1

@Culer_1906 Leao jest moim zdaniem w naszym zasięgu finansowym, po sprzedaży Ansu Fatiego. Pensja byłaby podobna albo niewiele wyższa, a koszt transferu ze względu na 1 roczny kontrakt Leao byłby podobny.

0

@Emhyr czyli jak zawsze...brakuje nam lewego napastnika do pierwszej "11"? To kupmy środkowego napastnika, środkowego pomocnika, a za to co zostanie, to głębokiego rezerwowego Atletico, który w zasadzie nie wiadomo gdzie gra i nie daje żadnych konkretnych liczb. Biznes po katalońsku...kurde, przecież każdy widzi, że na lewe skrzydło potrzeba kogoś konkretnego, szybkiego, z grą 1 vs 1, odejściem, co umie strzelać w światło bramki...biega takich 2 do wyjęcia we Włoszech, ale po co nam klasowi skrzydłowi, lepiej brać sam szrot...

1

@Gaz i co z tego? ja tam, jak pewnie większość Polaków wolę Mundial, na który będę mógł sobie po prostu pojechać bez płacenia dziesiątek tysięcy złotych na bilety lotnicze. Wolę te pieniądze wydać na bilety na mecze, dobre jedzenie i trochę relaksu pomiędzy meczami.

9

@AFA90 oby nie, tylko Hiszpania i Portugalia! :) Nie ma lepszego miejsca (z naszej perspektywy) na wyjazd wakacyjno-mundialowy.

2

@Zawsze_Wierny wiesz, niby Leao byłoby łatwiej wyciągnąć (kontrakt jest krótki, Milan ma swoje problemy), ale to właśnie Gruzin mnie dużo bardziej przekonuje. Z zachowaniem proporcji i świadomości, że to inna strona boiska, to mnie trochę Leo przypomina w swojej grze.
ps. a w Realu nie ma dla niego miejsca, bo by dublował pozycję Viniciusa, wiec moim zdaniem to nie jest niemożliwe.

1

@Zawsze_Wierny ja to bym wolał, żeby dowalili Napoli...Kvaratskhelia to jest to, czego potrzebujemy na lewe skrzydło. Pierwsza "11" byłaby kompletna.

0

@maroon serial bym powiedział, że jest taki idealny wręcz, na pewno nie przytłacza, ale nie wlecze się też za bardzo. Fajnie pokazane jak "J" w kolejnych sezonach pnie sie w hierarchii rodzinnej, jak się uczy nowych rzeczy (jak np. "wyprać" zrabowane pieniadze, dlaczego nie można zrobić zbyt dużej przerwy pomiędzy kolejnymi skokami). W formie filmu czegoś takiego się nie da zrobić.

0

@El dominatore serial opowiada o rodzinie złodzieji, do której dołącza nowy członek, "J". Serial fajnie zbalansowany, trochę akcji, trochę relacji i konfliktów rodzinnych. Nie ma co spoilerować ;)

0

@maroon w zasadzie to reboot chyba. ale wreszcie ma to sens i głębie, stąd zresztą dostał aż 6 sezonów.

0

Jakby ktoś szukał czegoś zajebistego do obejrzenia (bo są czasem pytania), to właśnie zauważyłem, że na Amazonie dodali (wreszcie gdziekolwiek) serial ANIMAL KINGDOM.
Serial top topów, szczególnie pierwsze 4 sezony.
Wcześniej nie był dostępny na Vod, a że oglądałem go na bieżąco, to musiałem korzystać z mniej oficjalnych źródeł...ale teraz aż mnie ochota naszła, żeby go znowu obejrzeć. Gorąco polecam wszystkim!

0

Ten Maffeo to ma już na koncie wyłączenie Messi'ego (w Gironie, jak jeszcze Valverde był naszym trenerem) i Viniciusa, ciekawe dlaczego nie dostał szansy w jakimś lepszym klubie.

0

Dzisiaj możemy wygrać ligę, jak Mallorca da radę. Mamy świetny terminarz w drugiej części sezonu, z ciężkich wyjazdów Villarreal za tydzień i trochę później Bilbao, reszta mecze u siebie (Real, RSSS, Atletico, Betis, Osasuna...).

0

Co do sprzedaży Fatiego - wszystko zależy od tego, czy będziemy w zasadzie 1:1 czy 1:4...bo jeżeli to drugie, to nie wiem, czy znajdziemy w tych kwotach godnego następce...ideał to Leao/Kwaracchelia, ale tutaj trzeba trochę wyłożyć...w zasadzie realny będzie tylko Leao, bo ten drugi ma nowy kontrakt za chwilę podpisać...

0

@Schoogs ale rozumiesz, że jak napisałem na wstępie: "powinien jednostronnie zerwać kontrakt, wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie i poszukać nowego miejsca do gry. "
Co go obchodzi interes Man Utd., który zawiesił piłkarza, który nie został prawomocnie skazany? Podjęli decyzję, która okazała się błędna i powinni ponieść tego konsekwencje. To nie dziennikarze ani kibice stanowią o wymiarze sprawiedliwości, tylko uprawnione do tego Sądy i/lub inne uprawnione do tego organy. Gdyby został tymczasowo aresztowany, to jeszcze miałbyś podstawę do zawieszenia, bo nie mógł wykonywać swoich kontraktowych obowiązków, ale tutaj nic takiego nie miało miejsca. Po prostu postawili na kwestie marketingowe ponad najprostsze i najstarsze zasady prawne, którymi od setek lat kierujemy się w Europie i na świecie. Mam złudną nadzieję, że będzie to przykład dla innych drużyn, że trzeba czekać na ew. prawomocne wyroki karne, a nie podejmować działania na podstawie artykułów dziennikarskich, którzy zarabiają na szukaniu sensacji.

0

@maniak33333 pisowiec rozumiem? bo, może będzie to dla Ciebie szokiem, ale w normalnych i demokratycznych państwach o winie lub jej braku stwierdza SĄD. Do czasu wydania prawomocnego wyroku jesteś zawsze NIEWINNY. Przestań oglądać TVP, dobrze ci to zrobi.

0

@Deviler w znaczeniu prawny w istocie to żadna różnica. Istotne jest to, że nie został skazany i nie toczy się wobec niego żadne postępowanie. Każde podejmowane od tej chwili działanie ze strony Man Utd. uniemożliwiające mu wykonywanie kontraktu jest bezprawne.

0

@takisobiektos i zamiast go przeprosić, to wydają komunikat o wszczęciu wewnętrznego dochodzenia. Cyrk. Co chcą tam ustalić? Że prokuratura jednak się pomyliła, bo mają innych świadków/dowody etc.?

0

Jeżeli to prawda, że Man Utd. nadal nie dopuszcza Greenwooda do treningów i gry, to ten powinien jednostronnie zerwać kontrakt, wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie i poszukać nowego miejsca do gry. Może u nas?

0

@tomek8756 pensja minimalna 2016 - 1850. Pensja minimalna 2023 - 3490. Wzrost ceny big maca 85%, wzrost pensji minimalnej 89%.

2

@DzikiGD jesteś naiwny, jeżeli myślisz, że wiele z tych spraw nie wpływają na Ciebie. Z jednej strony masz rację - co mnie obchodzi co ktoś pali czy wciąga w domu. Niestety, 1/100 takich osób wsiądzie potem do auta, a kolejne 1/100 z tego w kogoś jebnie. Niby rzadko się zdarza, ale jak to będziesz Ty i zginiesz, to co Ci to da i twoim bliskim, że pójdzie on siedzieć? To samo np. z piciem.
Zasada moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego jest świetna, jeżeli żyjesz w odpowiedzialnym środowisku. Niestety Polska to nadal (w dużej części) mega patologia i mentalne spieprzenie, dlatego jest jak jest.

0

@VbamboeB ale Barcelona sama wybrała sobie formę prawną prowadzonej działalności, dlaczego miałaby być z tego tytułu w jakikolwiek sposób faworyzowana? Przecież naturalnym zjawiskiem jest budowanie biznesu na kapitale zewnętrznym lub pożyczkach - w innym przypadku następuje właśnie zabetonowanie całego układu, ponieważ jeżeli nie zainwestujesz, to nie masz praktycznie możliwości dogonienia tego większego.

0

Wiecie co jest najgorsze w Tebasie? Że jest po prostu zwyczajnie głupi z tym mówieniem o "oszukiwaniu" przez dopłacanie pieniędzy do klubów.
On myśli, że jak prywatny właściciel (ten inteligentny oczywiście) włoży 500 mln, to wtedy klub ma de facto stratę 500 mln, nie uwzględniając w ogóle ew. wzrostu wartości danego klubu sportowego. Wraz ze wzrostem zainteresowania drużyną i lepszymi wynikami sportowymi (gdzie istotniejszej jest to pierwsze) jednocześnie rośnie wartość samej drużyny, w związku z czym dla inteligentnego właściciela "dopłacenie" do klubu ma w istocie charakter inwestycyjny. Np. jeżeli kupisz zespół za 500 mln, dołożysz 250 mln i sprzedasz po roku za 1 mld - to dla normalnego inwestora jest to dobry zarobek, natomiast dla Tebasa jest to działanie na szkodę klubu, ligi i w ogóle oszukiwanie, bo generujesz tylko straty. I w tym jest cały problem, że Tebas rozumuje na poziomie chłopa pańszczyźnianego, podczas gdy w Premier League zarządzają ludzie o znacznie szerszych horyzontach intelektualnych...

3

Jak oddają za darmo, to z góry powinno być 50% albo nie oddajemy...

1

Ja uważam, że nie powinniśmy trwonić żadnych pieniędzy na półśrodki na skrzydło. Spróbować teraz kogoś z Barcy B, a latem zrobić jeden konkretny transfer, a wszystko się powoli składa, że będzie do wzięcia na lewe skrzydło Leao - roczny kontrakt, Milan ze swoją polityką "fiskalną" + być może nie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów.
Oczywiście, najwyższego kontraktu wśród konkurencji mu nie zaproponujemy, ale w zasadzie może się stać liderem naszego projektu i kandydatem do Złotej Piłki za te 2-3 lata, gdzie czegoś takiego np. w PSG, City i innych drużynach nie dostanie....a to też może mieć pewną wartość przy negocjacjach.
ps. wolałbym oczywiście Kwaracchelie, ale na taki transfer raczej nas nie będzie stać.

0

@okiemtypera_lucaxx95 PAOK przerwał serię ;)

0

Czy trener może być też zawieszony za odpowiednią liczbę żółtych kartek?

0

@Rust_Cohle tia, ale popatrz na to jak się układa to wszystko...grają ze sobą w 1/8, potem mogą trafić na kogoś z pary Tottenham/Milan, Dortmund/Chelsea albo Brugia/Benfica...to wtedy TOP forma musi być na 1/2, która będzie za 3 miesiące. Do tego czasu mogą zbudować spokojnie formę.

0

@msmsms City, Napoli, PSG/Bayern.

2

@Gaz od dawna piszę, że trzeba transferu na lewe skrzydło latem. Marzeniem Kwaracchelia, ale bardziej realny pewnie Leao z rocznym kontraktem.

2

@ranger3120 słodkich nie pijam, ale jakbyś szukał białego i wytrwanego, to polecam bezpieczną klasykę:
https://winezja.pl/wino/the-three-wooly-sheep-sauvignon-blanc

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?