejscu. Nie przez przypadek to z Brazylii pochodzą np. Ronaldinho i Neymar, a Xavi i Iniesta z Hiszpanii. Największe talenty wchodzą do profesjonalnego futbolu w wieku 16-17 lat i są już wtedy w pewien sposób ukształtowani, bo oczywiście ich umiejętności będą rozwijane, zarówno w aspekcie fizycznym jak i fizycznym, ale to nie sprawi że np. Gavi zacznie grać jak Pedri, a Pedri jak Gavi. W związku z powyższym uważam, że klub wychowuje gracza do ukończenia 15/16 roku życia i z tej perspektywy należy patrzeć, gdzie się dany gracz wychował. Dlatego też uważam, że Pique i Fabregas to wychowankowie Barcelony, a Pedro nim nie jest, chociaż przepisy UEFA stawiają w tym przypadku sprawę odwrotnie.
0
@koziar idać tym samym tropem, twoim zdaniem Pique i Fabregas nie są wychowankami Barcelony, bo "karierę" rozpoczynali odpowiednio w Man Utd. i Arsenalu?
0
@koziar no nie, bo nie jest wychowankiem. Wychował się na Teneryfie, skąd w wieku 17 lat przyszedł jako już jako-tako ukształtowany piłkarz.