Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Lola120 a czego żałować? Byli po prostu za słabi w tamtym sezonie na LM. Przez dwa mecze nie zdobyli ani 1 bramki z Juve.
1
W naszej sytuacji nie stać nas na szeroką i konkurencyjną kadrę, dlatego też powinna być ona budowana w oparciu o:
1. Bardzo silną pierwszą "11".
2. Paru dobrych, uniwersalnych graczy.
3. Reszta kadry uzupełniana w razie potrzeby z Barcelony B.
Bramkarze: tutaj mamy pewnego bramkarza, a na lepszego zmiennika nas po prostu nie stać. Dlatego też nie potrzeba zmian.
Lewa obrona: wobec tego, że Balde już zdecydowanie posadził Albę na ławce, to tego drugiego trzeba się pozbyć. Jest po prostu za drogi na rezerwowego. Jeżeli Valencia spadnie, to może się uda wyciągnąć Gaye? Jeżeli nie, to nawet ten Alonso będzie wystarczający.
Środek obrony: Araujo, Christensen, Garcia, Umtiti, Lenglet...dwóch francuzów należy by "odstrzelić", a w ich miejsce dobrze by się sprawdził ograny w lidze Inigo Martinez.
Prawa obrona: Kounde, Roberto i J.Araujo powinni wystarczyć, w razie czego można przesunąć Araujo ze środka.
Środek pomocy: Busquets, Nico, Pedri, Gavi, Kessie, FdJ. Jest to wystarczająca pomoc do gry w 3 w środku. W razie czego jeszcze jest Roberto. Brakuje tylko zmiennika dla Pedri'ego przy grze 4 pomocników - moim zdaniem tutaj dobrze by pasował Rafa Silva z Benfici (1 rok kontraktu mu został). Być może wtedy nawet Kesssie nie byłby potrzebny. Jeżeli odejdzie Busquets, to ja bym kupił w jego miejsce tymczasowo Emre Cana i wystawił go do rywalizacji z Nico.
Lewy atak: Tutaj musi być TOPowy transfer i rezerwowy Abde. Dla Fati'ego nie widzę miejsca.
Prawy atak: Dembele i Ferran/Raphinhia wystarczą. Lepiej by było sprzedać Ferrana, ale za Raphinhie pewnie lepsza oferta będzie.
Napastnicy: Jest Lewandowski, potrzebny zmiennik, chociaż wydaje się, że klub już postawił na Roque.
Reasumując:
do sprzedania - Alba, Umtiti, Lenglet, Dest, Kessie, Fati, Raphinhia/Ferran.
do kupienia - I.Martinez (za darmo), Rafa Silva i np. Leao. ew. E.Can, Gaya.
kadra 1 zespołu by liczyła 23-24 graczy i wystarczy.
0
Już widzę reakcję MATS'a, jakby zobaczył w pierwszej "11" Lewandowskiego, Dembele i Messi'ego...powinien wtedy domagać się zapłaty za nadgodziny w interwencjach. Dwóch może zostawać bez angażowania się w defensywę, ale 3 to będzie już przesada.
2
ale Barcelona też się "pieści" z tym Tebasem...już dawno powinni skierować do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych wraz z wniosek o zabezpieczenie, polegającym na zakazie dla Tebasa publicznego wypowiadania się na temat Barcelony do czasu prawomocnego zakończenia postępowania....i w efekcie po protu mu zamknąć ryj na jakiś czas.
0
@regatta52 a jak zagrał w ostatnich meczach z Valencią, Realem czy Almerią?
0
Swoją drogą, jeżeli Xavi zdecyduje, że w przyszłym sezonie nie chce grać z dwoma, tylko 1 klasycznym skrzydłowym w "11", to wtedy potrzebujemy ofensywnego, uniwersalnego pomocnika, który poradzi sobie w różnych sektorach boiska. Dobrze by było, żeby był on doświadczony, bramkostrzelny i tani...moim zdaniem w takim wypadku dobrze by pasował Rafa Silva z Benfici, któremu po tym sezonie zostanie jeszcze tylko 1 rok kontraktu, a więc cena nie powinna być z kosmosu, jeżeli zawodnik będzie chciał odejść.
0
@partymaker i co z tego? Eto'o miał to samo.
0
jakby szczęśliwie wyszło, to Benfica, Chelsea, Milan i Porto/Inter mogą być po jednej stronie drabinki, a po drugiej Real, City, Napoli i Bayern...chociaż wszyscy wiemy, że pewnie będzie podobnie, tylko zamiast takiej Chelsea będzie tam Real xD
0
@ViscaelBarca2007 wystarczy mi jeden klasowy lewoskrzydłowy + jakieś wypożyczenia/wolne transfery na ławkę do głębi składu. Najbardziej chciałbym Kvaratskhelie, ale zaakceptuje Leao, a nawet Neymara...
Do sprzedaży 2 z 3 piłkarzy: Fati, Ferran, Raphinhia. Niech zostanie ten, którego najbardziej chce trener.
Do kadry wraca Abde i Nico, powinni dostać szansę.
Z wolnego transferu niech już będzie ten Inigo Martinez do obrony, bo Kounde/Araujo i tak będą grać na PO w najważniejszych meczach.
Tyle wystarczy...ew. jakby Valencia spadła, to spróbować pozbyć się Alby i w jego miejsce Gaya może by przyszedł.
0
@Emhyr ale wiesz, że to w istocie tylko reprezentacyjna funkcja? najważniejszą osobą z naszej perspektywy w NATO jest Głównodowodzący Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.
0
@Burixon trochę taka Bydgoszcz, w sensie że stosunkowo duże (zaludnione) miasto w skali kraju (Malaga 6 w Hiszpanii, Bydgoszcz 8 w Polsce), które kompletnie nie potrafi zbudować przyzwoitej drużyny piłkarskiej.
5
5 z rzędu mecz bez Lewandowskiego, który wygrywamy 1-0...Xavi'emu na razie bliżej do Simeone, niż do innych wielkich trenerów Barcelony.
Wiadomo, że na ten sezon na razie to wystarczy, ale jednocześnie wiadomo, że same trofea to będzie raczej za mało na dłuższą metę. W Barcelonie nie tylko trzeba wygrywać, ale też przy tym prezentować odpowiedni, ofensywny styl z wieloma bramkami. Bez osiągania obu tych celów na dłuższą metę nikt się nie utrzyma. Pokazał to przykład Ernesto Valverde, którego trzymały do czasu tylko trofea krajowe, chociaż i tak jego Barcelona była ciekawsza do oglądania, niż ta dzisiejsza. Xavi o tym wie, że potrzebuje efektownych (i efektywnych skrzydłowych), skąd tak bardzo chciał zatrzymania Dembele i najdroższe transfery właśnie na te pozycje. Problem tylko w tym, że były kompletnie nietrafione i znowu przed letnim okienkiem podchodzimy do kwestii transferu skrzydłowego, bo na lewym jest dramat. Jeżeli rozwiązaniem ma być Carrasco, to będzie nadal dramat.
ps. jeżeli uważacie, że styl nie ma znaczenia, to pomyślcie w ten sposób. Co roku pewna grupa dzieci "wybiera" swój ulubiony klub, że tak to ujmę o renomie "światowej" (pomijam tu kwestie lokalne). Dzieci kierują się zazwyczaj po prostu tym, kto jest obecnie na TOPie, jacy zawodnicy i w jaki sposób tam grają itd. Każda taka osoba, która zacznie kibicować jakiejś drużynie wyda z tego powodu w przyszłości określoną liczbę pieniędzy: kupi koszulkę albo inny gadżet, wykupi dostęp do rozgrywek w TV, kiedyś pojedzie do Barcelony na mecz, będzie wybierać produkty sponsorów klubu itd. W każdym razie w mniejszy lub większy sposób dołoży się pośrednio lub bezpośrednio do przychodów drużyny, a w zależności ile tych osób będzie, tyle Barcelona będzie miała przychodów w przyszłości. Wiadomo, że dzisiejszy kibic zacznie wydawać pieniądze za parę lat, ale żeby to zrobił, to trzeba go pozyskać i zatrzymać. Czy dzisiejsza Barcelona pozyskuje "kapitał ludzki" na przyszłość? Szczerze w to watpię, dlatego też w przyszłym sezonie do wyników trzeba będzie zacząć dokładać styl.
ps. 2. jeżeli się z tym nie zgadzacie, to popatrzcie na Atletico - mimo tego, że od przyjścia Simeone stali się topowym klubem, to przez ciężki i toporny styl nie weszli na najwyższy poziom rozpoznawalności na świecie. Co prawda są 3 lata różnicy, ale porównajcie sobie jak zwiększyło City swoją rozpoznawalność od przejęcia ich przez arabów w 2008 roku, a jak Atletico od czasów Simeone w 2011. Wyniki w Europie są po stronie Atletico, a nawet 2 razy wygrana liga z Realem i Barceloną nie są na krajowym podwórku powodem do wstydu...ale w kwestii rozpoznawalności, marketingu, wpływów z rynków zewnętrznych to jest przepaść, bo jedna drużyna gra ofensywny, atrakcyjny futbol, a druga przez lata grała co 3 dni na wynik 1-0.
0
Po pierwsze, to ten mecz ZNOWU pokazał, że potrzebuje klasowego zawodnika na lewe skrzydło. Trzeba latem się pozbyć Raphinhi i Fati'ego, póki coś są warci i pójść po Kvaratskhelie. Abde da radę jako zmiennik, Dembele i Ferran na prawą stronę.
Po drugie, to jestem szczerze zaskoczony, że Marcos Alonso nie mial żadnego wylewu... a przynajmniej takiego z konsekwencjami bramkowymi. Może i dobrze, że zostanie jako zawodnik do rotacji?
Po trzecie, to generalnie fajnie że wygraliśmy, Xavi wyciągnął wnioski ze swoich pewnych boiskowych doświadczeń (np. Inter 2010, Chelsea 2012...) i to zadziałało...ale też pokazuje, że taka taktyka działa i zniechęca równocześnie inne drużyny do otwartej i ofensywnej gry, a mecze wtedy ogląda coraz mniej osób...kiedyś Real i Barcelona regularnie ładowały ponad 100 goli w lidze, a obecne osiągnięcia w tym zakresie to dramat...w ogóle w Primera Division pada coraz mniej goli...może to czas na jakąś korektę przepisów, które premiowałyby ofensywnie grające drużyny? Np. dodatkowy, 4 punkt za wygrane przynajmniej 3 bramkami w meczu? Wtedy przy 2-0 drużyny nadal by walczyły o kolejne bramki.
0
@Emhyr ale Laporta mówił, że wracamy od czerwca do zasady 1:1...jeżeli nadal będzie 1:4 to oczywiście masz rację, ale jakbyśmy faktycznie mieli 1:1 to moim zdaniem jest to do zrobienia. Dla mnie Leao to świetne uzupełnienie drużyny, tak jak czasem Dembele, ale my potrzebujemy lidera na boisku, którego nie mamy obecnie...w zeszłym sezonie na wiosnę myślałem, że takim liderem będzie Pedri (np. gol z Valencią), ale potem znowu się trochę wtopił w tło całej reszty,
0
@Emhyr nie, Raphinhia i Fati by wystarczyli. Zostaliby jeszcze Dembele, Ferran jako zmiennik na prawe skrzydło, a na lewym na ławce byłby Abde.
0
@Emhyr wiadomo, że będzie tańszy i w ogóle...ale ja to bym wolał pewnego pana z Napoli na lewy atak, ten to taki półśrodek by był (ale i tak zdecydowanie lepszy od obecnego braku opcji na tę pozycję).
1
@Faro ale po statystykach widać, że rośnie nowe pokolenie FCB: więcej strzałów od przeciwnika, ale skuteczności żadnej, dominacja w posiadaniu piłki, liczbie podań, celności podań itd., a na koniec i tak eurowpierdol ;)
1
Nawet już w młodzieżowej LM zbieramy oklep xD
0
@DonMatteo901 sondażowo PSL od 2 do 7 procent...nie można czegoś takiego brać na poważnie (4 sondaże przeprowadzone w podobnym czasie)...
0
@partymaker walkower to nie tylko 3-0, ale też eliminacja z rozgrywek...
9
@PanPrezEZ23 La Rambla obrzydza ludziom Leo Messi'ego i sprawia, że dla niektórych przestał on być ulubionym piłkarzem.
A przynajmniej dla mnie. Tyle masturbujących się do jego osoby ludzi tutaj po prostu kompletnie obrzydziło mi osobę Messi'ego. We wszystkim trzeba mieć umiar. Dla osób, które tego nie rozumieją proponuję prosty eksperyment - po każdym poście tutaj o Messim jaki zobaczycie, puścicie sobie wybraną, ulubioną piosenkę 1 raz. Ciekawe ile osób po pół roku dalej będzie uważać tą piosenkę za ulubioną, albo chociaż akceptowalną...
0
@koziar Ty naprawdę uważasz, że jakby Barcelona kupiła z Lecha Michała Skórasia za 200 mln euro i równocześnie sprzedała do Lecha Abde za 200 mln euro, to wydała na transfer 200 mln euro? Liczy się tylko bilans transferowy, bo to on realnie pokazuje ile pieniędzy wydałeś...przełożenie pieniędzy z jednego portfela do drugiego nie czyni nikogo ani bogatszym, ani biedniejszym.
3
@Gaz wiesz, będąc w naszej sytuacji finansowej, wydanie 113 mln na Ferrana i Raphinhie to było szaleństwo. Zawodnicy bez gwarancji jakości za takie pieniądze...jak masz problemy finansowe i w celu ich zawleczenia robisz duże inwestycje, to one muszą być trafione...Laporta zaryzykował tak kiedyś z Ronaldinho i Eto'o, wtedy trafił, teraz przestrzelił...
0
@koziar "wydawali spore pieniądze"...
przez pierwsze 4 lata wydał de facto 27,5 mln euro (różnica pomiędzy przychodami a wydatkami), tj. niecałe 7 mln na sezon. No to poszaleć za to ciężko raczej...w sezonie 19/20 dopiero dostał pierwsze większe pieniądze, a zawodnicy wtedy sprowadzeni stanowią trzon obecnej drużyny (Lozano, Meret, Lobotka, Elmas, Rrahmani, Di Lorenzo...). 20/21 dodał sobie Osimhena, ale na niego zarobił (bilans + 45 mln), w 21/22 dostał kasę tylko na Politano (-19 mln bilans), a w obecnym sezonie też zarobił 4,9 mln, mimo kapitalnych transferów. Od tego czasu (19/20) w lidze równy progres (7, 5, 3 miejsce). Reasumując, w ciągu 8 lat wydał de facto 154 mln euro (ok. 19 na sezon) i zbudował europejskiego potentata.
Alemany w dwa lata wydał o 117 mln euro więcej niż zarobił, a jego dwa największe transfery za bagatela 113 mln to są wtopy...
1
Gdyby naszym dyrektorem sportowym był Cristiano Giuntoli, to byśmy dzisiaj mieli drużynę na walkę o LM. Alemany jest po prostu średni. Wielu się wydaje, że to jest jakiś mistrz, ale pewnie spowodowane jest to faktem, że poprzednicy byli po prostu tragiczni (ostatnim dobrym był Txiki Begiristain). Potrzebujemy osoby, która ma "nosa" i trafi z 3-4 tańsze transfery, to od razu poziom się zdecydowanie podniesie.
0
Ja tutaj tylko przypomnę, że Khvicha Kvaratskhelia, tj. najlepszy na ten moment piłkarz świata wypracował dzisiaj obie bramki dla Napoli, które pewnie zmierza w tym sezonie po Scudetto i duży wynik w LM.
#KvaradonadoBarcy
10
@Kettger Nie rozumiesz. Gdyby wiedział, że będzie grał w LM, miał gwarancję pewnych dochodów, to bardzo możliwe że by nie sprzedali de Jonga czy de Ligta. Możesz przez parę lat budować drużynę.
1
@kondzix2115 moja ulubiona seria gier ;) co może być lepszego niż latanie z łukiem i niszczenie maszyn, zrobionych na podobieństwo dinozaurów/zwierząt? :)
a tak zupełnie serio, to najbardziej wciągnęła mnie przedstawiona historia upadku świata, którą poznajesz na kolejnych etapach. Zero Dawn jest super, ale Forbidden West to jest dopiero to! ;)
1
@Kubsoleon Sky Showtime
1
SKY SHOWTIME - kolejna firma, która traktuje Polaków jak bydło gorszej kategorii?
Szczerze, to chyba się nie polubię z tą firmą, bo ich polityka jest żałosna. Zrobili tak z wieloma serialami, weźmy pierwszy z brzegu - Dexter. Dodali w Polsce 1 (słownie jeden) sezon serialu. Jeżeli wejdziecie na ich stronę przez VPN (sprawdzałem przez Holandię), to się okaże, że jest ich 8...pomyśli człowiek sobie na początku "ok, pewnie robią napisy czy tam wgrywają naszą wersję językową, to pewnie dlatego...po czym odpalacie to sobie, żeby zobaczyć dostępne języki i...są zarówno polskie napisy jak i z polską wersją językową...nie chodzi nawet o ten serial, bo go nie mam na razie w planach oglądać (będę akurat oglądał co innego, też przez VPN...), ale serio, kompletnie nie rozumiem takiej polityki i tylko mnie odpycha od takich firm. Na szczęście mam router z VPNem, to sobie poradzę, ale nie każdy ma taką możliwość...