0

@adambijax ja generalnie uważam dokładnie to samo co Ty, z tym jednak zastrzeżeniem, że jeżeli danego wydarzenia, filmu czy serialu nie ma w oficjalnej dystrybucji w Polsce i nie ma możliwości legalnie tego obejrzeć, to moim zdaniem piractwo w takiej sytuacji to nie jest do końca kradzież.

Przykładem mogą być produkcje (seriale) co się niedawno pojawiły na Sky Showtime, które w zdecydowanej większości nie były dostępne w streamingu (np. Californication).

1

1. Mecz pokazał przede wszystkim, że nie będzie sukcesu w Europie bez topowego lewego skrzydłowego/napastnika, który będzie dawał konkretne liczby. Mamy w kadrze 3 zawodników na prawe skrzydło (Dembele, Raphinhia, Torres) i na lewe Fati'ego, czyli de facto nikogo na obecną chwilę. Latem koniecznością jest sprzedaż kogoś z ww. trójki graczy, a nawet dwóch jeżeli będzie trzeba, a w zamian zakup kogoś konkretnego na drugie skrzydło. Czy to będzie Kvaratskhelia, Leao czy ktoś inny z topu nie ma różnicy, chociaż wiadomo, że ten pierwszy najlepszy. Byle by permanentnym rozwiązaniem nie był ktoś pokroju Carrasco, bo to zawodnik co najwyżej do rotacji i głębi składu, a nie do pierwszej "11" drużyny, która by chciała bić się o LM.

2. Gratulacje dla Lecha, oby jutro wylosował Szwedów albo Słowaków, to może będzie jakaś szansa na 1/4 ;)

0

Trochę słabo to będzie wyglądać, jak w 1/8 zagra Sevilla, RSSS i Betis, a my nie...
jedyny pozytyw to taki, że Xavi co do zasady gra lepiej na wyjazdach, niż na Camp Nou...tak było m.in. w zeszłym roku z Napoli, Galatasaray i Eintrachtem, w lidze w tym sezonie też więcej pkt straciliśmy na Camp Nou (4) niż poza (3).

0

Może wobec tylu absencji w pomocy, Xavi sam siebie wpisze do protokołu jako rezerwowego? Potem w 120 minucie przed karnymi sam wchodzi i strzela decydującego ;)

0

@Emhyr trochę przekłamanie, generalnie gość ukształtowany w Rosji, do Gruzji wrócił na trochę po wybuchu wojny.

2

@raben24 raczej schował przed komornikiem xD

0

@kylo12 pamiętaj, że nie możesz liczyć wychowanków za "0", bo prowadzenie szkółki darmowe nie jest. Z danych jakie pamiętam, to np. budżet na funkcjonowanie całej La Masia to było ok 30 mln euro rocznie. Dobrze wiemy, że nawet średnio 1 piłkarza co roku nie włączamy do 1 drużyny. Wiadomo, coś sprzedamy też za $$$, ale generalnie transfery, jeżeli są zawsze trafione, to są w zasadzie tańsze.

0

Napoli to drużyna budowana od 2019 roku (poza Zielińskim), gdzie poza transferem Osimhena, to wszystkie transfery zostały zrobione za bardzo rozsądne pieniądze (nawet Lozano, to było jeszcze przed pandemią, "gwiazda" MŚ 2018 itd.). Nie wiem, czy gdyby wygrali w tym sezonie LM, to nie byliby "najtańszym" takim zespołem od czasu Jose Mourinho i Fc Porto w sezonie 03/04, szczególnie uwzględniając ogólną "inflację" w piłce nożnej. Myślicie, że niezależnie od tego jak zagrają w 1/4 LM, to czy można już mówić, że Cristiano Giuntoli (dyrektor sportowy Napoli od 2015 roku) to "nowy" Monchi?
Skład Napoli z meczu z Eintrachtem:
Meret - 26 mln
Di Lorenzo - 8 mln
Rrahmani - 14,2 mln
Kim - 18,05 mln
Olivera - 11 mln
Lobotka - 21 mln
Anguissa - 15 mln
Zielinski - 16 mln
Kvaratskhelia - 10 mln
Lozano - 45 mln
Osimhen - 75 mln

0

@esem91 i tak wszyscy by woleli tutaj Messi'ego na dogorywanie przez sezon czy dwa, zamiast naprawdę klasowego skrzydłowego na pozycję, gdzie mamy totalną pustkę i żadnych perspektyw.

0

@SinMistico mają Vinicusa na lewą strone, którego będą pompować...oni potrzebują transferu na prawą.

0

@shaun a pomyśl teraz ile byśmy dali za takiego Alexisa na skrzydło i Fabregasa do pomocy ;) w sensie tych z 2014 roku w 2023 roku.

1

@Sulimo niestety nie. I niech nic już nie robią, bo wszystko co dobre (książki) to zawsze zniszczą...

0

tak mi ostatnio ta bramka mignęła...dobrze, że w 13/14 nie zdobyliśmy mistrzostwa, bo w kontekście ostatniej afery śmiesznie by wyglądało, jakbyśmy wygrali ligę po takiej bramce xD


0

@escarabajo dla mnie obecnie najlepszy piłkarz na świecie, na dzień dzisiejszy nikt nie ma takiej lekkości i polotu w swojej grze ;)

0

widzieliście asystę Kvaratskheli? Co to jest za bestia ;)

0

@Roobo za faul w zasadzie w ataku xD

0

Jak to klasyk mawiał...


0

Generalnie to dopiero w czwartek mam urodziny i liczyłem na ładny prezent ze strony Barcelony w postaci pięknego meczu i awansu z United, ale z drugiej strony taki Courtois i Real pokazujący "prawdziwy mental" jak dzisiaj też cieszy ;)

0

@Zbyszard 12/13 to już był chyba ten sezon co zaczęliśmy fantastycznie sezon z Vilanovą na ławce, a skończyliśmy tragicznie z Rourą (i sportowo w LM i po ludzku przez nowotwór Tito).

0

@Zbyszard Fabregas to nie bardziej "9" była wtedy? xD

0

@mekston na pewno to jest jedyna pozycja do "11", która potrzebuje wzmocnienia. Pomijając rezerwowych i głębie ławki, to jedyna pozycja gdzie nie mamy klasowego zawodnika to lewy atak. Nawet FdJ z Pedrim i Gavim w środku źle nie wygląda, ale Ferran albo Fati po lewej stronie, to dramat...

0

@Emhyr miej Lewandowskiego na "9" oraz graj bez lewego napastnika, bo nikt się tam do gry się nie nadaje...masz 1 wymarzony transfer...weź kolejną "9". W zasadzie opisałeś politykę transferową Barcelony ostatnich lat. Odszedł Neymar (lewy napastnik), spróbujmy po kolei: Dembele (prawy napastnik/skrzydłowy), Coutinho ("10"), Griezmann (cofnięty środkowy napastnik)...a potem się dziwią ludzie, że piłkarze przestawieni w to miejsce mało co nam dają...od 2017 roku czekamy na kogoś klasowego na lewy atak, do cholery, naprawdę, 6 lat?! to jest śmieszne...

0

@WiernyKatalonii Kvaratskhelia - Lewandowski - Dembele wystarczy na wygraną w LM za rok ;)

1

@RoberDzik tylko Khvicha Kvaratskhelia i mamy pierwszą "11" na wygranie Ligi Mistrzów.

1

@Criss18Barca naprawdę porównujesz indywidualnego mistrza i wicemistrza olimpijskiego, dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata do zawodnika, który mial raptem 1 dobry sezon w PŚ?

2

@Kinginiesta nie chcieli dać się zrobić na raz, jak dwóch wcześniejszych...jakby do niego obrońca wyszedł, to by się skończyła jak w drugiej bramce z Monzą.


Z resztą kiedyś, jak jeszcze Messi miał dobre przyspieszenie, to też sporo takich bramek miał, bo obrońcy się obawiali wychodzić do niego "na raz".

1

@JimMorrisonFCB dla mnie zdecydowanie nie. W sensie wiesz - zawsze to kwestia tego co kto lubi, ale dla mnie obecnie Kvaratskhelia to gra trochę w stylu Messi'ego za Guardioli z sezonu 08/09.

4

Ja tu tylko przypomnę, że kolejną piękną bramkę zdobył obecnie najlepszy zawodnik na świecie - Khvicha Kvaratskhelia.
https://x.com/ELEVENSPORTSPL/status/1626674243264995358

0

Jedna rzecz mam nadzieję, że jest oczywista dla dyrekcji po dzisiejszym meczu (oczywista dla wszystkich). Nie mamy nikogo na lewy atak, Fati i Ferran to się kompromitują coraz bardziej, na tę pozycję klasowe wzmocnienie to konieczność. Proponuję sprzedać obu wyżej wskazanych, jakaś dźwignia i witamy pewnego sympatycznego Gruzina w Barcelonie. Cała reszta - prawa obrona, środkowa pomoc, to w dalszej kolejności. Mi tam jeden transfer wystarczy latem.

2

@esem91 nie mniej, niż to że kartki z KMŚ się liczą do tych otrzymywanych w krajowej lidze xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?