Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Rhaan w tym sezonie 5 klasyk, 4 w tym roku*
0
Po meczu z Elche:
1. Ten mecz nie odpowiedział na żadne pytanie, bo nie mógł...graliśmy z zdecydowanie najgorszą drużyną La Liga, która ma 2 raz mniej punktów, niż 19 drużyna w tabeli, ma najmniej strzelonych i najwięcej straconych bramek...
2. Jedyny pozytyw z tego meczu to 3 punkty i brak kontuzji. Nasza gra generalnie nie zachwyciła, ale też nie to było celem.
3. Patrząc na pojedynki 1 vs 1 Ansu i Ferrana...dramat. Lewe skrzydło jest jeszcze gorzej obsadzone, niż prawa obrona, klasowy zawodnik to konieczność.
4. Nie bardzo widzę Erica w pomocy. To zawodnik moim zdaniem stworzony do gry w "3" z wahadłami, bo wtedy jego atuty byłyby wyeksponowane, a wady zatuszowane. Tak jednak nie gramy i nie będziemy, więc pewnie latem nas opuści.
5. Teraz mecz z Realem, najważniejszy mecz do końca tego sezonu. Jestem dziwnie spokojny, że awansujemy. Po tym meczu zostanie niby finał, ale nie będzie to jakieś duże wyzwanie, więc sezon będzie można uznać jako tako za zakończony i zacząć już szykować kadrę pod kątem przyszłego sezonu.
0
@Maciej1078 to zupełnie inny format był. Tam sporo pytań było mega prowokacyjnych i trafiały się prawdziwe perełki w odpowiedziach, jak np. to:
0
@BartqRKO z tym Torresem to bez przesady...oprócz gola w finale EURO 2008 to tam praktycznie nic ważnego nie strzelał na turniejach...Morientes czy Raul to pokolenie klęsk Hiszpanii na wielkich turniejach...to David Villa był tym napastnikiem, który naznaczył epokę wielkich sukcesów Hiszpanii. Więc bez przesady, że co chwila mieli wielkich goleadorów, którzy co chwila ich do sukcesów prowadzili.
Poza tym wielka Hiszpania zawsze wynikała z wielkiej Barcelony, bo to z niej pochodziła większa część pierwszej "11". Obecnie gramy średnio, to i kadra gra średnio.
Inna kwestia jest też taka, że Hiszpanie mają problem z płynnym przejściem z U-21 do seniorskiej kadry. Na poziomie młodzieżowym od lat wyglądają bardzo dobrze na tle np. reprezentantów Francji, ale później gdzieś im rywale odjeżdżają.
Bojan, Deulofeu, Isco, Asensio, Saul, Denis Suarez, Vallejo to dzisiaj powinni być doświadczeni liderzy kadry, a dzisiaj są albo poza, albo na peryferiach wielkiego futbolu.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Ja mam takie dziwne podejście, że jak kogoś nie lubię, to po prostu o nim nie wspominam. A ludzie kretyni - zamiast pozwolić Ronaldo na odejście w sportowy niebyt, to robią mu takie zasięgi, że jest dzisiaj najlepiej zarabiającym piłkarzem świata xD
0
@okiemtypera_lucaxx95 nie sądzę, żeby Cristiano Ronaldo kiedyś przeprosił kibiców Barcelony za to, że istnieje. W ogóle to powinniście się cieszyć, że budzi co chwila kontrowersje, bo co innego mielibyście wtedy w swoim życiu robić, niż śledzić jego każdą sekundę życia? :D sporo kibiców Barcelony to chyba powiesi się na sznurze po zakończeniu kariery przez Ronaldo, bo utracą sens swojej egzystencji.
0
@Nhyz j**ać Guardiole, #teamtitovilanova
0
W ostatnim meczu CdR w Madrycie pokazał, że może być jakąś opcją jako środkowy obrońca, więc może Xavi tam da mu szansę?
0
@koksik2700 Guardiola jest wybitnym trenerem i c**jowym człowiekiem, dlatego ludzie go tak odbierają i dlatego nie ma dla niego nigdy powrotu do Barcelony, dopóki cokolwiek znaczy tutaj hasło "Mes que un Club".
ps. tak, chodzi o sprawę Tito, jakbyś nie wiedział.
0
@Encore Ronaldo niszczy Lichtenstein, Messi niszczy Panamę, a Mbappe niszczy Holandię. To są te szczegóły i detale ;)
0
Na ME z eliminacji wchodzi 20 drużyn, Niemcy + najlepsza z dywizji A-C, która się nie zakwalifikuje...czy to oznacza, że Gruzja (16 pkt w LN w dywizji C, najlepszy wynik punktowy) ma w zasadzie już pewny awans na ME?
1
@barcelonaLM Wiesz, tam akurat mógł składać akurat zeznania, ale chodzi mi też o to, żeby Redakcja była szczególnie teraz uczulona na to, czy ktoś w jakiejś sprawie był świadkiem czy podejrzanym/oskarżonym, bo zeznania jako tako mogą dawać jakiś obraz sytuacji, przynajmniej z perspektywy danego świadka, natomiast treść składanych wyjaśnień może nie mieć nic zgodnego z prawdą, tylko być wynikiem przyjętej strategii przez pełnomocnika procesowego.
ps. świetnym przykładem może być tzw. afera reprywatyzacyjna i tego jakie wpierw ludzie składali wyjaśnienia (prawdopodobnie żeby uniknąć tymczasowego aresztowania), a co potem zaczęli mówić w tej samej sprawie.
1
@Rust_Cohle chodziło mi np. o dzisiejszą wiadomość w sprawie Bartomeu.
Z tego https://www.fcbarca.com/109124-akt-oskarzenia-i-co-dalej-czyli-o-sprawie-negreiry-z-perspektywy-prawnej,dyskusja-12900748.html wynika, że jest podejrzany/oskarżony, więc raczej składał wyjaśnienia lub coś o tożsamej funkcji w hiszpańskim prawie karnym, a nie zeznania jak zwykły świadek.
ps. chyba, że tam jest taka sama patologia jak w Polsce, że wszczyna się postępowanie w sprawie, potencjalnych sprawców przesłuchuje jako świadków, a potem zmienia się ich kwalifikacje na podejrzanych...
1
@Redakcja prośba przy najbliższych wiadomościach o wyraźne rozróżnienie, czy dana osoba składała ZEZNANIA czy WYJAŚNIENIA. Bez wchodzenia w szczegóły, zeznania składają świadkowie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, natomiast podejrzany/oskarżony składa wyjaśnienia, gdzie może kłamać ile chce, zmieniać zdanie po czasie itd.
ps. dlatego nie warto przywiązywać się do treści wyjaśnień, szczególnie tych z przeszłości, bo w czasie mogą się one zmieniać.
3
@Messiah10 większość kibiców Barcelony to taki sam rak jak kibice Realu...
Moim zdaniem hiszpańska prokuratura pójdzie w kierunku "usiłowania nieudolnego" (z naszego prawa art. 13 § 2 k.k.), o ile taka instytucja znajduje się w hiszpańskim prawie karnym i znajduje zastosowanie do przepisów będących podstawą ew. odpowiedzialności.
Pamiętaj, że klub w istocie sam przyznał, że płacił Negreirze, żeby panowała "neutralność", czyli jednak wywierał wpływ (niezależnie od motywów), problem jednak w tym, że płacił osobie, która de facto na nic decydującego wpływu nie miała, a więc tej "neutralności" nie mogła w ten sposób osiągnąć.
0
@LionelM95 nie może być jednocześnie właściciela i współwłaściciela...własność jest pełna, współwłasność w wartości ułamkowej.
Do sposobu wykonywania współwłasności odnosi się art. 199 k.c.
Art. 199. [Rozporządzenie rzeczą wspólną]
Do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W braku takiej zgody współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli.
5
Za 10,5 mln euro rocznie też bym spokojnie posiedział na ławce Barcelony.
0
@ZwyklyKibicBarcy04 nie ewentualna obniżka jak u Roberto kiedyś, że obniży, a potem powie płacić, tylko faktyczna by musiała być...a myślisz, że zawodnik z rocznym kontraktem z dobroci serca odda parę mln euro?
ps. bo naprawdę uważasz, że stać nas na rezerwowego lewego obrońcę z wynagrodzeniem 21 mln euro za sezon, podczas gdy nie mamy żadnego klasycznego prawego obrońcy i jakiegokolwiek wartościowego lewego napastnika?
2
Myślicie, że uda się sprzedać latem Albę? nawet oddać za darmo...bo przy obecnej sytuacji trochę za drogi to rezerwowy jest, już lepiej w to miejsce wypożyczyć Cancelo, który jednocześnie obskoczy obydwie pozycje.
0
@require Pewnie jak był młody, to chciał do La Masi, ale go odrzucili, to zachowuje się teraz jak widać.
0
@ZwyklyKibicBarcy04 no ja nie ukrywam, że od zakończenia mundialu gra naszej drużyny raczej mnie nie zachwyca, ale jakieś emocje były, bo robiliśmy przewagę nad Realem, zbieraliśmy ważne pkt itd. A teraz tego już nie będzie, a oglądanie tych reszty meczów na 1:0, 2:1...może jak na 3 kolejki przed końcem będziemy mieli te np. 92 pkt, to będą emocje w walce o 101 oczek na koniec.
@Barca_bwo nasz skład, z kompletna rotacją obrony.
1
@PatrykBarca ale jaki skład tam grał, szczególnie w obronie?
0
@priest9999 no to co najwyżej mogą grać na +100 pkt w lidze i tyle. Ale emocji zobaczysz, że już nie będzie, tylko metodyczne robienie pkt ligowych.
0
Z jednej strony fajne wygrane El Clasico i 12 pkt przewagi, ale z drugiej strony z uwagi na klęskę w Europie, to poza rewanżem w CdR dla kibiców Barcelony emocje w tym sezonie się już skończyły. Bo nie wierzę w emocjonujący finał w CdR, tylko obstawiam naszą pełną dominację, coś jak w finale 2021 z jednym z potencjalnych finalistów. Więc trochę koniec sezonu będzie na początku kwietnia, liczę na jakieś debiuty z Barcy B albo Juvenilu potem, bo trochę nie ma czym się ekscytować potem.
1
@damianfcb105 na ławce. Potrzebujemy szerokiej kadry i zmiennika dla Pedri'ego. Chyba, żeby nagle zachciało mu się biegać na boisku, to sprawa byłaby inna. Xavi chce grać pressingiem, więc wszyscy muszą biegać, nawet Lewandowski w pierwszej połowie wczoraj zrobił ponad 5 km.
2
@skorupa1117 idziemy po jeden z najsłabszych wyników bramkowych od prawie 20 lat...
1
@insp1re dzisiaj stwierdziłem, że nie chce, żeby odchodził. Bardzo dobry mecz, a jeden odbiór w środku pola to byłem w szoku, jak sprawny jeszcze jest.
0
teraz przerwa na kadrę, mecz z absolutnie najgorszą drużyną La Liga (gdzie można zrobić rotacje) i rewanż w CdR. Jeżeli "wirus" FIFA nas nie dopadnie, to jestem dość spokojny jeżeli chodzi o dublet.
47
Xavi terrorysta znowu wysadził notatnik w powietrze xD
0
@Yoshi94 moim zdaniem lepiej jest raz wygrać LM, niż przez parę lat z rzędu się kompromitować w 1/2 czy 1/4.