0

@Rl9k1nG dzisiaj był taki konkurs, że Dawid mógł skończyć zarówno 3, jaki i 29 (patrz warunki jakie "wylosował" Jelar)...nie ma co z tego wyciągać jakichkolwiek wniosków.

19

@mm_ sądzę, że nic wprost. Moim zdaniem rozliczenia bardziej będą szły w umorzenie części odroczonego wynagrodzenia Pique z lat minionych.

0

@Salchent co za różnica kto w grupie, w grupie odpadają tylko frajerzy ;)

1

@Salchent ale ostatnia w LM to klasa - PSG, Chelsea, City, Liverpool. Nie była to łatwa drabinka.

0

tak zupełnie szczerze, to jak w 1/4 trafimy na mecz wyjazdowy, to każdy będzie ciężki...z Valencią, Atletico, Osasuną na wyjeździe wygraliśmy, ale były ciężary. Sociedad od meczu z nami się bardzo ogarnęło, z Bilbao na wyjeździe zawsze się nam ciężko grało, a ten Villareal to ostatnio dobrze się pokazuje.
Reasumując, mam nadzieję, że wylosujemy SEVILLE, a potem to bez znaczenia, bo w 1/2 jest dwumecz, a w takiej formule ogramy każdego. Bardziej się obawiam jednego meczu w 1/4, gdzie jeden błąd może zdecydować.

1

@okiemtypera_lucaxx95 4 gra - Kornecki, Gębala, Sićko, Moryto. Ale chodzi o to, że każdy w naszej lidze ma okazję się wykazać w bezpośrednim starciu - szkolenie niestety leży po całości, bo mało kogo biorą.
ps. Olejniczaka nie liczę - ci "3" do rotacji to mało grają.

0

Kto by się kiedyś spodziewał, że w jakimś sporcie będziemy mieli hegemona w skali światowej jeżeli chodzi o drużynę klubową (Vive), a Reprezentacja będzie szorowała pod dnie marazmu. Niespotykane, jak w szkoleniu nie potrafi się wykorzystać atutu możliwości dwa razy do roku weryfikacji efektów szkolenia z tak klasową drużyną jak Vive.

0

tak włączyłem w drugiej połowie ten mecz i powiem wam, że Alex wydaje się w słabej dyspozycji...jakby zagrał na swoim normalnym poziomie, to już by po meczu było.

0

@Explode ale one dopiero będę, po sezonie...gdybyśmy go oficjalnie sprzedali w tym sezonie, to budżet by się rozleciał, bo trzeba by uwzględnić 28 mln euro kosztów/straty jeszcze.

0

@Explode kupiliśmy go w 2019 roku za 120 mln euro, podpisał 5 letni kontrakt, a więc amortyzacja to 24 mln/rok. Jeżeli (bo myślę, że tak będzie) oficjalnie go sprzedamy po tym sezonie za 20 mln euro, to wtedy będziemy mieli w budżecie -4 mln euro na sezon 2023/24.
Trzeba odróżnić sprawy finansowe od budżetowych, bo to nie do końca to samo.

0

@barteq Only Murders in the Building - jeżeli ci się "konwencja" spodoba.

2

Na odejściu teraz Depaya zaoszczędzimy ok 4 mln pensji (bo klub ma koszt brutto pensji), 3 mln od Atletico, 4 mln ponad założenia za Superpuchar Hiszpanii.
Przez odpadnięcie z LM (był w budżecie zakładany ćwierćfinał) straciliśmy jak się podaje ok 20 mln euro. Teraz niejako 11 mln już odzyskaliśmy, jeszcze trochę, albo dobra gra w LE i jednak budżet uda się wykonać, dobre i to...

1

@michal26 pracuję jako "in-house lawyer", ale też z podatkami mam sporo do czynienia, działalność mamy porozbijaną na dziesiątki różnych spółek. Ale to raczej ostatni już rok, w tym roku prawdopodobnie z paroma osobami będziemy startować z nowym biznesem, mamy na pewną technologię patent i rozmawiamy z inwestorem z Dubaju na joint-venture, gdzie zainwestuje mamy nadzieję ok 60-80 mln zł w nasz pomysł na biznes. Dlatego dla mnie osobiście to mega ważny rok, bo jak się uda, to za 10 lat będę mógł się udać na fajną emeryturę akurat przed czterdziestką ;)

0

@michal26 https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/e-faktura-obowiazkowa-od-stycznia-2024-aa-Jmy7-dtAV-tt5t.html

a dlaczego wybrałeś JDG, a nie sp. z o.o., która jest dużo korzystniejsza?

2

@VbamboeB ja prawie 4 lata temu się przerzuciłem z papierosów na Iqos. Zwykłego zapalę z raz na 3,4 miesiące przy piciu. Więc nie wiem czy się kwalifikuję do pytania, ale odpowiedź jak wyżej - podgrzewam bo lubię ;)

1

@michal26 widzisz, ja generalnie byłem anty-pis przez długie, długie lata...aż od 2022 się odpalili z ciekawymi pomysłami i człowiek nie wie co o tym myśleć...oczywiście złe rzeczy też wymyślają, jak np. centralny rejestr F/V co będzie od przyszłego roku, czy zmiejszenie limitu płatności gotówkowych...z drugiej strony jak się posłucha drugiej strony, która nie ma nic konstruktywnego do zaproponowania...

0

@kamyk_23 ja przy wyborach patrzę na swój prywatny interes, z resztą chyba jak każdy. Dla osób co pracują na UoP czy JdG to PiS nie jest dobrym wyborem, kto bardziej siedzi przy zarabianiu przy spółkach kapitałowych (z o.o., S.A.) ten inaczej na to patrzy. Chociaż zmiana ksh związana z dematerializacją akcji na okaziciela, wprowadzenie rejestrów akcjonariuszy czy rejestru beneficjentów, to z kolei są złe decyzje PiSu...wszystko trzeba jakoś wyważyć.

1

@michal26 ja ostatnio nad tym się trochę zastanowiłem i wyszło mi, że DLA MNIE OSOBIŚCIE PiS to chyba najbezpieczniejszy wybór.
Wpierw zacznę od tego, że sprawy światopoglądowe nie mają dla mnie żadnego znaczenia przy wyborach.
A zmiany PiSu w wielu sprawach, niezauważalnych dla "zwykłego Kowalskiego" są ostatnio często bardzo spoko. 30K kwoty wolnej, 12% stawka PIT w 1 progu, "mały CIT 9%", CIT estoński, "prawo holdingowe", fundacje rodzinne...większość z tych rzeczy to są ich ostatnie projekty i aż chce się im zaufać na następne 4 lata, z nadzieją że będą takie tematy kontynuowali.
A głosować na kogo innego się boję, bo jeszcze Lewica dojdzie do władzy i będzie tragedia.

0

jeżeli chcemy coś wymieniać w tym oknie, to proponuję:

Fati + Ferran + Raphinhia + Kessie + Eric w zamian za Kwaracchelie.

Resztę kadry uzupełnić z La Masi i tyle. Lepszy jeden konkretny gracz, który zrobi liczby, niż 5 paralityków.

0

@Kuba_1 w zasadzie nie ma różnicy - LM ani żadnych europejskich pucharów nie będzie - latem będzie paniczna wyprzedaż wszystkich wartościowych zawodników, żeby zrównoważyć budżet. Sevilla stanie się średniakiem, a żeby się podnieść będzie musiała trafić z 3-4 tanie transfery młodych gracze z potencjałem.

0

Dlaczego Barcelona nie może na razie sprzedać Raphinhi? Bo jesteśmy cały czas w zasadzie 1/4, a więc nawet sprzedaż za kwotę zakupu spowodowałaby sytuację, że na zakup zastępcy moglibyśmy wydać z tego zaledwie ok 20 mln euro (a być może 14,5 z powodu odpadnięcia z LM) czyli de facto nikogo konkretnego nie kupimy.

0

prawdopodobnie jest to część ustaleń, że będzie robił jakieś tematy na obiektach Barcelony, a w zamian Pique będzie się zrzekał części roszczeń z odroczonych kwot z kontraktu.

0

@Worny Ramos by coś doradził w kwestii zmiany wielkości pucharu :p

1

I tak niestety nadal tej drużynie brakuje lewego napastnika :/
Nadal mnie boli dupa, że Napoli wzięło za 10 mln Kvaratskhelie, a my za 58 mln Raphinhie...

15

Laporta do Xavi'ego powiedział coś w stylu "tym razem jeszcze możesz z nami wracać" xD

10

Benzema spojrzał - "a na c**j mnie ta taca?" :D

0

@Atencjuszek ja to jednak większy sentyment mam do drugiej dekady, było więcej dobrych meczów z Realem.

1

@talizmo ale faul był już poza grą i boiskiem.

2

@Deviler jakby ktoś zapłacił za 1 turniej ok 60 mln Euro, to pewnie by tak było.

1

i już Benzema leci z ryjem do sędziego...co za hipokryta...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?