0

Jednym z wymagań na każdym stanowisku w naszym klubie, czy to Prezesa, czy to Trenera, czy to wreszcie Piłkarza powinny być swoiste "Pacta conventa" jakie nasi dawni królowie elekcyjni podpisywali, tj. zbiór indywidualnych postanowień/obietnic, które w przypadku braku spełnienia mogą skutkować zerwaniem współpracy bez żadnego odszkodowania za zerwany kontrakt.

0

@tomcias10 Chelsea w 2021 wygrała LM, to chyba liczy się za sukces?
Wielki Milan z lat 2003-2007 grał bez skrzydłowych.

0

@Rust_Cohle a nie pamiętasz jak się City budowało? jeden transfer Robinho (a ten to wiadomo, że kretynem był), a poza tym nikt tam za bardzo nie chciał przyjść, dopóki nie było LM. Tu będzie to samo, to nie było tak, że Newcastle nie chciało znanych graczy, tylko oni nie chcieli grać w Newcastle. Będzie LM, to i kadra zespołu przejdzie transformację.

0

@Rust_Cohle a szejki patrzą na grę, czy na nazwiska? (patrz: PSG)

0

Newcastle w tej chwili 9 pkt przewagi nad Liverpoolem, 6 meczów do końca, z czego 4 u siebie. Oni tej LM już nie wypuszczą.
To może być o tyle ważne w kontekście Barcy, że będą pewnie chcieć poszerzyć kadrę, to jakieś duże pieniądze np. na Fatim czy Raphinhi będzie można od nich ew. zarobić.

2

Typowy Xavi w tym sezonie, dobra forma w połowie sezonu, wygrany na wiosnę klasyk ligowy i zaczyna się dramat z formą. W zeszłym roku to wyglądało przecież podobnie.

0

Moim zdaniem RSSS znowu się zesra i nie będzie tej Ligi Mistrzów...grają po prostu mega przeciętnie (ostatnie 5 wyjazdów to 2 pkt i 1 zdobyta bramka), zostało 7 kolejek, teraz niełatwy wyjazd na Osasunę, a potem jeszcze 6 spotkań, w tym Real, Barcelona i Atletico. Villarreal z kolei jeżeli dzisiaj ogra Espanyol, to dojdzie na 5 pkt i ma znacznie łatwiejszy terminarz moim zdaniem, chociaż nie takie zadanie potrafi Setien położyć po całości.

0

@VegetaPolska linka do sytuacji wrzuciłem.

0

@VegetaPolska nie zbieram screenów stąd, jeszcze mam ciekawsze zajęcia w wolnym czasie, niż zbieranie "teczek" xD mecz był 13.04.2022 r.

2

Generalnie jestem przeciwny turlaniu, ale prawda jest taka, że jakby zrobił to zawodnik np. City, to dla większości La Rambli już by to było ok, żeby nie szukać daleko to np. Atletico - City w LM 2021/22 i bodajże Foden po faulu wyleciał poza końcową linię, potem "z powrotem" się wturlał na boisko i dopiero zaczął umierać...wtedy byliście zachwyceni takim zachowaniem, a zawodnicy Atletico, którzy przeciwko temu protestowali byli najgorsi...straszna hipokryzja tutaj panuje.

ps. to była ta sytuacja


0

@LM10GOAT w najbliższym sezonie ostatni rok "ważności" ma xD

0

@FcPortoFan1999 ostatnią partią w Polsce, która mniej więcej taką prawdziwie wolnościową udawała (bo ciężko powiedzieć, żeby taka faktycznie była) był Ruch Poparcia Janusza Palikota, który dopóki ludzie nie zobaczyli, że to było oszustwo, to miał całkiem niezłe poparcie (ponad 10% w wyborach w 2011 roku i 3 miejsce).

1

@FcPortoFan1999 na Real.

1

@LM10GOAT https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82czynnik_UEFA
tu masz pod koniec fajną tabelkę z tym.

1

@LM10GOAT nie......

2

Myślicie, że w perspektywie następnych 5-10 lat doczekamy się prawdziwie "wolnościowej" partii politycznej w Polsce? Bo dla mnie, myślę że jak również dla sporej grupy wyborców nie ma obecnie żadnego ugrupowania, które wpisywałoby się w prawdziwie wolnościowe poglądy, tj. zarówno wolność w sferze gospodarczej, jak i wolność w sferze kulturowej/obyczajowej. Dzisiaj tacy wyborcy zmuszeni są do wartościowania swoich poglądów i wyboru ugrupowania, które tylko w części im światopoglądowo odpowiada, co jest swoistym absurdem.

0

Moja Barcelona na przyszły sezon:
--------------------MATS--------------------
---Kounde--Araujo--Christensen--
Tavernier---------------------------Balde
------------Pedri---Gavi---FdJ------------
---------------------Messi--------------------
----------------Lewandowski-------------
Rezerwowi:
Bramkarz: dowolny, tani.
ŚO: Martinez, Garcia, Alonso
LW: Alba (ew. Grimaldo lub Guerreiro, jakby była opcja, bo jednak tańsi rezerwowi)
PW: Singo
ŚP: Busquets, Tielemans, Kessie
ŚPO: Tresor
ŚN: Roque

ps. tak, sprzedajmy wszystkich skrzydłowych i przechodzimy na wahadła. I budżet odetchnie, maksymalnie wykorzystamy Messi'ego i do obrony będzie 9 do powrotu.

0

na ten moment potencjalni rywale Barcelony z 2 koszyka w LM:

United, Juventus/Roma (zakładam, że 1 z nich wygra LE i 1 koszyk), Dortmund, Atletico (nie możemy zagrać), RB Lipsk, Porto, Arsenal, Szachtar.

Wygląda dużo lepiej, niż nasze ostatnie grupy z Bayernem.

0

dla Barcelony lepsze mistrzostwo m.in. City i Bayernu w ligach, żeby ten pierwszy "koszyk" w LM miał jakąś wartość.

0

Myślicie, że poszedł ostatnio "deal" na linii Ceferin - Laporta? tj. Laporta odpuszcza Superligę (a raczej wymusza na Realu, żeby ten chciał odsunąć Barcelonę, bo wizerunkowo tak będzie lepiej), a w zamian UEFA ukróci dyskusje w sprawie Negreiry + będzie współpracować z Barceloną przeciwko Tebasowi (bo Tebasowi nie jest też po drodze z UEFA, a UEFA z Tebasem).

0

@Gaz nawet nie pamiętałem, jaki ubogi miał drybling w swoim "prime", 80% to wypuścić piłkę i szybko biec...nam potrzeba kogoś dużo lepszego na lewe skrzydło. Kogoś pokroju Neymara, czy teraz Kvaratskheli,

0

@HypeR DC to akurat będą podnosić, bo wzięli wreszcie kogoś porządnego, kto im to wszystko ułoży (tj. James Gunn).

0

@Senior6 Milan w 2003 roku awansował do finału LM, po pokonaniu w półfinale Interu...bramkami na wyjeździe :p

9

ale ból dupy pewnie dzisiaj u większości na La Rambli, bo Juve jest o 3 mecze od LM! :)
nie jestem żadnym kibicem Juventusu, ale mega cieszy, jak jakaś drużyna mimo przeciwności daje radę. W styczniu była tutaj ekstaza, że Juventus nie zagra w przyszłorocznej LM po odjęciu 15 pkt, a tutaj w kontrze klub wszystkim za chwilę zamknie mordy dobrą grą na boisku w LE.
Teraz pewnie Milan pójdzie po wygraną w LM i 5 miejsce w Serie A, a na jesieni w LM zagra 6 włoskich zespołów, co byłoby czymś niesamowitym, zważywszy na zapaść całej Serie A z ostatnich dobrych 10 lat.
ps. nie wiem czy wiecie, ale odbudowa włoskich klubów jest ściśle powiązana z włoskim prawem podatkowym, gdzie obniżyli opodatkowanie dla piłkarzy (a tych interesuje tylko kwota netto, co logiczne jak dla każdego z nas), dzięki czemu zespoły zaczęły budować silniejsze kadry, a efekty pojawiły się w tegorocznych europejskich pucharach. Moim zdaniem to początek pewnego trendu, a nie wyjątek i za 2-3 lata Serie A może powszechnie być uważana za ligę TOP2 na świecie. Ciekawe jaka będzie odpowiedź wielkiego mędrca Tebasa na ten fakt.

2

Gundogan, Aubemayang...mam nadzieję, że to tylko plotki, bo ciężko by było uznać takie ruchy za najlepsze w interesie instytucjonalnym Barcelony. Skoro nie mamy pieniędzy na wielkie transfery, to trzeba podążać drogą Borussi na razie: Dembele, Sancho, Haaland, Bellingham...takich transferów młodych graczy potrzebujemy, a nie ściągania emerytów.

1

@LM10GOAT ach ta LM w 2002/3 i awans Milanu z Interem "bramkami na wyjeździe" xD na szczęście skończyliśmy z tą głupotą już xD

0

@AdiKingu96 zależy od banku, generalnie takie wypłaty raczej robią w nowych (mają pliki w banknotach 100 i chyba 200, pakowane po 100 szt.), ale w niektórych bankach (szczególnie w mniejszych miejscowościach), jak chcesz wypłacić większą ilość gotówki, to musisz to zgłosić 1-4 dni przed, bo w banku zwyczajnie często nie mają większej ilości gotówki.

0

@Jakub1513 zależy czy 50 czy 100 ml...za 50 ml to masz za niewiele więcej GUERLAIN L'Homme Idéal Extrême. Polecam też poszukać dla siebie coś z linii GIVENCHY Gentleman, bo parę ciekawych zapachów tam jest.

1

@Antimadridista_WR ilu jest takich piłkarzy, co odrzuci ofertę z Realu lub Barcelony z powodu jakiejś sympatii z dzieciństwa dla drugiej strony? Szczególnie, jak nie możesz liczyć na ofertę z drugiej strony...

1

@PatrychoO Zawsze się da.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?